Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije 3 sati, Grunf said:

@Sadik Suki nije moj izbor ali i slazem se sa tobom. Niko nije moj izbor, vec sam to rekao. Samo sam rekao da niko nema petlje ili što kažu nema mu** uhvatiti se u koštac sa ovim problemom a bilo ko od ponuđenih kandidata će nas uništiti. Sej je druga priča ali on jednostavno nije za gradonačelnika, možda je trenutno i najgora opcija. Nisu samo migranti problem u ovom gradu. Jednostavno gotovi smo...

Imali smo malu raspravu i nas dvojica oko Šukija..

Capture.JPG

• Dislike 1

prije 58 minuta, Grunf said:

Afrika/paprika

paprikaafrika.jpg

Mislim da je riječ o općini Ključ. Nekad se to zvalo "u suradnji sa prirodom"

Ovo je onaj slučaj od prošle sedmice:

https://www.krajina.ba/migranti-provalili-u-vrtic-u-bihacu-ugasili-cigaretu-na-djecijem-kreveticu/?fbclid=IwAR2u5fwqiermbMxqA5lpn_g9wXt4jcIPJ5LWCQWZ6mENvxgEDyOXu6qlATM

Pa eto ima li dvojbe da se radi na potpunom uništenju Bošnjačkog ilirskog naroda. 

Naseljavaju Perzijance, Hinduse i Afrikance na našu dedovinu. 

Nažalost nemoćni smo.. Ko god se preda i prihvati migrante u našu zajednicu, za mene je gori od sve i jednog četnika.

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 3

On 25. 10. 2020. at 3:22, Haldir said:

Ovdje postoji kolektivna zabluda da lokalna samouprava donosi takve odluke i rješenja, kao i da LS može proglasiti ništavnim odluke Vijeća ministara. Ne postoji zakonski akt koji zabranjuje otvaranje prihvatnih centara u industrijskim zonama. Gdje je to izričito u zakonu navedeno da je u industrijskim/poslovnim zonama zabranjeno nešto slično? 

Bira po planu valjda spada u PZ Kombiteks? Čak je i ona definisana kao poslovno-stambena zona. 

Ja govorim sa stajalista obicnog gradjanina koji da bi prikopcao obicnu struju ili vodu u novoizgradjeni objekat mora ispuniti sve baveze i papirologiju koja od njega zahtjeva opcina naravno to sve kosta i sa tim pravim paralelu . Kako neko moze dobiti dozvolu da stotine ljudi zivi u poslovnoj zoni komplexu neko mora imati odredjenu dozvolu i minimalne sigurnosne uvjete zamisli da se desi pozar i pogine 100 ljudi neko mora da snosi odgovornost. Sta je sa ekoloskom stranom gdje je stotine inzenjera bacalo smece svud oko bire ?

Moglo bi se nabrajati do sutra nemam vremena moram usisati kucu dok zena ne dodje. 

• Like 1
  • Haha 1

35 minutes ago, 1260 said:

Čitam da su počeli naplaćivati porez ovim što su dizali pare migrantima. 

Ja vidim Haldira  nema već duže vrijeme, izgleda prekovremeno cijepa drva i unosi pelet da bi zaradio za porez 😃

Baš sad čitam na fb grupi lika koji je kritizirao vlastitog oca zbog tog čina i koji je navodno dobio porez i kaznu. Gle, zbog 50 eura koje je dobio, navodno je ispušio 1400 KM poreza i kazne. Ja sam još prošle godine i ovdje upozoravao da se to mora desiti a i nedavno smo raspravljali o tome. Po ovom otac mu je za ilegalce podigao između 10000 i 14000 KM. Naravno treba se izbiti iznos kazne koju je vjerovatno dobio jer nije prijavio ove novce

• Like 1

prije sat vremena, Grunf said:

Baš sad čitam na fb grupi lika koji je kritizirao vlastitog oca zbog tog čina i koji je navodno dobio porez i kaznu. Gle, zbog 50 eura koje je dobio, navodno je ispušio 1400 KM poreza i kazne. Ja sam još prošle godine i ovdje upozoravao da se to mora desiti a i nedavno smo raspravljali o tome. Po ovom otac mu je za ilegalce podigao između 10000 i 14000 KM. Naravno treba se izbiti iznos kazne koju je vjerovatno dobio jer nije prijavio ove novce

