Jump to content
FORUM

Recommended Posts

@Barba "spriječiti đački dom i Sedru"

Đački .. Da !  Mogao je.  Sedru .. Ne !  Opet se "pozivam" na nadležnost ! Sedra je u drugom gradu !

@Grunf spasio je IPF !  ,,odveo" ih je na plato đd..da nije,imali bi dva đd,po izgledu/stanju/,u kratko vrijeme. Ako ti je poznato u kakvom je stanju bio đd prije dolaska migranata. Koliko mi je poznato đd je bio pripreman za prodaju (rasprava na GV).

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3597

• rucica1

1479

• Barba

1256

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

10 minutes ago, L19.S61. said:

@Barba "spriječiti đački dom i Sedru"

Đački .. Da !  Mogao je.  Sedru .. Ne !  Opet se "pozivam" na nadležnost ! Sedra je u drugom gradu !

@Grunf spasio je IPF !  ,,odveo" ih je na plato đd..da nije,imali bi dva đd,po izgledu/stanju/,u kratko vrijeme. Ako ti je poznato u kakvom je stanju bio đd prije dolaska migranata. Koliko mi je poznato đd je bio pripreman za prodaju (rasprava na GV).

Bio devastiran od krova do temelja. Bila samo betonska konstrukcija bez prozora i vrata. 

Ne znam ! Po meni je trebalo samo otkazati gostoljubivost prvim koji su došli jer su dolazili u jako malom broju i vraćati ih u samom početku na ulaz u USK kao što se to sada čini, tri godine poslije. O tom ja govorim. Samo što si tad imao par desetina migranata a sad ih imaš par hiljada. To je trebalo od samog starta raditi

• Like 1
19 minutes ago, Grunf said:

Ne znam ! Po meni je trebalo samo otkazati gostoljubivost prvim koji su došli jer su dolazili u jako malom broju i vraćati ih u samom početku na ulaz u USK kao što se to sada čini, tri godine poslije. O tom ja govorim. Samo što si tad imao par desetina migranata a sad ih imaš par hiljada. To je trebalo od samog starta raditi

Zar su Mađari ograđivali svako selo posebno ?

Slovenci su stavili žilet žicu. Gdje ? Oko svojih sela i gradova ili na granicu sa HR ?

23 minutes ago, L19.S61. said:

Zar su Mađari ograđivali svako selo posebno ?

Slovenci su stavili žilet žicu. Gdje ? Oko svojih sela i gradova ili na granicu sa HR ?

Znas ti dobro sta ja mislim. Sad imamo (i imali smo) situaciju da naša policija izmjesta na stotine migranata dnevno i vozi ih autobusima na tzv. "ničiju zemlju". Je li tako? Moglo se to uraditi odmah kad ih je bilo svega par ovdje na početku. Dobro znam šta sam govorio tad (ne samo na forumu), a govorio sam ono za šta se zalažu kantonalni i gradski političari - tek danas. Samo je danas već kasno. Situacija bi bila sigurno puno drugačija da se odmah tako postupilo. 

1 hour ago, Grunf said:

STa mislis kakva bi reakcija bila da se to odradilo? Proglasili bi nas fasistima i svakvim imenima. I ja bi prvi bio koji bi nas proglasio fasistima da smo to uradili. 

Mislim da niko nije znao kako ce se situacija odvijati i da ce se izmaci kontroli potpuno. Ne vjerujem da je iko mislio da ce toliki broj ljudi doci preko Bosne.

I veci je problem sto Bosna nema nikakvih mehanizma da upravlja sa tom krizom. Drzavne vlasti su totalno zakazale. 

Vidimo kroz sve ove teroristicke napade koliko je vazan funkcionirajuci drzavni aparat i mehanizmi da se drzava nosi sa odredjenim situacijama.

Da je Bosna odmah reagovala i otvorila kamp van urbanih naselja kao sto su to druge zemlje radile, da su odmah u pocetku reagovale kako treba, nebi imali ovu situaciju koju imamo.

Ali nasa drzava prema svemu totalno bahato i bez ikakvog rjesenja postupa tako da imamo sad tu situaciju kakva je!

