Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

prije 20 minuta, Grunf said:

Malo sam prenaglio sa zaključkom danas iako ih u Hatincu nema ili rijetko koji prođe ali zato na potezu od Unatransa do Bire ima ih na stotine. Jel Bira stvarno prazna? Jer uglavnom se krecu iz pravca bivšeg Unatransa prema Biri.

kod "oraščana" im je glavno okupljalište.najvjerovatnije ih dosta spava u nedovršenom objektu iza prodavnice,uvijek ih tu ima puno

• Like 2

😂😂😂Ovaj sexi Cikotić je prava karikatura od ministra,jadnik ne zna šta govori,potpuno je izgubljen u prostoru i vremenu. Što se tiče Sarajevskih smradova i SDA treba da se zna da u Krajini nisu dobro došli jer su ovom narodu toliko zla u ove 3 godine nanjeli 

• Like 3
11 hours ago, Grunf said:

Malo sam prenaglio sa zaključkom danas iako ih u Hatincu nema ili rijetko koji prođe ali zato na potezu od Unatransa do Bire ima ih na stotine. Jel Bira stvarno prazna? Jer uglavnom se krecu iz pravca bivšeg Unatransa prema Biri.

Pa imaš ih u željezari više nego što ih je bilo u biri

• Angry 1
prije 47 minuta, rucica1 said:

Ima ona poslovica sam pao sam se ubio. Niko ga nije zvao da ilegalno po tudjim zemljama luta. Sad ocekuju da im neko treba zelje da ipunjava, da ih hrani, oblaci a oni da sve pred i za sobom unistavaju. Gamad divlja. Mars odakle ste i dosli.

https://avaz.ba/vijesti/bih/599540/stotine-migranata-lutaju-minskim-poljima-pljesevice

Neka očiste od mina svaka im čast. 

1 hour ago, rucica1 said:

Ima ona poslovica sam pao sam se ubio. Niko ga nije zvao da ilegalno po tudjim zemljama luta. Sad ocekuju da im neko treba zelje da ipunjava, da ih hrani, oblaci a oni da sve pred i za sobom unistavaju. Gamad divlja. Mars odakle ste i dosli.

https://avaz.ba/vijesti/bih/599540/stotine-migranata-lutaju-minskim-poljima-pljesevice

Koje mine, minska polja ? Koja je to Plješevica ? Da li je neko nekad čuo da je migrant naišao na minsko polje,aktivirao minu,nastradao od mine ? 

• Like 3
prije 18 sati, rucica1 said:

https://www.cazin.net/vijesti/krajisnici-se-i-dalje-bore-sami

Mislim da su mu gradjani i dijaspora za placanje kazne donirali - sto je za svaku pohvalu. 

https://www.cazin.net/vijesti/biscani-i-kladuscani-porucuju

Bravo!

Problem je uvjetna kazna ako se pobuni ili bilo sta ide u zatvor.Usrano proteroristicko sudstvo je napravilo da se covjek ne smije braniti i da mu teroristi napadnu porodicu i kucu.Sto prije shvatimo da ovo nije nasa vlast vec procionisticki sluganski rezim bice bolje.

• Like 1
2 hours ago, 1260 said:

Ako u Biri nema migranata, zašto će u Biri nedjeljom onolika vozila zaposlenika IOM - a

Mozda razmontiravaju one kontenjere (za premjestaj na Lipu).Ako nije to onda se trebaju gradjani organizirati i blokirati je.

Tako je treba otići i provjeriti o čemu secradi i akonje ušta sumnjivo blokirati Biru,dosta je pravljena naroda budalama IOM-ovoj stoci treba pokazati zube i sve potjerati u 3 p.m.

• Like 2
13 minutes ago, zudox said:

Problem je uvjetna kazna ako se pobuni ili bilo sta ide u zatvor.Usrano proteroristicko sudstvo je napravilo da se covjek ne smije braniti i da mu teroristi napadnu porodicu i kucu.Sto prije shvatimo da ovo nije nasa vlast vec procionisticki sluganski rezim bice bolje.

