Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3304

• rucica1

1236

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 27 minuta, Yo-Ye said:

džukela iz iom-a cmizdri na twitteru zbog zatvaranja bire...

Kaze njih 350 ispred Lipe i nema gdje. Prije 15 dana vozili na Lipu i rekli nema mjesta, hajd ok. 15 dana nikog nisu odvezli gore i opet nema mjesta. Ocigledno migranti sjede mirno u kampu i ne micu sa mjesta.

Ali je u Biri uvijek bilo mjesta jer je Peter raspisivao tender za tenderom i punio kontejnere do vrha objekta. Spominje ljudska prava, zimu i hladnocu, a nije ih zelio skloniti sa te zime i hladnoce u Medeno polje jer je privatni objekt, kao sto je u potpunosti pasivan sa viskom migranata na Lipi. Sve ono sto se filmskom brzinom radilo u Biri. Toliki je to humanitarac. 

Edited by Pavarotti
  • Like 3

Sada će Vijeće ministara uputiti naredbu Vladi USK da se u što kraćem roku (16. novembra) Bira vrati u funkciju. Zaprijetiće im krivičnim prijavama, ovi će to malo isfurati do 15. novembra i opet po starom. Već dva puta viđen scenarij, i modus operandi po kojem i jedni i drugi dobijaju izbore tamo gdje to žele. 

IOM u međuvremenu neće proširiti Lipu i par hiljada ljudi će svakodnevno boraviti u centru Bihaća, prositi, pljačkati i provaljivati. 

Kakva država

I usput, IOM je rapisao konkurs za nekoliko desetina radnih mjesta gdje pozivaju lokalce da se prijave i počnu raditi sa IOMom na projektu kojeg financira VB, a koji prostim riječima ima za cilj stvaranje komunikacije između IOMa i lokalnih zajednica - domaćeg stanovništva. Kreće polako i kampanja pred izbore od strane Međunarodnih tijela i organizacija. 

3 minutes ago, Haldir said:

Sada će Vijeće ministara uputiti naredbu Vladi USK da se u što kraćem roku (16. novembra) Bira vrati u funkciju. Zaprijetiće im krivičnim prijavama, ovi će to malo isfurati do 15. novembra i opet po starom. Već dva puta viđen scenarij, i modus operandi po kojem i jedni i drugi dobijaju izbore tamo gdje to žele. 

IOM u međuvremenu neće proširiti Lipu i par hiljada ljudi će svakodnevno boraviti u centru Bihaća, prositi, pljačkati i provaljivati. 

Kakva država

Vijece ministara je imalo 3 godine vremena da ovaj problem rijesi.Posto ih to nije interesovalo nemaju nikakvo pravo da sada vladi US kantona naredbe daje.Gradjani (koji te iste foteljase placaju) su prioritet. Ako oni tri godine, glas naroda, gradonacelnika i kantonalne vlade nisu htjeli da cuju, zasto bi sad mi i kantonalna vlada njih slusali.Puno pametnije bi im bilo da se rijesavanju problema (rasterecavanju kantona) posvete a ne naredbama.Bira je privatluk a Peter i sam  kaze da to IOM ne podrzava - znaci Birom je sve ovo vrijeme je zloupotrijebio IOM-ovu zakonsku odredbu.  

• Like 3
prije 40 minuta, Pavarotti said:

Kaze njih 350 ispred Lipe i nema gdje. Prije 15 dana vozili na Lipu i rekli nema mjesta, hajd ok. 15 dana nikog nisu odvezli gore i opet nema mjesta. Ocigledno migranti sjede mirno u kampu i ne micu sa mjesta.

Ali je u Biri uvijek bilo mjesta jer je Peter raspisivao tender za tenderom i punio kontejnere do vrha objekta. Spominje ljudska prava, zimu i hladnocu, a nije ih zelio skloniti sa te zime i hladnoce u Medeno polje jer je privatni objekt, kao sto je u potpunosti pasivan sa viskom migranata na Lipi. Sve ono sto se filmskom brzinom radilo u Biri. Toliki je to humanitarac. 

kažem ja džukela,i to ona poremećena.ovo da je pravna država peter bi već davno bio iza rešetaka i izvodio bi striptiz nekom furundžiji u zenici:)

• Like 1

Kolone migranata idu iz pravca Ripca prema Bihaću.  Zatvorena je Bira s 300 migranata a ostali divlji kampovi s toliko i više migranata. Njih će policija voziti na Lipu s oni će se vraćati u Bihać. Radit će sizifov posao. A onda će doći hladni dani. Migranti na ledini. Jedino rješenje smjestiti ih u Biru. I bila je to još jedna farsa kojoj svjedočimo 3 godine. 

• Like 2
prije 1 minuta, Yo-Ye said:

kažem ja džukela,i to ona poremećena.ovo da je pravna država peter bi već davno bio iza rešetaka i izvodio bi striptiz nekom furundžiji u zenici:)

E da je ona juga mnogi bi sad bili kod svoje kuce a ne potucali se za kruhom po svijetu i mirno i bezbijedno spavali u svojim kucama.Al eto ono bila tamnica naroda sad neka krenu ovi dezurni komentatori pljuvati po njoj..

