Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3546

• rucica1

1434

• Barba

1244

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 50 minuta, rucica1 said:

Pa on je sam (Cikotic) rekao da je pregovarao i da ih niko nece.Znaci ako je tako mora se Ministarstvo sigurnosti brinuti za sigurnost zemlje i izdati odredjenu naredbu koja cijelu drzavu obuhvata. Ako se bude cekalo da Covicevi i Dodikovi ministri (koji mole boga da se zemlja raspane) odobrenje daju onda se nacekati mozemo. Sada je na redu Visoki predstavnik, Satler i Americka ambasada - da se oglase i Cikotu podrze. Sta je to bolji Mektic bio i cega se on pridrzavao  - samo sto je on za razliku sve u US kanton trpo, a zna se zasto . Malo realnosti nebi nam od viska bilo.:)

Opet ponavljam, bila je naredba ovog nazovi ministra za Biru. Podrzali Inzko, Satler, americki ambasador i citav svijet i opet nista. Pitaju se, kao i kod nas, vlada kantona i policija. 

Ovdje eventualno moze jedino biti ono sto Grunf rece da je to objekt Oruzanih snaga, pa da se uz saglasnost Predsjednistva to realizuje. Mada tesko. 

Ali kakav idiot. Upustati se u ovo bez bilo kakvog dogovora. Strasno. Jos je vjerovatno nama napravio problem obzirom da su se migranti sjurili na Lipu, grupisali i sad ih imas brat bratu 1000 u onim busevima. Jucer ih nije 500 bilo. 

I gdje smo mi sad? Tamo gdje smo bili pola sata nakon sto je Lipa zatvorena i zapaljena. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1

Kae ministar obustavljena odluka. Ostat ce veceras u autobusima. Sutra ko zna sta ce biti. I ono malo Lipe je koliko znam razmontirano. 

Da Bog sacuva sta lik napravi. Nagledas se u ovoj drzavi svasta, ali ovo sta je covjek pokusao danas samoinicijativno uraditi spada u top3 najgluplja poteza u historiji ove drzave. Teska bruka. 

• Like 2
  • Dislike 2
26 minutes ago, Ribar said:

Neho genijalci mojo šta bi Cikotić trebao da uradi??? Čeka saglasnost UZP??

Cikotić je ovo uradio sa samo jednom namjerom - da pokaže da nešto radi, znajući da će VM opstruirati ovu odluku kao i sam kanton. Tako može reći - mi bi rješavali, samo oni ne daju. 

• Like 1

Ne znam šta orangutani očekuju. Čovjek je pokusao nesto u ovom dejtonskom monstrumu, gdje svak svakog moze blokirati. Valjda je nekim zao sto nije prema biri krenuo konvoj.

Pokusava se zaustaviti humanitarna katastrofa.  Nek se napravi sto veca frka mozda se nesto rjesi. 
Pritisak sad nije samo na USK vec i na UZP.

• Like 1
  • Dislike 1
prije 18 minuta, Haldir said:

Cikotić je ovo uradio sa samo jednom namjerom - da pokaže da nešto radi, znajući da će VM opstruirati ovu odluku kao i sam kanton. Tako može reći - mi bi rješavali, samo oni ne daju. 

Otprilike tako. S tim da je bukvalno isti rezultat mogao postici diplomatskim putem, bez cirkusa sa autobusima i bez svoje bruke. Ja sam znao da je on intelektualno hendikepiran, ali ovo je previse. 

• Like 1

Kratkorocno ovo ce relaksirati zivot u USK, medutim osobno mislim da ce otvaranje novih logistickih centara za divljake i njihovo rasporedivanje po ostalim djelovima drzave dugorocno biti samo poziv za jos veci priliv tih divljaka, dam se kladiti da ce na ljeto u USK biti 2x vise tih divljaka nego sto ih je bilo ovo ljeto, otvaranje novih centara samo ce povecati njihov priliv a svi oni stremiti ce prema USK zbog najkraceg moguceg puta do SLO, pokusaji iz Hercegovine ili preko Slavonije za njih su 5x riziciniji i daleko veca vjerojatnost da ce ih uhvatiti i vratiti nazad, jedino rjesenje je maximalno otezati ulaz u BiH a za one koji udu otezati zivot na sve moguce nacine kako bi ruta postala neatraktivna, sve ostalo je preljevanje iz supljeg u prazno.

• Like 2
  • Dislike 1
22 minutes ago, Ribar said:

Ne znam šta orangutani očekuju. Čovjek je pokusao nesto u ovom dejtonskom monstrumu, gdje svak svakog moze blokirati. Valjda je nekim zao sto nije prema biri krenuo konvoj.

