Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Ma neka napuste Lipu. Boli me kurac krasni. Iako je to vec toliko otrcana fraza, floskula ili sta vec ne, ali ako vam je toliko stalo do zivota i zdravlja tih ljudi, goni ih u Belgiju i zapadne zemlje. U jednoj recenici ukazuje na ugrozenost zivota i zdravlja migranata, a u drugoj vec ucjenjuje da ce napustiti kamp i jos vise otezati iste tr zivote, samo kako bi nama uvalio. Nevidjena kontradiktornost i licemjernost. 

Ja vjerujem da su kantonalna i gradska vlast saglasni oko Bire, da ne zele ponovno otvaranje niti da postoji ili je postojao bilo kakav dogovor da se otvori poslije izbora, ali ako se Lipa zatvori uslijedit ce dosad nevidjeni pritisci sa svih strana. 1000 hiljadu na ovom vremenu vani, crvenit ce se telefoni u vladi i opcini i redat ce se strani ambasadori. 

Da idu gdje drugo, ne vjerujem niti ima vremena da se bilo sta oprema. Blazuj prosle godine u ovo vrijeme vec bio spreman. Da se kladim, rekao bih da Bira nece biti otvorena, da ce ostati u Lipi, s tim da ce se IOM povuci, a nasi im pruzati minimalne uslove kao na Vucjaku i brojati dane do proljeca. 

Edited by Pavarotti
  • Like 4
  • Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3483

• rucica1

1375

• Barba

1219

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

1 hour ago, saco said:

Nisu li upravo ti koje navodis da zube trebaju pokazati oni koi su i dali saglasnot za isti centar?

Jesu ali za to nek sad ispravljaju krivu Drinu. Da Petera nisu onako dostojanstveno na razgovore i dogovore primali danas bi ovog jada manje bilo. Mislim da ga nigdje u BiH onako "srdacno"na razgovore primali nisu zato se na nas i navalio. Imao on alat u rukama s kojim vladu BiH pritisnuti moze - samo nek napravi dogovor sa EU da se sve vrste kredita stopiraju pa da vidis kako bi bagra u vladi poskocila. S tim bi u prvom redu njihove plate ugrozene bile. 

• Dislike 1
3 minutes ago, rucica1 said:

Jesu ali za to nek sad ispravljaju krivu Drinu. Da Petera nisu onako dostojanstveno na razgovore i dogovore primali danas bi ovog jada manje bilo. Mislim da ga nigdje u BiH onako "srdacno"na razgovore primali nisu zato se na nas i navalio. Imao on alat u rukama s kojim vladu BiH pritisnuti moze - samo nek napravi dogovor sa EU da se sve vrste kredita stopiraju pa da vidis kako bi bagra u vladi poskocila. S tim bi u prvom redu njihove plate ugrozene bile. 

Ima ona narodna, ni krave su dzaba ne lizu, hahaha

Treba platiti gradsku rasvjetu haha

• Haha 1

I da dodam.Peter isprica kako u Usivku nema problema.Laze ko pas.U Hadzicima (pogotovo u donjim Hadzicima  ) narod sebi debele motke nabavlja a o kradji po cijelim Hadzicima da ne pricam ( ljudi vani nesmiju ves susiti ili obuce ostavljati ...). Za rasvjetu u jednu ruku Suki nasjeo a u drugu sluzi, radi ove bagre i za sigurnost gradjana . Uglavnom sa mukama i strpljenjem od tri godine sa ilegalcima ta rasvjeta je odradjena.

• Like 1
  • Dislike 1
prije 15 minuta, sk64 said:

Nevjerojatna je njegova izjava da migranti nisu krivi kad budu provaljivali u kuće. Pa njega treba protjerati iz države smrad  jedan ništa drugo.

On ustvari ucjenjuje cjelo vrjeme a sad i prijeti provalama ovoga ološa

Pa on je došao ovdje da pravi nered.. šta ti misliš za šta je on ovdje?

Jasno je bilo onaj dan kad se vidjelo da migranti prolaze kroz Grčku i Bugarsku (EU) a u Bosni gvozdena zavjesa...

