Jump to content
FORUM

Recommended Posts

20 minutes ago, Barba said:

Kakva radna snaga o ceu pricas ovo su ti sve lezihlebovici koji zele samo socijalu. Pa u Nizozemskoj vecina migranata ne radi vec iskljucivo prima socijalu ista stvar je i u Njemackoj . 

Ne sikiraj se ti za Njemacku ekonomiju i industriju nije svabo budala da njegova ekonomija zavisi od ovih ili od bilo koga svabo je odavno robotizovao i modernizovao svoju industriju tamo gje je nekad trebalo raditi 2000 radnika sad radi 500 .

Meni je ovo ludost iz dana u dan slušati. Pored cca 4 miliona nezaposlenih Njemačkoj trebaju kozo*** koji ni wc ne znaju koristiti kako treba. Istina, treba im nekvalificirane radne snage ali ovo su smiješne izjave koje su neistinite, jer ovi ionako ne žele raditi

• Like 3
  • Replies 19,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3644

• rucica1

1519

• Barba

1275

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

15 minutes ago, Grunf said:

Meni je ovo ludost iz dana u dan slušati. Pored cca 4 miliona nezaposlenih Njemačkoj trebaju kozo*** koji ni wc ne znaju koristiti kako treba. Istina, treba im nekvalificirane radne snage ali ovo su smiješne izjave koje su neistinite, jer ovi ionako ne žele raditi

To mogu pricati samo oni koji neprate automatizaciju i inovacije koje sve vise zamjenjuje ljudsku snagu.

• Like 1

Najveci svjetski problem sto se tice ekonomije i ekonomske krize je Amerika jer oni jednostavno dovode rasulo na svetsku burzu . Sta se desava oni izvrse nezakonitu emisiju dolara bez ikakvog pokrica i fakticki fiktivnim novcem ucestvuju ravnopravno u svjetskoj trgovini . Kupe za dvije milijarde dolara fiktivnog novca  nafte i to prerade na kraju zarade milijardu i tako nastaju rupe u burzi jer se radilo o fiktivnom novcu jer vazda fali pokrica . Iz tog razloga je uveden Euro na Americku inicijativu samo da bi Njemacka izgubila marku jer je vjecito bio rat dolar marka . Pa Gadafi je prvi o ovom pricao i rekao sad ce mo uvesti zlato kao placanje nafte i odmah je izvrsena demokratizacija Libije . 

Ista stvar je i sa migrantima jer u Europi mora postojati neki problem ovdje se izdvajaju silna sredstva koja su u suprotnom mogla biti utrosena na nesto drugo realno. 

• Like 1

Gle njega, 17 godina, ja ovako izgledao sa 30 godina, njima očigledno iz dosade u njihovim zemljama vrijeme sporo prolazi...17 godina i toliko novca da plati krijumčare ljudima

Ovi Srbi zaposlenici u tim kampovima normalno da će ovako pričati jer žive od tog

• Like 1
2 hours ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Ne dovode oni zato što vole migrante nego zato što moraju.

Evropi treba ogromna mlada radna snaga koja ne postoji zbog silne promocije feminizma gdje posljedično žene ne rađaju ni jedno dijete a kamol dva ili tri.

Moj pradid imao 13 djece, koja žena u evropi danas rodila više od 1 ili 2 djeteta?

Pogledaj statistike i šta kažu njemački ekonomiste: "Bez radne snage Njemačke neće biti za par decenija"

U čitavoj Evropskoj uniji je opšta pomama za radnom snagom, ljudi zaboravili da su porodice te koje obezbjeđuju radnu snagu, a obzirom da se porodica uništava već poslijednjih 100 godina logično je da nema radne snage.

Znači čisto SILA natjerala.

