Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 1 minuta, jokesOnYou said:

Aha, ono rekla-kazala. Ti si meni ukrao igracku autic prije 2 godine. Mislim, nema smisla ni ovaj argument.

Ko je po tebi alternativa i zasto, dragi Mofo?

Sta rekla-kazala? To su licno njegove izjave, a ne mahalske price. Govorio je to pred OV i pred novinarima.

Alternativa, ne zna se ko je gori, ali toliko su mi dopizdili migranti da bih radije dao glas Seju, koji je unatoc svemu, ipak ostao dosljedan svojim rijecima i jedini je u ove 2-3 godine organizirao mnogobrojne proteste i trpio razne uvrede i napade. Mozda covjek ima svojih musica i nije toliko politicki iskusan, ali bar nije dokazani kriminalac i lazov kao vecina kandidata.

• Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Replies 19,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3644

• rucica1

1519

• Barba

1275

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

prije 2 sati, Barba said:

Ma to su Suhretovi ljubimci nemoj tako . Meni je samo zao sto ljudi ne vide krucijalnu gresku koju je Suhret napravio kad im je ustupio Djacki dom nezakonito. A da on ovo nije uradio ne bi imali ni IOM desetak dana bi imali migrante i oni bi se presli na drugu rutu a ovako IOm je u Suhretu nasao dobrog saveznika i oni su ti koji usmjeravaju migrante u Bihac. Pa ja sam licno vidio ljude iz suhretove stranke POMAk kako jedu piju u KD-u sa ljudima iz IOMa i iom je jedini koji finansira ovu stranku .

De bolan uzobilji se. Kakvo crno mijenjanje rute? Pa bili su ovdje mjesecima prije Borica i bukvalno se nigdje sem Bihaca i Kladuse nisu kretali. Promijenili bi rutu iskljucivo da se narod i policija povampire i pocnu pucati na njih. 

Borici su bili greska, ali govoriti da bi bez toga promijenili rutu je glupost. Daj nam neki primjer gdje su to promijenili rutu. Evo kao kontraargument ja cu ti dati primjer Tuzle. 

prije 4 minuta, Mofo said:

Sta rekla-kazala? To su licno njegove izjave, a ne mahalske price. Govorio je to pred OV i pred novinarima.

Alternativa, ne zna se ko je gori, ali toliko su mi dopizdili migranti da bih radije dao glas Seju, koji je unatoc svemu, ipak ostao dosljedan svojim rijecima i jedini je u ove 2-3 godine organizirao mnogobrojne proteste i trpio razne uvrede i napade. Mozda covjek ima svojih musica i nije toliko politicki iskusan, ali bar nije dokazani kriminalac i lazov kao vecina kandidata.

Seja sinoc konkretno pitaju kako pokrenuti proizvodnju, zaposliti mlade i smanjiti nezaposplenost, on dvije minute odgovara kako je jucer bio pred Birom i sjetio se kakav je to bio gigant. Nostalgijom protiv nezaposlenosti!

Lik bukvalno ni o cemu sem migranata ne zna vise od prosjecnog gradjanina Bihaca. A i kod price o migrantima prica neprovjerene informacije o 4000 krivicnih djela i ponavlja stare floskule “najveca trgovina ljudima u historiji”. Ukratko, klaun. Zamisli gradonacelnik poziva na rusenje 5G mreze. Pa odselio bih sutra. 

• Like 3
prije 26 minuta, jokesOnYou said:

Tako je, ma on je kriv za sve, kako da ne. :) Imas vrlo konstruktivan i argumentovan post! ^^

De mi reci, sta je bilo u prosloj epizodi Sulejmana? :) 

u zadnjoj epizodi sulejmana u bihaću gore kuće,centar grada smrdi,obale une liče na deponiju smeća,turisti će nas zaobilaziti u širokom luku,hrvatima se gadi doći u bihać u shoping:)

• Like 1
prije 1 minuta, Yo-Ye said:

u zadnjoj epizodi sulejmana u bihaću gore kuće,centar grada smrdi,obale une liče na deponiju smeća,turisti će nas zaobilaziti u širokom luku,hrvatima se gadi doći u bihać u shoping:)

Da to je stvarno uzas.

