Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

2 minutes ago, Grunf said:

Autobusi cekaju,voz kasni skoro pola sata.Istrpavaju ih negdje uz put?

FB_IMG_1540421030680.jpg.e8f45665d20b39a7ab5f506d466aef3f.jpg

sad kad migranti pređu na drugu taktiku, sakrivanje po šumama ko četnici poslije 1945. god.

ma gdje god da se istovare policija će ih pokupiti i potrpati u busove i nazad za rajevosa

• Like 1
1 hour ago, Jasmin Rakić said:

Policija je na ulazu u Ključ, iz privatnih automobila izvukla oko 50 migranata koji su vraćeni zajedno sa onima iz autobusa. 

I da dodam, građani Bihaća bi trebali uraditi update na virus profiterstva i zaobići svaki kafić, restroran, hotel, prodavnicu i sve ostalo u kojem su usluge koristili migranti, jer su vlasnicima bile slatke migrantske parice, pa nek ispaštaju zbog zarade na tuđoj muci!!! 

Gradjani Bihaca trebaju bojkotirati  sve kafice, restorane, hotele, prodavnice , taxi sluzbu i sve ostalo gdje su usluge koristili migranti, prvenstveno iz zdravstvenih razloga, jer kod nas u 99,99 %  navedenih objekata , prvenstveno iz ugostiteljsko-hotelijerskog sektora ,nema minimalnih sanitarnih uslova, sto znaci da nema ispravne dezinfekcije i pranja posudja, casa, soljica, escajga, da se sve pere rucno ( kod velikog broja nema ni tople vode) , a nema niti dezinfekcije prostora, mobilijara, a o ciscenju eventualnih ventilacionih i klima uredjaja da ne pricamo, koji su cisti izvor zaraze i skupljaci bakterija i virusa.

20 minutes ago, Grunf said:

Autobusi cekaju,voz kasni skoro pola sata.Istrpavaju ih negdje uz put?

FB_IMG_1540421030680.jpg.e8f45665d20b39a7ab5f506d466aef3f.jpg

Zna se koliko ih je uslo u Sarajevu .

Edited by Sadik
  • Like 2
7 hours ago, Kula said:

Pa vrlo brzo će migranti uraditi update na virus i isti zaobići. Više neće ići autobusima i vozom, sad će ići privatnim prijevozom i biće sve isto.

Jedina razlika što će novac uzimati privatni prijevozi, većinom fizička, umjesto Talgo voza i Centrotransa.

Oni pješaka idu preko plješevice, kroz liku, gorski kotar,... Kad vide da.ne mogu vozom, autobusom ići će pješaka od Sarajeva. 

21 minutes ago, 1260 said:

Oni pješaka idu preko plješevice, kroz liku, gorski kotar,... Kad vide da.ne mogu vozom, autobusom ići će pješaka od Sarajeva. 

Ali onda ih je lakše hvatati a prateći s vremena na vrijeme "situaciju" na onoj fb grupi vidim da ima i "lovaca" na nove migrante" :D

Više od stotinu migranata, koji su vozom i autobusom sinoć stigli na područje Unsko-sanskog kantona, odmah je vraćeno nazad, kao što su i najavili službenici MUP-a USK.
Talgo vozom iz Sarajeva, koji je krenuo u srijedu u 16 sati, za Bihać je krenulo 69 migranata, dok se autobusom na područje Unsko-sanskog kantona pokušalo prebaciti 57 migranata.

Svi oni su po dolasku, bez zadržavanja, prebačeni u jedan autobus i minibus te su upućeni nazad, odnosno za novootvoreno prihvatilište za migrante kraj Sarajeva u kasarnu Ušivak.

Sigurnosna situacija u USK je pod kontrolom, kazali su za Klix.ba nadležni u ovom kantonu. Iz Granične policije BiH su kazali da je noć kod GP Maljevac, gdje se nalazi stotinjak migranta, protekla mirno i da bi granični prijelaz prema Hrvatskoj tokom dana mogao biti otvoren za saobraćaj.

Također saznajemo da bi tokom dana trebao biti održan i interni sastanak službenika GP BiH koji bi trebao sastaviti plan djelovanja.
31 minutes ago, Venom said:

Mup je sila,mup je moć. Ekipa iz voza nije stigla ni noge protegnuti. Odmah na bus i nazad,a i ovi sa buseva što ih kod Kljuca uhvate su isto vraceni. 

"Prođoh Bosnom kroz gradove, al ne nađoh srcu mira..."