Pokusava se zaustaviti humanitarna katastrofa.  Nek se napravi sto veca frka mozda se nesto rjesi. 
Pritisak sad nije samo na USK vec i na UZP.

Ja razumijem da vi u SDA imate potrebu da sami sebi pravdate tu kriminalnu organizaciju. Ali dogovor oko migranata se trebao postići 2018. kada je SDA opstruirala sve, čak i vojsku na granici. Već tad smo znali da ove ljude ne možemo zbrinuti i da će doći dan kad će ih pet hiljada spavati na snijegu. 

Sve što Cikotić radi kosi se zdravom razumu i bilo kakve jednostranr odluke vode isključivo u političku blokadu i još veći problem za USK i migrante. 

• Like 3
  • Dislike 2
prije 8 minuta, Haldir said:

Ja razumijem da vi u SDA imate potrebu da sami sebi pravdate tu kriminalnu organizaciju. Ali dogovor oko migranata se trebao postići 2018. kada je SDA opstruirala sve, čak i vojsku na granici. Već tad smo znali da ove ljude ne možemo zbrinuti i da će doći dan kad će ih pet hiljada spavati na snijegu. 

Sve što Cikotić radi kosi se zdravom razumu i bilo kakve jednostranr odluke vode isključivo u političku blokadu i još veći problem za USK i migrante. 

Nikad u Sda bio nisam, sto je za IOM pedofile nedokucivo.

Nebi bio u Selminoj poziciji nizašta. Sasvim sam siguran da su Fazlic i Ruznic imali svoju kalkulaciju prihvatanja Bire. Kad se narod digao usrali su se inokrenuli priču iz koje nema nazad.

Ja mislim da je Selmo i pametan i sposoban, mozda grijesim. Sad se priča prosirila na Bradinu. On zna zakonske procedure i treba pritisak svana da bi Bradina ‘pala’. 
Ja mislim da će on uspjeti a ti se nadaj da neće.

• Like 2
  • Dislike 1
prije 14 minuta, Ribar said:

Ono što je Čampara rekao danas za klix je sve na mjestu. Neprihvatljivo je da dva kantona nose sav teret a da Vijeće ministara odbija da se bavi tim pitanjem.

@Rijecanin poznato nam je gledište fašista. 

čampara umjesto da kaki trebao bi se ponašati kao njegov kolega lukač,trpati migrante u autobuse i uz pratnju federalne policije istovarati migrante na entitetsku liniju.

• Like 1

Peter Van der Auweraert @PeterAuweraert · 1 h Operacija državnih vlasti # BiH za premještanje # migranata s bivšeg mjesta # Lipa u novi privremeni centar Bradina zaustavljena je zbog lokalnog otpora. 900 migranata najvjerojatnije provodi noć u autobusu. @UNmigracija @drcbih timovi koji pružaju humanitarnu pomoć, ali užasna situacija.

• Aferim! 1

Evo preveo je za one koji ne znaju, nemam twitter nalog pa dok sam dosao do teksta @1260 je to vec obavio

2 minutes ago, rucica1 said:

Malo da se biscani i ovi iz okolnih sela ugledaju. Vidi al su se od svakud sletili.121704336_458410338526194_37029100787932

Pa pretpostavka je da ovo nisu mještani jer kako vidim po popisu iz 2013 Bradina ima 66 stanovnika

3 hours ago, Ribar said:

Nikad u Sda bio nisam, sto je za IOM pedofile nedokucivo.

Nebi bio u Selminoj poziciji nizašta. Sasvim sam siguran da su Fazlic i Ruznic imali svoju kalkulaciju prihvatanja Bire. Kad se narod digao usrali su se inokrenuli priču iz koje nema nazad.

Ja mislim da je Selmo i pametan i sposoban, mozda grijesim. Sad se priča prosirila na Bradinu. On zna zakonske procedure i treba pritisak svana da bi Bradina ‘pala’. 
Ja mislim da će on uspjeti a ti se nadaj da neće.

Ružnić nema muda zabraniti ni okupljanje djece na igralištu, kamoli šta drugo. Prvo zavrtanje ruke od strane američke ambasade i EU, on će popustiti. Ali on je nebitan lik. 

Bitno je to da Cikotić, otkako je došao, radi sve pogrešno a na štetu USK. I ovo je jedan od primjera. Opasno je držati 5 hiljada ljudi na snijegu, bez odjeće, hrane, a koji nemaju šta izgubiti. 

Selmo je najgori od svih ministara koji su se nanizali od početka ove krize. Što i ne čudi kad se vidi ko ga je postavio. 

• Like 1
  • Angry 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...