Suki je dao svoje prijedloge za rjesvanje migrantske krize.

Pored migranata, i pandemija je tu, tako da je u cijelom svijetu uzasno i ne moze se vise hodati u shopping dok se prvo to ne rijesi.

Kako god, sta ti mislis ko ce i na koji nacin rijesiti migrantsku krizu?

Edited by jokesOnYou
prije 10 minuta, Pavarotti said:

Seja sinoc konkretno pitaju kako pokrenuti proizvodnju, zaposliti mlade i smanjiti nezaposplenost, on dvije minute odgovara kako je jucer bio pred Birom i sjetio se kakav je to bio gigant. Nostalgijom protiv nezaposlenosti

Lik bukvalno ni o cemu sem migranata ne zna vise od prosjecnog gradjanina Bihaca. A i kod price o migrantima prica neprovjerene informacije o 4000 krivicnih djela i ponavlja stare floskule “najveca trgovina ljudima u historiji”. Ukratko, klaun. Zamisli gradonacelnik poziva na rusenje 5G mreze. Pa odselio bih sutra. 

Pa to je ono kad kazem da nije politicki iskusan, mislim ne zna lagati i obecavati kule i gradove. Haj realno, ko je od prethodnih gradonacelnika pokrenuo proizvodnju i smanjio nezaposlenost? A svi su obecavali sve zivo i onda dodju na vlast i nista. Ja sam dao glas Suhretu na proslim izborima, a da mi je ko pricao da ce mi svojim postupcima naseliti 10.000 N.N. kozojeba naoruzanih nozevima, da ce mi grad biti ogroman toalet isto bih se odselio.

Realnost je da ko god dodje na vlast, nece apsolutno biti neke drasticne razlike, tako da bih radije dao glas covjeku koji nije sposoban lagati, nego nekom slatkorjecivom 'iskusnom' politicaru koji samo zna obecavati kule i gradove pred izbore.

EDIT: I da nazivas Seja klaunom, a zaboravljas da je isti taj Suhret primio onog nekog prevaranta u opstinu i svojim potpisom na neki Miki Maus dokument omogucio da ti kriminalci uzimaju otiske prstiju i kupuju identitet njegovih sugradjana. Definicija klauna.

Edited by Mofo
  • Like 2
prije 1 minuta, Mofo said:

Pa to je ono kad kazem da nije politicki iskusan, mislim ne zna lagati i obecavati kule i gradove. Haj realno, ko je od prethodnih gradonacelnika pokrenuo proizvodnju i smanjio nezaposlenost? A svi su obecavali sve zivo i onda dodju na vlast i nista. Ja sam dao glas Suhretu na proslim izborima, a da mi je ko pricao da ce mi svojim postupcima naseliti 10.000 N.N. kozojeba naoruzanih nozevima, da ce mi grad biti ogroman toalet isto bih se odselio.

Realnost je da ko god dodje na vlast, nece apsolutno biti neke drasticne razlike, tako da bih radije dao glas covjeku koji nije sposoban lagati, nego nekom slatkorjecivom 'iskusnom' politicaru koji samo zna obecavati kule i gradove pred izbore.

A koji bi gradonacelnik uspio sprijeciti tu globalnu migrantsku krizu, kada jedna EU ne moze to da sprijeci? 

Mislis da ima neko u Bosni i u Bihacu koji bi uspio te sve strane i domace a i slucajne pritiske da sprijeci? Ne budimo samo podli i bacati drvlje i kamenje na covjeka bez validnog argumenta. Ko bi po tebi bio taj bihacki svetac koji bi uspio otjerati hordu migranata koju nisu uspjele svjetske sile da otjeraju iz svojih basta?

prije 1 minuta, Mofo said:

Ja sam ovdje masu puta, bez bilo kakvog suprotnog odgovora, navodio primjer Fikreta Abdica koji je sve ono sto Biscani traze od Suhreta u ovoj krizi. Unatoc tome, Kladusa je u istom problemu. Ili primjer Tuzle koja ni u minimalnoj mjeri nije smanjila priliv migranata u taj grad, iako je Imamovic za Biscane sve ono sto Suhret treba biti. 

