Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 4 minuta, 1260 said:

Kolone migranata idu iz pravca Ripca prema Bihaću.  Zatvorena je Bira s 300 migranata a ostali divlji kampovi s toliko i više migranata. Njih će policija voziti na Lipu s oni će se vraćati u Bihać. Radit će sizifov posao. A onda će doći hladni dani. Migranti na ledini. Jedino rješenje smjestiti ih u Biru. I bila je to još jedna farsa kojoj svjedočimo 3 godine. 

Pa odmah građani trebaju otići zazidati biru

ZAZIDATI VRATA.. postaviti STRAŽU

Sad ili nikad. 

• Like 5
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3250

• rucica1

1186

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

2 minutes ago, Elvir80 said:

Pa pogledaj odgovor ispod. Sarajevu je oduvijek odgovaralo da ignorira krajinu i unosi nered po principu zavadi- pa vladaj. Sarajevo nije nista ucinilo da sprijeci ovaj haos u krajini pa je to dovoljan dokaz da im to odgovara. Odgovara im jer salje migrane nama a oni od IOM-a uzimaju novac. Oni pune budzet , nama daju milostinju i njima dobro. 

Političke odluke su jedno. Ovaj kanton im je preskup. To opet nema nikakve veze sa ratovima i sukobima. 

• Like 1

Najsmješniji odgovor Šuhreta Fazlića: "Bira je bila prevara mene i građana"

U vrijeme najokrtunijeg imperijalizma, bezakonja, svjetskih pljački kakvog ne pamti ni mračno doba... Šuhret Fazlić povjerovao UN/EU i SAD-u. 

NIKADA nećete rješiti migrantsku krizu, a na ovo što smo uradili sad će nas tek lupiti, jer tako priliči robovima.. da budu tlačeni i kažnjeni kad se bune. 

• Like 1
  • Haha 1

Po meni je ovo danas urađeno traljavo i već miriši da će se vratiti nazad. Peter već objavljuje snimke na fb putem svog profila i baca priču EU šefovima da smo stvorili humanitarnu krizu. Vjerovat cu da je BIRA zatvorena tek kad kontejneri odu na Lipu i smaknu se one table ispred,do tada je za mene ovo obični spin

1 hour ago, Haldir said:

Sada će Vijeće ministara uputiti naredbu Vladi USK da se u što kraćem roku (16. novembra) Bira vrati u funkciju. Zaprijetiće im krivičnim prijavama, ovi će to malo isfurati do 15. novembra i opet po starom. Već dva puta viđen scenarij, i modus operandi po kojem i jedni i drugi dobijaju izbore tamo gdje to žele. 

IOM u međuvremenu neće proširiti Lipu i par hiljada ljudi će svakodnevno boraviti u centru Bihaća, prositi, pljačkati i provaljivati. 

Kakva država

I usput, IOM je rapisao konkurs za nekoliko desetina radnih mjesta gdje pozivaju lokalce da se prijave i počnu raditi sa IOMom na projektu kojeg financira VB, a koji prostim riječima ima za cilj stvaranje komunikacije između IOMa i lokalnih zajednica - domaćeg stanovništva. Kreće polako i kampanja pred izbore od strane Međunarodnih tijela i organizacija. 

Paliće, pljačkati, provaljivati po   uputama IOM-a , tebe i sličnih tebi , koji mrzite svoj narod ! Kakva komunikacija sa placenicima, kojim domaćim stanovništvom ? Nije ovvaj narod više blesav , pa da vjeruje Medjunarodnim organizacijama  kao i 1992-1995  ! Odjebi i ti i oni ! 

35 minutes ago, Grunf said:

Mene je blokirao i na tw i ma fb :D...daj koji screenshot

image.png.98d0c69e17eaa2f1020ac7a1bc69e888.pngimage.png.98d0c69e17eaa2f1020ac7a1bc69e888.png

• Like 3
22 minutes ago, Fap mašina said:

Teroristi bi moglu sad pojačati paljenje kuća,pritisak na njih je jači a preko hrvatske sve teže mogu dalje.biće u krajini na zimu sendvićarenja po iom šatorima i nelegalno iznajmljenim objektima.

