Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3304

• rucica1

1236

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 32 minuta, L19.S61. said:

Navodno je trebalo novinara,navedenog Arifa,zbog navedenog..

Izbatinati.

Na šta je spalo ,,novinarstvo"..u3pm

Cim je to neki "Arif" nema od njega covjeka, a nekamoli novinara. Sta ocekujes od ovih kasapskih portala? CNN?

• Like 1

Polako se vraća sve na staro. Pričekalo se da protesti lagano odu u zaborav i sve po starom. Samo su budale povjerovale da će BIRA biti zatvorena i na sva usta hvalili vlast i prodane političare. Jasno je kao dan da svi kampovi ostaju i vjerovatno će se Lipa rasformirati kao i Vučjak,a migranti prebaciti u Biru. Građanima Bihaća će se baciti priča kako će se "opet" na proljeće ići ka "zatvaranju". Migrante policija više niti dira niti kupi,nema prevoza na entitetsku granicu,hrpe opet sjede pred Konzumom,nastavljaju se okršaji ..itd

Sve je opet po starom ...

• Thanks 3
  • Sad 1

Haha, al ova Vlada kao da namjerno igra protiv sebe, ono ljudi sami od sebe prave predmet sprdnje. Prvo onaj njonjavac Kljajic deset puta najavi zatvaranje, onda sad imas ovo u septembru gdje opet ljudi izadju i najave nesto epohalno napamet, bez ikakvog pokrica. Idu maloljetnici u Doboj, bez da je itko kontaktirao direktora tog centra za maloljetnike. 

Iako ce premijer i ovo pokusati fakturisati Sarajevu, Vijecu ministara, Europskoj uniji, Putinu, Trampu i kome vec ne, covjek je obicna kukavica koji je iskljucivi krivac zasto je Bira i dalje kamp i zasto ce ostati jos duuugo godina. Muda se stisla, no nisu se valjda toliko stisla da se ne smije izaci u javnost i reci zasto ne postupi po svojim rijecima od prije 15 dana i zasto policija koja je pod njegovom palicom ne potrpa potrpa 400 jbenih migranata  i istovari na Lipu i na entitetsku liniju. 

Kljuc je 400 migranata i zato je to jednostavna operacija. Nea tu prepreka nikakvih. I ti maloljetnici, rece u onoj emisiji da ih ima stotinjak, pa potrpaj ih u Sedru ili Borice kad vec nemas gdje. Uostalom, kakvi maloljetnici i pm, dosao iz Maroka, prosao sve i svasta i sad ugrozena vrsta. 

Kao sto rekoh ranije, na zimu je u Biri hiljada jer ce opet bezmuda vlada popustiti i otvoriti vrata novopridoslim promrzlim i ugrozenim migrantima. Ne moze se objasniti stetnost tog kampa, da skoro u centru grada imas silovanja, kontejnere za oruzje, drogu i sta vec ne. Nedavno su svim zastitarima iz Bire isparali auta na parkingu. Jebi se Mustafa.

• Like 3

Nece ovo na dobro. Narodu je svega dosta. Ako drzava svojim gradjanima ljudska prava ne stiti onda je legitimno da se sami brane. https://avaz.ba/vijesti/bih/584176/migranti-zapalili-kucu-kod-cazina

7 minutes ago, rucica1 said:

Nece ovo na dobro. Narodu je svega dosta. Ako drzava svojim gradjanima ljudska prava ne stiti onda je legitimno da se sami brane. 

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/595892/teska-saobracajna-nesreca-u-cazinu-prevrnuo-se-automobil-pun-migranata

Ovim krijumcarima treba auta paliti.Djubrad pokvarena.Dobio je sto zasluzuje jos mu treba postenu kaznu odvlaiti .  

• Like 2

najavljuju oni vec mjesecima zatvaranje  prihvatnih centara ali nista. Cekaju samo da izbori prodju i onda opet po starom. Nista se nece promijeniti ukoliko narod ne shvati vec jednom da je jedino palija i protesti nacin da se ovo rijesi.

Ne smije se prestati sa pritiskom na odgovorne. Najbolje bi bilo uopste ne izlaziti na izbore, nedati djeci ici u skolu izbjegavati sve javne institucije dok ne pocnu raditi odgovorni!

• Like 3
  • Dislike 1
1 hour ago, 1260 said:

U Biru će biti smješteni migranti koji sad borave na ulicama, kada dođe zima

Narod a i kantonalna vlada  US kantona to nesmije dozvoliti. Ako bude bilo potrebe onda i politickom Sarajevu pokazati zube, to jest odbiti poslusnost. Samo to ce ove evropske zastupike,IOM i sve nadlezne pokrenuti da se vladi BiH a ne US kantonu za rijesenja obracaju.Valjda i mi u US smijemo neposlusna, pardon nestasna djecica biti (ako je neposlusnost drugima dozvoljena zasto bi mi izuzetak bili).

• Like 1

Ja fakat ne znam sta bi se jos moglo reci po ovom problemu a da nije receno. Jos sad kad uvedu mali sengen a SDA je dala blagoslov po drugi put a stvaranje velike srbije i kad vise na Drini ne bude granica bice veselo .

