Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Ovo sto Dodik kaze apsolutno sokanto. Znamo sta radi ali sad otvoreno kaze. Za ovo bi trebalo ondma da dobije otkaz u Predsjednistvu, i trebalo bi ga tuziti.

Kako sad stvari stoje ovo su sukobi izmedju USK i genocidne tvorevine vodjeno sa ovim fasistom. Izgleda da u Sarajevu ovo nikog ne interesuje, i da nece da mu se zamjeraju  zbog migosa i neakvog USKa. Katastforfa.

Genocidna ima dugu granicu sa Cro i ne pada im na pamet da prebacuju migose tamo, nego otvoreno zele destabilizaciju USK. Prizeljkuje krizu i ratnu situaciju. Ovo je tezak indident, na koji se mora odgovoriti.

Sta uraditi?

Jadikovati?

Dakle javni sverc sa migrantima unutar drzave..

Edited by hatinac|
  • Like 2
  • Replies 18,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3265

• rucica1

1198

• Barba

1149

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Ova izjava je u svakoj iole ozbiljnoj drzavi skandal bez presedana. U Bosni je to normala. Takve standarde je postavio Mile Ronhill. 

On je pojasnio da su preduzete određene mjere u okviru kojih se migranti iz Bijeljine prevoze na mjesto koje žele, a to je najčešće Unsko-sanski kanton. 

Migranti se ubuduce ne moraju ni oko bus karte sikirati. Dovoljno je da razapnes sator u centru Bijeljine i za par sati si na korak do Slovenije. Dzaba. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1

Cisti drzavni udar, ne kaze prebaciemo neke u Cro, neke negdje drugo, to bi se i moglo nekako.

Nego kaze, znamo da je u USKU teska situacija i zato cemo nastaviti dovoziti migose.

Pitanje je sta uraditi, katastrofa je sto se ovo svodi na relaciji Dzukela-- USK drzave kao da i nema. Ako vec nema trebalo bi zabrantit djelovanje SDA na podrucju USK-a.

Otvoreno priznaje prebacivanje migosa, predlazem da USK tuzi RS za barem 150 miliona km stete usljed migrantske krize. Ovo je dokaz crno po bijelo.

Edited by hatinac|
  • Like 2

@Yo-Ye slazem se ja sa tobom, ali nije to u redu. Tragedija je da se ovo svodi na 'rat' izmedju Suhreta i Dodika. Da je rat izmedju Suhreta i gradonacelnika Bjeljine ili Bosnaskog Novog hajd nekako. Gdje su lideri Bosnjaka?
Druga stvar je sto ovaj majmun hoce krize i ratne tenzije, on jedva ceka da izvede policiju/vojsku na granice genocidne. Medjutim, snazan odgovor je neophodan.

Moja sugestija:

U USK se treba kreirati krizni stab. Treba anagazovati nekog od radnih komandanata. Vecinom su uhljebljeni, korumpirani, ali vojni materijal mora imati svoju rijec i resurse to nema dileme.

Po ko zna koji put kazem, migose samo natovariti ponovo na autobuse i pravac Bosanski Petorvac i srpske selendre u usK. Isto tako ih istovariti u Drvar, tamo zive duse nema.

Da su to uraditi ili bi ovaj majmun prestao ovo radtiti ili bi poslao vojsku u Bos. Petrovac, dakle ratne opcije moraju biti razmatrane, a svako cekanje ce rezultirati sa nastvkom eskalacije i ponovo smo na istom.

• Like 1
33 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Ja razumijem Milorada Dodika kao neprijatelja koji želi vidjeti smrt svih Bošnjaka i razaranje BIH.

Nije Milorad Dodik kriv što štiti svoj narod i radii protiv Bošnjaka (što je njegovo javno deklarirano zanimanje)

Problem je što Bošnjački establishment u Sarajevu je zapravo ISLAMISTIČKI (vehabijsko-šitski) koje ne zanima istorija i kultura Bošnjaka.

Za Bakira Izetbegovića je Kralj Stefan Tomašević i Kralj Tvrtko = neprijatelj, za njega je prijatelj Muhammed Mursi i Saudijski Kralj. 

Mi imamo Islamsku zajednicu i Ulemu koja ne vidi nikakav problem u naseljavanju stotina hiljada ljudi iz Indije i Bangladeša ako su muslimani. 

SDA kao skupina Islamskih fundamentalista uopšte nema osjećaj prema Slavensko-Ilirskoj kulturi kojoj pripadamo te oni Grb sa Ljiljanima drže čisto iz razloga

što ne mogu da stave neki vjerski simbol. 