Kažem ja da su domaći kvislinzi najgori.   Šteta što mu nisu naplatili 14 000 KM kaznu.  Sad neka im opet ide dizat pare

Ovo s Birom smo vec davno govorili, vidim neki tvrde da lokalna vlast nema nista s izdavanjem papira za objekat koji ce sluziti  smjestaju i prehrani ljudi, to je naravno obicna laz, itekako moras ishoditi potvrde kojima moras zadovoljiti uvjete da bi se necim takvim mogao baviti. Gradonacelnik mora javno istupiti i kazati da li je vlasnik Bire ishodio papire kojima se moze baviti izdavanjem smjestaja i prehrane veceg broja ljudi, ako nije a 99 posto nije onda ajde bog dovidenja, Suki mora poslati inspekciju i zapecatiti objekt i sve u njemu i oko njega udaljiti, takoder on ima moc da ne izda nikakve dozvole Biri ako je eventualno zatraze i moze ih vozati kako god zeli.

• Like 2

prije 39 minuta, Rijecanin said:

Ovo s Birom smo vec davno govorili, vidim neki tvrde da lokalna vlast nema nista s izdavanjem papira za objekat koji ce sluziti  smjestaju i prehrani ljudi, to je naravno obicna laz, itekako moras ishoditi potvrde kojima moras zadovoljiti uvjete da bi se necim takvim mogao baviti. Gradonacelnik mora javno istupiti i kazati da li je vlasnik Bire ishodio papire kojima se moze baviti izdavanjem smjestaja i prehrane veceg broja ljudi, ako nije a 99 posto nije onda ajde bog dovidenja, Suki mora poslati inspekciju i zapecatiti objekt i sve u njemu i oko njega udaljiti, takoder on ima moc da ne izda nikakve dozvole Biri ako je eventualno zatraze i moze ih vozati kako god zeli.

Moj druže, UN može da radi šta hoće, mogu ti kuću uzeti ako hoće. Narod uopšte nije svjestan u šta se UN pretvorio.

IOM uopšte ne podliježe krivičnoj odgovornosti i Zakonima BIH. 

• Like 1

48 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Moj druže, UN može da radi šta hoće, mogu ti kuću uzeti ako hoće. Narod uopšte nije svjestan u šta se UN pretvorio.

IOM uopšte ne podliježe krivičnoj odgovornosti i Zakonima BIH. 

Svi podliježu zakonima države u kojoj borave i djeluju. Da bi djelovali u jednoj zemlji moraju zakljuciti poseban ugovor sa Vladom te zemlje, a u ovom slucaju sa Vladom Federacije. 

15 hours ago, Grunf said:

Pa to je normalna stvar i drago mi je zbog ovog nadam se da vise nikom nece na um pasti da cini uslugu migrantima ali nas narod je takav da bi za 50 eura govno pojeo doslovno. Ista stvar je i kad se mjenja novac odnosno kupuje BAM moras platiti porez ako zamjenis toliko eura u poreznoj godini  si duzan platiti porez . Sto bi rekli porez nije macka da odmah ugrebe ali vecina nasih ljudi su totalno nemaju pojma sto se tice o poznavanju poreza . Jedan moj prijatelj radio online za neku americku firmu bio je neka vrsta kontrolora planera rasporeda voznje za prevoznicku tvrku i prica on meni tako kako ima dobro primanje redovno ako ce i po 15 sati raditi na dan moze sve bude placeno fakticki je dobijao bruto platu jer jer je ispunio da ce sam sebi u svojoj zemlji ispunjavati penziono i zdravstveno osiguranje . Kazem ja njemu kako placas porez on na to odgovara da nikad nije platio porez i da misli da ne treba reko zovi pitaj nemoj poslije da se zajebes nakon 2 godine dobio 18 hiljada maraka da mora platiti poreza naravno on te pare nije imao jer za 2 godine koliko je radio nje ustedio niti feninga zivio na visokoj nozi novo auto i sve ostalo kako to ide ali sve mogu da svatim ali nikako lik je zavrsio ekonomski fakultet ako je iko morao znati i poznavati poreze zemlje onda je to neko ko zavrsi takav fakultet. 