Pogledaj Bihać, tu više radne snage NEMA, a obzirom da ni posla neće uskoro biti neće biti ni migranata. To je krug života. 

molim te mani se ove gluposti. Covid19 je unistila i unistava mnogo radnih mjesta. Fabrike zatvaraju, digitalizacija napreduje. Za nekoliko godina 20 - 30 % radnih mjesta u Fabrikama ce nestati, Dizel auta nestaju, elektroauta imaju puno manje djelova, manje se kvare, manje posla oko njih, znaci manje mehanicara potrebno itd.

Ta prica o potrebnoj radnoj snagi je notorna laz. Radne snage ima dovolno, ali uslovi su losi. Ko nema radnika? nema onaj sto mizerno placa i ima lose uslove (gostione, restorani, trgovine, frizerski)...

1 hour ago, Grunf said:

ma pusti ga, vidis da nema pojma o realnoj situaciji u Njemackoj i o industriji trenutno uopste!

2 hours ago, Grunf said:

Gle molim te koja je to stoka i kako se to grije u kućama koje provale:

ovdje se vidi koliko je covjeku prekipilo. Covjek je van snage! Ali nazalost trebo im je dobro usuti, nazalost nije!

• Like 1
  • Dislike 1
52 minutes ago, Pushiga said:

Hahahah "Nista frend. Ende." A trebo ih je zabarikadirat

Gle, možemo se mi smijati...i ovaj lik ih nije htio stvarno politi benzinom i zapaliti jer ne bi snimao  i samo ih htio prestrasiti ali možda neko drugi negdje i hoće...e to je sad ozbiljna stvar a svi redom od gradskih vlasti, kantonalnih,prek iom-a, federalnih pa državnih do vrha EU se igraju ljudskim životima na ovim prostorima bez obzira na stranu. Ponovo !

16 minutes ago, Grunf said:

Gle, možemo se mi smijati...i ovaj lik ih nije htio stvarno politi benzinom i zapaliti jer ne bi snimao  i samo ih htio prestrasiti ali možda neko drugi negdje i hoće...e to je sad ozbiljna stvar a svi redom od gradskih vlasti, kantonalnih,prek iom-a, federalnih pa državnih do vrha EU se igraju ljudskim životima na ovim prostorima bez obzira na stranu. Ponovo !

skroz si u pravu. Cudno da ti ljudi normalno cekaju bez da bjeze. Oni kao da nisu svjesni sta su uradili i da to nije ispravno! Kao da misle da je to sasvim normalno sto su uradili i zapalili na sred poda vatru a prije toga skidali daske sa zida! Nevjerovatno!

• Dislike 1

Ja bih sasuo citav sarzer u njih tamo na licu mjesta. Ne zna se ko su oni, e pa ne zna se ni ko ih je ubio. Rivalne gange mozda. Ne bih ih zalio sekunde jedne. Citav zivot se boris da nesto napravis i dodju ti kromanjonci i zapale za sat vremena ono sto ti gradis svog pola zivota.

• Haha 1
prije 23 minuta, Grunf said:

Boli njih briga sve redom za ljudske živote sve dok im pare redovno sjedaju na račun.  Pitanje je dana kada će past neka glava.   Evo ovaj je naletio na kozojebe koji su digli sidro.   Da su umjesto ovih bili neki agresivniji koji bi potegnuli čakiju tu bi pale mrtve glave.  To je pitanja vremena kada će se dogodit, a onda bi to moglo biti uvod u neki veći sukob.

• Like 2
4 minutes ago, Pushiga said:

Ja bih sasuo citav sarzer u njih tamo na licu mjesta. Ne zna se ko su oni, e pa ne zna se ni ko ih je ubio. Rivalne gange mozda. Ne bih ih zalio sekunde jedne. Citav zivot se boris da nesto napravis i dodju ti kromanjonci i zapale za sat vremena ono sto ti gradis svog pola zivota.

Ti mislis da je tako lako ubiti covjeka?

Ima policajaca vojnika koji treniraju po par godina i kad trebaju zapucati u covjeka ne usude se. 