Just now, zudox said:

E da je ona juga mnogi bi sad bili kod svoje kuce a ne potucali se za kruhom po svijetu i mirno i bezbijedno spavali u svojim kucama.Al eto ono bila tamnica naroda sad neka krenu ovi dezurni komentatori pljuvati po njoj..

Joj nisam tebi ovo poslao vec uopsteno svima izvini.

• Like 1
prije 17 sati, Haldir said:

De nam samo objasni zasto bi Sarajevu bilo u interesu da ovdje ima ikakve sukobe i ratove, i na koji nacin rat/sukob u Krajini ne pogorsava situaciju u ostatku drzave? Samo me logika iza tih rijeci zanima. 

Pa pogledaj odgovor ispod. Sarajevu je oduvijek odgovaralo da ignorira krajinu i unosi nered po principu zavadi- pa vladaj. Sarajevo nije nista ucinilo da sprijeci ovaj haos u krajini pa je to dovoljan dokaz da im to odgovara. Odgovara im jer salje migrane nama a oni od IOM-a uzimaju novac. Oni pune budzet , nama daju milostinju i njima dobro. 

prije 4 minuta, 1260 said:

Kolone migranata idu iz pravca Ripca prema Bihaću.  Zatvorena je Bira s 300 migranata a ostali divlji kampovi s toliko i više migranata. Njih će policija voziti na Lipu s oni će se vraćati u Bihać. Radit će sizifov posao. A onda će doći hladni dani. Migranti na ledini. Jedino rješenje smjestiti ih u Biru. I bila je to još jedna farsa kojoj svjedočimo 3 godine. 

Pa odmah građani trebaju otići zazidati biru

ZAZIDATI VRATA.. postaviti STRAŽU

Sad ili nikad. 

• Like 5
2 minutes ago, Elvir80 said:

Pa pogledaj odgovor ispod. Sarajevu je oduvijek odgovaralo da ignorira krajinu i unosi nered po principu zavadi- pa vladaj. Sarajevo nije nista ucinilo da sprijeci ovaj haos u krajini pa je to dovoljan dokaz da im to odgovara. Odgovara im jer salje migrane nama a oni od IOM-a uzimaju novac. Oni pune budzet , nama daju milostinju i njima dobro. 

Političke odluke su jedno. Ovaj kanton im je preskup. To opet nema nikakve veze sa ratovima i sukobima. 

• Like 1

Najsmješniji odgovor Šuhreta Fazlića: "Bira je bila prevara mene i građana"

U vrijeme najokrtunijeg imperijalizma, bezakonja, svjetskih pljački kakvog ne pamti ni mračno doba... Šuhret Fazlić povjerovao UN/EU i SAD-u. 

NIKADA nećete rješiti migrantsku krizu, a na ovo što smo uradili sad će nas tek lupiti, jer tako priliči robovima.. da budu tlačeni i kažnjeni kad se bune. 

• Like 1
  • Haha 1

Po meni je ovo danas urađeno traljavo i već miriši da će se vratiti nazad. Peter već objavljuje snimke na fb putem svog profila i baca priču EU šefovima da smo stvorili humanitarnu krizu. Vjerovat cu da je BIRA zatvorena tek kad kontejneri odu na Lipu i smaknu se one table ispred,do tada je za mene ovo obični spin

1 hour ago, Haldir said:

Kakva država

I usput, IOM je rapisao konkurs za nekoliko desetina radnih mjesta gdje pozivaju lokalce da se prijave i počnu raditi sa IOMom na projektu kojeg financira VB, a koji prostim riječima ima za cilj stvaranje komunikacije između IOMa i lokalnih zajednica - domaćeg stanovništva. Kreće polako i kampanja pred izbore od strane Međunarodnih tijela i organizacija. 

Paliće, pljačkati, provaljivati po   uputama IOM-a , tebe i sličnih tebi , koji mrzite svoj narod ! Kakva komunikacija sa placenicima, kojim domaćim stanovništvom ? Nije ovvaj narod više blesav , pa da vjeruje Medjunarodnim organizacijama  kao i 1992-1995  ! Odjebi i ti i oni ! 

35 minutes ago, Grunf said:

Mene je blokirao i na tw i ma fb :D...daj koji screenshot

image.png.98d0c69e17eaa2f1020ac7a1bc69e888.pngimage.png.98d0c69e17eaa2f1020ac7a1bc69e888.png

• Like 3
22 minutes ago, Fap mašina said:

Teroristi bi moglu sad pojačati paljenje kuća,pritisak na njih je jači a preko hrvatske sve teže mogu dalje.biće u krajini na zimu sendvićarenja po iom šatorima i nelegalno iznajmljenim objektima.

Vjerujem da dio njh neznaju za mogucnost za dobrovoljni povrataak u svoju zemlju.Trebali bi im kakav letak sa informacijama o dobrovoljnom povratku odstampati i podijeliti.Gledala sam na jednom intervjuu gdje jedan govori da mu je ovo strasno - da bi se kuci vratio.Policija bi to mogla ovim grupama gdje god ih zateknu dijeliti.

• Dislike 1

U Žegarskom polju večeras masovna tuča migranata i pucnjava. Prema informacijama na FB-u u Grupi Stop Invaziji migranata , do sada dva mrtva . 

Ima li Haldir informacije , sta mu rade štićenici ? 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...