Sto se tice IOM njih u stvari boli briga za migrante njima je samo bitno da ima sto vise migranata jer su oni njihov posao i razlog postojanja jedne od takvih organizacija jos jedne u nizu u moru beznacajnih to su obicni paraziti koji dobijaju novac iz razlicitih fondova EU MMf ista stvar je i sa raznim organizacijama za zastitu okolisa koji godinama bacaju pricu oko globalnog zatopljenja poplava ovog onog otopljavanja leda i samo spinuju javnost u svijetu pricajuci lazi ja to osobno smatram takodjer modernim terorizmom jer njima je u cilju da se nesto desava da mogu oformiti razne fondove pa tako imamo pozare u amazonu Australiji ja vjerujem da oni to sve izazovu samo da bi bili top tema na vjestima ili price o otopljavanju Antartika Grenlanda Sjevernog pola sta ti ja znam a gdje su dokazi ? Kad on nas niko ali bas niko ne moze otici na Antartiku i ovo provjeriti oni imaju par snimaka kako se ruse sante leda i vazda jedno te isto vrte Sve gluposti. 

Ja otvorim novine samo se trazi novac donirajte za zelene donirajte za gladnu djecu Afrike itd. Pa koliko je novca donirano za Africu mogli su je svu do sada navodniti i da bude raj na zemlji da bude sva posijana ako su Sumerani prije toliko hiljada godina mogli navodnjavati toliku povrsinu i napraviti raj na zemlji zasto danas to isto ne mogu uraditi ?

U Afriku moze doci toliko naoruzanja a hrana kao ne moze a istovremeno se svaki dan u svijetu baca milijarde tona hrane u Oceane ,ovo nisu teorije zavjera vec obicna realnost u svjetu u kojem mi zivimo . Ista stvar je i sa migrantima njihov dolazak i kretanje kroz razne zemlje se odobrava i tolerise presutno i kao oni to ne mogu sprijeciti glupost ispada da stara brodica koja se raspada iz Afrike ka Europi ima vecu snagu i mogucnost od moderno opremljenog broda obalne straze ali koja politika Francuzi Spanjolci Portugalci Talijani Grci cekaju ove brodice kao 2 kilometra od njihove obale a imaju prema medjunarodnom pravu Mora da patroliraju 200 Km od svoje obale ovi kad dodju fakticki u dvoriste onda ih moraju pustiti to je sve politika da se obicni svijet drzi u strahu . Gledaj sad ove gluposti u Francuskoj citav islamski svijet se digao zbog Macrona i karikature a niko od njih ne prica da je covjeku glava otkinuta da se Pariz gusi od ovih zlotvora jos ti Cecenski kozojebi to je najgora pasmina  na svijetu oni nemaju nikakva moralna nacela i nema zakona i drzave da ih moze promjeniti njihovo ubjedjenje. 

• Like 1

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crna-hronika/marokanci-prisli-djevojkama-na-vilsonovim-setalistu-zaprijetili-nozem-im-da-sute-i-opljackali-ih-jednu-su-posijekli-po-vratu-drugu-brutalno-gurnuli-600406?fbclid=IwAR171ZvPp45anmILjbpJb2p0hwj4AEk5Seij6oNR7t_4lNlWAkXVDIU8_Go

Inače jedan je samouki doktor a drugi nuklearni fizičar:

Abdelgani Saki je bez škole i zanimanja, bez stalne adrese, a njegov identitet je provjeren uvidom u potvrdu o iskazanoj namjeri podnošenja zahtjeva za azil od 09.12.2019. godine.

Mohamed Rafik (prema potvrdi o iskazanoj namjeri podnošenja zahtjeva za azil navedeno prezime Benarabia), takođe je bez škole i zanimanja, bez stalne adrese, a identitet je provjeren uvidom u potvrdu o iskazanoj namjeri podnošenja zahtjeva za azil od 10.07.2020. godine.

Ni jedan od njih nije evidentiran u KOE MUP-a KS. 

1 hour ago, Grunf said:

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crna-hronika/marokanci-prisli-djevojkama-na-vilsonovim-setalistu-zaprijetili-nozem-im-da-sute-i-opljackali-ih-jednu-su-posijekli-po-vratu-drugu-brutalno-gurnuli-600406?fbclid=IwAR171ZvPp45anmILjbpJb2p0hwj4AEk5Seij6oNR7t_4lNlWAkXVDIU8_Go

Inače jedan je samouki doktor a drugi nuklearni fizičar:

Abdelgani Saki je bez škole i zanimanja, bez stalne adrese, a njegov identitet je provjeren uvidom u potvrdu o iskazanoj namjeri podnošenja zahtjeva za azil od 09.12.2019. godine.