• Like 1
prije 5 minuta, Pushiga said:

Ne treba pucat u njih.  Ipak su i to ljudi.   Treba ih tući sve po redu.  To da.  Bez milosti.   Ne kaže se džaba da je batina iz raja izašla.

• Like 1
prije 15 minuta, Barba said:

Ti mislis da je tako lako ubiti covjeka?

Ima policajaca vojnika koji treniraju po par godina i kad trebaju zapucati u covjeka ne usude se. 

Naravno. Mislis da je ovo prvi put ovom liku da se desava? Sve ima svoju granicu. Niko nikakvu odstetu nece dobiti za svoje zapaljene kuce, dzaba i osiguranje i sve. Meni samo da udje kakav u dvoriste, invalidom bih ga napravio.

10 minutes ago, Pushiga said:

Naravno. Mislis da je ovo prvi put ovom liku da se desava? Sve ima svoju granicu. Niko nikakvu odstetu nece dobiti za svoje zapaljene kuce, dzaba i osiguranje i sve. Meni samo da udje kakav u dvoriste, invalidom bih ga napravio.

Ne mislim na migrante vec opcenito mislis da je lako pucati u covjeka?

• Like 1

Za svaku spaljenu kuću,  za svaku uništenu kuću,  za svaku krađu trebate zvat policiju da napravi zapisnik.   Tako da napismeno postoje dokazi.  Nakon toga se trebaju ljudi skupit, pronaći pravog advokata i tužit državu.  Ali ne na državni sud, nego sudu za ljudska prava.  Ovi domaći sudovi su za qurac.  Korumpirani i niko se ne obavezuje za išta.  Sud u Briselu kada donese odluku da je državna dužna da plati odštetu oštećenima to se mora poštivat.

• Like 3
prije 14 minuta, Barba said:

Ne mislim na migrante vec opcenito mislis da je lako pucati u covjeka?

Naravno da nije i ne mislim na normalne ljude ili kojekakve skitnice, vec na migrante koje vise ne mozes ni posmatrati kao ljude vec zivotinje s par kromosoma vise. Da ti se ovako nesto jednom desi, oke, ali da ti deset puta upadaju i seru se, to ne moze.

Kamo srece da se mozemo braniti kao u Dallasu, Texasu. Iskreno, jebe mi se sta rade po gradu, to nije moja stvar da idem po centru utjerivat pravdu, za to ima policija. Ali moja kuca, moj posjed - moje pravo da se odbrani na bilo koji nacin.

• Like 1
19 hours ago, Fap mašina said:

Zemlja i šikara je većinom državna  a velika otoka je vakufsko imanje.željezara valjd ima nekog vlasnika pa ni to nisu zaštitili.

Zemlja i šikara su privatno vlasništvo. Pogledao sam na katastar.ba i sve je privatno. A za Željezaru se zna čije je vlasništvo i isto se može provjeriti na katastar.ba .

Kupili ljudi pola Bihaca , sta ces ...

• Like 2

Goebbels je mala beba za N1 propagandu, divljaci iz kamenog doba  se planski dovlace i oni koji to sve reziraju kad tad ce ih upotrijebiti za nasilje i rat. U ovom trenutku ih nisu jos dovoljno dovukli  i pozicionirali ali doci ce i taj dan a onda ce biti ruzno buđenje. Sto se tice zapadne eu na neki nacin su to i zasluzili, mi cemo svi ovdje biti kolateralna njihove gluposti.

• Like 2
12 minutes ago, Rijecanin said:

Goebbels je mala beba za N1 propagandu, divljaci iz kamenog doba  se planski dovlace i oni koji to sve reziraju kad tad ce ih upotrijebiti za nasilje i rat. U ovom trenutku ih nisu jos dovoljno dovukli  i pozicionirali ali doci ce i taj dan a onda ce biti ruzno buđenje. Sto se tice zapadne eu na neki nacin su to i zasluzili, mi cemo svi ovdje biti kolateralna njihove gluposti.

Jesi vidio propagande ? Jbte

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...