Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3498

• rucica1

1395

• Barba

1224

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Ako se pokaže da je istina da se sprema povratak u Biru cjeli grad se treba dići i na silu to sprječiti drugig načina nema, a ovom prilikom će Šuki pokazati svoje pravo lice,nema više skrivanja ni za koga iz vlasti kantona i grada. Na Haldira i njegove komentare se ne treba obazirati jer je to klasični provokator

• Like 3

https://www.klix.ba/vijesti/kamp-lipa-se-raspusta-sutra-1-500-migranata-ostaje-na-ulici/201217166

Biru treba opkoliti i nedati nikom da udje.

https://www.cazin.net/kamp-lipa-se-raspusta-sutra-1500-migranata-ostaje-na-ulici

Nažalost, prijedlog nije prihvaćen od Vijeća ministara, tačnije od članova Vijeća ministara iz reda srpskog naroda. 

Sviju ih u autobuse potrtpati pa pred RS istrpati. 

• Like 1
9 hours ago, Grunf said:

Mrziš, naravno ! Ja priznam, prezirem te ljude jer narušavaju moj integritet, moje pravo na dostojanstven, siguran i miran život. Ti da si toliki  humanista - ti bi predložio da ih dovedu vama u Cazin. Zašto ne? Da otvorite Biru u centru Cazina umjesto u Bihaću i preselite te ljude tamo ja bih bio toliko human i dolazio svaki vikend pomagati im kao volonter. Ali ne, lako je tudjim qrcem gloginje mlatiti. A tim ti ugrožavaš mene i život mog djeteta. Ne motaju se tebi po avliji svaku noć nego meni...tebe zaboli qrac za tim. 

Dovedite ih u Šepiće pa im timarite muda koliko god hoćete

image.png.5153b196f62f2c52829e94e247a5ff5d.png

Pričaš gluposti. Ne znam kad si zadnji put bio u Cazinu, ali tu migranata ima u toj mjeri da ih je jednostavno nemoguće zaobići. Ako postoje uvjeti i kogućnost te politička volja da se u Cazinu otvori još jedan kamp, ja s tim nemam problem. 

57 minutes ago, Haldir said:

Pričaš gluposti. Ne znam kad si zadnji put bio u Cazinu, ali tu migranata ima u toj mjeri da ih je jednostavno nemoguće zaobići. Ako postoje uvjeti i kogućnost te politička volja da se u Cazinu otvori još jedan kamp, ja s tim nemam problem. 

Pa zasto ne pokrenes inicijativu kao humanitarac pa trazis od grada da otvori kamp. Kazes ne daju im biscani u Bihac idemo mi otvoriti kamp. Vjerovatno bi te tvoje komsije objesile za da-mu na prvu banderu

• Like 2
9 minutes ago, Grunf said:

Pa zasto ne pokrenes inicijativu kao humanitarac pa trazis od grada da otvori kamp. Kazes ne daju im biscani u Bihac idemo mi otvoriti kamp. Vjerovatno bi te tvoje komsije objesile za da-mu na prvu banderu

Evo odmah ću se baciti na posao da rasteretim Bišćane. 

6 minutes ago, Haldir said:

Evo odmah ću se baciti na posao da rasteretim Bišćane. 

Hehhe...sa ovim si dokazao da si ovdje samo da bi provocirao al cekaj..

No dobro. Jos uvijek mislis da je plan o naseljavanju migranata ovdje izmisljotina? Ja sam ovo predvidio jos prije dvije godine i iznio ovdje. Pogledaj:

Ja da se pitam ja bi napravio satorsko naselje na Zeljavi na nasem dijelu koji pripada nasoj drzavi mislim ni da migranti ne bi imali nista protiv . 

Ovdje je konstantna borba protiv vjetrenjaca imas ministra sigurnosti talibana iz SDA stranke koji nema ni sluha a jos manje zelje li volje da pomogne svom narodu . Cikotic je obicna Sandaklijska pizda kojem je SDA stranka omogucila da bude nesto .  Lik nije u stanju da sastavi dvije recenice na Bosanskom jeziku a ministar. 

