Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 1 sat, Grunf said:

Upravo ono o čemu i ja govorim. U čemu je onda razlika između vozača autobusa i vozača taksi službe? 

Pa nema nikakve razlike.  I jedni i drugi nemaju pravo tražit ličnu kartu od bilo koga.  Vozač autobusa jedino smije tražit kupljenu kartu,  a da li je on Arapin,  Meksikanac ili Bosanac za to ga savršeno zaboli.  Ako policajca koji stoji deset metara od autobusa nije briga da li se u autobus ukrcavaju ilegalci što bi bilo briga vozača autobusa.  Vozaču je jedino mjerodavna kupljena karta. 

• Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3619

• rucica1

1500

• Barba

1266

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

https://www.rtvusk.ba/files/news_video/5fc53646216695.75705783_AIDA-MIGRANTI SE VRACAJU 30.11.2020.mp4

Znaci sada je vecina njih upoznata sa ovom mogucnosti povratka u njihovu zemlju. Nudi im se vise nego sto zasluzuju ako to nece onda neka se smrzavaju, njihov odabir (jos im po kampovima umanjiti obroke - drugacije se zatucane bagre neces rijesiti). 

5 hours ago, gargamel said:

Potpuno krivo.  Posao taksista je da prevoze ljude.  Oni nemaju pravo da nikog traže lične karte.  Posao granične policije je da spriječi ilegalan ulazak u državu,  a posao državnih službi je taj da sve osobe bez identifikacijskih dokumenata protjera iz države.  Ako državu nije briga da vodi sigurnost za svoje građane ne vidim zbog čega bi neko kome je posao da prevozi ljude bude taj koji će ispravljat krive drine.

US kanton je proglasio zabranu (neznam za drzavni nivo) a ti isti ih nama u kanton prevoze. 

prije 7 sati, Grunf said:

Čuj, ima li itko na čelu ovog grada imalo MOZGA !!!!!! LIPA SE NE MOŽE I NE SMIJE ZATVORITI NITI POD KOJIM USLOVOM PA NI POD USLOVOM DA SE UMJESTO NJE OTVORI 10 DRUGIH KAMPOVA ŠIROM BIH VAN KANTONA !!! Jer ti novi kampovi će se sa prvim lijepšim danima isprazniti a Bihać ponovo napuniti. Kamp Lipa ne smije da se ZATVORI! 

Ma ja, slazem se. Mada je upitno ako ovi iz EU zavrnu pipu, sta ovi nasi mogu uraditi i ponuditi sem novog Vucjaka. 

Ovi iz medjunarodne zajednice cijelo vrijeme i drze Lipu u pat poziciji, bez bilo kakvog opremanja za zimu i to sve kao jos jedan vid pritiska da se ovi vrate u Biru. Koji su to licemjerni gmizavci. 

12 minutes ago, Pavarotti said:

Ma ja, slazem se. Mada je upitno ako ovi iz EU zavrnu pipu, sta ovi nasi mogu uraditi i ponuditi sem novog Vucjaka. 

Ovi iz medjunarodne zajednice cijelo vrijeme i drze Lipu u pat poziciji, bez bilo kakvog opremanja za zimu i to sve kao jos jedan vid pritiska da se ovi vrate u Biru. Koji su to licemjerni gmizavci. 

Pipa je ionako zavrnuta i bila, Lipa mora ostati i u nju se trpati ovi iz grada koji dodju

• Like 1

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani-i-vlast-zivinica-protiv-migrantskog-kampa-ako-treba-idemo-i-u-proteste/201201133

Ovi sad o protestima. Kad su biscani protestvovali da su u svim gradovima iz solidarnosti na cestu izasli i vladu prozvali ... .  Neka sad Suki njima sa 10 hiljada maraka pomogne - ono, u znak gradonacelnicke solidarnosti. 

19 hours ago, gargamel said:

Potpuno krivo.  Posao taksista je da prevoze ljude.  Oni nemaju pravo da nikog traže lične karte.  Posao granične policije je da spriječi ilegalan ulazak u državu,  a posao državnih službi je taj da sve osobe bez identifikacijskih dokumenata protjera iz države.  Ako državu nije briga da vodi sigurnost za svoje građane ne vidim zbog čega bi neko kome je posao da prevozi ljude bude taj koji će ispravljat krive drine.

Glupost prema fizickom izgledu se moze vidjeti i ocjeniti da se radi o migrantu . Ali znajuci da su taxsisti najveci olosi i mafija sve bude jasno. Znaci ja ponesem torbu punu droge ili oruzja i mogu sjesti lagano u taxi da me odveze 500 km. i njemu nece biti nista sumljivo bitno je da platim dobro. 

