Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3597

• rucica1

1479

• Barba

1256

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

38 minutes ago, Venom said:

Već ima efekta. Prvo broj ovdje je reduciran,a eno pokupili su se sami sa Željeznice u Sarajevu i otišli u kasarnu u Hadžićima. Znači kuže i sami da nema svrhe bacati pare na voz i buseve.

Čitam ovo saopćenje naših vijećnika i gradonačelnika i čudim se. Predsjedavajući vijeća ne samo da nije spomenuo nikako da migrante treba prebaciti iz Đačkog doma i da se nebi smjela ni Bira otvoriti kao kamp,nego poziva da se otvori još centara van grada.

Građani lijepo zatražili na protestima da vijeće Bihaća na sjednici donese odluku da na području grada ne smije biti kampova i centara za migrante,a predsjedavajući se pravi blesav i priča o nadležnosti za koju ga niko niti nije pitao,a ima ovlasti da se izglasa zabrana.

Vidi se tačno ko je prodao grad.

Bit će zanimljivo čuti Mujino mišljenje...čovjek je striktno rekao migrantski centar mora biti van urbanog područja. Ne znam kako vi ali ja mu vjerujem, čak šta više mislim da prije puštanja u "rad" MUP mora dati procjenu sigurnosti ako se ne varam.Dakle, što se tiče slučaja Bira komesar nam je ona zadnja nada

1 minute ago, Perovich said:

To je problem demokratije. Gradjani biraju predstavnike koji ce zastupati njihove interese i provoditi njihovu volju, a nemaju garanciju da ce isti donositi odluke koje su u njihovom interesu. Ko nam je kriv... 

Ja mislim da bi bilo logičnije da mi biramo ljude koji će na liste a da se oni između sebe izaberu..... Ovako samo biraš između manjeg zla kojeg su ti ponudili..

Edited by Fugaziii
3 minutes ago, Grunf said:

Bit će zanimljivo čuti Mujino mišljenje...čovjek je striktno rekao migrantski centar mora biti van urbanog područja. Ne znam kako vi ali ja mu vjerujem, čak šta više mislim da prije puštanja u "rad" MUP mora dati procjenu sigurnosti ako se ne varam.Dakle, što se tiče slučaja Bira komesar nam je ona zadnja nada

Pa Mujo je bedem za ove političare poput predsjedavajućeg Davora,a koji na ovakvim presicama pokušaju sa hrpom informacija zamaskirati svoju ulogu sa migrantima u Bihaću.

Jasno kao dan zatraženo da gradsko vijeće izglasa zabranu,a Davor se uhvatio Mektića.

• Like 2
32 minutes ago, Grunf said:

Ako je Suhret potpisao, a kazu da jeste, nista Mujo niti ko bilo tu ne moze, zna se ko je grad prodao Suki i ekipa

22 minutes ago, saco said:

Ako je Suhret potpisao, a kazu da jeste, nista Mujo niti ko bilo tu ne moze, zna se ko je grad prodao Suki i ekipa

A što će se desiti ukoliko MUP procjeni da ne zadovoljava sa siguronosne strane ? Belaj je to tamo a čudi me da Čavkunović nije reagovao 

24 minutes ago, saco said:

Posto je komesar,nadlezan za sigurnist kantona,ja mislim da ipak moze. Takodjer mislim da, da su prijasnji protesti bili u obimu ovih zadnjih, Suhro bi ozbiljnije u Sarajevu uzet bio a na gradskom i kantonalnom nivou imao bi vise prostora u pregovorima. 

• Like 1
8 minutes ago, Grunf said:

A što će se desiti ukoliko MUP procjeni da ne zadovoljava sa siguronosne strane ? Belaj je to tamo a čudi me da Čavkunović nije reagovao 

Ma naš MUP već sad može procjeniti da mi nemamo nigdje lokacije  za prijem migranata. Ovdje se treba inzistirati na izmještaju van grada. 30-50 kilometara van grada, deložacija iz Borića i zabrana u Biru. 

u BIRU ne smiju doći ni pod razno- to bi značilo dva velika centra u užem gradskom središtu. MUP mora dati sigurnosnu procjenu koja nikako ne može biti pozitivna i na troj procjeni će se testirati snaga Koričića., to će biti stvarni pokazatelj. Usput hoće li biti protesta u subotu?

