Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 1 minuta, Grunf said:

Sutra se navodno sele kontejneri iz Bire na Lipu. Tako veli Fikro a evo dodao i to da su Biri i Robotu danas isključili vodu zbog neplaćenih računa. Ako laze Fikro onda lazem i ja

Spominjao je to Suhret, ali samo u kontekstu da je razgovarao sa IOM i trazio da to urade. Tesko ce to ici u svakom slucaju, ali to je u drugu ruku test za IOM odnosno da li su humanitarci samo u centru grada ili i u sumi i da li ce tim ljudima pruziti minimum uslova. Sansu imaju i migranti od tih kontejnera sigurno nece bolje dobiti. 

• Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3618

• rucica1

1500

• Barba

1266

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Delegacija EU navodi da postoje svi preduslovi za izmještanje izbjeglica i migranata iz Lipe u prihvatni centar Bira u Bihaću. Preduslovi su utvrđeni odlukama Vijeća ministara BiH o lokaciji Lipa, prihvatnom centru Bira, nacionalnim Planom mjera i aktivnosti te u odredbama Zakona o strancima i Zakona o azilu.

“Na žalost, vlasti Bosne i Hercegovine nisu uspjele realizirati preseljenje u Biru, koja je prethodno ispražnjena i ostaje neiskorištena uprkos kontinuiranom finansiranju od Evropske unije. Neuspjeh vlasti Unsko-sanskog kantona da djeluju pokreće pitanja u kontekstu vladavine prava i direktno doprinosi humanitarnoj i sigurnosnoj krizi”, upozoravaju iz Delegacije EU.

EU još jednom poziva vlasti da prevaziđu politička pitanja i ponovo otvore centar Bira u Bihaću kao privremeno rješenje. Pozivaju vlasti da osiguraju dovoljne kapacitete za smještaj izbjeglica i migranata u zimskom periodu.

“Evropska unija je u više navrata izražavala zabrinutost povodom situacije po pitanju migracija i pojavi humanitarne krize u zemlji. Osigurana je podrška za sve resorne vlasti u iznalaženju, definisanju i pregovorima o mogućim rješenjima. Evropska unija je nadalje pružila značajnu finansijsku i tehničku podršku Bosni i Hercegovini za bolje upravljanje migracijama i azilom kao i pomoć građanima u suočavanju sa ovom izazovnom situacijom. Nedavno je Evropska komisija usvojila paket pomoći od dodatnih 25 miliona eura sredstava za podršku Bosni i Hercegovini u upravljanju migracijama. Evropska unija i njeni partneri nastavljaju pomagati i ublažavati uslove u kojima borave izbjeglice i migranti van smještaja“, navodi se u izjavi Delegacije EU u BiH.

Izvor: BHRT.ba

EU je Imala uvid u cijelu situaciju i probleme koje su gradjani Bihaca i Kladuse skoro tri godie trpili.U Briselu su sa nasom delegacijom donijeli zakljuci da drzavni vrh mora bolje ssituacijom upravljat, da se centri iz urbanih dijelova moraju izmjestiti. Pa gospodo obratite se drzavnom vrhu BiH - zasto se s njima ne obracunate. Bihac nije drzava i nemate pravo za vasu nesposobnos biscane i vladu US kantona da prozivate. I sam Peter van Auweraret je izjavio da u njegovoj zemlji - gradu ovo gradjani nebi trpili a vjerujem ni gradjani ni jednog grada zemalja EU. EU da je drzavnih vrh pritisla, a mogucnost i alat za to imaju, ovaj problem nebi zimu docekao.Biscani i kladuscani su svoju humanost u ove tri godine pokazali sto se za vas nemoze reci - pogotovo kada pogledamo kampove u clanici EU u Grckoj gdje ni vode ni struje nemaju. Da ste na vrijeme zastitili granice EU, nebi ilegalcima laznu nadu davali. Gradjani Bihaca i Kladuse s pravom brane svoju i svoje djece sigurnost,  slobodu kretanja, zastitu od epidemioloske opasnosti i sve ostalo sto pod ljudska prava spada. 

• Like 2

Ameri, EU, UN svi protiv Bošnjaka.

Bakir Izetbegović šuti pred svojim gospodarima i ne smije riječ da izusti.

Možete li zamisliti koliko je to đubre.

Pa jel vam sad jasno zašto se ne podstiče formiranje porodica, majčinski dohodak...

