Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3617

• rucica1

1497

• Barba

1266

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

"IOM jako dobro sarađuje sa Službom za poslove sa strancima, kaže, a BiH je jedina zemlja na zapadnom Balkanu koja odmah registrira migrante po ulasku u državu, a to se ne dešava ni u Srbiji, Albaniji ili Sjevernoj Makedoniji."

Što ih onda odmah ne deportuje....

Treba čekati i vidjeti šta će biti sa ovom vukojebinom od države... možda se ipak mi budemo iseljavali.. 

prije 27 minuta, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Postoji razlog zašto se žensko u Antici vrlo rijetko bavilo politikom.

Njihovo je da peku kruh i prave kolače, a dotičnoj očito treba dobar Azijatski K.  kad je tako čvrsto stala u odbranu Azijatskih hordi. 

Treba dotičnoj objasniti da su svi migranti isključivo muškarci koji ne bježe od rata već bježe od RADA i došli su da se okoriste glumeći ugroženost i zloupotrebljavajući gostoljubivost. 

Ali nebi me čudilo da njena objava bude na CNN-u... jer glas razuma danas nema dometa.

I postoji razlog zasto je Antika propala ko kauc. Anticko primitivno doba se ne smije uporediti sa danasnjim vremenom. Najgora je generalizacija i primitivni shovinizam koji nas je izmedju ostalog i doveo tu gdje se nalazimo. Svi su ti muskarci glavni u politici BiH pa smo kurac, a gledaj Merkelovke, zensko a vodi uspjesno najjacu zemlju na svijetu. Tako da nemoj pisati ako si u muskom PMS-u pa ti emocije rade prije mozga.

Ali jedino se slazem s tobom da treba Sarajlijama predloziti da MLADE MUSKE ilegalne migrante prevezu u Sarajevo-Zetru, ako su toliko zabrinuti za njihovu dobrobit. Takodjer, iste te migrante niko ne sprijecava da odu sami sa zimske Lipe u toplije hercegovacke krajeve.

• Like 1
prije 17 minuta, jokesOnYou said:

I postoji razlog zasto je Antika propala ko kauc. Anticko primitivno doba se ne smije uporediti sa danasnjim vremenom. Najgora je generalizacija i primitivni shovinizam koji nas je izmedju ostalog i doveo tu gdje se nalazimo. Svi su ti muskarci glavni u politici BiH pa smo kurac, a gledaj Merkelovke, zensko a vodi uspjesno najjacu zemlju na svijetu. Tako da nemoj pisati ako si u muskom PMS-u pa ti emocije rade prije mozga.

Ali jedino se slazem s tobom da treba Sarajlijama predloziti da MLADE MUSKE ilegalne migrante prevezu u Sarajevo-Zetru, ako su toliko zabrinuti za njihovu dobrobit. Takodjer, iste te migrante niko ne sprijecava da odu sami sa zimske Lipe u toplije hercegovacke krajeve.

Ne znam stari, ja znam da migranata neće biti u mom krugu, bilo da se ja odselim ili da oni odu.

Smatram da neko mora prevladati ili oni ili mi... suživot sa Azijatima... pa to je nečuveno.. 

Kako nema humanitarne krize u Izraelu... valjda zato što oni bojevom municijom čuvaju granicu... 

Samo se od nas pravi septička jama... 

Ja Bogami gledam da odem odavne ako se hitno ne uklone migranti sa USK.

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 1

http://www.uskinfo.ba/vijest/migranti-ukrali-automobil-oglusili-se-na-naredbu-policije-o-zaustavljanju/82918?fbclid=IwAR3yhH5anQ2KC2D-557jYz4VD0yclddlV12vEvJmTBQj5_BcZO1ekbhnBtI

1 hour ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

"IOM jako dobro sarađuje sa Službom za poslove sa strancima, kaže, a BiH je jedina zemlja na zapadnom Balkanu koja odmah registrira migrante po ulasku u državu, a to se ne dešava ni u Srbiji, Albaniji ili Sjevernoj Makedoniji."

Što ih onda odmah ne deportuje....

Treba čekati i vidjeti šta će biti sa ovom vukojebinom od države... možda se ipak mi budemo iseljavali.. 

