Jump to content
FORUM

Recommended Posts

14 hours ago, 1260 said:

Sad si ga naj...

Nèka otvore Poljine tamo ce im biti ugodno i toplo

Ne znam gdje su i šta su Poljine, ali znam da nam slijedi ne samo humanitarna kriza, već i još veći problemi od ovih koje imamo. Neko misli da im uskraćivanjem pomoći šaljemo poruku da ovuda ne trebaju prolaziti, ali kroz takav nered prolaze od Pakistana do Njemačke. To njih meće masovno odvratiti. Jedini način da ti ljudi ne dolaze u BiH je zatvaranje granice. Mi te resurse nemamo. 

Valjda bi onda bilo bolje da se ti ljudi zbrine novcem EU i UN-a nego da ih hiljade ostavimo na debelom minusu bez smještaja, odjeće i hrane? 

12 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Pa to je zato što si ti prodan, tebi i takvima kao ti su draži nekakvi Azijati koji pale kuće, pucaju, siluju prave štetu itd.. nego vlastiti građani.

IOM takve ko ti debelo plaća, odi javi se kod njih samo reci da mrziš vlastiti narod daće ti platu 3000 KM. 

Takvi kao ti uošte nemaju osjećaj za "Moje i Tvoje".   Haj odi ti probaj ući u Pakistan ili Arabiju dobićeš Metak u glavu, onaj što te ubio dobiće povišicu na platu. 

Lažni humanizam se sprovodi samo nad glupim balkancima a svi ostali svoju dedovinu čuvaju i nedaju.

Zato mene tvoj komentar uopšte ne vrijeđa i ne pogađa, ti si pao na priču o humanizmu, ljudskim pravima i ostalim glupostima koji se primjenjuju samo nad glupacima. 

Kad migranti budu ulazili u Izrael i Arabiju e onda ću i ja možda primiti kojeg, a ovako želim da izginu svi, i da imam ikakvu vlast naredio bih da se ubijaju ko psi.

Pa idi čuvaj dedovinu. Imaš organizirane skupine u Velikoj Kladuši koje love i maltretiraju migrante. Pokreni i ti nešto slično u Bihaću. Siguran sam da bi ti @tobyizvukao neki grant od NDH da se financirate. Gorivo, sendviči, mačete. 

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3593

• rucica1

1475

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

Ne trebate svi sad skakati na @Haldir covjek kaze sto misli i na to ima pravo a sad vase je da se sa tim slazete ili ne.

Sve je jasno da migranti su sami izabrali takav nacin zivota na zalost vecina se upustila na putovanje da nisu svjesni opasnosti i sta ih sve ocekuje isto kad bi ja isao na Himalaje a nemam pojma o planinarenju. 

Na zalost ima naseg naroda i gladnog i zednog koji spava u ledenom i bez icega u frizideru. 

prije 2 sati, Grunf said:

Nezvanično, ČUO sam da IOM napušta BiH. Znači ruta se mjenja? Ili je 140 miliona potrošeno na lične potrebe pojedinaca iz IOM-a. Meni nejasno kako Peter moze potrositi tolike novce a onda tvrditi da prijeti humanitarna kriza

od koga si cuo to, ja sam cuo drugu stranu price, da se otvara u januaru sigurno novi/stari kamp u krajini, zatvara u sarajevu ali prosiruje duplo drugi koji je opremljeniji i otvara negdje oko tuzle kao i da ce biti zaposljavanje po 100 ljudi u sva 3 grada, a plate nisu male pocetne 1500KM i svaka 3 mjeseca novi ugovor sa vecom platom i boljom pozicijom

16 minutes ago, Pavarotti said:

I ja sam cuo da se na Jupiteru otvara satorsko naselje i da ce tamo. Ajde bolan, svako malo nova prica o otvaranju/zatvaranju kampova. Valjda ovi zastitari i radnici IOMa barataju tim povjerljivim informacijama. Bitne persone. 