Kad zafali ljudi = Uvešćemo sa Istoka.

Bakiru Izetbegoviću vlastiti narod ne vrijedi ni pišljivog boba. 

prodao dušu đavolu i radi sve za pare i vlast.

Bože sačuvaj.

• Like 1
  • Dislike 1
prije 9 minuta, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Ameri, EU, UN svi protiv Bošnjaka.

Bakir Izetbegović šuti pred svojim gospodarima i ne smije riječ da izusti.

Možete li zamisliti koliko je to đubre.

Pa jel vam sad jasno zašto se ne podstiče formiranje porodica, majčinski dohodak...

Kad zafali ljudi = Uvešćemo sa Istoka.

Bakiru Izetbegoviću vlastiti narod ne vrijedi ni pišljivog boba. 

prodao dušu đavolu i radi sve za pare i vlast.

Bože sačuvaj.

Vezano za Bakira - dobro ti jutro i eureka! Cijeli Izebegovic klan, pocevsi od Alije, a da ne pricam o Baketu, su izdajnici cijelog ljudskog roda ovog podneblja. 

• Like 2
  • Dislike 1
  • Thanks 1
prije 11 minuta, jokesOnYou said:

Vezano za Bakira - dobro ti jutro i eureka! Cijeli Izebegovic klan, pocevsi od Alije, a da ne pricam o Baketu, su izdajnici cijelog ljudskog roda ovog podneblja. 

Pa da nismo prodani Amerima završili bi ko Gaddafi i slični.

Sad nam oni naseljavaju gradove Pakistancima, Indijcima, Afrikancima.. "kao svi su ljudi isti"...

A preci tih Amerikanaca istrijebili čitavu zapadnu evropu, ameriku, australiju i dijelove afrike.

• Dislike 1
52 minutes ago, saco said:

Ovo nije dobro, cini mi se da nece ici kako bi mi zeljeli

Mogu oni da traze a mi isto da nedamo. Cisto demokratski.Moja roba moj ducan kome hocu tome dam. Ljudi dragi svi oni ce pokusati da traze, to im je posa ali i nase pravo da sve sto nasa ljudska prava povrijedjuje ili ugrozava da odbijemo. Neka sad malo i od drugih kantona solidarnost traze .

• Like 1
18 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Migranti tvde da je IOM zapalio šatore, više njima vjerujem nego IOM-u.

To jeste sigurno, direktno ili indirektno su zapalili šatore i kontejnere da bi prisilili gradsku i kantonalnu vlast da popusti.  Zato sam rekao  i govorim da IOM treba izbaciti iz grada, isto tako i sve druge "humanitarne" organizacije jer su one te koje okupljaju migrante oko svojih sjedista. Da su ih vlasti prisilile da se prebace na Lipu čim je kamp otvoren do ovog ne bi došlo.

• Like 2
prije 16 minuta, sk64 said:

SDA JE KLASIČNO MAFIJAŠKO UDRUŽENJE I NIŠTA VIŠE

Pazi ti imaš Rusku mafiju koja opet na kraju radi za Ruse i Ruske interese.

SDA, Islamska Zajednica... oni nisu samo mafijaši nego i neprijatelji jer oni radi za Pakistan, Arabiju BOG zna koga oni predstavljaju.

Ja više uopšte ne znam ko su ti ljudi...

prije 1 minuta, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Pazi ti imaš Rusku mafiju koja opet na kraju radi za Ruse i Ruske interese.

SDA, Islamska Zajednica... oni nisu samo mafijaši nego i neprijatelji jer oni radi za Pakistan, Arabiju BOG zna koga oni predstavljaju.

Ja više uopšte ne znam ko su ti ljudi...

I eto opet paare i zare, jer su na drugom mjestu u vijecu sto se tice zastupnika/glasova. Ko god je glasao za SDA, direktno je neprijatelj Bihaca i USK i kriv je za ovo stanje kakvo imamo! 25 godina kradu i evo sada jos bibere s ovim migrantima. Nek idu svi SDA-ovci u 3pm! Kako su samo to uzasna, primitivna, samoziva, pokvarena stvorenja! Oni su mi jedino gori od migranata! Fuj.

• Like 2
15 hours ago, jokesOnYou said:

A koji si ti kreten braćo mila. Alija izdajnik Bosne i Hercegovine. Balijska posla. 

• Dislike 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...