Pa to se radi namjerno...druge zemlje ne registriraju migrante iz straha da će biti deportovani u prvu zemlju u kojoj su registrirani, tj u dotične zemlje. BIH registruje migrante zahvaljujući budalama a onda kad se isti migranti dokopaju EU (bilo HR ili SLO ili ITA) onda ih vrate k nama jer su kod nas registrovani a i vraćaće ih još više iz cjiele EU

• Like 2

Za danas zakazan sastanak u Sarajevu koji je trebao pokrenuti stvari sa mrtve tačke  kada je u pitanju LIPA, odgođen je.

Ministar sigurnosti Selmo Cikotić još jednom je ponovio kako prati situaciju oko migrantske krize u USK, a nastavio je prozivati  kantonalnu  i gradsku vlast u Bihaću da su odustali od plana kojeg su sami predložili ranije.

45 minutes ago, 1260 said:

Za danas zakazan sastanak u Sarajevu koji je trebao pokrenuti stvari sa mrtve tačke  kada je u pitanju LIPA, odgođen je.

Ministar sigurnosti Selmo Cikotić još jednom je ponovio kako prati situaciju oko migrantske krize u USK, a nastavio je prozivati  kantonalnu  i gradsku vlast u Bihaću da su odustali od plana kojeg su sami predložili ranije.

Pa sta si ocekivao. Cikota sam, bez dogovora sa ministrima, nista reci nemoze a ocekivati da mu ministri sad u toku praznika dodju raditi - pa nece ni bez praznika da rade a kamoli sad. Glavno da im redovno svima plate sjedaju a vi se (tako da kazem) krajisnici sa bagrom,kako znate,  hebite. Mada i sarajlijeama nije laHko ali oni bar pred samom vladom mogu proteste praviti pa ako to ne cine sami su sebi krivi.

Cikotić traži 5.000 000 KM od VM za nabavku većinom stambenih kontejnera za 3000 korisnika na Lipi. Po meni ne bi smjelo biti više od 1500 korisnika u ovakvim kampovima jer se ne bi mogli kontrolirati. Na pomolu novi kriminal? Vjerovatno jeste jer isti kontejneri već postoje u Biri a i vlada Austrije donira kontejnere. Zašto se onda traži 5 miliona KM?

• Like 3
1 minute ago, Grunf said:

Cikotić traži 5.000 000 KM za nabavku većinom stambenih kontejnera za 3000 korisnika na Lipi. Po meni ne bi smjelo biti više od 1500 korisnika u ovakvim kampovima jer se ne bi mogli kontrolirati. Na pomolu novi kriminal? Vjerovatno jeste jer isti kontejneri već postoje u Biri a i vlada Austrije donira kontejnere. Zašto se onda traži 5 miliona KM?

Po uzoru na raspiratore nova afera na pomolu u reziji SDA talibana ne mogu oni nanijeti kontejnera ili satora koliko ovi mogu da zapale .

Neka posalju racun ambasadi Pakistana i Indije te Maroka .

Ja znam da ce krimigranti opet zapaliti sta god da postave ali kako se novinari u reziji namjerno snimaju i postavljaju zalosne jadne slike i snimke a narod se sazalio i krive za sve Krajisnike kad sam vidio pojedine komentare bilo mi muka ispadosmo mi krivi sto su ovi zapalili smjestaj . 

Najgori su mi facebook ratnici sto sve znaju od geopolitike pa do vakcina medicine pandemije cipiranja vazda dijele neko skupljanje novca komentiraju a u zivotu vecina njih nije nikad marke dala ko moj komsija vazda dijeli objave o nekoj pomoci bolesnima a kad smo skupljali pare za umrlog komsiju da ga pokopamo nije mogao dati 10 maraka da nema ne bi nista rekao ali mi smo takav narod cast pojedincima. 

Mislim da ce ipak vratiti migrante u Biru jer je pritisak velik i da ce biti svasta u slijedecih par dana. 

• Like 1
19 minutes ago, Grunf said:

Kaže Cikotić (dnevnik RTV USK u 19:00) da migranti moraju ostati na USK i nema izmještanja. Jel još nekom nije jasno šta se događa?

Zato im narod tek sad treba zube pokazati. Pa nije mu to njegova babovina pa da po njoj sere kako god se kome hoce.

59 minutes ago, Pavarotti said:

I nemas ih gdje izmjestiti. 

Ima. Njihovim kućama...imaju tu mogućnost i znaju za to. Ako ne žele sami sebi olakšati zašto bih se onda ja mučio s tim? Zna to dobro i Cikotić ali se ipak provodi plan koji je ugovoren

Druga opcija je proširenje kapaciteta u Ušivku i Blažuju.

