Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Na nečiju sugestiju ili ne, Tigar se na isti način i ispričao, cjenim to jer ljudski je grijesiti a cak božanski priznati grešku. Moram priznati iako sam oduševljen prisustvom građana opet me "show" razočarao. Sve se svelo na ličnu promociju pojedinaca onim "ja pa ja" i " ja ovo ja ono" i govori su ličili na predizborni skup a ne na protest PROTIV migranata baš kao i što sam mislio. Cijenim profesorov trud oko problema migracija ali slab je orator i slab organizator

• Like 2
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3251

• rucica1

1188

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Abdić se ispričao jer nije imao drugog izlaza ali je nastavio odmah sa klasičnom SDA pričom na tragu podjela u Krajini na "autonomše" i "korpusovce" jer znaju da samo takvom podjelom mogu u Krajini profitirati. Klasično "zavadi pa vladaj" samo se nadam da su sad ljudi u Krajini svjesni toga i da sada neće nasjesti na istu foru.

• Like 2

Zbog ovakvog katastrofalnog odnosa Sarajeva prema USK jasno je da mi u USK moramo imati stranku koja će predstavljati ISKLJUČIVO samo interese našeg kantona. 

Pa fino u Sarajevo i kažemo: Mi ćemo da činimo vlast samo u onoj mjeri koliko je to dobro za USK. 

Treba napraviti JEDNU stranku tipa BIG TENT svi iz USK da glasaju za nju i da sa 120.000 glasova odemo u Sarajevo i kažemo: Mi predstavljamo samo USK i ništa više nas ne zanima. 

• Like 1
1 hour ago, sk64 said:

Abdić se ispričao jer nije imao drugog izlaza ali je nastavio odmah sa klasičnom SDA pričom na tragu podjela u Krajini na "autonomše" i "korpusovce" jer znaju da samo takvom podjelom mogu u Krajini profitirati. Klasično "zavadi pa vladaj" samo se nadam da su sad ljudi u Krajini svjesni toga i da sada neće nasjesti na istu foru.

Realno. Ne stavljajući u kontekst Tigra (ni u kom slučaju i ovdje ne govorim o njemu), ovdje već 25 godina caruje standardna podjela na "korpusovce" i "autonomaše" i tom ratnom podjelom ali i držanjem naroda u konstantnom strahu jednih od drugih a sa obje strane , 25 godina od propasti autonomije još uvijek vladaju ili pokušavaju vladati iz Sarajeva (pod ovim mislim na politiku diktiranu iz Sarajeva). 25 godina i nekima još nije dosta. Ma nosite se u 3PM svi odreda. Bio sam i ja "korpusovac" i isto sam dao svoj prilog odbrani ove zemlje. Možda nisam zaslužio Zlatnog Ljiljana,  možda nisam zaslužio silno ordenje ali sam dao svoj doprinos odbrani MOJE domovine.  Ali ja svoje djete ne učim podjelama ni po kom osnovu. Ni vjerskim podjelama, ni političkim podjelama,  ni nacionalnim podjelama pa ni ovoj vrsti podjele. Moje djete zna da se rat desio, moje djete zna šta se događalo,  moje djete zna ko je bio agresor a ko se branio. Moje djete zna za strahote koje smo preživjeli. Moje djete ne zna apsolutno ništa o mom "ratnom putu" a nemam čega da se stidim niti da mu šta krijem. Izišao sam iz rata moralno i materijalno čist,  zdrava uma i čista srca,  ponosan. Neka se j*** svi odreda političari u BiH ali moje djete nikad neće staviti ni u jedan od svojih torova kao što ne mogu ni mene. Ja sam građanin ove zemlje,  Bosne i Hercegovine i nikako drugačije. Imam prijatelje širom BiH ali i ex-yu...moja zemlja je tamo gdje me dočekaju ljudi isto tako velika srca i raširenih ruku. Nacionalisti svih zemalja jebite se !