Pa ima i ona  - noc majka. Dukserice sa kapuljacom na glavi ... .

Pa vidis da i kod nas garavi kuce pale a niko jos odgovarao nije.  

2015 u Njemackoj natrpali u jedno malo mjesto, vise bilo ilegalaca nego mjestana.Ljudi se zalili i niko nista. Kad su im navecer poceli smjestaji goriti da vidis kako je na brzinu sve fino rasporedjeno bilo. 

• Aferim! 1
2 hours ago, rucica1 said:

Mozda razmontiravaju one kontenjere (za premjestaj na Lipu).Ako nije to onda se trebaju gradjani organizirati i blokirati je.

Prije da čiste i pripremaju prostorije za povratak

1 hour ago, 1260 said:

Prije da čiste i pripremaju prostorije za povratak

Ja sam čuo i da su ljekari bez granica koji su navodno bili tamo, napustili Biru i otišli za Sarajevo. To bi mogao biti pozitivan znak ukoliko je sve to istina.

• Like 2

Vi koji dijelite odjeću teroristima morate to da radite drukčije jer sve što im ne odgovara i velike kese koje im date završe pokraj une ili pored puta.vi stanete autom date im kese sa prnjama i gas.oni izaberu šta im paše,sa ostatkom nakite okoliš.

Čika mašina ima prijedlog za vas,odvedete teroriste svojoj kući na toplo pa ih fino obučete,ostatak bacite u smeće!možete usput i nokte da im nalakirate.

Una i obale nikad nisu bile gadnije fuj!

• Like 5
6 minutes ago, Grunf said:

Ja sam čuo i da su ljekari bez granica koji su navodno bili tamo, napustili Biru i otišli za Sarajevo. To bi mogao biti pozitivan znak ukoliko je sve to istina.

Nadati se, iako nisam baš optimisti. 

33 minutes ago, Haldir said:

U Kladuši na protestima dvadesetak ljudi

Nisu to protesti, svaki dan će biti okupljanje dok se Miral ne zatvori. Ne znam jesu li ga blokirali kako su najavili

• Like 2

Za one koji vladaju njemackim (a mozda, ko zna na guglu engleski nastimati) interesantan izvjestaj zene koja je (u njenom selu) 2 godine u izbjeglickom kampu, dobrovoljno bez novcane nadoknade radila (pomagala). Iskustva i dozivljaji s njima su je toliko razocarali tako da je s radom odustala ali i odlucila da svoje iskustvo javno s gradjanima podijeli.Nakon ovog izvjestaja dobila je kritike i prijetnje od strane clanova stranke DIE GRÜNE (Zeleni) ali to je nije ustrasilo. Kako kaze, ovo sam duzna gradjanima koji su u sve sisteme uplacivali i svoj doprinos u izgradnji zamlje dali, reci - upoznati ih sa stvarnoscu. I kad neko kaze jadni ljudi treba mu dobru samarcinu opaliti . 

P.S  Ispod snimka tri hiljade i devetsto komentara.

• Aferim! 1
prije 2 sati, rucica1 said:

Za one koji vladaju njemackim (a mozda, ko zna na guglu engleski nastimati) interesantan izvjestaj zene koja je (u njenom selu) 2 godine u izbjeglickom kampu, dobrovoljno bez novcane nadoknade radila (pomagala). Iskustva i dozivljaji s njima su je toliko razocarali tako da je s radom odustala ali i odlucila da svoje iskustvo javno s gradjanima podijeli.Nakon ovog izvjestaja dobila je kritike i prijetnje od strane clanova stranke DIE GRÜNE (Zeleni) ali to je nije ustrasilo. Kako kaze, ovo sam duzna gradjanima koji su u sve sisteme uplacivali i svoj doprinos u izgradnji zamlje dali, reci - upoznati ih sa stvarnoscu. I kad neko kaze jadni ljudi treba mu dobru samarcinu opaliti . 