Dakle IOM radi na nasilnom naseljavanju BIH i terorisanju građana BIH.

• Haha 1

Ako jedna Poljska ili Madjarska kao clanice EU mogu biti ekstremisticki antimigrantski opredjeljeni, te tako onda i neatraktivne za taj ilegalni ljudski otpad, onda kako to da jedna -sveta li ti ga- BiH ne moze isto da bude takva, koja nije u EU i u kojoj istoj razni ratni zlocinci i mafijasi mogu biti gradonacelnici (pa i predsjednici drzave)?

• Like 2
On 04. 12. 2020. at 17:29, rucica1 said:

I da dodam.Peter isprica kako u Usivku nema problema.Laze ko pas.U Hadzicima (pogotovo u donjim Hadzicima  ) narod sebi debele motke nabavlja a o kradji po cijelim Hadzicima da ne pricam ( ljudi vani nesmiju ves susiti ili obuce ostavljati ...). Za rasvjetu u jednu ruku Suki nasjeo a u drugu sluzi, radi ove bagre i za sigurnost gradjana . Uglavnom sa mukama i strpljenjem od tri godine sa ilegalcima ta rasvjeta je odradjena.

A  mi kao nismo imali rasvjetu prije dolaska IOM-a i njihove "velikodušne investicije"? Bihać je prvi put osvijetljen 1912 godine, za one koji nemaju informaciju i nikad (osim u ratu) nije bio bez rasvjete. Nisu se Bišćani začudili rasvjeti, a ni kantama za smeće.

45 minutes ago, Barba said:

Sve mi je jasno ali da djevojcice od 14 godina mogu otici sa migrantima koji su pitaj boga koliko stariji od njih zbilja roditeljstvo nije za svakog. 

Opet se pitam imaju li te cure roditelje? Pogotovo očeve? Nemoguće da im očevi nisu znali gdje i šta im rade djeca jer sudeći po slikama i videima koje kruže po fb morali su za to znati. Naročito ako su iz Bihaća jer Bihać je mala sredina i svako svakog zna, pa i to šta je jeo danas za ručak. Pogotovo iz razloga što su i objavljena imena migranata koji su navodno oteli te curice. Znači neko je znao s kim su i gdje budu. Po meni ovdje nema elemenata otmice ali možda ima elemenata nekog drugog krivičnog djela ovisno o dobi ovih migranata a po meni imaju bar 30 godina. 

• Like 1
2 minutes ago, Grunf said:

Opet se pitam imaju li te cure roditelje? Pogotovo očeve? Nemoguće da im očevi nisu znali gdje i šta im rade djeca jer sudeći po slikama i videima koje kruže po fb morali su za to znati. Naročito ako su iz Bihaća jer Bihać je mala sredina i svako svakog zna, pa i to šta je jeo danas za ručak.

Ja se isto pitam ali ovdje je roditeljstvo zakazalo 100% nesvatljivo mi je da ne znas gdje ti je maloljetno dijete od 14 godina i da ga pustis da radi sta hoce a posebno da se druzi i fuca sa migrantima koji su duplo stariji. 

I kad se desi belaj onda se kuka place ,ja nisam za to da se djeca tuku ili da odrastaju u strogoci ali boga mi gdje se god dijete ne boji roditelja to ne izadje na dobro .Najgore su matere sto svasta znaju sta im kcerke rade i to kriju od oceva i doslovno covjeka naprave budalom . Ona sa 14 ne zna gdje je suplja ali zato jarane zna da se ljubeka sa migrantom. 

• Like 2
prije 3 sati, Grunf said:

Opet se pitam imaju li te cure roditelje? Pogotovo očeve? Nemoguće da im očevi nisu znali gdje i šta im rade djeca jer sudeći po slikama i videima koje kruže po fb morali su za to znati. Naročito ako su iz Bihaća jer Bihać je mala sredina i svako svakog zna, pa i to šta je jeo danas za ručak. Pogotovo iz razloga što su i objavljena imena migranata koji su navodno oteli te curice. Znači neko je znao s kim su i gdje budu. Po meni ovdje nema elemenata otmice ali možda ima elemenata nekog drugog krivičnog djela ovisno o dobi ovih migranata a po meni imaju bar 30 godina. 