• Like 1
  • Aferim! 3
  • Thanks 1
3 hours ago, Grunf said:

Na nečiju sugestiju ili ne, Tigar se na isti način i ispričao, cjenim to jer ljudski je grijesiti a cak božanski priznati grešku. Moram priznati iako sam oduševljen prisustvom građana opet me "show" razočarao. Sve se svelo na ličnu promociju pojedinaca onim "ja pa ja" i " ja ovo ja ono" i govori su ličili na predizborni skup a ne na protest PROTIV migranata baš kao i što sam mislio. Cijenim profesorov trud oko problema migracija ali slab je orator i slab organizator

I meni je ovo zasmetalo ustvari oni su one nebuloze sa facebooka prenijeli na trg ,organizacija je bila preslaba i nije poslana jasna poruka tamo gdje treba u Sarajevo . Ali iskreno ja mislim da treba 20 autobusa krajisnika da ode u Sarajevo i da tamo blokira glavnu ulicu .

• Like 2
1 hour ago, Venom said:

Kao što se moglo naslutiti,čekalo se da prođu protesti i policija je prestala kupiti migrante. Pred Konzumom opet sve po starom i hrpe migranta u talasima se okupljaju

Moram te demantovati, policijski bus kruzi gradom i kupi migrante, ja gledao. E sad manjak je u slijedecem sto se razbjeze dok vide bus. Trebalo bi jedno policijsko auto ići iza njih jer lakse je izici policiji iz auta hvatati ih nego iz autobusa da izlazi jedan policajac. Jutros je i dva puta gorila građevina i vjerovatno su ih i tamo hvatali jer obicno rade paljevinu da ne može policija doći do njih

8 hours ago, Grunf said:

I ja sam to zapazio. I nije mi se svidio govor, pogovoto ne od Seja. Kao politicar ocekivo sam da je bolji na govornici.

Falio mi je osvrt na cijelu situaciju od samog pocetka i da se objasni sta su konkretni zahtjevi i zasto.

Recimo nije navedeno da je zbog migranata zatvoren granicni prelaz maljevac bio cak mjesec dana i zbog toga nam uvalili kamp Miral.

Sad blokiraju put izmedju USK i RS. Znaci li to da cemo i tamo dobiti novi kamp?

Jednostavno mi je falilo da se kaze konkretno sta su problemi i kakve zahtjeve imamo. 

Zahtjev da se svi kampovi u roku od 48 sati su jednostavno nerealni i neizvedivi.

Nepripremljeno i napamet. Da sam ja neko iz vlade nebi me ovi govori puno dodirnuli da konkretno nesto poduzmem!

Edited by Lidjo
  • Like 3
  • Dislike 1

Ma kupi njih policija i dalje, vidim danas kraj MUP-a u dvoristu ih tamo okupljaju. Ali ne mozes ni ocekivati svaki dan isti inzenzitet  vracanja jer ovo iziskuje preveliku potrosnju policije, kako fizicki tako i sve ostalo. Uz to im fali dosta policajaca, sredstava, para, plata kasni svaki mjesec, sve to ima svoje. Nije ovo Njemacka. 
Nesto se prica da ce konkurs do kraja godine, ali i tu se spominju nekakvi dugovi prema akademiji. I zadnja generacija je na akademiju cekala predugo zbog dugova. Kakav ce biti odaziv na konkurs u ovoj krizi i iseljavanju mladih, sve je upitno.

Jesam ih i ja kritikovao kad su hladili muda, ali nije im ni lako. Kako je nama, njima je duplo gore. Pored toga sto trpis krizu mimo posla kao svi mi, kad odes na posao postavi njih dvojicu da uvode neki red na Lipi. A i kad ih kupe, njih dvojica cuvaju stotinu migranata dok ne dodje bus. Pa njih stotinu da krene bjezati ili na tebe, sta ces ti koji k, mozes se slikati. 

Edited by Pavarotti
  • Like 3
2 minutes ago, 1260 said:

Znači seksi ministar ima seksi ideju da u dogledno vrijeme zatvori seksi Biru. O tom su govorila i prethodna dva ministra, istina jedan kratko bio ali zatvaraju Biru koja nije trebala ni biti otvorena vec dvije godine.