• Like 1
15 minutes ago, Venom said:

Ma naš MUP već sad može procjeniti da mi nemamo nigdje lokacije  za prijem migranata. Ovdje se treba inzistirati na izmještaju van grada. 30-50 kilometara van grada, deložacija iz Borića i zabrana u Biru. 

Mislim da Mujo ima keca u rukavu...da iko pa i sam Ministar (ne)sigurnosti Mektić zna činjenicu da niti jedan pa čak niti samo privremeni migrantskicentar ne može biti niti u Bihaću ili Velikoj Kladuši  pa čak ni na Medenom Polju tj nigdje na USK isključivo zbog blizine granice u ovom slučaju sa Republikom Hrvatskom tj sa samom EU mi danas ne bi smo imali probleme na samom graničnom prelazu ne samo sa RH nego sa EU. Ili to svi znaju ali se prave "grbavi" ??? Zna li netko kolika udaljenost takve vrste centra mora biti od granice ? Po međunarodnim standardima a upravo zbog zaštite granica susjednih zemalja? Da li se iko zapitao? Da li je iko pitao Mektića za tu informaciju? HALOOO PA MI GOVORIMO O GRANICI SA EUROPSKOM UNIJOM A NE O GRANICI SA HRVATSKOM. NEKO SA VRHA MORA ZA OVO ODGOVARATI

Edited by Grunf
  • Like 2

http://www.abc.ba/novost/97950/migranti-porucuju-tucite-nas-nemojte-djecu-

ovaj ABC prn'o u šišu pravo.. Prvo, članak je za udariti se šakom, drugo koji glupsoni da nečiju zvizgu ovakvu prekopiraju sebi na portal, dakle BIHAĆKI portal.... Znači nebulozno do bola... I ako smo mi u ovoj zemlji okruženi ovakvim budalama onda nam brate mili ni ne treba ništa bolje.... Kaže boje se, nemojte nam tući djecu, bježimo od životinja, otvorite granice... ahahaha... hoće neko završiti mjesto mene ovo? haha.... svašta..

Edited by Fugaziii
  • Like 2
  • Dislike 1
Članovi Operativnog štaba za pitanje migracija u BiH na današnjem sastanku u Sarajevu razmatrali su aktuelnu migrantsku i sigurnosnu situaciju te hitne mjera koje će se poduzimati u narednom periodu kako bi se smanjio priliv ilegalnih migranata te uspostavila bolja kontrola nad migrantima koji već borave u BiH.
Ministar Mektić, koji je predsjedavao Operativnim štabom, kazao je da je zaštita granice najveći prioritet, te je zatraženo od sigurnosnih agencija koje pružaju ispomoć Graničnoj policiji BiH slanje dodatnog broja policijskih službenika na istočnu granicu BiH, odakle dolazi i najveći broj ilegalnih migranata. 

Također, danas je razgovarano i o načinu kontrole migranata koji se nalaze u BiH kako bi se smanjio pritisak na Unsko-sanski kanton. Naglašeno je da je u novootvoreni prihvatni centar Ušivak kod Sarajeva već smješteno 370 osoba, a sutra će biti stavljen u funkciju i prihvatni centar u krugu fabrike Bira u Bihaću. 

Današnjem sastanku prisustvovali su i policijski komesari iz Unsko-sanskog i Sarajevskog kantona, Mujo Koričić i Mevludin Halilović, koji su upoznali prisutne sa trenutnom sigurnosnom situacijom na području ovih kantona, te je razgovarano o zajedničkim mjerama koje će se poduzimati u narednom periodu.
  • Haha 1
28 minutes ago, Grunf said:
Članovi Operativnog štaba za pitanje migracija u BiH na današnjem sastanku u Sarajevu razmatrali su aktuelnu migrantsku i sigurnosnu situaciju te hitne mjera koje će se poduzimati u narednom periodu kako bi se smanjio priliv ilegalnih migranata te uspostavila bolja kontrola nad migrantima koji već borave u BiH.
Ministar Mektić, koji je predsjedavao Operativnim štabom, kazao je da je zaštita granice najveći prioritet, te je zatraženo od sigurnosnih agencija koje pružaju ispomoć Graničnoj policiji BiH slanje dodatnog broja policijskih službenika na istočnu granicu BiH, odakle dolazi i najveći broj ilegalnih migranata. 