@Lidjo izvini ali i sada nas isto prozivaju kao što bi to bilo onda, samo što bi štete bile nemjerljivo manje u to vrijeme.Vjerovatno se za to ne bi niti znalo. Ko za to proziva Dodika i Lukača kada su u pitanju migranti? Niko. Rade svoj posao i ćute. Neki će reći a i govore: Bihać i Kladuša su na meti jer je tu najbliže Slovenija. Tačno ali nije nužno. Primjer imamo u Bosanskoj Gradišci. Ima tamo isto po šumama migranata koji na tom mjestu pokušavaju preći granicu. Jako veliki broj. Al im Dodik ne da a Lukač ih hvata i sprovodi na USK. Ono što se pojavi u medijima je jedino ako se desio neki incident. Kao npr. potezanje oružja na policiju ili onaj napad na neke građane ili ako su uhvatili nekog domaćeg u krijumčarenju. Ko je "zakačio" pridjevi rasisti ili fašisti njima? Niko! Ko je Bošnjama zakačio taj pridjev? Nije ni Dodik ni Lukač, nego opet Bošnje.

Ja sam bio jedan od mnogih koji su upravo na ovo upozoravali od prvog dana da će se desiti što se danas zapravo i događa. Mnogi su još znali ali nisu smjeli reći a bošnje koje su kačile i kače pridjeve "fašisti" i "rasisti" su upravo oni kojima sva ta situacija i odgovara. Opšti haos koji koriste da na ovom zarade od prikupljanja pomoći tim ljudima, pružanja smještaja do samog krijumčarenja a vjeruj sve je to danas tako dobro uvezano na ovoj relaciji.

• Like 2
1 hour ago, Lidjo said:

STa mislis kakva bi reakcija bila da se to odradilo? Proglasili bi nas fasistima i svakvim imenima. I ja bi prvi bio koji bi nas proglasio fasistima da smo to uradili. 

Mislim da niko nije znao kako ce se situacija odvijati i da ce se izmaci kontroli potpuno. Ne vjerujem da je iko mislio da ce toliki broj ljudi doci preko Bosne.

I veci je problem sto Bosna nema nikakvih mehanizma da upravlja sa tom krizom. Drzavne vlasti su totalno zakazale. 

Vidimo kroz sve ove teroristicke napade koliko je vazan funkcionirajuci drzavni aparat i mehanizmi da se drzava nosi sa odredjenim situacijama.

Da je Bosna odmah reagovala i otvorila kamp van urbanih naselja kao sto su to druge zemlje radile, da su odmah u pocetku reagovale kako treba, nebi imali ovu situaciju koju imamo.

Ali nasa drzava prema svemu totalno bahato i bez ikakvog rjesenja postupa tako da imamo sad tu situaciju kakva je!

Prozivali bi nas fašistima !? Pa to je uradio upravo "naš" gradonačelnik , svoje građane koji se protive  smještanju ilegalnih migranata u  sami grad  nazvao je fašistima , rasistima ,  neinteligentnim , šizofreničarima . Sad će nas   zahvaljujući  našoj vlasti  prozivati kao leglo terorista  . Samo malo sačekaj pa ćeš vidjeti . 

• Like 1
31 minutes ago, Bihac 2000 said:

Prozivali bi nas fašistima !? Pa to je uradio upravo "naš" gradonačelnik , svoje građane koji se protive  smještanju ilegalnih migranata u  sami grad  nazvao je fašistima , rasistima ,  neinteligentnim , šizofreničarima . Sad će nas   zahvaljujući  našoj vlasti  prozivati kao leglo terorista  . Samo malo sačekaj pa ćeš vidjeti . 

Na kraju sve to kako je nazivao građane sad se može i njemu pripisati + dodaće mu pridjeve poput terorista + isilovac i još ovih egzotičnih koje ni sam ne mogu prevaliti preko usta

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-s-pakistanom-potpisala-sporazum-o-vracanju-migranata/201104069

Jos samo da potpisemo sporazume sa Alzirom, Marokom, Afganistanom, Iranom, Bangladesom, Sri Lankom, Somalijom i onda da fino kulturno zamolimo migrante da se vrate, ako ne htjednu, pokazemo im ovaj sporazum.

Suplja prica, od ovoga nema nista. Deportovaces njih 10, uci ce ti za to vrijeme u drzavu jos 1000.