• Like 1
12 hours ago, Grunf said:

Kako ne može? Može im policija i te kako učiniti !!!! Kuću preko puta moje su provalili...čak je u ruševnom stanju.Ja pozvao policiju a bio sam siguran da su tog momenta migranti u kući.Policija dođe i ja im lijepo objasnim situaciju,da je kuća u ruševnom stanju a vlasnik koji ju je kupio nije tu nego u inozemstvu ali sam im rekao da ja u kući imam troje male djece i da ne mogu ja razmišljati o tome jesu li ti ljudi dobronamjerni ili ne a da su dobronamjerni ne bi se krili u njoj. I dečkima iz policije svaka čast jer su kuću ispraznili istog momenta i više se nikad niko nije zavratio u nju

Ja Vam kažem šta je s nama bilo. Došao onaj caddy policijski, i stali ispred (vlasnik nekretnine takodjer u inostranstvu bez namjere vracanja) i uzeli mi i broj cipela od podataka, i kada smo naveli da njih 3 grupe unutra zivi i sta rade i kako navece galame, povracaju, lupaju i sta sve ne, on kaze PA ZNAMO MI TO, ALI MORA VLASNIK PRIJAVITI U SUPROTNOM IM NE MOZEMO NISTA. i otisli. I ja lijepo otad nosim sa sobom cakiju i maze i ko me dirne naHebo je. Zaboli me, mrakaca po cestama navece, da se bolje uklope u mraku, da ih se ne vidi, rade sta hoce, idu gdje hoce, i sve to ne bi bilo uopce toliki problem da ti ljudi znaju i zele da se ponasaju na civiliziran, normalan nacin kao i svi mi ostali. Iz aviona se vidi razlika u levelu evoluiranosti i napretka (da, cak i s nama kad se uporedi, a mi sami kaskamo za drugima po 20 godina).

12 hours ago, JohnQ said:

Kakva bolan njihova stvar, o cemu vi? To spada pod krivicno djelo na podrucju kantona o cemu je komesar govorio. Sakrivalo se i komesar jucer izasao u javnost i rekao tacan broj krivicnih djela. Da je bilo silovanje, znalo bi se i pored nekog eventualnog zataskavanja od strane MUP-a. 

Komesar je izmedju ostalog spomenuo i ubistva sto vasom logikom implicira i da su ubili nekog ne-migranta, zar ne? Molim vas, situacija je kranje ozbiljna ali ne treba je izmisljanjem dodatno usloznjavati. 

E cuj, pogresno si me shvatio. To je bio sarkaZAM / ironija, uzmi si kako ti pase. Htjela sam da kazem da je jako iskrivljeno i pogresno sve to uzeto i u razmatranje i u prikazivanje i u tumacenje. Kada se oni medju sobom biju onda to naglasavaju i svi trube o tome. Kada oni nasrnu na nekog od drzavljana ove zemlje i grada onda to hoce sakriti da ne ispadne kako neki ne vode racune i kako ne rade svoj posao.

Komesar je poceo dobro, i trebamo svi biti podrska i pomoci koliko mozemo da se ustraje na svemu ovome, da se rijesi situacija.

• Dislike 1

Slušam jutros Belgijske vijesti EU ima ozbiljne planove da Balkan pretvori u izbjegličke centre tu će naravno najviše stradati BiH samo se čeka uspostava vlasti !

Njihov je plan da se migranti u različitim centrima tu zadrže i da kroz različite programe nakon nekog vremena pojedine zemlje sebi uzimaju određen broj migranata na godišnjem nivou nakon što se doslovno izvrši selekcija !

Znači pare su u igri sada će se umješati i MMF koji će reći hoćete kredit ili vam kasni rata kredita možete platiti u migrantima znači 10000 migranata u plusu !

Edited by Barba
  • Like 2

i to je samo fragment cijelog plana. Treba se vratiti u historiju, i na ljude koji su tad se isticali s nekim pa reci cu kontroverznim idejama i planovima, pa uporediti sa danas, pa vidjeti da se ti planovi polako ostvaruju...zasto? da bi mocni postali jos mocniji i tome slicno.... Hitler je za ove danasnje mufljoze mala maca... on je bar otvoreno govorio sta hoce i kako ce to napraviti, a oni supacki onako pakujucu to sve u neke paketice postovanja "zakona" i "ljudskih prava" i udarajuci na emocije kod srednjih i nizih klasa... apsolutni horor triler... Ako cujete za kakvu akciju i popust kod NASA-e il ruske svemirske agencije za put na mars ili neki drugi planet sign me in, haha.