Također, danas je razgovarano i o načinu kontrole migranata koji se nalaze u BiH kako bi se smanjio pritisak na Unsko-sanski kanton. Naglašeno je da je u novootvoreni prihvatni centar Ušivak kod Sarajeva već smješteno 370 osoba, a sutra će biti stavljen u funkciju i prihvatni centar u krugu fabrike Bira u Bihaću. 

Današnjem sastanku prisustvovali su i policijski komesari iz Unsko-sanskog i Sarajevskog kantona, Mujo Koričić i Mevludin Halilović, koji su upoznali prisutne sa trenutnom sigurnosnom situacijom na području ovih kantona, te je razgovarano o zajedničkim mjerama koje će se poduzimati u narednom periodu.

Mujo je prisustvovao što znači da je to ukovano. Ok,ako je to dio dogovora da se vraćaju autobusi a pusti Bira u funkciju hajde neka bude,ali šta je sa Djačkim. Jel ovo znači da ćemo imati dva centra ili će sve biti strpano u Biru?

35 minutes ago, Venom said:

Mujo je prisustvovao što znači da je to ukovano. Ok,ako je to dio dogovora da se vraćaju autobusi a pusti Bira u funkciju hajde neka bude,ali šta je sa Djačkim. Jel ovo znači da ćemo imati dva centra ili će sve biti strpano u Biru?

Kako je bilo planirano,Bira je trebala biti privremeno rijesenje dok se ne zavrse radovi u Borićima ali me sad neće začuditi ni da imamo tri a kamoli dva centra

Edited by Grunf

Ne znaci. Bira je privremeno rjesenje dok se Djacki dom ne renovira. 

Mujo je mogao izraziti svoj stav ali ne moze bitnije utjecati na odluku lokacije migracionog centra. Mogu grad i vlada jasno poruciti da su protiv Bire i od toga nece biti nista. Vlada je sluzbeno protiv ali je odmah nakon protivljenja konstatovala da je za odabir lokacije nadlezno ministarstvo sigurnosti i moguce da je postojao presutni dogovor da se Bira stavi u funkciju jer je za trazenje i renoviranje lokacije van grada premalo vremena. 

Ali mislim da se vode primjerom Kladuse i da takvim protivljenjem nece dobiti nista osim migranata pod vedrim nebom i po citavom gradu. Poenta je da je mozda za bolja rjesenja prekasno i da smo dovedeni u situaciju - ili Bira ili nikakav kamp pa sta je bolje. 

Trenutno je najbitnije aktivno provoditi zabranu ulaska na podrucje kantona. Pa mozda neki skontaju da ima granice i kod Orasja i slicno. 

Edited by JohnQ
  • Like 1
8 minutes ago, Grunf said:

Kako je bilo planirano,Bira je trebala biti privremeno rijesenje dok se ne zavrse radovi u Borićima ali me sad neće začuditi ni da imamo tri a kamoli dva centra

Citaj pazljivije! Nije napisano ''PRIVREMENI prihvatni centar, nego ''PRIHVATNI CENTAR'' 

SHVATITE VEC JEDNOM, SVE JE NA PRODAJU, LJUDSKI ZIVOT ( OSTALO DA NE PRICAM ). ZA BIHAC JE KASNO BILO KAD SU PRVA 4 MIGRANTA PRESPAVALA ISPRED DZAMIJE, U KRUGU FAKULTETA U ALEJI. Volim svoj Bihac i svoje Biscane, ali ko su Bihac i Biscani za elite?, mala tackica, korektor, ajd cao. ORBAN je jedan i samo je jedan mogao i biti takav u ovoj igri. Fugazi je dobro rekao za vidike outside THE BOX, ko zna zna, ovdje rijetko iko zna!!!!