Na zalost sviju nas cini mi se, nesto se kuha....

https://www.biscani.net/pritisak-na-vlasti-da-otvore-kamp-bira/

49 minutes ago, hasim said:

od koga si cuo to, ja sam cuo drugu stranu price, da se otvara u januaru sigurno novi/stari kamp u krajini, zatvara u sarajevu ali prosiruje duplo drugi koji je opremljeniji i otvara negdje oko tuzle kao i da ce biti zaposljavanje po 100 ljudi u sva 3 grada, a plate nisu male pocetne 1500KM i svaka 3 mjeseca novi ugovor sa vecom platom i boljom pozicijom

Pa rekao sam nezvanično a sva ova farsa oko Lipe i Bire zapravo kreće od tih sa tolikim platama jer im se ne da svako jutro na ovoj hladnoći guliti na Lipu. Misliš ti da se oni bune zbog neuslova u kojima žive ti ljudi. Ne! Ali i plata od 1500 kermica bez osiguranja bilo penzionog bilo zdravstvenog je čisti lopovluk ove organizacije iz prostog razloga što isti ti zaposleni se nalaze na evidenciji biroa rada i uredno im država plaća zdravstveno osiguranje a sa grbače nas koji drndamo od zvizde do piz... Da se plaćaju dadžbine državi to bi bilo negdje oko 800-900 neto? Ali ovo nije fer naspram onih koji zbilja ne rade a da ja zaposlim nekog na crno već bi me ista država kaznila i zatvorila

• Like 3

Grunfe imas pravo ali tu je jos jedan vazan element, ako nema prihvatnih centara onda KRIOM nema sto raditi, nemogu opravdati svoje prisustvo ovdje, oni sigurno nece ici po sumama i provaljenim objektima krimigrantima davati opremu i hranu, dakle njima trebaju objekti i to sto vise njih kako bi mogli opravdati trosenje desetina milijuna eura, sto vise para to oni vise mogu zagrabljati sebi, van der prdac ima placu kao da je CEO neke dobre kompanije a ne oibcna nula i niskoristi, obicni napuhanac i pravi predstavnik medunarodnih organizacija, svi su oni bijedni ušljivci dabogda sve potrosili na neuspjesno ljecenje.

Malo je ispod radara prosla vijest kako je neki dan na granicni prijelaz s Hr dosla skupina od 200 krimigranta s zenom i djecom, odkud su se oni odjednom stvorili? na videu ne izgledaju prljavo, znaci nisu boravili u sumi, netko ih je organizirano dovezao i vidi vraga novinari su bili tamo, ti su krimigranti ili azil shopperi sada u Boricima i Sedri do poboljsanja vremenskih prilika, i nitko ama bas od govnovinara da se usudi pitati od kojeg su to rata pobjeli iz Turske u Grcku, pa onda iz ratne Grcke u Makedoniju pa onda tamo izbio rat pa po sigurnosti u Srbiju, pocetkom rata u Srbiji pobjegli u BiH, kako u BiH plamti rat pokusali uci u Hr. Da nema jednog prokletog medija koji se to usudi istaknuti.

1 hour ago, toby said:

Pa ima u Srbiji praznih centara. I u Grčkoj. Ako im je hladno, mogu zatražiti transport do Srbije ili Grčke u tople i ugodne centre.  Ako im to ne paše mogu se slobodno smrznuti, još ih treba politi vodom da se brže smrznu, jedino trebaju paziti da im u trenutku smrzavanja ostane čvrst za tebe i Petera van den bin Ladena Auweaerta. :)

Naravno da ne. Mi ćmo novcem EU i NDH hraniti ove ljude, smjestiti ih na toplo i prižiti zdravstvenu skrb. Žao mi je

• Haha 1

Ne bih nikoga da omalovazavam, ali u IOM-u pretezno rade klosari, bivsi narkomani, nejebi i likovi od 30+ kojima je to opcenito prvi posao u zivotu, to je sto se biscana tice i onda ima ovih kao hipija/smrdljivaca iz Italije sto su dosli, isto sljam najveci. Kad ih vidim po kaficima kako cehove placaju, to fening po fening vadi i kusura se. Ne daj ti boze da neko nekom od njih plati pice ili slucajno da konobaru marku ostave. Tragedija ziva xD

8 hours ago, toby said:

Nisam pola razumio, ali jasno je da je kriza i da IOM za propagandu može plaćati samo potpune kretene. I to sendvičem. :)

Da bolje razumiješ, BiH će zbrinuti migrante. Novcem kojeg će dati EU, a to znači i NDH. Iz tvog džepa. 

36 minutes ago, Haldir said:

Da bolje razumiješ, BiH će zbrinuti migrante. Novcem kojeg će dati EU, a to znači i NDH. Iz tvog džepa. 

