Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije 11 sati, Rijecanin said:

Neznam zasto ih zovete IOM kada su oni CRIOM, oni su doslovce kriminalna međunarodna organizacija za krijumcarenje ljudi, u ovom slucaju rade na prebacivanju raznih teroristickih celija u Eu, svatko normalan vidi kako ce to zavrsiti, ovaj šljam kojeg CRIOM prebacuje u Eu ne moze posluziti nego u ratne svrhe jer za nista drugo nisu. Dolazak nove sefice znaci da oni koji vuku konce nisu zadovoljni brzinom prebacivanja terorista tako da mozete ocekivati jos goru situaciju. Jedino Mađarska i Poljska odbijaju sudjelovati u svoj ovoj farsi, ostale vlade su marionetske i izdajnicke i zato se ne cudite nacinu kako se prema svemu ovome odnose.

Ma i to je farsa kao da "postoje" neke države koje su protiv.  Ujedinjene Nacije su najveća podvala suverenim državama, što je najgore sve zemlje su potpisale suverenitet UN-a nad državom.

Bio je incident u Americi gdje policija trebala da uhapsi jednog službenika UN-a a on se sakrio u prostor pod okriljem UN-a i policija nije mogla kao djelovati jer teritorij UN-a ne pripada Sjedinjenim Državama, što je po mom mišljenju budalaština.

UN organizacija je temelj buduće diktature nad cijelim svijetom, i IOM nije ništa šta nas čeka.

• Like 2

13 hours ago, rucica1 said:

Kod nas haraju  već 3 godine ubice  i nitko ništa ne poduzima . Oni  se kreću među nama i  ovi tzv. humanitarci  ih još i podržavaju. Dovođenje u opasnost života građana i imovine  je zločin ! Tko god  podržava  ilegalne kriminalce  na našem području je saučesnik  u svim kriminalnim radnjama  koje oni čine pa i zločinima. 

• Like 5

prije 18 sati, toby said:

Dosta pederskog uvlačenja. Ajde budi dobar pa nam iskopaj novu Peter van den bin Laden Auweaertovu adresu u južnom Sudanu, da mu možemo pisati. :)

Inače, ovo je Laura Lungarotti, vjerojatno nova šefica terorističkog logističarskog centra koji se još zove i IOM, u BiH.

laura lungarotti (@llungarotti) | Twitter

Do sada je uglavnom pomagala prebacivanje terorista u Europu morskim putem, obzirom da je bila stacionirana u Mauritaniji i Senegalu. 

Zanimljivo je da ovom smeću uglavnom zabranjeno da "rade"  u državama EU.  Sakrivaju se pod krinkom UN-a. Kao lešinari vrebaju gdje će pustit svoje pipke.   Ova đubretara bi iz Mađarske letila naglavačke,  ali zato će qurvetina da se smjesti u BiH. 

• Like 1

22 hours ago, Grunf said:

Jucer popodne i sinoc sam vidio 2x kolone migranata koji sa kesama idu prema gradu od Vedrog Polja. Možda su to ti. Isto tako ona velika kuća na skretanju prema Fisu kod bolnice, tu ih je bilo jako puno a dva auta koja se vide na slikama a objavljene su ovdje, bila su u dvoristu te kuce i mislim da je ta kuća ili rentana migrantima ili je rentana ovim krijumčarima ljudima jer nije slucajno odabrano to mjesto za šatorsko naselje...

Ona velika kuca sto kazes od bolnice kad se ide i na skretanju prema fisu i katolickom je tacno.. ima tamo migranata jer sam ih vidjao da se penju uz stepenice, jer cesto prodjem autom tim dijelom. A jednom pogledam, na autima koja su tamo ispred oznake JRS .. to su oni sto je hamdo lipovaca medju njima ?

• Like 3
  • Angry 1

On 12. 12. 2020. at 16:48, Grunf said:

Jucer popodne i sinoc sam vidio 2x kolone migranata koji sa kesama idu prema gradu od Vedrog Polja. Možda su to ti. Isto tako ona velika kuća na skretanju prema Fisu kod bolnice, tu ih je bilo jako puno a dva auta koja se vide na slikama a objavljene su ovdje, bila su u dvoristu te kuce i mislim da je ta kuća ili rentana migrantima ili je rentana ovim krijumčarima ljudima jer nije slucajno odabrano to mjesto za šatorsko naselje...

Ta auta su DRC-ova. 

On 12. 12. 2020. at 16:48, Grunf said:

Grunfe, ta kuća o kojoj govoriš na skretanju prema Fisu od bolnice, je sjedište (ili jedno od )JRSa i mislio sam da to znaš, pošto ažurno pratiš sitaciju. I još nešto, često se u velikim grupama okupljaju na parkingu ispred RTVUSK. Zašto? Tu u sivoj zgradi, u ulazu do ograde vrtića u parku i one male prodavnice, živi par koji je bio uključen u šverc i bio im redovna logistička podrša. Vidim u ovoj zadnjoj akciji hapšenja odvode ih..bravo za istražne organe, ali ja ih kužiram već 2 godine šta rade jer tamo često parkiram zbog posla.

