Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 13 minuta, Barba said:

Velim ja da će u Biru 😂😂😂

najtragicnije znalo se na pocetku, bihac ce ostati natrpan migrantima a iza njega sarajevo i tjt, dalje se nece slati niti ce ih iko primiti vise, sarajevo se zeznulo isto kao i bihac sa otvaranjem kampa, na zalost ako se nastavi ovako bit cu primoran da odem odavde pa makar u to sarajevo ili neki drugi grad sa svojom porodicom...

• Sad 1
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3600

• rucica1

1480

• Barba

1256

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Predstavnici mjesnih zajednica moraju na svom podrucju biti sa gradjanima u kontaktu.Narod se treba telefonski lancano povezati (komsijama, rodbinom ) da svi ukoliko bilo potrebno pred Biru izadju. Odbrana bire znaci odbrana grada. Ljudi iz predgradskih djelova i sa sela budite spremni autom (ko ima) povesti i komsije pred Biru.

• Like 3
prije 2 sati, Pavarotti said:

Teorija: Selmo je ovo svjesno i namjerno iscenirao. Sa autobusima stvorio dosad nevidjenu dramu i haos u koju su sad uvuceni i prijevoznici. Svim akterima stvorio sliku kako je prijevoz i smjestaj dogovoren i kako nema razloga da ono malo Lipe ne bude odmah razmontirano kako bi se teren pripremio za radove. Sad migranti ne mogu ni u stare satore i u kombinaciji sa ostalim okolnostima stvorio dosad najveci pritisak na Biru, ali i na Bradinu. Ako ne upali tamo, upalit ce ovdje. 

4D chess by selmo. 

Ok, sve vise vjerujem u ovo. U svakom slucaju, ministar ili je najzlobniji ili najgluplji covjek na svijetu. Ne znam sta je gore po nas. 

Strasno sta nam covjek radi. 

Edited by Pavarotti
  • Like 1
prije 4 minuta, Ribar said:

Šta bi ti uradio da si ministar?

Prvo i prvo, ne bih nekom u centar grada stavio 1000 migranata bez saglasnosti gradske i kantonalne vlasti. A ako bih vec isao sa primjenom drzavne prisile, cime ovaj tigar od papira i prijeti, onda bi to isao prema podrucju gdje kamp nije u centru grada od 50.000 stanovnika nego neka pustara ko ova Bradina. 

Drugo, ovim gore se ne bi uopste bavio jer bi Lipu predlozio ko centar u aprilu i tad poceo pripreme za zimu. Ne bi cekao jebenu novu godinu da aktueliziram to pitanje. 

Trece, ovo jucer sigurno ne bi radio bez saglasnosti institucije iz koje dolazim, a posebno bez kantonalnih vlasti HNK. Trebalo je ukljuciti mozak. Ako postoji sansa da ce ovi odbiti, a i dusevno zaostala osoba zna da postoji i to ogromna, onda znas da si rasformiranjem satora na Lipi i ostavljanjem migranata tu napravio ogroman problem i migrantima i Biscanima. A ako je to sve uradio planski kako bi se pritisnulo za Biru, ja za to nemam srca i ne bih bio toliko pokvaren. 

I kad bi vec dosli u ovu situaciju u kojoj smo sad, opet bih imao vise empatije prema Biscanima i ne bi toliko forsirao Biru. Ne bih prijetio nikome. 

Sramota od covjeka i ministra. Zasluzio je da mu svaki gradjanin Bihaca pljune u facu. 

• Like 6

Ovo je katastrofa. Večeras će hiljadu ljudi sjediti na kiši i čekati jutro s nadom da će se riješiti nešto. IOM je pobjegao, ostali su DRC i volonteri Crvenog križa koji pružaju pomoć gore, nekolicina novinara i policajaca. Selmo Cikotić je smeće od čovjeka i treba hitno da podnese ostavku. Ove njegove prijetnje mogu se primijeniti isključivo na njega i njegov kabinet

• Like 2
  • Dislike 1
12 minutes ago, Haldir said:

Ovo je katastrofa. Večeras će hiljadu ljudi sjediti na kiši i čekati jutro s nadom da će se riješiti nešto. IOM je pobjegao, ostali su DRC i volonteri Crvenog križa koji pružaju pomoć gore, nekolicina novinara i policajaca. Selmo Cikotić je smeće od čovjeka i treba hitno da podnese ostavku. Ove njegove prijetnje mogu se primijeniti isključivo na njega i njegov kabinet

Eto ti tvojih IOM-a i ostalih kurčevih palčeva ! 

DRC je isto licemjerna banditska lazno humanitarna organizacija, da su pravi humanitarci napravili bi svima vize za Dansku, ne moze jednostavnije, ovako ovdje glumataju neke filantrope i krtiziraju sve i svakoga, ako ste danski komitet za 'izbjeglice' ili sto vec onda sve ovo gonite za Dansku i odhebite odavde.

• Like 2
  • Dislike 1
  • Thanks 1

U toku je telefonska sjednica VM da se potvrdi odluka za Biru još večeras,a sutra napad na Bihać.

Po prvi put imamo jasnu izjavu da SDA podržava ideju povratka migranata u Biru što je Cikotić potvrdio za Bhrt. 

Ono što me je zabrinulo je šutnja premijera Ružnića koji se nikako danas nije oglasio i stao uz Fazlića i građane Bihaća.

2 minutes ago, Venom said:

U toku je telefonska sjednica VM da se potvrdi odluka za Biru još večeras,a sutra napad na Bihać.

Po prvi put imamo jasnu izjavu da SDA podržava ideju povratka migranata u Biru što je Cikotić potvrdio za Bhrt. 