• Like 2
12 minutes ago, Messiah said:

znaci.... ne znas bi li istukao tu djecu po guzici (al sta ce ne znaju ni sami sta drze) ili njihove roditelje sto ih tako koriste, a s druge strane smijes je jer je toliko nebulozno i neshvatljivo da je doista smijesno. Natpisi na transparentima apsolutno i u potpunosti se kose sa svim sto ti ljudi rade od samog polaska na rutu iz svoje zemlje. Sve sto oni traze, pardon "zahtijevaju" od svijeta i Evropske unije u potpunosti se kosi sa onim (ne)vrijednostima, načelima, ponašanjem, uvjerenima i življenjem koje nose sa sobom. Dakle, obzirom da sve ovo ionako više nema smisla, treba ih fkt vratiti odakle su došli, a pošto je to naprosto nemoguće i neizvodivo u ovim okolnostima onda neka se samo maknu iz okolice Bihaća i samog grada Bihaća i USK, pa neka ih trpe neki koji mogu. Mislim situacija je u svakom slučaju bezizlazna i ne miriši na dobro nikome, pa valja na svom ublažiti koliko - toliko posljedice, a dalje ostaje da se vidi... Samo da ne strada niko, i da se doveze ispomoć našoj policiji, jer naša policija bukvalno to sama rješava, obzirom da ovi s Hrvatske strane ni ne mogu prelazit tamo, već samo stajat s druge strane EU, a ne vidim da su im FUPovi došli pomoći ili bilo ko drugi.  Sretno brate svima, pa i nama...

Edited by Fugaziii
3 hours ago, Grunf said:

"Prođoh Bosnom kroz gradove, al ne nađoh srcu mira..."

Već ima efekta. Prvo broj ovdje je reduciran,a eno pokupili su se sami sa Željeznice u Sarajevu i otišli u kasarnu u Hadžićima. Znači kuže i sami da nema svrhe bacati pare na voz i buseve.

Čitam ovo saopćenje naših vijećnika i gradonačelnika i čudim se. Predsjedavajući vijeća ne samo da nije spomenuo nikako da migrante treba prebaciti iz Đačkog doma i da se nebi smjela ni Bira otvoriti kao kamp,nego poziva da se otvori još centara van grada.

Građani lijepo zatražili na protestima da vijeće Bihaća na sjednici donese odluku da na području grada ne smije biti kampova i centara za migrante,a predsjedavajući se pravi blesav i priča o nadležnosti za koju ga niko niti nije pitao,a ima ovlasti da se izglasa zabrana.

Vidi se tačno ko je prodao grad.

• Like 5

haha neki ljudi baš vole u oblacima živjeti.. Ako ništa bezbolnije je za umove, umjesto da doista shvate stvari kakve jesu, jer vjerujte kada shvatite i vidite i budete naučeni stvarima kakve doista one jesu i kada saznate neke istine i historijske činjenice koje su namjerno i svjesno sakrivene i iskrivljene činjenice (a ne kakvima smo naučeni i kakve nam i dan danas nameću u naše pametne glavice) onda sigurno neki neće se prosipati i poistovjećivati sa ovim budalaštinama.... Vi koji još ne kontate, ja se nadam da ćete ubrzo skontati, stavila sam video uradak prije stranicu dvije pa ako znate engleski jezik ne bi bilo zgoreg da to pogledate. Imam ih još mnogo, ali vjerujem da biste dobili srčane i moždane udare, oOo Vi koji gledate a ne vidite, slučate a ne čujete... 😣 🤦‍♀️

To naravno podrazumijeva da ste socijalno, društveno, evolutivno i mentalno zreli i spremni da prihvatite odrešene dokazane činjenice kao faktor donošenja stava i mišljenja. al' de... Vrijeme će pokazati, kao i dosad :D

p.s. A sad malo o zbivanjima... kaže mi "izvor" (lolić) da je na Kamenici (e sad gdje tačno ne znam) granična policija i pretresa sve automobile koji se kreću prema graničnom prijelazu, i također se aktivnije pretresaju automobili koji ulaze na područje USK i općine Bihać, te je info da migranti stopiraju i pokušavaju doći privatnim automobilima tačna. A i priča se da postoje slučajevi zaraze hepatitisom medju njima. Vidjet ćemo, ako je tako znat će se sigurno.

Edited by Fugaziii
  • Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...