• Like 1

Višesatnom sastanku prisustvovali su predstavnici Delegacije Evropske unije u BiH, Međunarodne organizacije za migracije (IOM) i Službe za poslove sa strancima BiH te Operativne grupe Ministarstva sigurnosti.

Najbitniji zaključci sastanka su, saznajemo, premještanje maloljetnika iz Bire i Mirala, zatvaranje ovih centara, te proširivanje kapaciteta na Lipi.

Koliko je Unsko-sanski kanton opterećen, dovoljno govori činjenica da se u Delijašu i Salakovcu, nalazi sedam migranata, dok se ovdje nalazi samo na ulicama, njih više od sedam hiljada.

• Like 2

Njihov ilegalni ulazak u zemlju, njihovo ponasanje i kriminalitet je unistavanje civilizacije i nema nikakve veze sa ljudskim pravima. To nasi predstavnici trebaju stalno naglasavati. Mnogi to izbjegavaju jer se boje da ce ih za povredu ljudskih prava prozvati. U ljudskim pravima nigdje ne stoji da mogu raditi sta hoce, da im se moraju zelje ispunjavati i da svojim ponasanjem unistavaju (ili ne postuju ) prava gradjana u zemlji u koju su ilegalno usli . To je i profesor na bini trebao bolje naglasiti - ovaj put je puno bplje organizovano a i govor je energicniji bio. Sad u septembru je ponovni sastanak EU gdje svi svoje prijedloge (po pitanju ilegalaca) trebaju predstaviti - pa da vidimo sta ce dalje odluciti. Nadam se da ce im oni, preko hiljadu komentaria sa njihove (EU) stranice otvoriti oci.

• Like 1

– Služba za poslove sa strancima BiH, kao i Centar za socijalni rad USK trebaju zajedno da riješe pitanje smještaja maloljetnika koji se trenutno nalaze u kampu Bira. Kada to bude riješeno, u kampu bi trebalo ostati 200 do 300 odraslih osoba, koje se mogu prebaciti u kamp Lipa, kazali su nam naši izvori.

Dakle, od 2.200 migranata u Biri, njih 2.000 maloljetnika. xD

I svi rođeni na isti dan i isto se zovu, kakva slučajnost. xD

• Like 1
  • Haha 2

Politicari i ljudi koji vode policiju su u nezgodnoj situaciji, i oni ne mogu tek tako raditi sta hoce. Sudstvo i tuzilastvo kontrolise u potpunost osovina zla UZP/SNSD. Sta god da se radi mora se raditi shodno rupama u zakonu. Mi ne mozemo raditi kao Hrvatska, gdje se na jednom mjestu kontrolise i sudstvo i policija i lokalne zajednice, onda mogu premacivati i pljackati i vracati migose kako hoce. Mi to ne mozemo.

• Dislike 1

SARAJEVO - Na sastanku predstavnika Ministarstva bezbjednosti, Delegacije EU, Međunarodne organizacije za migracije (IOM) i Službe za poslove sa strancima BiH doneseni su konkretni zaključci vezani za realizaciju zaključaka Predsjedništva BiH o izmještanju migranata izvan naseljenih i urbanih sredina u za to posebno izgrađene objekte.

"Uz obezbjeđenje adekvatnih uslova za smještaj migranata i boljom kontrolom njihovog kretanja, poboljšaće se bezbjednosni uslovi za lokalno stanovništvo i smanjiti pritisak migranata na opštine u zapadnom dijelu BiH", navodi se u saopštenju iz Ministarstva bezbjednosti.

Na današnjem sastanku u Sarajevu razmatrane su mjere za efikasnije upravljanje ilegalnim migracijama, obezbjeđenje adekvatnog smještaja za migrante, ali i poboljšanja bezbjednosnih i drugih uslova za život lokalnog stanovništva u skladu sa zakljačcima Predsjedništva BiH da se migranti izmjeste iz naseljenih područja.