Ono što me je zabrinulo je šutnja premijera Ružnića koji se nikako danas nije oglasio i stao uz Fazlića i građane Bihaća.

Naravno  dok su Seju i ostalim bila puna usta premijera jer je par puta na putu za Cazin navratio pred Biru  sad kad je zagusilo nema ga.

Velika zvijezda gradonacelniku na  borbi.

• Thanks 1

Jebiga, na premijeru je ovdje najveca odgovornost. Ako i bude sta, on ce prvi primit udarce. Njegova je konacna sad. Provjereno znam da covjeka oko Bire samo jos Trump i Putin nisu nazvali. Ako neko misli da je jednostavno oduprijeti se svemu, ne zna sta je visoka politika. 

Zajebano kako god odlucis. Ja se nadam da ce stisnuti muda i ovaj put odjebati komplet drzavnu vlast jer ovo je historijsko ponizavanje Bihaca. 

Kaze Suhret, migranti nisu ni sjeli u buseve, a oni vec rasformirali satore. Kakve prljave igre, horor. 

• Like 3

Ja ovdje ne vidim racionalno rješenje.

Bilo bi ljudski da se javilo 10 opstina i preuzelo po stotinjak migranata..

Skandal je da je drzavno-entitetski nivo sveden na jednog ministra koji ne moze nikom nista narediti.

Bihać se mora nastaviti braniti, manje bitno kakve će posljedice podnijeti Ružnić i Fazlić. Sigurno im prijete tuzilastvom i sigurno to ima tezinu jer ce se brzo sloziti i tronozac koji kontrolise i sud i tuzilastvo.

• Like 1
  • Dislike 1
  • Haha 1
6 minutes ago, Ribar said:

Ja ovdje ne vidim racionalno rješenje.

Bilo bi ljudski da se javilo 10 opstina i preuzelo po stotinjak migranata..

Skandal je da je drzavno-entitetski nivo sveden na jednog ministra koji ne moze nikom nista narediti.

Bihać se mora nastaviti braniti, manje bitno kakve će posljedice podnijeti Ružnić i Fazlić. Sigurno im prijete tuzilastvom i sigurno to ima tezinu jer ce se brzo sloziti i tronozac koji kontrolise i sud i tuzilastvo.

Naređenja ne postoje u pravnom smislu. Pa nije ovo Sjeverna Koreja niti je ratno stanje niti su ovo vojne formacije. Niko nikom ne može narediti nešto. Postoje samo upute i smjernice koje se mogu ali nužno ne moraju prihvatiti.

• Like 4

Ovo nam je zadnji voz da se spasimo od novog gaženja migranata kad krene novi val u martu. Dopustimo li povratak u Biru mi smo gotovi,jer sve jedan kanton,grad,selo,MZ,ulica u ovoj jebenoj zemlji bi rekli nećemo migrante eno vam Bihaća tamo vas hoće i kamp je u centru grada.

Priču koju nam Cikotić prosipa kako će biti "samo" četiri mjeseca je šuplja ko švicarski sir. Pa IOM je nevjerovatnom brzinom čim prije rasformirao i onaj jedan šator što je valjao na Lipi (valjda ih ponijela najava da će biti opet čaršijaneri i da će se piti kafe po gradu).

Pa pratite samo kako se kroz medije barata brojem migranata gore. Vozači buseva kažu ostavili smo ih na Lipi 1000,međunarodne organizacije tvrde da ih je 800,Selmo priča o 500 migranata.

Mi već tri godine znamo istinu i to je da IOM neće dati niti eura da se vrate gore na Lipu,u jednoj izjavi su čak rekli da bi kamp na Lipi zadovoljio njihove kriterije treba im "8 mjeseci" za radove tj od zime do zime i ista priča koju gledamo upravo. Selmo jedan dan govori kako će kontejnere donirati Austrija,a drugi dan traži pet miliona za kupovinu,pa sjetimo se da je isto to VM prije par mjeseci odbilo dati 400.000 KM nama za migrante i te pare preusmjerili u kupovinu auta,a da nam da pet milja.

Svima nama je jasno da ekipa debila u Sarajevu nema niti ideje a niti plana. Uzeli su pare od EU i sad Merkelica hoće polaganje računa. Žalosna je izdaja nas ovdje od strane SDA koja je već godinama navikla da silu demonstrira samo u Krajini jer u ostatku BiH su manji od makovog zrna. Čitati kako Cikotić prijeti samo nama  jer tražimo da se poštuju zakoni i volja naroda,a pri tome ne spomenuti da treba hapsiti i političare iz rs i čovićevih kantona je izdaja nas u USK.

BIRA je potrebna SDA da bi preko Robota koji je vlasnik uzimala pare preko mega kirije,a pgotovo sad kad se zavrnula česma u KS nakon izbacivanja iz vlasti.

Ali zajebali su se jer ''Kada nepravda postane zakon, tada otpor postaje dužnost!''

• Like 6
11 minutes ago, 1260 said:

⚠️⚠️⚠️ EKSKLUZIVNO ‼️‼️‼️ Austrija prije nekoliko minuta poslala 1 MILION EURA Bosni i Hercegovini za pomoć u rješavanju migrantske krize!!!

To je taj brzi razlog za rješavanje krize na Lipi. Pola love u rs,pola u Sarajevo,migranti u Bihać i svi sretni

"Austrija je osigurava milion eura za zbrinjavanje izbjeglica i migranata u Bosni i Hercegovini. Sredska koja je osigurala Vlada Austrije koristit će IOM i Austrijska razvojna agencija (ADA), a glavni fokus podrške je na ženama, djeci i maloljetnicima bez pratnje", napisali su na zvaničnom Instagram kanalu.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...