Ha ha pa evo sad je policija sa mosta vratila grupu od 100 migranata nazad u kladušu,valjda su krenuli prema niri.oni će se putem samo razviti u strelice i opet sutra na unu u kampove.

Zašto policija već ne pretrese detaljno cijelu obalu:repušine,velika otoka i prema jotanovima.tu ih ima više nego u olimpijskom gradu.

• Like 1
1 hour ago, Fap mašina said:

Ha ha pa evo sad je policija sa mosta vratila grupu od 100 migranata nazad u kladušu,valjda su krenuli prema niri.oni će se putem samo razviti u strelice i opet sutra na unu u kampove.

Zašto policija već ne pretrese detaljno cijelu obalu:repušine,velika otoka i prema jotanovima.tu ih ima više nego u olimpijskom gradu.

Taman su ih u to vrijeme proganjali i kroz Hatinac i Kombiteks, ono što me prestravilo je da ovi ne biraju gdje će se sakriti nego bježe po dvoristima a ne bi me iznenadilo ni da su usli nekom u kuću

• Like 1
7 hours ago, L19.S61. said:

Što se mene tiče nek ih prime milione...samo dalje od moje kuće i od mene. Nijemci treba da uvedu redovne besplatne linije Islamabad - Berlin da ljudi ne pješače toliko. Ali moram i zamjetiti i na ovoj slici većinu demonstranata čine stranci ako me vid ne vara

• Like 1

Ma bravo. Ovako treba. Svaka čast ovoj grupi snalažljivih migranata (100% migranti). Koji šamar su opalili čitavoj državi i entitetima. Baš sam se presmijao. 

http://www.uskinfo.ba/vijest/camac-granicne-policije-bih-ukraden-pa-pronaden-na-hrvatskoj-strani-save/79582?fbclid=IwAR2p4yfWX_P7a5UaWSH700c8RUF6IBu6bxDO1VAyC4NJ62sQSYfjCh2begg

• Like 1
  • Haha 2
51 minutes ago, Grunf said:

Ma bravo. Ovako treba. Svaka čast ovoj grupi snalažljivih migranata (100% migranti). Koji šamar su opalili čitavoj državi i entitetima. Baš sam se presmijao. 

http://www.uskinfo.ba/vijest/camac-granicne-policije-bih-ukraden-pa-pronaden-na-hrvatskoj-strani-save/79582?fbclid=IwAR2p4yfWX_P7a5UaWSH700c8RUF6IBu6bxDO1VAyC4NJ62sQSYfjCh2begg

Zamisli koji su to neradnici da nisu primijetili ni da im neko čamac krade. Kako onda da uoče migrante. Ne budu li na ćevape otišli evo glava. 

Poslije Raštela u smjeru Gate sinoć sam prošao oko 20. Granični policajci sjedili na Euro Jetu. Vrqćao se oko 23, auto na istom mjestu, njih dvojica na istom položaju. 

• Like 3
1 hour ago, Grunf said:

Što se mene tiče nek ih prime milione...samo dalje od moje kuće i od mene. Nijemci treba da uvedu redovne besplatne linije Islamabad - Berlin da ljudi ne pješače toliko. Ali moram i zamjetiti i na ovoj slici većinu demonstranata čine stranci ako me vid ne vara

Ma ovo najvise zeleni organiziraju.Neku noc u talk sou njihova predstavnica iz vlade (sto najvise lupa da vlada Njemacke sve njih primi) pocela humanost i solidarnost prosipati te da to Njemacka kao najbogatija zemja sve moze podnijeti, da bude za primjer drugima pa je ljudi (koji su takodjer gosti bili) s njenom teorijom ukopase. Cak je sa svojom teorijom pokusavala na zelene u Austriji utjecati ali bezuspjesno. Stalno o najbogatijoj zemlji lupa a ovamo penzionera koji se jedva krpe (a cijeli zivot su radili i zemlji doprinosili) koliko hos ima.Oni sa ovim i hoce da glasacka tijela stranog porijekla pridobiju. Grcka je po pitanju izbjeglica od EU tri milijarde euro dobila plus tehnicku i materijalnu pomoc.U zemlji imaju oko 120 hiljada izbjeglica.Onima kojima je azilska procedura prosla nikakva podrska za posao ili intergraciju nije pruzita.U reportazi naglasavaju kako ti ljudi po Grckoj prezivljavaju (bez posla i stana) a i o koruptnoj vladi. Vjerujem da se dio tih i na balkansku rutu uputi.Njemacka kod takvih (kad vidi da su u Grckoj registrovani vraca ih nazad u Grcku). Zelenim, kad bi glasace stranog porijekla izdvojili jedva bi u parlament i uci mogli.     

P.S. Nisam Erdoganov obozavaoc ali kad usporedimo pomoc Turskoj koja je na osnovu  preko 3 miliona izbjeglica, oko 3-4 milijarde pomoci dobila a preko tri godine se sa ovim problemom bavi i na sva usta razne kritike Turskoj a o ovom djelu radnji u Grckoj malo ko da govori (tek nakon ovih pozara usudili su se i ovo u javnost iznijeti).   

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...