• Like 1
2 hours ago, Barba said:

Glupost prema fizickom izgledu se moze vidjeti i ocjeniti da se radi o migrantu . Ali znajuci da su taxsisti najveci olosi i mafija sve bude jasno. Znaci ja ponesem torbu punu droge ili oruzja i mogu sjesti lagano u taxi da me odveze 500 km. i njemu nece biti nista sumljivo bitno je da platim dobro. 

Tačno je to. Medjutim, lično ja govorim o sasvim nekoj drugoj stvari: takvo pravilo bi onda trebalo važiti i za vozače autobusa. Drugo, ja ako sam ovo dobro shvatio ovi sarajevski taksisti su uhapšeni kod Gradiške? Dakle onda policija RS ih uhapsila ali vjerovatno jer su ih dovezli do Gradiške, dakle ostavili na teritoriju RS, dok sa druge strane taksisti ali i autobusi pa cak i privatna lica iz RS-a provoze kroz cijelu RS migrante i dovoze ih na "ničiju zemlju" kod Bosanske Otoke bez ikakvih problema ili sankcija, bar što se tiče od strane policije RS

19 minutes ago, Grunf said:

Tačno je to. Medjutim, lično ja govorim o sasvim nekoj drugoj stvari: takvo pravilo bi onda trebalo važiti i za vozače autobusa. Drugo, ja ako sam ovo dobro shvatio ovi sarajevski taksisti su uhapšeni kod Gradiške? Dakle onda policija RS ih uhapsila ali vjerovatno jer su ih dovezli do Gradiške, dakle ostavili na teritoriju RS, dok sa druge strane taksisti ali i autobusi pa cak i privatna lica iz RS-a provoze kroz cijelu RS migrante i dovoze ih na "ničiju zemlju" kod Bosanske Otoke bez ikakvih problema ili sankcija, bar što se tiče od strane policije RS

Ovom je kriva iskljucivo politika jer nastoji rijesiti migrantsku krizu izvan zakonskih okvira i akata . kako se do sada radilo znaci samo se gostuje po emisijama portalima ovo ono i prica prica pametuje bez ikakvih konkretnih dijela i radnjih . 

Donesi uredbu podzakonski ili zakonski akt u parlamentu drzave i domu naroda uvedi vanredno stanje znaci zabraniti prevoz migranata za sve od taksija do sveg ostalog javnog prijevoza. da se ovako pristupa krizi migranata do sad ona vise ne bi postojala i sve odluke bi glatko prosle u parlamentu podrzane od sviju ali to ne da Bakir Dzaferovic i ostala banda koja na osnovu migranata zaradjuje novac po Erdogovanom nacinu .

• Like 3

Ministar sigurnosti osumnjicen za ratne zlocine i svasta jos nesto  a prvi covjek OSA-e nema valjanu diplomu. Drzava po mjeri SDA i ako neko misli da se ovako moze rijesiti migrantska kriza grdno se vara. 

A naivni zaglupljeno Bosnjo misli da je Dodick najveci problem i ako se on makne bice med i mlijeko .

• Like 3
  • Dislike 1
4 hours ago, Barba said:

Ministar sigurnosti osumnjicen za ratne zlocine i svasta jos nesto  a prvi covjek OSA-e nema valjanu diplomu. Drzava po mjeri SDA i ako neko misli da se ovako moze rijesiti migrantska kriza grdno se vara. 

A naivni zaglupljeno Bosnjo misli da je Dodick najveci problem i ako se on makne bice med i mlijeko .

Izvini @Barba ali sa ovim se nikad sloziti necu, slazem se da bagre ima ali daleko najveci neprijatelji drzave sto na zalost to i javno iznose su upravo Dodik i Covic, medjutim Bosnjaci to ne zele ili nece da vide. Kad Bosnjacki korpus bude jedinstven ka i ostala dva kad je Drzava u pitanju puno ce nam lakse biti.

Odlican primjeri imamo sad u Banja Luci samo na drugi nacin u mladjem mrziocu Drzave i sve sto je njeno takav stav nikad promijeniti nece, samo se mi kolebamo sta i kako, na zalost

• Like 1
3 hours ago, saco said:

Izvini @Barba ali sa ovim se nikad sloziti necu, slazem se da bagre ima ali daleko najveci neprijatelji drzave sto na zalost to i javno iznose su upravo Dodik i Covic, medjutim Bosnjaci to ne zele ili nece da vide. Kad Bosnjacki korpus bude jedinstven ka i ostala dva kad je Drzava u pitanju puno ce nam lakse biti.