Oni iz Sarajeva se nama čude što mi nećemo da pomognemo "Braću Muslimane" jer su oni POTPUNO LUDI i ISLAMSKI FANATCI. 

Mi ljudi imamo problem sa ISLAMSKIM FANATICIMA I FUNDAMENTALISTIMA koji ove migrante vide kao braću muslimane, počnimo od IVZ pa do SDA.

Rekao vam je lijepo Radončić (nije da ga imalo podržavam kao političara): SDA ne želi rješiti problem migranata i sa njima žele nadopuniti odlazeću populaciju.

Za 20 godina, Srbi, Rumuni, Bugari itd.. će napasti nas govoreći: Pa to i nisu Evropljani to su nekakve strane horde koje treba otjerati. 

Ne može nijedan stranac zamjeniti 1 Bošnjaka, a svaki stranac koji se naseli je SMRT za nas jer gubimo legitimitet na teritoriju.

Ovo je ziva istina istog sam misljenja .

• Like 1
  • Dislike 1
1 hour ago, hatinac| said:

@Yo-Ye slazem se ja sa tobom, ali nije to u redu. Tragedija je da se ovo svodi na 'rat' izmedju Suhreta i Dodika. Da je rat izmedju Suhreta i gradonacelnika Bjeljine ili Bosnaskog Novog hajd nekako. Gdje su lideri Bosnjaka?
Druga stvar je sto ovaj majmun hoce krize i ratne tenzije, on jedva ceka da izvede policiju/vojsku na granice genocidne. Medjutim, snazan odgovor je neophodan.

Moja sugestija:

U USK se treba kreirati krizni stab. Treba anagazovati nekog od radnih komandanata. Vecinom su uhljebljeni, korumpirani, ali vojni materijal mora imati svoju rijec i resurse to nema dileme.

Po ko zna koji put kazem, migose samo natovariti ponovo na autobuse i pravac Bosanski Petorvac i srpske selendre u usK. Isto tako ih istovariti u Drvar, tamo zive duse nema.

Da su to uraditi ili bi ovaj majmun prestao ovo radtiti ili bi poslao vojsku u Bos. Petrovac, dakle ratne opcije moraju biti razmatrane, a svako cekanje ce rezultirati sa nastvkom eskalacije i ponovo smo na istom.

Jedino je Bosanski Petrovac na USK i jedino Vlada USK moze donijeti tu odluku. Kada bi politicari na nivou FBIH htjeli onda bi mogli ukljuciti tu i Drvar i Bosansko Grahovo i to bi onda bila pat-pozicija sa Dodikom. Ali treba sve pokusati. Treba iskupiti grupu od stotinjak migranata koji nemaju smjestaj u nekom od kampova i odvesti ih na granicu entiteta i jednostavno uputiti prema Bosanskom Novom ne na magistralni put nego na neki sporedni put,kao sto Hrvati dovode ove migrante iz Hrvatske nama . Isto tako kod Ključa i proslijediti ih prema Mrkonjić Gradu. I vidjeti sta ce se dogoditi

• Like 1

Maloprije kroz hatinac prođe volkswagen crni karavan,natrpan sigurno 8 migranata i gepeku ih lola vozi.registracija - J -  brojeve ne stignem vidjeti...inače da se primjetiti da se te ture dosta brzo voze,posao je uhodan mobiteli rade oni noću šibaju cestama gdje nema stacioniranih patrola.

Zašto policija ne radi svoj posao?

• Like 1

Kozojebe pohvatati po gradu utrpati ih u 2-3 autobusa i ostaviti između S.Mosta i Prjedora i ako treba puškom potjerati prema Prjedoru nek tamo prave krš i lom pa da vidimo do kad će dovoziti. Isto tako u M.Grad iz Ključa sve slati. Nekom ima da dojadi nama je ionako sad svejedno nemamo šta više izgubiti. Ove koji vozikaju kozojebe pohvatati i katranom i perjem namaljati.

• Like 3

Evo reakcija Komsica, snazna ali samo verbalna..

https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-dok-ne-angaziramo-vojsku-na-granici-sa-srbijom-migranti-ostaju-u-rs-u/200820106

Član Predsjedništva BiH Željko Komšić smatra da je prisustvo migranata u manjem bh. entitetu "direktna posljedica Dodikovog odbijanja prijedloga da se na granici BiH sa Srbijom angažuju Oružane snage BiH'.

Treba hermetički zatvoriti kanton

1. Sve magistralne puteve

2. Sve šume

3. Sve planine

Angažovati par hiljada ljudi i pokriti sve kao što je 5 Korpus pokrivao za vrijeme rata po Kotama.

Onda neka DODIK ih zadržava u Banja Luci kad vide da nijedan više ne može proći vamo.