"Fokus je bio na iznalaženju rješenja za kontrolu kretanja i boravka migranata tokom predstojeće zime", navodi se u saopštenju.

Sastankom je predsjedavao ministar bezbjednosti u Savjetu ministara Selmo Cikotić, a s obzirom da su Unsko-sanski kanton i Bihać najviše opterećeni migrantskom krizom, skupu je prisustvovao i premijer tog kanton a Mustafa Ružnić, komesar policije Mujo Koričić i gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić.

I pored mnogobrojnih novinarskih ekipa koje su četiri sata čekale na izjavu nekog od učesnika sastanka niko od njih nije želio da se obrati javnosti.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/697/selver_oruch_sivomaslinasti_ratni_bizmismen.html

Ako se Peter po pitanju Bire s njim povezao nije iskljuceno da je i tal u pitanju (izgleda tip u tome ima bogato iskustvo).

https://pravdabl.com/iskaz-kemala-causevica-1-bira-finansira-sda/ :S

• Like 1
6 minutes ago, 1260 said:

Mislim da će se Bira zatvoriti

I ja mislim. Vele 10 dana ili se zatvara silom ali šta onda? Nisu toliki problem migranti koliko naše prodane sitne duše i lokalni talibani. Ev čitam za događaj na Zlopoljcu. Ne mogu suditi jer ne poznajem žene ali su navodno prijavile neke naše momke kao navodno zlostavljaju grupu migranata koja se tamo naselila u napuštenu kuću ali po komentarima te žene imaju neki birc tamo koji je zapravo paravan za bordel a ovi im redovni gosti. Opet kažem ne poznajem nikog od tih osoba nego sam pročitao u komentarima na fb i ne znam da li je to tačno.

• Like 2

JOS JEDAN KRIMINAL SARAJEVA PREMA KRAJINI !!! Nikad kraja !!! Gdje lezi zec u Biri i Miralu?Zasto bas ta dva objekta? Da li se sjecate kada je covjek koji je upisan katasterski i gruntovno u vlasnistvo Bire u Bihacu,gdje su sada smjesteni migranti,bio svojim kamionima blokirao Biru i trazio ono sto je platio?Sjecate li se AMIRA MURICA! koji se je uhvatio u kostac sa kriminalcima iz Sarajeva,ima sudsko rijesenje ali se ne moze sprovesti u djelo. ZASTO?JE LI ZATO STO JE IZ CAZINA? Koje bi drugo rijesenje moglo biti?Pa evo ga, Bira je iznajmljena za 60.000 eura mjesecno i migrantima je dozvoljen izlazak ali do Robota koji je 50m daleko od Bire ciji je vlasnik ista osoba. Miral je iznajmio isti vlasnik Bire i Robota pa onda ga on iznajmio IOM-u za 23.000 eura,igrom slucaja i taj se objekat nalazi 50m od Robota.Svima vam je poznato za koju politicku opciju su vezali vlasnika ROBOTA i ciji je on ZET. Iz ova dva objekta NIKADA MIGRANTI nece otici na drugo mjesto,jedino ako se u blizini tog objekta opet ne bude nalazio Robot ili,igrom slucaja,opet ih ne smjeste u objekat istog vlasnika. Ali nase Sudstvo ne sprovodi svoja rijesenja,to ne postoji ni u jednoj zemlji na svijetu ali bas ni u jednoj,da je vlasnik ovog objekta u Bihacu,tacnije njegovog jednog dijela i da i ako ima rijesenje Vrhovnog suda on ne moze da koristi svoj dio objekta. ZASTO? ZATO STO JE IZ CAZINA? Kratko i jasno! Poloziti cemo dokumente da je Muric vlasnik ali mu Sarajevo ne dozvoljava da koristi svoje,ne njihovo vec svoje.ZASTO?.Koje to jaci od drzave .O ovom predmetu cemo pisati u narednim danima. Istinita priča autor Fikro Boss Team.❤️🤗[\quote]

Interesantno, absurdno

• Like 3
  • Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...