Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3304

• rucica1

1236

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Trnutno zestoka debata u Austriji o dovodjenju "djece" iz izbjeglickog kampa MOria iz Grcke.

Lijevicari traze da se djeca izmjeste iz kampa i da dovedu u Austriju, dok desnicari i kancelar Kurz su strikno protiv, jer kazu da je to ogroman pullfaktor, kao da dovedemo 400 djece kamp bi ubrzo popunili sa 800 novih.

"ako popustimo tom pritistku , onda rizikujemo da napravimo iste greske koje smo 2015 napravili. Rizikujemo, da ljudi sebi daju pogresnu nadu, krenu prema Grckoj, posao trgovaca ljudima opet procvjeta i opet puno ljudi se utopi u moru. Taj neljudski i nehumani sistem iz 2015 ne dozvoljava mi moja savjest!"

Bravo gospodine! Jedini normalan covjek u ovoj EU trentuno!

Edited by Lidjo
  • Like 3
  • Dislike 1

Tu kozu i njenog oca sam i ja neki dan spominjao ovdje. Oboje u CK Ključ i oboje bi policija trebala dobro protresti. To je ista koza koja bišćane i kladuščane a i našu policiju naziva fašistima, iste one bišćane pa i mene koji joj (uz ostale sa današnjeg USK) izginuše dok su oslobađali Ključ dok je isti taj njen babo u to vrijeme džepario po Njemačkoj i Evropi da bi se mogli vratiti tu gdje jesu i vrijeđati danas iste te ljude. Stoke jedne nezahvalne. Bolje im je da šute i hrane te ljude jer to im je posao. Dvije godine tako oboje njih seru po fb i dvije godine gledaju kako ti ljudi u Velečevu spavaju pod vedrim nebom a nikad se nisu sjetili da ih smjeste bar pod kakav šator. Glavna im je priča "oni hoće u Bihać a ne da budu u Ključu" a onda ih rasparčavaju i voze prema Bihaću i za to im uzimaju novac dok se kriju iza krinke "humanitaraca". Sve to treba na robiju poslati.

• Like 6
14 hours ago, Grunf said:

To je ovaj Qrac što je isto za pushback iz Austrije u BiH? Navodno ga Austrija već radi

Ne, za vrijeme koalicije FPÖ (desnicarke) i trenutne ÖVP od Kurza postignut je dogovor sa Srbijom o vracanju nazad migranata koji su usli preko SRbije...

Ne znam da li se taj dogovor sprovodi trenutno, ali uglavnom nema nista sa Bosnom!

• Dislike 1
4 hours ago, Grunf said:

Tu kozu i njenog oca sam i ja neki dan spominjao ovdje. Oboje u CK Ključ i oboje bi policija trebala dobro protresti. To je ista koza koja bišćane i kladuščane a i našu policiju naziva fašistima, iste one bišćane pa i mene koji joj (uz ostale sa današnjeg USK) izginuše dok su oslobađali Ključ dok je isti taj njen babo u to vrijeme džepario po Njemačkoj i Evropi da bi se mogli vratiti tu gdje jesu i vrijeđati danas iste te ljude. Stoke jedne nezahvalne. Bolje im je da šute i hrane te ljude jer to im je posao. Dvije godine tako oboje njih seru po fb i dvije godine gledaju kako ti ljudi u Velečevu spavaju pod vedrim nebom a nikad se nisu sjetili da ih smjeste bar pod kakav šator. Glavna im je priča "oni hoće u Bihać a ne da budu u Ključu" a onda ih rasparčavaju i voze prema Bihaću i za to im uzimaju novac dok se kriju iza krinke "humanitaraca". Sve to treba na robiju poslati.

Krivo mi je na Sukija sto joj, na ovu izjavu o napuhanosti, nije nista replicirao.

Migranti nastavljaju prelaziti slovensku granicu

Od januara do septembra prošle godine slovenska policija zabilježila je više od 11.000 ilegalnih prelazaka granice.
w_53671262.jpg?itok=aOp2dgS3Slovenska vlada podigla je antimigrantsku žicu na granici sa Hrvatskom, ali to nije spriječilo migrante EPA

Slovenska je policija je ovih dana otkrila više vozila s ilegalnim migrantima, u sklopu akcije pooštrenog nadzora državne granice započete potkraj prošle sedmice.