Hajd iskreno, al zbilja najiskrenije...zašto BiH mora zbrinuti migrante? Ne bitno svojim ili tuđim novcem. Zašto to mora biti BiH? Ti ljudi ne žele niti biti ovdje niti ostati ovdje a tu su silom prilika. Zašto bi EU zbrinjavala te ljude na području BiH a ne na svom području jer ti ljudi su problem EU a ne problem BiH i baš čitam dosta komentara tvojih istomišljenika, svi imaju isto mišljenje o maltene naseljavanju tih ljudi na prostor BiH. Umjesto da ljudi tvog profila (novinari) se bore da EU popusti tim ljudima i da ih primi jer im je to cilj, vi ih zapravo kočite i silite da ostanu ovdje

2 hours ago, Grunf said:

Hajd iskreno, al zbilja najiskrenije...zašto BiH mora zbrinuti migrante? Ne bitno svojim ili tuđim novcem. Zašto to mora biti BiH? Ti ljudi ne žele niti biti ovdje niti ostati ovdje a tu su silom prilika. Zašto bi EU zbrinjavala te ljude na području BiH a ne na svom području jer ti ljudi su problem EU a ne problem BiH i baš čitam dosta komentara tvojih istomišljenika, svi imaju isto mišljenje o maltene naseljavanju tih ljudi na prostor BiH. Umjesto da ljudi tvog profila (novinari) se bore da EU popusti tim ljudima i da ih primi jer im je to cilj, vi ih zapravo kočite i silite da ostanu ovdje

Ne radi se uopće o naseljavanju tih ljudi ovdje. Znaš i sam da je to šuplja priča ovih što forsiraju antimigrantski narativ. EU je krivac i to direktni, za stanje u zemljama iz kojih dolaze ovi ljudi, kao što je i krivac masovnih migracija nesirijskih državljana jer je raširila ruke i otvorila vrata izbjeglicama u prvom valu. 

A ono o čemu sam ja od prvog dana ovdje najglasniji jeste propuštanje migranata u EU. VI s druge strane zagovarate nasilno vraćanje migranata iz EU u BiH opravdavajući HR policiju u postupanju. Ove migracije su neizbježne i nije ih moguće suzbiti. A ovako masovne moguće je samo kontrolisano sprovoditi. 

I ne govorimo o stalnom zbrinjavanju, pričam o humanitarnoj pomoći ljudima u pokretu. Rijetki se ovdje zadržavaju. Da je drukčije, sad bismo imali pedeset hiljada ljudi na kantonu iz drugih država

Naseljavanje tih ljudi ovdje vrši EU (da li direktno ili indirektno to sad nije bitno) ali onemogucavanje tih ljudi da uđu u EU uz pomoc hrvatske policije a s druge strane poticuci ulazak pa i prisilni povratak u BiH, zatim ucjenjujuci drzavne ali i lokalne vlasti , jednostrano ocrnjujuci stanovnike BiH a u isto vrijeme odobravajuci fasisticke metode građana ali i vlasti drzava članica EU nije nista drugo nego prisilno naseljavanje tih ljudi na ove prostore. To i slijepac vidi, na stranu to što oni tvrde, njihova djela govore i stvaraju drugu sliku.

28 minutes ago, Grunf said:

Naseljavanje tih ljudi ovdje vrši EU (da li direktno ili indirektno to sad nije bitno) ali onemogucavanje tih ljudi da uđu u EU uz pomoc hrvatske policije a s druge strane poticuci ulazak pa i prisilni povratak u BiH, zatim ucjenjujuci drzavne ali i lokalne vlasti , jednostrano ocrnjujuci stanovnike BiH a u isto vrijeme odobravajuci fasisticke metode građana ali i vlasti drzava članica EU nije nista drugo nego prisilno naseljavanje tih ljudi na ove prostore. To i slijepac vidi, na stranu to što oni tvrde, njihova djela govore i stvaraju drugu sliku.

Molim te pronađi izvještaje o "prisilnom naseljavanju" tačnije brojke koliko je Evropa dala azila od 2015 do danas, a koliko BiH. Niko ovdje nikog ne ucjenjuje. Ako hoćeš pomoć, surađuj. Ako nećeš, eto ti 20 hiljada stranih državljana na teritoriji koji nemaju ništa a kojima ne možeš osigurati ni jogurt dnevno. 

Evropa je primila milione i zbrinula milione. Dala i nama novac da zbrinjavamo one na našoj ruti. Svi će oni kad tad doći do destinacija na koje žele doći. Neki će biti vraćeni, neki ne. Ali za nekoliko godina kad ovo sve završi, u Bosni ih neće ostati ni hiljadu. 

