Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Izjava da ce ako se novi centri ne otvore doci do humanitarne krize... , osim Lipe nema otvaranja novih kampoova po US kantonu. Za to neka se brinu vlada BiH i ostali kantoni. Nesmije se ucijenjivackom IOM-u i ostalim nadleznicima popustati. Treba (kao Tuzla prosle zime) pustiti da do te krize dodje.To ce pokazati odlucnost gradjana i nadleznih u US kantonu da se nedaju ucijenjivati i da poricanja vise nema. To bi i ovoj ilegalnoj bagri pokazalo, da od ispunjavanja njihovih zelja nema nista (a neki bi se sigurno i na dobrovoljni povratak u njihovu zemlju odlucili).Ako ministar misli Sarajevu svjetlati obraz onda neka se u Sarajevo preseli pa neka im tamo obraz svjetla.

• Replies 19,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3644

• rucica1

1519

• Barba

1275

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

Ljudi moji,pa ovo je smiješno,da ne kažem,žalosno.  "Džaferović je zahvalio Qureshiju .."

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-s-pakistanom-potpisala-sporazum-o-vracanju-migranata/201104069

Ko je Qureshi ? (mene asocira,prezimenom,na onog Sebastijana iz Austrije) sorry ..Šefik je bio vodič Selmi () sorry . Ugovore sa bh strane potpisuje sigurnost a sa strane domaćina nauka i tehnika odnosno MUP (omg) sorry,sorry,sorry 

Kad imate rasnog psa,ženku,i želite proširiti pasiju familiju tražite mužjaka iste rase,i to što kvaltetniji primjerak a ne nekog ,,avlijanera" () sorry

Ovo putovanje u Pakistan,po meni je samo bilo napumpavanje dnevnica ,financijska dobit za putnike a gubitak za budžet .

#mačkuOrep

#oTkačiti

19 minutes ago, L19.S61. said:

Ljudi moji,pa ovo je smiješno,da ne kažem,žalosno.  "Džaferović je zahvalio Qureshiju .."

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bih-s-pakistanom-potpisala-sporazum-o-vracanju-migranata/201104069

Ko je Qureshi ? (mene asocira,prezimenom,na onog Sebastijana iz Austrije) sorry ..Šefik je bio vodič Selmi () sorry . Ugovore sa bh strane potpisuje sigurnost a sa strane domaćina nauka i tehnika odnosno MUP (omg) sorry,sorry,sorry 

Kad imate rasnog psa,ženku,i želite proširiti pasiju familiju tražite mužjaka iste rase,i to što kvaltetniji primjerak a ne nekog ,,avlijanera" () sorry

Ovo putovanje u Pakistan,po meni je samo bilo napumpavanje dnevnica ,financijska dobit za putnike a gubitak za budžet .

#mačkuOrep

#oTkačiti

BiH je u Pakistanu potpisala sporazum o izvozu mlijeka. Migracije su bile vjerovatno usputne i beznačajne

On 04.11.2020. at 12:17, Mofo said:

Jos samo da potpisemo sporazume sa Alzirom, Marokom, Afganistanom, Iranom, Bangladesom, Sri Lankom, Somalijom i onda da fino kulturno zamolimo migrante da se vrate, ako ne htjednu, pokazemo im ovaj sporazum.

Suplja prica, od ovoga nema nista. Deportovaces njih 10, uci ce ti za to vrijeme u drzavu jos 1000.

Drzava (ako ima sporazum) ima pravo deportacije ilegalaca bez obzira na njihove zelje.Obradi se njegov zahtjev ako ne ispunjava odredjene odredbe azila vraca se u njegovu zemlju.Tako radi Njemacka a i druge zemlje (znaci uz pratnju policije u avion s njima i cao).

Za dobrovoljni povratak ilegalaca(to jest ispunjavanja zelja) je u IOM-ovim odredbama ali to nema veze sa ( po pitanju azila) drzavnim nadleznostima. IOM vidi slabosti i nesposobnost nadleznih organa i to za sebe koristi.Tamo gdje je najmekse tamo najvise i udara (US kanton). Peter, sto vise ilegalaca u zemlji bude i on ce vise oerica dobivati (i normalno da nece sam sebi posao kvariti to jest svoje radno mjesto ugrozavati).   