Mohamed Rafik (prema potvrdi o iskazanoj namjeri podnošenja zahtjeva za azil navedeno prezime Benarabia), takođe je bez škole i zanimanja, bez stalne adrese, a identitet je provjeren uvidom u potvrdu o iskazanoj namjeri podnošenja zahtjeva za azil od 10.07.2020. godine.

Ni jedan od njih nije evidentiran u KOE MUP-a KS. 

Potvrda o iskazu namjere podnosenja zahtjeva je ogranicena (mislim na dvije nedelje) a to im je davno isteklo. Znaci zna im se identitet jos su krivicna dijela radilii, zasto nisu u njihove zemlje deportovani. Zasto nam te institucije za strance i ostale, za te svrhe nadlezne, sluze.Oni svojim (ne) radom jos vise pogorsavaju situaciju u kojoj se nalazimo. Dobro je Suki onom Hofmanu (na onoj emisiji rekao) da im svima treba otkaz dati. 

• Like 1
  • Dislike 1

Opet evropski međed šef trgovine migrantima gost zvijezda na dnevniku.kojim pravom on vrši pritisak i svakodnevno se njegovo mišljenje javno iznosi da narodu para uši?

U svom brabonjanju je naravno iznio da je lipa pretrpana i neuslovna,on bi teroriste u grad.spakuj ih jarane sutra sviju u autobuse i pravac evropa na socijalu,a domaći smetovi nek počiste za svojom braćom.

• Like 4

Na 19:10 gostovanje IOM-ovog Petera. Ovaj covjeg  nije normalan. On  narod Bihaca i V.Kladuse njegovim budalama smatra.Po njegovom Lipa daleko od grada, Lipa pretrpata..., po njegovom - radi toga bagra ce se vise po urbanim djelovima nalaziti i gradjane napastvovati. Nigdje ne spominje da su gradjani cijelo vrijeme, dok je Bira bila puna, napastvovanje i njihov smrad trpili. Kladuscani od njih po svojim ulicama nemogu kako treba prolaziti, a kamo li djeccu samu pustati. U svojim kucama sigurni nisu i sad treba da se boje da ce im kad se Miral isprazni biti gore. Da je od pocetka drzavni vrh uslovljavao a ne stalno po ledjima nasih nadleznih udarao sad ovaj problem nebi imao. Cijelo vrijeme na podli nacin koristio je slabosti krajisnika i sad kad je narodu dozlogrdilo, sad smo jos i nehumani. Ma mars djubre nesposobno.>:(     

Just now, rucica1 said:

Na 19:10 gostovanje IOM-ovog Petera. Ovaj covjeg  nije normalan. On  narod Bihaca i V.Kladuse njegovim budalama smatra.Po njegovom Lipa daleko od grada, Lipa pretrpata..., po njegovom - radi toga bagra ce se vise po urbanim djelovima nalaziti i gradjane napastvovati. Nigdje ne spominje da su gradjani cijelo vrijeme, dok je Bira bila puna, napastvovanje i njihov smrad trpili. Kladuscani od njih po svojim ulicama nemogu kako treba prolaziti, a kamo li djeccu samu pustati. U svojim kucama sigurni nisu i sad treba da se boje da ce im kad se Miral isprazni biti gore. Da je od pocetka drzavni vrh uslovljavao a ne stalno po ledjima nasih nadleznih udarao sad ovaj problem nebi imao. Cijelo vrijeme na podli nacin koristio je slabosti krajisnika i sad kad je narodu dozlogrdilo, sad smo jos i nehumani. Ma mars djubre nesposobno.>:(     

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/339109/federacija-danas-27102020

12 minutes ago, rucica1 said:

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/339109/federacija-danas-27102020

Opet ds ponovim. On unaprijed dobija pitanja i dolazi samo u one epizode gdje se u korist migranata prica, nikad neide tamo gdje bi moglo biti neugodno za njega!

• Like 6
  • Dislike 1

prije 11 sati, Lidjo said:

Opet ds ponovim. On unaprijed dobija pitanja i dolazi samo u one epizode gdje se u korist migranata prica, nikad neide tamo gdje bi moglo biti neugodno za njega!

On je samo avatar svijetskih moćnika koji imaju planove za cijelo čovječanstvo.

Bosna je tu nebitna, mi smo jedan mali narodić bez ikakve moći, značaja ili bilo čega. 

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...