Odlican primjeri imamo sad u Banja Luci samo na drugi nacin u mladjem mrziocu Drzave i sve sto je njeno takav stav nikad promijeniti nece, samo se mi kolebamo sta i kako, na zalost

Uvijek je bilo pometi u svom dvorištu pa onda sve ostalo . Ne treba bježati od istine !

Ko je stvorio i priznao genocidnu tvorevinu a samim tim i Dodika i sve ostale koje smo do sada imali i imat će mo u budućnosti , sve je njih Alija legalizovao i dao im autoritet  i vlast kad je potpisao Dejton 49% teritorije poklonio kao da je njegovo privatno vlasnistvo . Pa majku mu zar u Dejtonu nije bio niti jedan pametan u delegaciji Bošnjaka da kaže ne može se zvati RS i nema potpisa    dok se ovo ne sredi da zadovoljava sve strane ime entiteta . Vrijeme će pokazati . 
Dodik je pričao isto kao Draško dok nije došao na vlast pa promjenio ploču i košulju a zašto je tako ? SPC ili srpska crkva je ta koja vodi politiku i Srbije i genocidne tvorevine zato su dali podršku Draško jer za njih je Dodik prošlost ispuhan pun afera i treba im novi kadar u Šta se Draško savršeno uklapa .

Što kažeš nas samo jedinstvo može spasiti to je tačno ali nema jedinstva da sam ja gladan a ti sit i da ja moram glasati za stranku koja mi da 100 maraka jer sam željan svega ali ja moram podržati lopova ološa tajkuna jer je naš i nadati se da će biti bolje a godine prolaze a uvijek isto . 

• Like 1
1 minute ago, Barba said:

Uvijek je bilo pometi u svom dvorištu pa onda sve ostalo . Ne treba bježati od istine !

Ko je stvorio i priznao genocidnu tvorevinu a samim tim i Dodika i sve ostale koje smo do sada imali i imat će mo u budućnosti , sve je njih Alija legalizovao i dao im autoritet  i vlast kad je potpisao Dejton 49% teritorije poklonio kao da je njegovo privatno vlasnistvo . Pa majku mu zar u Dejtonu nije bio niti jedan pametan u delegaciji Bošnjaka da kaže ne može se zvati RS i nema potpisa    dok se ovo ne sredi da zadovoljava sve strane ime entiteta . Vrijeme će pokazati 

Imas pravo na svoje misljenje, ali porediti i u isti kos staviti one koi su rusili, genocid cinili sa bilo koim Bosnjakom je prije svega ne humano.

Treba malo imate obzira i spram Sehida ipak se zna ko je bio i ostao agresor na drzavu, sto je izmedju ostalog i u Hagu potvrdjeno 

5 minutes ago, saco said:

Imas pravo na svoje misljenje, ali porediti i u isti kos staviti one koi su rusili, genocid cinili sa bilo koim Bosnjakom je prije svega ne humano.

Treba malo imate obzira i spram Sehida ipak se zna ko je bio i ostao agresor na drzavu, sto je izmedju ostalog i u Hagu potvrdjeno 

Za mene je to potpuno isto iskreno . I onaj Srbin što je na mene u ratu pucao i onaj Bošnjak sto je prodavao vreću brašna za 1000 maraka a koju je kupio kod ovog Srbina za 50 maraka . Ja sam se mogao sakriti od granate ali od gladi nisam !

Pa čovječe kako ti nije jasno da su među Bošnjacima i politici iz rata bilo najviše ološa koji su svom narodu nanijeli više štete i od Srba i Hrvata ! Izetbegović Šacirbegović Ganić i mnogi drugi . Oni potpisuju Dejton kad smo mi bili u najboljoj vojnoj poziciji da matiramo vojsku RS i sve plaćenike i da se izađe na državnu granicu . Nisu imali muda bili su politički nepismeni i cijelo vrijeme su htjeli fildžan državu a nisu bili svjesni geta kojeg prave svom narodu .

Pa Milosevič i Tuđman se ismijavali sa Alijom da je dobio rezervat za svoj narod ovo je lično pričao Bulatović .

• Like 3
  • Dislike 1
22 minutes ago, Barba said:

Za mene je to potpuno isto iskreno . I onaj Srbin što je na mene u ratu pucao i onaj Bošnjak sto je prodavao vreću brašna za 1000 maraka a koju je kupio kod ovog Srbina za 50 maraka . Ja sam se mogao sakriti od granate ali od gladi nisam !

Pa čovječe kako ti nije jasno da su među Bošnjacima i politici iz rata bilo najviše ološa koji su svom narodu nanijeli više štete i od Srba i Hrvata ! Izetbegović Šacirbegović Ganić i mnogi drugi . Oni potpisuju Dejton kad smo mi bili u najboljoj vojnoj poziciji da matiramo vojsku RS i sve plaćenike i da se izađe na državnu granicu . Nisu imali muda bili su politički nepismeni i cijelo vrijeme su htjeli fildžan državu a nisu bili svjesni geta kojeg prave svom narodu .