• Like 2
 BOSNA I HERCEGOVINA 18.12.2020 | 09:30 | Objavio: Arijana

Ministar Kljajić: IOM i država nisu ispunili obećanja, novac se ne troši na migrante

Migranti
Vijeće ministara na posljednjoj sjednici nije podržalo privremeni prihvatni centar "Lipa", a IOM zbog loših uslova smatra da treba biti zatvoren.

Nakon posljednje održane sjednice Vijeća ministara BiH nije postignut konsenzus tokom glasanja o Prijedlogu odluke o uspostavljanju privremenog prihvatnog centra za smještaj migranata "Lipa" i navodi se da će ova odluka biti ponovo na dnevnom redu u drugom krugu glasanja.

Navodno ovaj kamp nisu željeli podržati ministri iz reda Srba, a prije nego što je Lipa i oformljena političari iz Republike Srpske su bili protiv i to zbog toga što je kamp u selu u kojem je nekada živjelo srpsko stanovništvo.

Međunarodna organizacija za migracije već neko vrijeme najavljuje da će zatvoriti ovaj kamp s obzirom na to da država nije osigurala osnovne uvjete za život u njemu. Vreće i posljednji doručak su trebali biti podijeljeni sutra ujutru, no sve je prolongirano za još jedan dan.

S obzirom na to da nije rješeno pitanje više od 1.200 migranata koji se nalaze u Lipi, oni bi u ovom teškom periodu, u slučaju zatvaranja, završili na ulici. Ministar unutrašnjih poslova Nermin Kljajić je izrazio žaljenje zbog njihove sudbine, a stanovništvu USK poručio da neće biti problema s održavanjem sigurnosti.

"Mi smo i ranijih godina imali iskustva s migrantima na ulicama, a da država ne reagira. Sad ih ima 1.000, znali smo ih imati i po 5.000 pa smo sačuvali sigurnost. Ako gledamo statistiku i broj krivičnih djela, stanje je na sigurnom nivou", rekao je on dodavši da su došli u situaciju da "sami sebe moraju braniti od migranata".

Ovaj kamp je privremeno osposobljen u maju, a postojalo je obećanje od države i međunarodnih organizacija da će biti u potpunosti kompletiran pa je u tome rado učestvovao i Grad Bihać. Za završavanje svih radova do zime bilo je sasvim dovoljno vremena, međutim, kako Kljajić kaže, "nekom odgovara da migranti budu na ulicama Bihaća".

"U BiH je do sada stiglo 84 miliona KM pomoći, tim novcem raspolažu međunarodne organizacije. Od toga je USK dobio svega jedan milion. Rješavanje problema očigledno nije u interesu IOM-a, a glavni problem je što Vijeće ministara nije uzelo migracije u svoju nadležnost", poručuje Kljajić.

Vlasti USK od IOM-a traže da prikažu strukturu dosadašnjih troškova za migrante. Smatraju da jedan dio sigurno jeste iskorišten opravdano, međutim nije im jasno gdje su svi ti milioni utrošeni.

Osim IOM-a, stanovništvo USK odavno je razočarala država, ali i ministar sigurnosti Selmo Cikotić koji je nedugo nakon dolaska na funkciju otišao da ih posjeti i obećao dvije stvari - zatvaranje Bire i osposobljavanje Lipe.

Prvo obećanje je ispunjeno, međutim Cikotićeva riječ da će država iz budžeta izdvojiti 700.000 KM za električnu energiju, vodosnabdijevanje i mokri čvor, čini se da je naišla na prepreke.

Sada osim što migranti u Lipi žive uz pomoć agregata i bez grijanja, prijeti im da ostanu i bez vode, na snijegu i pod ne tako vedrim decembarskim nebom.