P.S  Ispod snimka tri hiljade i devetsto komentara.

Jel ti stvarno misliš da više od 2% ljudi priča njemački?

Što se mene tiče ona samo otvara i zatvara usta. 

31 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Jel ti stvarno misliš da više od 2% ljudi priča njemački?

Što se mene tiče ona samo otvara i zatvara usta. 

:D Pa ja sam mislila posto je Njemacki u nas danas jako popularan (kursevi popunjeni) da je vise od 2%.:( Za sve prevesti je puno ali ukratko.Na osnovu njenog iskustva iz kojeg je par primjera navela kaze da su : drski,bezobrazni i nezahvalni i u lice ti se ismijavaju. Neki od primjera.Ona im je davala kurseve njemackog (neke abecedu uciti morala) i kaze nece uopste na kurseve da dolaze.Kako bi im pokazala sta sve treba ili netreba raditi  (i ponasati se)vodala ih je organizovano kroz grad.Pomagala oko papirologije, pratila ih u BAM na intervjue, itd. Kaze jedan dobro engleski govori ali njemacki nece da uci.Kad ga je pitala zasto, rekao je da mu netreba.On hoce dalje da studira a njemacka ima engleske fakultete i on hoce na engleskom.Drugi iz africkih zemalj 7 godina u Njemackoj placa mu se bolesnicko osiguranje,ima dzaba smjestaj i novcanu pomoc.Pored toga radio je na jednoj farmi na crno za 800€.Kad ga je pitala zasto na papire neradi,vise bi zaradjivao i mogao imati stan - normalno zivjeti. Odgovor je bio da bi onda sve sam morao placati a ovako mu je sve dzabica i nastavio ja na to imam pravo.Ja nemam papira i nemozete mi nista.Nakon nekog vremena javili su mu se roditelji da su stari i iznemogli da treba doci kuci.Odjednom su mu se nasli papiri i dobio je dzaba avionsku kartu i jos nesto para za ispracaj i otisao. U tom kampu najvise je bilo pakistanaca i avganistanaca.Opisala je koliko se oni ne podnose.Pakistanci su pretezno iz Grcke dosli.Tamo su, prije nego su dosli, par godina radili . Dala je primjer na jednom avganistancu kojeg je u BAM na intervju vodila.On joj je ispricao kako su kuci dobro stojeci i sve naveo.Kad su u BAM bili on skroz drugu pricu slozio - kako su im isilovci zemlju odezeli,njega u zarobljenistvu 5 dana drzali i da je jedva zivu glavu izvuko.U kampu prica ona Muhamedu kako je ovaj lagao a Muhamed je upita kako je to primjetila.Kad mu je ispricala on se nasmijao i zahvalio sto mu je skrenula paznju u cemu grijesi. Potom se prestala cuditi sto oni svi prije odlaska na intervju kod Muhameda u sobu idu. Pakistanci isto govore kako nemaju papira, da ih njihova zemlja nece nazad da primi i da ih moraju (Njemacka) trpiti.Ovo je jedan dio njenih primjera. Cijelo vrijeme je osjecala obezvredjivanje i omlovazavenje nje kao zene.Kako dalje kaze, kad je njih masa stigla i vlada sviju za pomoci im (gradjane) pozivala (jer toliko personala za pomoc nije bilo), ona ista kao i ostali su osjetili potrebu da treba pomoci ali sta je sve dozivjela i vidjela i da se mnogo toga od gradjana krije, osjeca se od vlade iskoristenom i prevarenom . 

Ovo je djelimicnno  s moje strane. Malkice s brda s dola ali da djelimicno znas zasto g. Soler zatvara i otvara usta. :)         

• Aferim! 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...