6 hours ago, 1260 said:

Pripadnike policije koji su u ovo umjesani debelo kazniti i momentalno ih najuriti s tim da vise ni u jednoj drzavnoj instituciji posao dobiti nemogu.>:(

1 hour ago, Haldir said:

Molim te pronađi izvještaje o "prisilnom naseljavanju" tačnije brojke koliko je Evropa dala azila od 2015 do danas, a koliko BiH. Niko ovdje nikog ne ucjenjuje. Ako hoćeš pomoć, surađuj. Ako nećeš, eto ti 20 hiljada stranih državljana na teritoriji koji nemaju ništa a kojima ne možeš osigurati ni jogurt dnevno. 

Evropa je primila milione i zbrinula milione. Dala i nama novac da zbrinjavamo one na našoj ruti. Svi će oni kad tad doći do destinacija na koje žele doći. Neki će biti vraćeni, neki ne. Ali za nekoliko godina kad ovo sve završi, u Bosni ih neće ostati ni hiljadu. 

Privremeno zbrinula.Nakon otkrivanja identiteta takodjer ih u njihove zemlje vraca.Samo u Njemackoj 270 hiljada na spisku za povratak ( protjerivanje ). Teska procedura ali polako ih trpaju u avione. To mozes i tvojim miljenicima prenijeti - tako da ne misle da ce im se zelje ispunjavati (gdje god da bili).

1 hour ago, Haldir said:

Ne zanima mene EU i koliko su dali azila, ja govorim o ljudima koji ne žele niti biti niti ostati u BiH nego žele stići u EU. EU da daje tolike azile a nije tačno jer ekonomski migranti ne mogu dobiti azil u EU i to smo davno prežvakali ne bi branila ulazak tim ljudima na Hrvatskoj granici. Ako EU ne dozvoljava ulazak u EU preko Hr a ni preko mađarske onda to znači da žele da ostanu ovdje jer drugo nemaju kamo. Naravno da prođu ali će ih i vratiti i opet će zavrsiti ovdje. Kome je EU dala novce da zbrine te ljude? Meni nije i nemam nikakve koristi od toga. Zaboli me moje dupe za tim ljudima jer oni nisu moj problem ali meni prave problem. Istina sad mi ne prave probleme kako su naši zatvorili Biru. Ako opet otvore Biru što sam onda ja? Kolateralna šteta? Zajebi to. Imam i ja pravo na siguran život a ti mi ga uskraćuješ. BIRA NE SMIJE VIŠE NIKAD BITI OTVORENA ! Ti nisi bišćanin niti živiš u Bihaću i tebi je svejedno Bira ili ne ali mene jeste briga.

• Like 2

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zvizdicev-prijedlog-o-deportaciji-migranata-danas-nije-usvojen-parlamentarcima-se-ne-zuri/201209146

Samo jos jedna u nizu opstrukcija manjeg entiteta u rjesavanju krize. Pokusavam zamisliti reakcije politicara i naslove srpskih trash portala u slucaju da bilo koja probosanska stranka blokira bilo sta u vezi migranata. S druge strane, ovo je sasvim normalno. 

prije 4 sati, rucica1 said:

Pripadnike policije koji su u ovo umjesani debelo kazniti i momentalno ih najuriti s tim da vise ni u jednoj drzavnoj instituciji posao dobiti nemogu.>:(

Za nas je to poznato, pa granicni policajci su na pocetku Korone za 20 KM-ova svercali nase ljude iz vana da udju u BiH iako je bila zabrana tada na granici (pisalo se o tome nekoliko puta), dakle svjesno za malu licnu korist jebes drzavu i siris virus, tj. unistavas sveopce. Tako da, jebo ti nasu granicnu policiju, koja je korumpirana, o kojoj svi portali pisu samo takve clanke, ali boli njih kajla za nama, oni se samo pocesu za svoje debelo dlakavo masno dupe i nastavlja dalje raditi po svome! Da onda od migranta ne uzme cash, daj, znas nas, jebo nas! Sto je gore neko napisao, ovo nije dzrava nego stala! Isusena trava za krave i djubar, to smo mi.

I sve se zna, ali niko nista ne poduzima, i upravo ti sto znaju su najvise krivi, a ne ti koji su pocinioci, ali uglavnom su svi korumpirani svugdje. Mi i dole onaj albanski siptarluk iako su i oni vise drzava nego mi. 

Ovdje vjerovatno migic nije platio svoj dio koji je trebao da plati nasem "cojeku" i onda je pao:

https://www.biscani.net/pakistanski-drzavljanin-medju-uhapsenim-organizatorima-krijumcarenja-migranata/

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...