To samo da se osvrnemo na termin “naselio”. Suhret je imao svojih gresaka, debelo naivnih postupaka, ali da jedan nacelnik, posmatrajuci sad krizu u kontekstu globalnog problema, svojim postupcima naseli grad migrantima, e to nije ni teoretski moguce. 

• Like 1
5 minutes ago, Pavarotti said:

Ja sam ovdje masu puta, bez bilo kakvog suprotnog odgovora, navodio primjer Fikreta Abdica koji je sve ono sto Biscani traze od Suhreta u ovoj krizi. Unatoc tome, Kladusa je u istom problemu. Ili primjer Tuzle koja ni u minimalnoj mjeri nije smanjila priliv migranata u taj grad, iako je Imamovic za Biscane sve ono sto Suhret treba biti. 

To samo da se osvrnemo na termin “naselio”. Suhret je imao svojih gresaka, debelo naivnih postupaka, ali da jedan nacelnik, posmatrajuci sad krizu u kontekstu globalnog problema, svojim postupcima naseli grad migrantima, e to nije ni teoretski moguce. 

Upravo to. Mi smo mali u svemu. Ovo sve je nadležnost države, a samim tim i ogledalo države. Uz to svi znamo odnos države prema ovom djelu... 

• Like 1

Sej nije pokvaren covjek, on je ok likson, ali on nije materijal za gradonacelnika, niti ce on, kao gradonacelnik uspjeti ista da promjeni. A Sarajlije ga svakako nece shvatati ozbiljno, pa je onda to i ekonomski (dodatni) krah i onda sav trud u posljednje 4 godine ode uzalud.

Ja sam za to da on ostane u vijecu svakako, pa iako je popusio onu pricu za 5g i sl. sci-fi, ali on generalno nije losa osoba, nije pokvaren niti korumpiran (makar se nadam). ALI Sej nije materijal za gradonacelnika.

Migrantska tema (opcenito) nije tema za gradonacelnika, shvatite to ljudi. Ovo sto se i do sada uspjelo napraviti, to je na trosak privatnog vremena i gradskih resursa, a to je dodatni hendikep u obavljanju glavnih poslova gradonacelnika!

• Like 2

@Barba ,,Đački dom nezakonito" .. Kako to misliš ,,nezakonito" ? Čiji je,u čijoj je nadležnosti, đd ? 

"Dom penzionera" je u nadležnosti federacije. Da je u nadležnosti grada već bi ga zvali "hotel za migrante" a ne "građevina" . Šuhret bi ga prodao IOMu.

Kao što reče @1260 👍👍👍 sve je stvar u nadležnosti !

Da je Šuhret ekspozitura stranke koja je na vlasti u Sarajevu, slušali bi drugačiju muziku, i kolo bi se drugačije igralo. Centar je Centrala..dirigent! Mi smo država u tehničkom mandatu.

Edited by L19.S61.

Sve je to igra nadleznosti kad se radi kontra interesa naroda onda se niko ne poziva i ne gleda nadleznost a kad treba jednu stvar uraditi za narod odma se svi gledaju na nadleznost koji paradoks pricam opcenito. 

Ovo sam napisao milion puta na forumu ako obicni gradjanin grada Bihaca da bi ostvario pravo da mu se prikopca struja voda mora imati sve uredne papire .

Ja koliko znam da je saglasnos za Djacki dom data izvan znanja opcinskog vijeca i da se retroaktivno radilo na tome i sad ispada da Suhret nije mogao sprijeciti njihov smjestaj u djacki dom ili Sedru ?

Jeste rezi struju rezi vodu salji inspekciju svaki dan pa nek privatnik iznajmi ako moze naplacati tolike kazne . Ja pricam da je lik upao u zamku IOM-a na kraju ispade da mi nismo znali sta su klupe ili gradska rasvjeta prije IOMA. 

Ja ne kazem migrantska kriza je globalni problem u kojem je trebalo gledati vlastiti interes i interes naroda a ne ici na ruku IOM-u zbog ljudskosti ili bilo cega drugog boli Orbana qurac sta ce za njega reci da je sovinista on gleda interes madjara . \Kod nas migranti ti zapale kucu zakolju ti 2 covjeka u dvoristu ali bitno je da si i dalje fin i govoris da nisi sovinista. 