Budžet VM za migracije je 5.000.000 od čega je trebalo ići 700.000 za Lipu - električnu energiju, vodosnabdijevanje i sanitarni čvor, ali to nije urađeno, sve se radi uz pomoć agregata.

Izvor:  

Pa mamu svoju *ebli, vise gradjana (nego je ikad u ovom selu i zivjelo) srbske nacionalnosti zivi u samom gradu ali izgleda kontaju ko ih *ebe. Kakvi su to ministri i sacim se oni vade. Sto nekazu otvoreno neda nam Dodik i nesmijemo da drugacije glasamo.   

52 minutes ago, toby said:

https://www.vecernji.hr/vijesti/vrhovni-sud-na-10-godina-zatvora-povisio-kaznu-krijumcaru-migranata-1454862

Pripadnik terorističke auto jedinice za šverc terorista fasovao 10 godina. 

Haldire, samo hrabro naprijed u nove migrantske pobjede, na kraju teškog i mukotrpnog propagandističkog puta u korist tate Šoroša i IOM-a te  kad tad čekaju godine ugodnog prison sexa. :)

Hvala druže, prije svega na moralnoj podršci, a tek onda na financijskoj. Bez tvog mukotrpnog rada, znoja, prolivene krvi, mi Sorosevi logističari, krijumčari ISILovih terorista ne bismo bili ni plaćeni za taj posao. Hvala na svakom grantu Evropske unije, jer to je tvoj krvavo zarađeni novac ❤️

8 minutes ago, 1260 said:

Ponovo odgođeno do ponedjeljka

Migranti u kampu Lipa ostaju do ponedjeljka (avaz.ba)

Pa ja koliko sam skontao nije do IOM-a niti IOM odbija finansiranje ovog kampa, nego je do vijeća ministara koje neće da oaj kamp proglasi privremenim kampom. Mislim da Srbi vrše opstruiranje istog i da od tud smrdi situacija

1 minute ago, Grunf said:

Pa ja koliko sam skontao nije do IOM-a niti IOM odbija finansiranje ovog kampa, nego je do vijeća ministara koje neće da oaj kamp proglasi privremenim kampom. Mislim da Srbi vrše opstruiranje istog i da od tud smrdi situacija

I  sinoć je vjeće ministara tražilo da se odgod za subotu.

Srbi po običaju opstruiraju zbog tri stanovnika Lipe koji vikendom dođu kući.

Uglavnom , ako ništa ovo jeoptimistično što se tiče Bire

• Like 1

Ne znam sta Cikotic pokusava, covjek je kao izgubljen. Vjerovatno pritisce, moli i preklinje Mustafu i Suhreta za Biru. Valjda je svjestan da obaranjem Lipe kao kampa od strane SNSDa on Biscanina nema sta ponuditi, iako ono Bira na par mjeseci dok se Lipa ne napravi nije nikakva fer ponuda vec prevara. Najsmijesnije sto poslije njega  na govornicu izadje covjek iz IOMa i kaze da je zima i negradjevinska sezona odnosno da se sad nema sta praviti. Toliko o tome. 

Jebiga, ljudi ce na ulicu, sta da se radi. Da je jednostavna odluka, i nije bas. Meni je zao i ja bih volio da na Lipi imaju nesto pa neka ih gore. 

@Grunf, mislim da bi se IOM povukao i da je VM proglasio Lipu kao kamp. Jer su uslovi, problemi sa vodom i grijanjem prisutni i sa obicnom formalnom odlukom nekog drzavnog organa i bez toga. Da se to sve popravi treba vremena. IOM je od sjednice Vijeca ministara cekao jedino odluku za Biru, a hoce li Lipa biti formalno proglasena kao kamp, kratkorocno im je manje bitno. 

A i ono, formalnopravno Bira je i dalje kamp. Nema tu VM sta donositi jer je ta odluka na snazi preko godinu dana. Ali jebiga, srecom po nas pita se prvo MUP USK hehe. 

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...