TO jeste rješenje ali se nikad neće realizovati jer imamo Pan-Islamističku vlast u Sarajevu koju zanimaju Muslimani Svijeta a ne Bošnjaci. 

• Like 3
prije 2 sati, hatinac| said:

Evo dan prodje ni jedna jedina reakcija iz Sarajeva. Komsic i Dzaferovic se nicim nisu ogradili, znaci ovo je stav Predsjednistva BiH.

Biti hladne glave,naj lakse je napravitj belaj. To USK ne treba. RS-pase bilo kakav incident. Pakovati bracu u autobuse i vracati . 

• Like 1

Mislim da bi se trebala organizirati neka vrsta "narodne milicije" na USK sastavljene od dobrovoljaca a sadašnji MUP bi trebalo rasformirati i ljude poslati kućama jer ovo stvarno ne vodi ničemu, troše se resursi, novci, materijalna sredstva a bez ikakvog efekta

• Like 3

Grunfe pazi sto pises, da te ne privedu. Inace onog trena kad se narod mora samoorganizirati nestaje drzava jer se porezi placaju da bi vojska i policija cuvala sigurnost i teritorij drzave ako oni to ne cine onda dobivaju placu za nista i postaju nepotrebni.

• Like 1
prije 23 minuta, Grunf said:

Mislim da bi se trebala organizirati neka vrsta "narodne milicije" na USK sastavljene od dobrovoljaca a sadašnji MUP bi trebalo rasformirati i ljude poslati kućama jer ovo stvarno ne vodi ničemu, troše se resursi, novci, materijalna sredstva a bez ikakvog efekta

Opa  šta to bi postajemo radikalni ili se došlo pameti najzad.Meni se na ovo prije godinu dvije smijali kad sam govorio

• Like 2
19 minutes ago, Rijecanin said:

Grunfe pazi sto pises, da te ne privedu. Inace onog trena kad se narod mora samoorganizirati nestaje drzava jer se porezi placaju da bi vojska i policija cuvala sigurnost i teritorij drzave ako oni to ne cine onda dobivaju placu za nista i postaju nepotrebni.

Ja samo razmisljam, svjesno sam biće i to je samo logičan slijed događaja. Nisam rekao da to treba uraditi. Ili pak jesam (sad ide ono "rolleyes")? Mislim, šta dalje činiti? Ne preostaje nam ništa drugo ili se braniti (pod ovim ne mislim nužno na fizički obračun, to moram napomenuti jer uvijek ima onih zlonamjernih ovdje koji namjerno prihvataju svaku riječ bukvalno) ili se seliti odavde!

24 minutes ago, zudox said:

Opa  šta to bi postajemo radikalni ili se došlo pameti najzad.Meni se na ovo prije godinu dvije smijali kad sam govorio

Šuki je rekao da se moraju poduzeti radikalne mjere. Mene raduje što političari (bar ovi naši lokalni) koriste misli ili izraze koje smo nas nekolicina ovdje izrekli jer ja znam da to neko čita sa strane pa mi bude goDra kad se neke naše zamisli ili ideje odjednom pojave u ustima naših političara. 

• Like 2

Po meni ne treba srljati i regovati na bazi emocija. Zato kazem da treba krizni stab, donijeti plan, pokriti se koliko mozemo. Ne treba se sukobljavati sa Sarajevom, vec dati im do znanja da sami pruzimamo odbranu, a vrlo rado cemo njima prepustiti da rijese problem ako hoce. 

Raditi pametno, i ako tamo gdje istovarimo autobus tu povratka nema. 

Drugo, treba pametno sve odluke koje se dovode objasnjavati kao borb protiv Kovida. Dakle, zabrana prevoza migosa javnim transportom unutar USKa. Zakonski donijeti ogromne kazne, opet pod okriljem Korone. Poceti od centra grada. Sve se to moze umotano, pametno sa sracunatih par koraka unaprijed. Bez neke jake strategije nema rezultata.

Ne smije se dozvoliti da svaka opstina radi na svoju ruku. Koordinacija i solidarnost moraju biti na visini. Improvizacije ce se vratiti kao bumerang.

prije 5 sati, hatinac| said:

Moja sugestija:

kakvi crni bošnjački lideri...pa bakira je rođeni otac smatrao maloumnim:)samo ih vraćati nazad iz usk kao što ih nama šalju,drvar,bos.novi,tuzla,sarajevo meni je svejedno.naravno,prema njima se ponašati na isti način kao recimo hrvatska policija i praviti se lud.što se tiče genocidaša crvene linije su davno pređene,ali ridjobradi maloumnik umjesto da zategne situaciju on ih još i čupa iz financijskih nebuloza.fuj

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...