• Like 1
  • Dislike 1
33 minutes ago, L19.S61. said:

@Barba ,,Đački dom nezakonito" .. Kako to misliš ,,nezakonito" ? Čiji je,u čijoj je nadležnosti, đd ? 

"Dom penzionera" je u nadležnosti federacije. Da je u nadležnosti grada već bi ga zvali "hotel za migrante" a ne "građevina" . Šuhret bi ga prodao IOMu.

Kao što reče @1260 👍👍👍 sve je stvar u nadležnosti !

Da je Šuhret ekspozitura stranke koja je na vlasti u Sarajevu, slušali bi drugačiju muziku, i kolo bi se drugačije igralo. Centar je Centrala..dirigent! Mi smo država u tehničkom mandatu.

Koliko znam dao ga je lično Šuki bez suglasnosti GV Bihać. Vidi 2:30 na videu. Ima negdje video na kojem on kaže da je on lično i na svoju ruku to uradio. Trenutno ga ne mogu naći

https://fb.watch/1w_4NZpsF5/

prije 5 minuta, rucica1 said:

Kada je SDA-mafija u pitanju, ja nemam nikakve nade, samo zgrazanje i cudjenje da jos uvijek postoje ti izdajnici drzave i naroda i svega ljudskoga sto je jos ostalo.

Ne moze taj Bakirov potrcko i lizac ista postici. Izgleda kao prljava slinava maramica s kojom ni nosa ne bih obrisao. Bas hinjav lik koji nista konkretno nije uradio. I takav jedan ti je u predsjednistvu jedne drzave ajme...

• Like 1
40 minutes ago, jokesOnYou said:

Nadam se da ce policija intervenisati i odvesti ih na Lipu. 

Slika nije moja, pokupio je sa fb ali nevjerovatno mi da samo par sati nakon sto su ih pokupili sa građevine ovo rade na javnoj površini u centru grada par desetaka metara od iste građevine. Ovo je samo dokaz da uopšte ne doživljavaju ni zakone ni policiju ove zemlje odnosno kantona. Treba im na "naselje" otići :D

migi.jpg

• Like 3
  • Haha 1
prije 8 minuta, Grunf said:

Slika nije moja, pokupio je sa fb ali nevjerovatno mi da samo par sati nakon sto su ih pokupili sa građevine ovo rade na javnoj površini u centru grada par desetaka metara od iste građevine. Ovo je samo dokaz da uopšte ne doživljavaju ni zakone ni policiju ove zemlje odnosno kantona. Treba im na "naselje" otići :D

migi.jpg

Pa nije ni njima bilo tesko skontati da je drzava zapravo sprdacina. Zalosno. 

Taj isti sator mogu postaviti na Lipi.

• Like 3
6 minutes ago, jokesOnYou said:

Pa nije ni njima bilo tesko skontati da je drzava zapravo sprdacina. Zalosno. 

Taj isti sator mogu postaviti na Lipi.

Upravo to sam i pomislila - zasto ga sebi nisu na Lipi montirali. Koja drskost i bezobrazluk - treba im ga polomiti. I onda se neki cude hrvatskoj policiji.>:( 

• Like 2
  • Thanks 1
prije 1 sat, rucica1 said:

Upravo to sam i pomislila - zasto ga sebi nisu na Lipi montirali. Koja drskost i bezobrazluk - treba im ga polomiti. I onda se neki cude hrvatskoj policiji.>:( 

I to na sred puta, gdje šetaju porodice sa djecom. Neće ni oni svašta izgleda, samo u gradu, blizu centra i sa pogledom na Unu. Hjuman rajts

• Like 2

Al ne ozbiljno, gledaš kako se sprdaju sa policijom, mislim krivo mi jeste i žao ali kako onda i ja kao građanin ove zemlje da pogledam nekog policajca u oči i da se ne nasmijem? Kako? Ides autom i mahne ti onom lizalicom da te zaustavi i ti njemu samo odmahneš i produžiš? Nema smisla, batina je iz raja izišla...

• Like 6

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...