• Like 3
prije sat vremena, Grunf said:

Na papiru ! Da li će biti i u praksi? Sad neće biti ni jednog Pakistanca iako ih je skoro 90% 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-s-pakistanom-potpisala-sporazum-o-vracanju-migranata/201104069

Nema od toga ništa.  Svi oni su pobacali svoje dokumente.  Da bi uzeo nekome biometrijske podatke otisak prsta bi se morao podudarat sa otiskom prsta koji se nalazi u policijskom registru države  iz koje dolazi.  Prvo logistički je to nemoguće sve to napravit.   Morao bi ih imat sve na okupu u jednom centru i onda obrađivat jednog po jednog.  Nemoguća misija.  Ovdje je poenta priče da se vidi da vlast nešto radi kako bi kod birača dobili koji glas.  Dok god se ne zatvori istočna granica biće sve gore. 

• Like 5

Predizborne igre, zivi bili pa vidjeli ali nema sanse da ih vrate vise of par desetaka ako i toliko, prvo moras dokazati da je Pakistanac a to nece ici ni lako ni brzo, naravano da od danas u BiH nema vise niti jednog Pakija a ti dokazuj otkud je divljak dosao, uz to ako ne zele dobrovoljno biti ce tuzbi sudu, ako nisu registriani da su u BiH napravili kazneno djelo tesko ces ih na silu vratiti,  traziti ce medunarodnu zastitu,  uskociti ce ngo gamad  s odvjetnicima i rastezati ce zvakacu do besvijesti, da skratimo, NEMA NISTA OD TOGA.

• Like 1

SARAJEVO, 4. novembra - Veliki broj migranta u ovim momentima nalazi se na autobuskoj stanici u Sarajevu. Naši čitaoci sa lica mjesta nam javljaju da je vidljivo da je broj migranata povećan i da nešto dešava.

Prema neslužbenim informacijama sa terena, migranti se masovno spremaju za polazak u Bihać i Veliku Kladušu te dalje prema Europi, što su neki od njih i potvrdili na licu mjesta.

Iz Autobuske stanice Sarajevo nisu mogli dati više detalja o ovom događaju, te će dodatne informacije biti poznate naknadno.

prije 14 minuta, 1260 said:

SARAJEVO, 4. novembra - Veliki broj migranta u ovim momentima nalazi se na autobuskoj stanici u Sarajevu. Naši čitaoci sa lica mjesta nam javljaju da je vidljivo da je broj migranata povećan i da nešto dešava.

Prema neslužbenim informacijama sa terena, migranti se masovno spremaju za polazak u Bihać i Veliku Kladušu te dalje prema Europi, što su neki od njih i potvrdili na licu mjesta.

Iz Autobuske stanice Sarajevo nisu mogli dati više detalja o ovom događaju, te će dodatne informacije biti poznate naknadno.

Kakvo smece od novinskog clanka. Po tekstu bi se dalo prepostaviti da ih ima 5.000, a postavili video gdje se vidi da ih nema ni pedesetak. 

21 minutes ago, Pavarotti said:

Kakvo smece od novinskog clanka. Po tekstu bi se dalo prepostaviti da ih ima 5.000, a postavili video gdje se vidi da ih nema ni pedesetak. 

Pa zar je 50 malo? To je skoro pa pun autobus. :( Autobusu treba nasa policija presjeci put (da ih nemoraju po Bihacu kupiti ... )

prije 20 minuta, rucica1 said:

Pa zar je 50 malo? To je skoro pa pun autobus. :( Autobusu treba nasa policija presjeci put (da ih nemoraju po Bihacu kupiti ... )

Kad uzmes u obzir da ulazimo u cetvrtu godinu krize, da je kroz ovu stanicu proslo na desetine i desetine hiljada migranata, da je ovo standardna slika na toj stanici, te cjelokupnu situaciju i broj migranata i kad sve to dovedes u vezu sa naslovom i tekstom navedenog portala, onda ne da je malo, nego premalo. Ne okreci pricu. 

Edited by Pavarotti
16 minutes ago, Sadik said:

Da li je Djački dom bio devastirat u toku rata od granatiranja  ili ? 

Devastiran je kada je raketa pala u Boriće. Zatim je počela izfradnja na njemu  jer je trebala biti komanda korpusa odnosno neka vojna komanda da bi se skontalo da nisu imovinski odnosi ok j onda je ostavljeno sve napola izgrađeno.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...