• Like 2
prije 39 minuta, Grunf said:

Ima. Njihovim kućama...imaju tu mogućnost i znaju za to. Ako ne žele sami sebi olakšati zašto bih se onda ja mučio s tim? Zna to dobro i Cikotić ali se ipak provodi plan koji je ugovoren

Druga opcija je proširenje kapaciteta u Ušivku i Blažuju.

Ma mislim na postojece kampove kojih van USK imas tri. Vraga ce oni sad uredjivati sta drugo. U Blazuju ih ima par hiljada. Ono je horor. Dobar dio ovih sa Lipe je svojevoljno otisao tamo.

Mada oko tih izmjestanja imas i drugi problem. Ministar je popusio sa Birom i kako da on, kad ne moze nama, onda naredi bilo kome drugom da preuzme migrante. Dakle, tu se sve svodi na neciju dobru volju da ih primi, a za to niko nije blesav. 

PS Slobodan Ujic spominje izmjestanje na neku lokaciju van Sarajeva i van urbanih dijelova. Ja tu lokaciju u drzavi ne vidim. Mozda Salakovac. Ako ono uopste radi. 

https://avaz.ba/vijesti/bih/619942/ujic-potvrdio-za-avaz-oko-350-migranata-iz-lipe-dovezeno-u-sarajevo-centar-u-blazuju-je-pun

Edited by Pavarotti

Ako je istina da su otišli tamo to bi bila dobra vijest...mada ne vjerujem, mislim da su to samo medijska naglabanja, jer je Krajinametal pun, Građevina (nesuđeni Dom penzionera) je pun,baš danas gledam kako sjeku vrbe uz Unu iza stensa. I još neki zapušteni objekti su puni, mislim čak i oko same Bire, pošto viđam migrante koji vuku palete i drva negdje tamo

45 minutes ago, Grunf said:

Ako je istina da su otišli tamo to bi bila dobra vijest...mada ne vjerujem, mislim da su to samo medijska naglabanja, jer je Krajinametal pun, Građevina (nesuđeni Dom penzionera) je pun,baš danas gledam kako sjeku vrbe uz Unu iza stensa. I još neki zapušteni objekti su puni, mislim čak i oko same Bire, pošto viđam migrante koji vuku palete i drva negdje tamo

U Bihaću i na USK ne smije se dozvoliti nikad više otvaranje kampova za ilegalne migrante.  Ako otvore Lipu sa kontejnerima za 3000 migranata , oni će samo dolaziti i sve će se ponovo sliti u Bihać. 

Ujić je vjerovatno na nagovor braće srba "odao" da se događa plansko prebacivanje migranata sa Lipe u kampove po Sarajevu,a sve sa ciljem da se nastavi fajt među bošnjama. Da je istina vidi se po slikama sa Lipe gdje se vidi da je gore ostalo manje od 500 migranata. Za nas je u Bihaću ovo pobjeda jer pored sto je Bira odbranjena,zatvorit će se za sad i Lipa.

Peter kao i drug Selmo je ostao najviše razočaran i da smo normalna zemlja taj čovjek bi već danas bio protjeran van,pogotovo nakon današnjih izjava kako mi u USK najvise kukamo i kako nas policija treba razbucat i vratit migrante u Biru.  

Hvala glavešinama iz IOM pa ce Peter po kazni uskoro udobnost kancelarije iz Sarajeva zamjeniti afričkom pustinjom 

• Like 2

Meni je ovo sve sumnjivo. Nemaju se migranti gdje izmjestiti ? Pa tolika Bosna i Hercegovina, kako nemaju ? Zar nema ni jedan privatni ili drzavni objekat van gradskog naselja sa vodom i strujom koji moze posluziti svrsi zbrinjavanja migranata? I druga stvar cudna kazu dosad dali milion maraka u lipu. Pa za milion maraka nek dadnu meni ja cu im napraviti zgradu sa 1000 soba sa strujom i vodom.Toliko je nelogicnosti u svemu ovome. Za toliko novca koliko je navodno potroseno na  ove prihvatne centre dosad su mogli od zlata biti napravljeni.

• Like 3

Neka migrante smjeste u prazna arapska naselja

Ovo je jedna ideja koju bi svakako trebalo predložiti sexi Seji kao vrlo izvodljiva u vrlo kratkom vremenu. Neka im Arapska braća pomognu uhvatiće sevap.

Kad mogu naše kuće i vikendice uništavati nek i njihove malo preurede.

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...