Tako je u subotu na području Novoga Mesta, u vozilu kojim je upravljao 17-godišnjak bez vozačkog ispita, iz Grosuplja kod Ljubljane, otkriveno više stranaca koji su ilegalno prešli granicu,  a u još dva druga vozila ilegalne migrante prevozili su talijanski državljani, navode slovenski mediji pozivajući se na izvore iz policije.

Sličan događaj zabilježila je i policija blizu Kopra, gdje su u automobilu 18-godišnjakinje iz Ljubljane pronađena četiri migranta iz Afganistana, te kod naplatnih kućica blizu naselja Dob, prema Ljubljani, gdje su u vozilu kojim je upravljao 20-godišnji Rumun otkrili četiri državljana Bangladeša i jednog Pakistanca, prenijela je Hina.

Regionalna inicijativa ‘Central 5’

O ilegalnim migracijama u situaciji jačih graničnih kontrola i koronakrize govorit će u utorak, na sastanku u Ljubljani, među ostalim ministri vanjskih poslova Češke, Slovačke, Mađarske, Austrije i Slovenije, u okviru neformalne regionalne inicijative  "Central 5".

Riječ je o trećem susretu šefova diplomatija tih država u tom formatu, koje su među ostalim zainteresirane i za usklađivanje evropske politike prema migracijama u okviru Schengena i Evropske unije.

Dok se zemlje iz tzv. Višegradske grupe izrazito protive mogućnosti uvođenja obvezujućih kvota za preuzimanje migranata, Slovenija, čija je nova vlada najavila zaoštravanje azilne politike, pristala je ovih dana da iz požarom uništenog, zatvorenog izbjegličkog centra na grčkom Lezbosu primi nekoliko djece bez pratnje, njih najviše četiri, objavili su slovenski mediji.

Na Grčkom otoku Lezbos i u Unsko-sanskom kantonu u Bosni i Hercegovini najveće su koncentracije migranata i izbjeglica koje pokušavaju doći u neku od zemalja Zapadne Evrope. Obzirom da su granica EU-a zatvorene, najveći broj migranata i izbjeglica granicu pokušavaju prijeći ilegalno.

Od januara do septembra prošle godine slovenska policija zabilježila je više od 11.000 ilegalnih prelazaka granice, prema podacima slovenskog ministrstva unutrašnjih poslova, od koji su neki vraćeni nazad u Hrvatsku.

Neke slovenske nevladine organizacije traže da Vlada omogući slobodan ulazak u Sloveniju hiljada ilegalnih migranata koji trenutno borave u Bosni i Hercegovini te dalje u druge zemlje Evropske unije, ali ih vlada ignorira, ustvrdio je mariborski list Večer krajem prošle godine.

Umjesto toga, slovenska vlada podigla je antimigrantsku žicu na granici sa Hrvatskom, gdje je primjetan najveći broj ilegalnih prelazaka migranata.

Slovenski mediji također su izvijestili krajem novembra da je slovenska policija u blizini Krškog razoružala više osoba, pripadnika tzv. Štajerske straže, kontroverznog Mariborčanina Andreja Šiška, koji su vikendom patrolirali dijelovima granice s Hrvatskom, tražeći ilegalne migrante.

Slovenska granica ujedno je i granica Schengen zone. Prelaskom te granice ilegalni migrant uživaju veća prava čak i ako budu otkriveni i uhapšeni.Izvor:

Izvor: Al Jazeera i agencije

9_9 Slovenija bi ih sviju  trebala pustiti u Austriju pa onda neka ih Kurz u Srbiju vraca. S tim bi se lijepo ispostovao sporazum (Austrije i Srbije) a indijancima bi bilo jasnije da im od te njihove putanje preko BiH,Hrvatske,Slovenije, nema koristi. 

7 minutes ago, Lidjo said:

Ne, za vrijeme koalicije FPÖ (desnicarke) i trenutne ÖVP od Kurza postignut je dogovor sa Srbijom o vracanju nazad migranata koji su usli preko SRbije...