• Like 1

prije sat vremena, rucica1 said:

Novalicu se ne zuri. Glavno da je on bio u Bihacu i da se slikao - da ga ostala druzina i predstavnici vide kako ko bajagi nesto radi. >:( 

https://www.biscani.net/zima-donosi-nove-probleme-migrantima-ali-i-gradjanima-na-lipu-nece-u-biru-ne-mogu/ 

nebi li ih mećava kakva odnijela .. ne treba ništa samo nek budu na planinama .. tu je pravo kad udari -20

21 hours ago, rucica1 said:

Novalicu se ne zuri. Glavno da je on bio u Bihacu i da se slikao - da ga ostala druzina i predstavnici vide kako ko bajagi nesto radi. >:( 

https://www.biscani.net/zima-donosi-nove-probleme-migrantima-ali-i-gradjanima-na-lipu-nece-u-biru-ne-mogu/ 

vrlo dobra vijesti, dvi izjave su mi zapele za oci:

IOM ni u jednom momentu nije bio faktor sigurnosti niti je imao namjeru da zaštiti interese države, smatra Smlatić

Ali, stanje sigurnosti nikad nije bilo prioritet IOM-a, smatra bivši ministar unutrašnjih poslova USK-a Šefik Smlatić.

to je ono na sta smo mi ovdje puno puta ukazivali. IOM gleda iskljucio migrante i oni su njima prioritet. Briga njih za lokalno stanovnistvo i probleme domicilnog stanovnistva!

Prema tome treba javno da se IOM-u ukazu granice i da je to zemlja Bosanska i lokalno stanovnistvo mora biti na prvom mjestu!

• Like 2
  • Dislike 1

KRAJINA 16.12.2020 | 10:54 | Objavio: Arijana

Vijeće ministara o migrantskoj krizi, ali bez situacije u kampu Lipa

Vijece
Iako će razmatrati informaciju sa planom mjera i aktivnosti za efikasno upravljanje migrantskom krizom u BiH, ministri se, kako saznajemo, neće baviti situacijom u Migrantskom centru “Lipa“.

Vijeće ministara na današnjoj sjednici trebalo bi razmatrati Nacrt okvirnog budžeta institucija Bosne i Hercegovine za period od 2021. do 2023. godine.

Uz ovaj, pred ministrima će se naći i Izvještaj o izvršenju budžeta institucija BiH i međunarodnih obaveza Bosne i Hercegovine za devet mjeseci ove godine. Vijeće ministara raspravljati će i o prijedlogu  odluke o formiranju radne grupe za izradu Strategije u oblasti migracija i azila i akcionog plana za period 2021-2025. godina.

Ujedno predmet razmatranja biti će i informacija sa planom mjera i aktivnosti za efikasno upravljanje migrantskom krizom u BiH, na prijedlog Ministarstva sigurnosti u Vijeću ministara. Nezvanično doznajemo da se situacija s migrantima u USK, odnosno u kampu LIPA neće posebno razmatrati.  

Izvor:  

Sta ono Novalic u Bihacu rece :(- rijesavanje ilegalaca prepustamo krajisnicima.>:(

https://www.aa.com.tr/ba/politika/okrugli-sto-migrantska-kriza-bih-2020-preporuke-ugraditi-u-plan-mjera-i-aktivnosti-za-upravljanje-krizom/2078654

Samo BIRA, BIRA i BIRA, kriminal, kriminal i kriminal, ušli u negrađevinsku sezonu za LIPU, pa šta ste dr..li godinu, kriminalci. LIPA privremeni prihvatni, traze kapacitet trajni za 6.000 - 8.000 kriminalaca. Ljudi su vec u BIRI, cekaju, misli se na KRIOM, izjave za robiju. 

Ne ide niko od vas pred Biru inace?

Treba li uopste podsjecati da je Bira 2018. odredjena kao privremeno rjesenje dok se ne opreme Borici. Samo idiot moze povjerovati u tu podvalu. 

Uglavnom, ovaj Ciktotic se oko Bire ne pita nista niti moze bilo cime nametnuti tu odluku. Da moze, ne bi se nikad ni zatvorila. Dakle, nebitan lik u svemu tome. Bira se nece otvoriti bez saglasnosti Operativne grupe, a obzirom da ista i dalje ne popusta ni milimetar, sretno ovima sto potenciraju otvaranje Bire. 

• Like 3
  • Aferim! 1

Ja sam za to da se otvore pojilišta za migrante u smislu da im se naspe vode i da hrane za puta, pa ako je UN rekao da su oni "ljudi u pokretu".. onda im ne treba krevet.

Treba udariti sankcije Hrvatskoj što ne pušta tim ljudima da prolaze, na kraju krajeva oni dolaze iz zemalja EU (prošli Bugarsku i Grčku) dakle samo pojilišta za "ljude  u pokretu"

Ljudima u pokretu ne treba krevet, kad putuješ tako daleko možeš prenoćiti i na livadi.. ništa ti ne znači kad već sutra ideš u drugi grad.

Postojanje Migrantski centara nema veze sa zdravim razumom... ljudi u pokretu ne trebaju stanionirani smještaj.

• Like 1
  • Confused 1

prije 10 minuta, saco said:

Cini mi se da nas ovdje niko vise niko nista ne pita vec jednostavno dodju upute sta i kaako dalje,

O svemu IOM odlucuje, jeftino smo se davno prodali sad se racuni placaju

Još se oni prema nama odnose kako - tako diplomatski jer ipak smo evropska država.

Pogledaj kako u afričkim i azijatskim zemljama samo uđu uzmu šta im treba, pobiju pobunjenike ... niko ništa...

Šukati i Rogati ne mogu zajedno.. IOM će nas durati dok mora a kasnije će angažovati Ameriku ili neku silu da nam odvale šamar. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...