Vjerujem da dio njh neznaju za mogucnost za dobrovoljni povrataak u svoju zemlju.Trebali bi im kakav letak sa informacijama o dobrovoljnom povratku odstampati i podijeliti.Gledala sam na jednom intervjuu gdje jedan govori da mu je ovo strasno - da bi se kuci vratio.Policija bi to mogla ovim grupama gdje god ih zateknu dijeliti.

• Dislike 1

U Žegarskom polju večeras masovna tuča migranata i pucnjava. Prema informacijama na FB-u u Grupi Stop Invaziji migranata , do sada dva mrtva . 

Ima li Haldir informacije , sta mu rade štićenici ? 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
prije 22 minuta, Sadik said:

U Žegarskom polju večeras masovna tuča migranata i pucnjava. Prema informacijama na FB-u u Grupi Stop Invaziji migranata , do sada dva mrtva . 

samo dva mrtva? sto vise to bolje, znam da ruzno zvuci i da cu mozda dobiti ban ali nisu nista bolje ni zasluzili, da su normalnog ponasanja kao sto su bili sirijci niko im "A" ne bi rekao

• Like 1
29 minutes ago, Sadik said:

Fala dragom bogu svi dobro. 

• Dislike 1
2 hours ago, Haldir said:

Fala dragom bogu svi dobro. 

Ne laži na očigled svih snimaka i dokaza, kao i svjedočenja mještana! Imaš li ti stida i obraza ? Prisjeo ti svaki euro od IOM-a . Koja hulja moraš biti da protiv svog naroda radiš !

• Like 2

Slovenija zaostrava uvjete za dobijanje azila (i jos neke druge stvari u vezi dobijanja dozvola za boravak stranaca u SLO). Zakoni vec na stolovima parlamentaraca.

"Kdaj bi se namera za vložitev prošnje za mednarodno zaščito lahko zavrgla?

- če v sosednji državi članici EU-ja, iz katere je tujec vstopil v Slovenijo, ni sistemskih pomanjkljivosti v povezavi z azilnim postopkom in pogojev za sprejem prosilcev, ki bi lahko povzročili nevarnost mučenja, nečloveškega ali poniževalnega ravnanja,
- če tujec v postopku ni izkazal, da njemu osebno v sosednji državi članici EU-ja grozi resnična nevarnost pri navedenih ravnanjih in da iz utemeljenih razlogov v tej državi ni mogel zaprositi za mednarodno zaščito,
- če zdravstveno stanje tujca ali njegovega družinskega člana očitno omogoča napotitev v sosednjo državo članico EU-ja,
- če po videzu, obnašanju ali drugih okoliščinah ne gre za mladoletnika brez spremstva."

Znaci:

Kada bi mogli odbiti molbu za azil?

- nema azila, ako dodje iz susjedne drzave EU, gdje azilni sistem radi dobro.
- nema azila, ako stranac ne dokaze, da u susjednoj EU drzavi nije mogao zamoliti za azil.
- nema azila, ako nije toliko bolestan, da deportacija u susjednu EU drzavu nije moguca.
- nema azila, ako je vec po izgledu ocito, da nije maloljetnik (vjerovatno ce biti na njemu, da dokaze suprotno).

https://www.rtvslo.si/slovenija/zaostritev-azilne-zakonodaje-prihaja-na-delovne-mize-poslancev/537651

• Like 1
3 hours ago, Sadik said:

Ne laži na očigled svih snimaka i dokaza, kao i svjedočenja mještana! Imaš li ti stida i obraza ? Prisjeo ti svaki euro od IOM-a . Koja hulja moraš biti da protiv svog naroda radiš !

Svi dobro, moj narod je pakistanski

• Dislike 2

Fotografija korisnika/ce RTV USK.

BIHAĆ: U MEDJUSOBNOM SUKOBU MIGRANATA DVOJICA MRTVIH

U bihaćkom naselju Žegar veceras je, kako nezvanicno saznajemo, doslo do medjusobnog sukoba migranata iz Afganistana i Pakistana. Epilog je dvojica mrtvih i 18 ranjenih, koji su prevezeni u Kantonalnu bolnicu. Policija vrsi uvidjaj i za sada ne daju nikakve informacije. Snimatelj RTV USK-a je na licu mjesta i od mještana je saznao da su se čuli i pucnjevi iz vatrenog orużja.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...