• Like 4
  • Dislike 1
54 minutes ago, Grunf said:

Ovo je očigledno dobro isplanirano. Zabranom dovoženja umireni su građani koji su odustali od protesta,ali za to smo očigledno dobili umjesto nijednog sad dva migrantska centra,a najgore od svega je što je "izbrisano" privremeni i od sada se upotrebljava prihvatni. 

Baš me zanima kako će to sigurnosna situacija u Bihaću biti povoljnija ako sad evidentno imamo dva centra za migrante i šta će na to sad reći komesar. Jer ovo nije nimalo dobro rješenje.

Bojim se da se ostvaruju one najave što smo pisali ne tako davno da će pored ova dva biti otvoreno još kampova po Bihaću.

• Like 1
32 minutes ago, Venom said:

Ovo je očigledno dobro isplanirano. Zabranom dovoženja umireni su građani koji su odustali od protesta,ali za to smo očigledno dobili umjesto nijednog sad dva migrantska centra,a najgore od svega je što je "izbrisano" privremeni i od sada se upotrebljava prihvatni. 

Baš me zanima kako će to sigurnosna situacija u Bihaću biti povoljnija ako sad evidentno imamo dva centra za migrante i šta će na to sad reći komesar. Jer ovo nije nimalo dobro rješenje.

Bojim se da se ostvaruju one najave što smo pisali ne tako davno da će pored ova dva biti otvoreno još kampova po Bihaću.

U planu je da ni u jednom trenutku istodobno ne bude aktivna dva centra u gradu. Trenutno neces imati dva centra. Ovi iz Djackog idu u Biru. Djacki dom bez prozora i vrata ne moze biti nikakav prihvatni centar. 

I nije nista izbrisano. Bira se uvijek u nekim zvanicnim saopstenjima spominjala samo kao prihvatni centar. Rijec "privremeni" nije postojala nego je Suhret nedavno na Radio Bihac objasnio sta je zapravo u pitanju i da ce to biti privremeni centar dok se Borici ne rijese. 

Sto ne znaci da kasnije neko imprizivirano rjesenje zbog eventualnog manjka smjestaja nece glasiti da se dio prebaci u Borice a dio ostane u Biri. Ali vidjecemo. Ponavljam, naredbu komesara nastaviti strogo provoditi i vec u iducem vremenu mozes biljeziti smanjen broj migranata. 

Da dodam da je Talgo vozom iz Sarajeva za Bihac krenulo 36 migranata koji ce naravno biti vraceni. Dakle, znatno manji broj i nakon sto vratimo jos nekoliko vozova i autobusa, logicno bi bilo da se upali google maps i potrazi novo mjesto za prelazak granice. 

Edited by JohnQ
10 minutes ago, JohnQ said:

U planu je da ni u jednom trenutku istodobno ne bude aktivna dva centra u gradu. Trenutno neces imati dva centra. Ovi iz Djackog idu u Biru. Djacki dom bez prozora i vrata ne moze biti nikakav prihvatni centar. 

I nije nista izbrisano. Bira se uvijek u nekim zvanicnim saopstenjima spominjala samo kao prihvatni centar. Rijec "privremeni" nije postojala nego je Suhret nedavno na Radio Bihac objasnio sta je zapravo u pitanju i da ce to biti privremeni centar dok se Borici ne rijese. 

Sto ne znaci da kasnije neko imprizivirano rjesenje zbog eventualnog manjka smjestaja nece glasiti da se dio prebaci u Borice a dio ostane u Biri. Ali vidjecemo. Ponavljam, naredbu komesara nastaviti strogo provoditi i vec u iducem vremenu mozes biljeziti smanjen broj migranata. 

Da dodam da je Talgo vozom iz Sarajeva za Bihac krenulo 36 migranata koji ce naravno biti vraceni. Dakle, znatno manji broj i nakon sto vratimo jos nekoliko vozova i autobusa, logicno bi bilo da se upali google maps i potrazi novo mjesto za prelazak granice. 

ĐAČKI DOM se renovira ! Pogledaj  foto  što su ljudi objavili jučer . Trenutno  su  3 centra  za migrante  Borići , Sedra i Hostel u Vedrom Polju , a od sutra i Bira , a o privatnom smještaju nećemo ni govoriti  , u svakoj ulici  vrvi . 

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...