Ne znam da li se taj dogovor sprovodi trenutno, ali uglavnom nema nista sa Bosnom!

Nema zvanično ali neki dan sam čitao o nekim vraćanjima u BiH ilegalno,kao što to čini Hrvatska

4 hours ago, Haldir said:

Kaze Avdo GP izdala saopcenje, spriječila ulazak cetiri migranta iz CG u BiH i 180 iz BiH u Hrvatsku. HDZ i Dragan Galic rade odlican posao za NDH

ko je taj    Avdo ..?

ZOKI   je milin

SVEVLAD   je dragin

3 hours ago, Grunf said:

Nema zvanično ali neki dan sam čitao o nekim vraćanjima u BiH ilegalno,kao što to čini Hrvatska

Čitao sam i ja. ..iz ruke u ruku,od AUT do HR..pa preko zelene granice u BiH

Nisu austrijanci,hrvati su !

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1070600946671522&id=309778972753727

Pakistanski ambasador u BiH je neki dan rekao da ce oni primiti nazad samo one pakistance koji se dobrovoljno zele vratiti nazad, znaci nema nista od deportacije, onda jedino sto ostaje vracati ih nazad od kuda su usli, nema druge, sve ostalo je suplja prica.

Spasili i umjesto da ih u Srbiju vrate oni ih prbacili u srbsku iz koje ce uz pratnju policije proslijediti u federaciju to jest u US kanton. Otvoreno za Srbiju rade a platu od BiH primaju.>:(

https://www.biscani.net/migranti-spaseni-od-utapanja-na-drini-intervenisali-vatrogasci-i-policija/

Zelje i cestitke.:S Nebi me zacudilo da sad sebi pocnu mahom kampove paliti. Ipak im se bar za jedan dio njih ova akcija isplatitla.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/migranti-odbijaju-uci-u-novi-smjestaj-zele-napustiti-lezbos

• Like 1

19 hours ago, rucica1 said:

Zelje i cestitke.:S Nebi me zacudilo da sad sebi pocnu mahom kampove paliti. Ipak im se bar za jedan dio njih ova akcija isplatitla.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/migranti-odbijaju-uci-u-novi-smjestaj-zele-napustiti-lezbos

Jutros javljeno na Lezbosu ( Samos) novi pozar i u  drugom izbjeglickom lageru (sto samo potvrdjuje koliko pogresne odluke jada nanesu). 

Tako se i od Bihaća tražilo i obećalo da će se zatvoriti BIRA. Data je saglasnost za Lipu, pa je otvoren kamp, a BIRA je i dalje migrantski centar i nije zatvorena. Niko se o tome sad ne želi brinuti. Isto će se desiti i vama, rekao je između ostalog premijer Ruznić.

Haha kakav je ovo beskicmenjak.
Uporediti ove izjave sa onim od prije petnaestak dana. Mozes uciniti da Bira nestane u roku od 24 sata, ali si pizda od covjeka. Ko ce ovog covjeka i ljude oko njega nakon milion nekih najava, a pogotovo onih epohalnih od prije 15 dana, ikad oko bilo cega shvatiti ozbiljno!? 

• Like 4
prije 1 sat, Pavarotti said:

Tako se i od Bihaća tražilo i obećalo da će se zatvoriti BIRA. Data je saglasnost za Lipu, pa je otvoren kamp, a BIRA je i dalje migrantski centar i nije zatvorena. Niko se o tome sad ne želi brinuti. Isto će se desiti i vama, rekao je između ostalog premijer Ruznić.

Haha kakav je ovo beskicmenjak.
Uporediti ove izjave sa onim od prije petnaestak dana. Mozes uciniti da Bira nestane u roku od 24 sata, ali si pizda od covjeka. Ko ce ovog covjeka i ljude oko njega nakon milion nekih najava, a pogotovo onih epohalnih od prije 15 dana, ikad oko bilo cega shvatiti ozbiljno!? 

Šta će on jadan kad SDA rukovodstvo raspravlja o pridruživanju Velikoj Srbiji (malom šengenu) a ne o migrantima.

Mi ćemo se još malo ići po brdima skrivati. 

• Like 2
  • Haha 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...