40 minutes ago, sk64 said:

Ovoga Njemca u Velečevu prognati iz BiH doživotno koje đubre od čovjeka

Da li je to isti onaj Njemac sto krijumcari migrante u Bihac zajedno sa onom zenskom iz CK Ključ? Čudi me da MUP USK nije reagovao do sad

• Like 2

IOM ubrzo poslodavac godine u USK i glavni sponzor Jedinstva 

Nusmir Fajić: “Dolaskom u Jedinstvo izašao sam u susret i potpisao amaterski ugovor prvi put vjerujući svemu što su mu obećali. Kako meni, tako i supruzi koja je u roku od mjesec dana trebala dobiti posao u IOM-u. Prošla su tri mjeseca od tog obećanja...“.

• Haha 2
On 08. 11. 2020. at 21:24, Hysteria said:

IOM ubrzo poslodavac godine u USK i glavni sponzor Jedinstva 

Nusmir Fajić: “Dolaskom u Jedinstvo izašao sam u susret i potpisao amaterski ugovor prvi put vjerujući svemu što su mu obećali. Kako meni, tako i supruzi koja je u roku od mjesec dana trebala dobiti posao u IOM-u. Prošla su tri mjeseca od tog obećanja...“.

Ja jednostavno nisam mogao vjerovati. Postoji i neki tigrov demant svega u vezi toga ne samo posao u IOM-u ali ovo se graniči sa ludilom. IOM se u sve miješa poput vegete, sad kontam nešto pa narod neće izabrati ni gradonačelnika ni GV nego će ga IOM odabrati. Ipak je IOM poželjna destinacija, poželjnija i od komrada ili vodovoda. (Ovo ide na Šukijev račun ;D)

prije 8 minuta, Grunf said:

Ja jednostavno nisam mogao vjerovati. Postoji i neki tigrov demant svega u vezi toga ne samo posao u IOM-u ali ovo se graniči sa ludilom. IOM se u sve miješa poput vegete, sad kontam nešto pa narod neće izabrati ni gradonačelnika ni GV nego će ga IOM odabrati. Ipak je IOM poželjna destinacija, poželjnija i od komrada ili vodovoda. (Ovo ide na Šukijev račun ;D)

Ma kažem ti poslodavac godine. "uvoze" radnu snagu iz drugih gradova, ko da bi neko došao iz Sarajeva raditi da je loše

• Like 2

U posljednjih sedam dana sa teritorije BiH udaljeno 13 stranih državljana

Služba za poslove sa strancima kontinuirano provodi pojačane operativne aktivnosti usmjerene na kontrolu kretanja i boravka stranaca u BiH u cilju suzbijanja ilegalnih migracija i udaljenja ilegalnih migranata iz Bosne i Hercegovine.

U posljednjih sedam dana, Služba je sa teritorije Bosne i Hercegovine udaljila 13 stranih državljana među kojima je pet državljana Afganistana, četiri državljanina Albanije i četiri državljanina Turske. Stranim državljanima su prethodno izrečene mjere protjerivanja te su lica do udaljenja sa teritorije Bosne i Hercegovine bila pod nadzorom u Imigracionom centru. Na osnovu Sporazuma o Readmisiji sa R. Srbijom, četiri državljana Afganistana su vraćeni u Republiku Srbiju, dok su druga lica vraćena u zemlje porijekla.Inspektori za strance u saradnji sa policijskim službenicima provodili su zajedničke operativne aktivnosti kontrole objekata u kojima se okupljaju migranti na području Unsko-sanskog i Tuzlanskog kantona. Navedene aktivnosti rezultirale su pronalaskom osam stranih državljana iz Maroka, Libije, Pakistana, Alžira i Kube za koje je u postupku utvrđeno da su nezakonito ušli ili nezakonito boravili na teritoriji Bosne i Hercegovine. Služba za poslove sa strancima je navedenim stranim državljanima izrekla mjeru protjerivanja sa zabranom ulaska i boravka u Bosni i Hercegovini u periodu od jedne do pet godina i stavljeni su pod nadzor u Imigracioni centar ili im je ograničeno kretanje na određeno mjesto do udaljenja sa teritorije Bosne i Hercegovine. Takođe u navedenom periodu Služba je otkazala privremeni boravak za dva državljanina Namibije, iz razloga što su se promijenile okolnosti na osnovu kojih je boravak odobren.Predmetom rada Službe za poslove sa strancima od početka 2020. godine bilo je 15.057 migranta od kojih je 14.144 iskazalo namjeru podnošenja zahtjeva za azil, od čega je samo u posljednjih sedam dana predmetom rada bilo 225 migranata od kojih je 209 iskazalo namjeru podnošenja zahtjeva za azil.U privremenim prihvatnim centrima trenutno boravi 6.210 migranata.