Pa Milosevič i Tuđman se ismijavali sa Alijom da je dobio rezervat za svoj narod ovo je lično pričao Bulatović .

Aljo nije bio sposoban ni MZ da vodi!

• Like 2
  • Dislike 1
  • Haha 1
prije 44 minuta, Grunf said:

MUP USK ima sasvim druge informacije. Ove informacije su nastale u režiji Petera i CVikotića. Pogledaj dole ministarstvo sigurnosti i iom

Ovo i jesu informacije MUP-ova (ispod navedeno kao izvor), ali su ovdje najvjerovatnije zavedena samo krivicna djela gdje je migrant uhvacen i protiv istog podesen izvjestaj o izvrsenom krivicnom djelu sa imenom i prezimenom. Sto znaci da npr pozar u Kombiteksu na ovoj slici nije ubrojan kao krivicno djelo koje su pocinili migranti jer isti nisu uhvaceni, ne zna se ko su i nemamo na papiru sluzbeno da je to ucinio migrant, vec je zavedeno kao krivicno djelo koje je pocinilo nepoznato lice. Iako svi znamo da su migranti. 

Ili ako ja prijavim da mi je migrant uz prijetnju nozem oduzeo mobitel i on pobjegne, to je isto NN pocinioc i nije na ovoj slici gore. I tako kod mase provala u kuce. Dakle, od ovih 1000 krivicnih djela imas brdo gdje je pocinioc nepoznat, a tu imas brdo migranata. Da ne govorim da imas djela koja odu u prekrsaje ili da ih ljudi uopste ne prijave policiji jer nema neke svrhe. 

Suma sumarum, slika je nigdje veze. 

• Like 3
21 minutes ago, saco said:

Eto ih opet u Bira, rece na kraju negdje moraju smjestiti 2500 ljudi iz kampa Lipa a to je Bira

Zasto je Belgiji problem da primi tih 2500 ljudi? Nikad ga niko nije pitao. Ja sam mu postavio to pitanje na fb ali me blokirao

• Like 4
2 hours ago, saco said:

Eto ih opet u Bira, rece na kraju negdje moraju smjestiti 2500 ljudi iz kampa Lipa a to je Bira

Nemoze on (Peterslon) o Biri odlucivati.Grad Bihac nije njegov grad vec gradjana koji tu zive.To o protestima je u pravu ali ne sto narod nece, nego su narod kod prvih protesta vladajuci ministri i Suki kaznama ustrasili tako da se mnogi boje izaci (cula sam od mnogih onu - odakle da jos i kazne placam). Naravno to Peter sad koristi s pricom mali broj je izasao, sto po njegovom znaci, ostali zele da se ilegalci ne diraju.  Sve u svemu sad Suki i ministar Kljajic trebaju pokazati zube i odrzati rijec. Ako treba i narod na masovne proteste pozvati i to lijepo preko radia i TV najaviti to jest pozvati. Guzonjama u politickom Sarajevu treba pokazati da je ovo njihov a ne US kantona problem - pa neka ih sirom zemlje raspodjele.Gradovi Bihac  i V.Kladusa nisu obavezni njima obraz cuvati jer oni ga i nemaju.To je politicka bagra postala. 

• Like 2
  • Dislike 1
4 minutes ago, rucica1 said:

Nemoze on (Peterslon) o Biri odlucivati.Grad Bihac nije njegov grad vec gradjana koji tu zive.To o protestima je u pravu ali ne sto narod nece, nego su narod kod prvih protesta vladajuci ministri i Suki kaznama ustrasili tako da se mnogi boje izaci (cula sam od mnogih onu - odakle da jos i kazne placam). Naravno to Peter sad koristi s pricom mali broj je izasao, sto po njegovom znaci, ostali zele da se ilegalci ne diraju.  Sve u svemu sad Suki i ministar Kljajic trebaju pokazati zube i odrzati rijec. Ako treba i narod na masovne proteste pozvati i to lijepo preko radia i TV najaviti to jest pozvati. Guzonjama u politickom Sarajevu treba pokazati da je ovo njihov a ne US kantona problem - pa neka ih sirom zemlje raspodjele.Gradovi Bihac  i V.Kladusa nisu obavezni njima obraz cuvati jer oni ga i nemaju.To je politicka bagra postala. 

Nisu li upravo ti koje navodis da zube trebaju pokazati oni koi su i dali saglasnot za isti centar?

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...