Ma krivicno djelo jedino ako su zivjeli zajedno. Ovako mogu i u krevet zajedno jer djevojke imaju 15? godina kako procita. Nema veze dob druge strane. 

Al to sto kazete za roditelje. Ok, ove su mlade, naivne, nezrele i roditelj je tu da pazi na neke stvari. Po komentarima na fb, bruka ljudi je znala da se one krecu sa migrantima. Pretpostavljam da je to doslo i do roditelja. 

On 04. 12. 2020. at 13:24, Grunf said:

Zasto je Belgiji problem da primi tih 2500 ljudi? Nikad ga niko nije pitao. Ja sam mu postavio to pitanje na fb ali me blokirao

Opet ds ponovim, covjek unaprijed dobija pitsnja peije svakog interviewa, i ima opciju na koja pitanja da odgovori. Ona druga on izostavi totalno. Zato i imamo samo jednu stranu price!

• Dislike 1
prije 1 sat, Haldir said:

Biru što prije otvoriti i skloniti ljude sa ove hladnoće. Ovo je strašno. 

Za svakog koji umre na hladnoći ja se Bogu zahvalim. 

Cilj je da ih što više pokrepa. 

To što umiru od hladnoće to neka smatraju humanitarnim činom što su stranci vezali ruke narodu i našim rukovodiocima da ih likvidiramo ko pse. Tako bi svaki normalan narod branio svoju dedovinu.

Nasilno naseljavanje bilo čije teritorije je kažnjivu smrću, i meni je drago što umiru.. Hvala Bogu pa umiru. 

Nezvanično, ČUO sam da IOM napušta BiH. Znači ruta se mjenja? Ili je 140 miliona potrošeno na lične potrebe pojedinaca iz IOM-a. Meni nejasno kako Peter moze potrositi tolike novce a onda tvrditi da prijeti humanitarna kriza

• Like 3
12 hours ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Za svakog koji umre na hladnoći ja se Bogu zahvalim. 

Cilj je da ih što više pokrepa. 

To što umiru od hladnoće to neka smatraju humanitarnim činom što su stranci vezali ruke narodu i našim rukovodiocima da ih likvidiramo ko pse. Tako bi svaki normalan narod branio svoju dedovinu.

Nasilno naseljavanje bilo čije teritorije je kažnjivu smrću, i meni je drago što umiru.. Hvala Bogu pa umiru. 

Hajde kad čujem da si ti umro i ja ću da se zahvalim Bogu 100X

• Haha 1
prije 28 minuta, Vywegh said:

Hajde kad čujem da si ti umro i ja ću da se zahvalim Bogu 100X

Pa to je zato što si ti prodan, tebi i takvima kao ti su draži nekakvi Azijati koji pale kuće, pucaju, siluju prave štetu itd.. nego vlastiti građani.

IOM takve ko ti debelo plaća, odi javi se kod njih samo reci da mrziš vlastiti narod daće ti platu 3000 KM. 

Takvi kao ti uošte nemaju osjećaj za "Moje i Tvoje".   Haj odi ti probaj ući u Pakistan ili Arabiju dobićeš Metak u glavu, onaj što te ubio dobiće povišicu na platu. 

Lažni humanizam se sprovodi samo nad glupim balkancima a svi ostali svoju dedovinu čuvaju i nedaju.

Zato mene tvoj komentar uopšte ne vrijeđa i ne pogađa, ti si pao na priču o humanizmu, ljudskim pravima i ostalim glupostima koji se primjenjuju samo nad glupacima. 

Kad migranti budu ulazili u Izrael i Arabiju e onda ću i ja možda primiti kojeg, a ovako želim da izginu svi, i da imam ikakvu vlast naredio bih da se ubijaju ko psi.

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...