U postupku utvrdjeno da su nezakonoto usli ili nezakonito boravili na teritoriji BiH.:(:S 

• Like 1
  • Haha 3
1 hour ago, rucica1 said:

U posljednjih sedam dana sa teritorije BiH udaljeno 13 stranih državljana

Služba za poslove sa strancima kontinuirano provodi pojačane operativne aktivnosti usmjerene na kontrolu kretanja i boravka stranaca u BiH u cilju suzbijanja ilegalnih migracija i udaljenja ilegalnih migranata iz Bosne i Hercegovine.

U posljednjih sedam dana, Služba je sa teritorije Bosne i Hercegovine udaljila 13 stranih državljana među kojima je pet državljana Afganistana, četiri državljanina Albanije i četiri državljanina Turske. Stranim državljanima su prethodno izrečene mjere protjerivanja te su lica do udaljenja sa teritorije Bosne i Hercegovine bila pod nadzorom u Imigracionom centru. Na osnovu Sporazuma o Readmisiji sa R. Srbijom, četiri državljana Afganistana su vraćeni u Republiku Srbiju, dok su druga lica vraćena u zemlje porijekla.Inspektori za strance u saradnji sa policijskim službenicima provodili su zajedničke operativne aktivnosti kontrole objekata u kojima se okupljaju migranti na području Unsko-sanskog i Tuzlanskog kantona. Navedene aktivnosti rezultirale su pronalaskom osam stranih državljana iz Maroka, Libije, Pakistana, Alžira i Kube za koje je u postupku utvrđeno da su nezakonito ušli ili nezakonito boravili na teritoriji Bosne i Hercegovine. Služba za poslove sa strancima je navedenim stranim državljanima izrekla mjeru protjerivanja sa zabranom ulaska i boravka u Bosni i Hercegovini u periodu od jedne do pet godina i stavljeni su pod nadzor u Imigracioni centar ili im je ograničeno kretanje na određeno mjesto do udaljenja sa teritorije Bosne i Hercegovine. Takođe u navedenom periodu Služba je otkazala privremeni boravak za dva državljanina Namibije, iz razloga što su se promijenile okolnosti na osnovu kojih je boravak odobren.Predmetom rada Službe za poslove sa strancima od početka 2020. godine bilo je 15.057 migranta od kojih je 14.144 iskazalo namjeru podnošenja zahtjeva za azil, od čega je samo u posljednjih sedam dana predmetom rada bilo 225 migranata od kojih je 209 iskazalo namjeru podnošenja zahtjeva za azil.U privremenim prihvatnim centrima trenutno boravi 6.210 migranata.

U postupku utvrdjeno da su nezakonoto usli ili nezakonito boravili na teritoriji BiH.:(:S 

Samo njih 13 ? A šta je sa 13 hiljada  u Bihaću što borave ?

• Like 2
6 minutes ago, Sadik said:

Samo njih 13 ? A šta je sa 13 hiljada  u Bihaću što borave ?

Evo gledam nigdje nikog na ulici poslije 23:00, samo migice hodaju i to cesce nego preko dana. Bar je tako u mojoj ulici. Izgleda da im ovaj policijski dobro dođe da se kreću neometano

Autobusna stanica bihać od napred na strani do ceste djeluje mirno i pomalo pusto.ali iza na drugoj strani je puno življe prava arapska pijaca,u svakom trenutku ih tu ima barem 20 tu se i domaća mraka s njima dobro stopila,organizuju se rute za prevoz privatnim automobilima,nudi se smještaj.svaki pravi razbojnik treba posjetiti tu pijacu jer je tu širok spektar kriminalnih radnji.

• Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Angry 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...