Jump to content
FORUM

Recommended Posts

U istim ovim šatorima borave bolesnici i pacijenti u Petrinji, Glini, Sisku...kao da su ova gospoda sa Lipe navikla na luksuz. Van svake je pameti ulagati u bilo kakve kampove kad vec postoje kampovi u Srbiji iz kojih su ovi i dosli...samo ih transportovati do Srbije

• Like 4
  • Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3552

• rucica1

1437

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

5 minutes ago, Grunf said:

Prijr 25 godina Grabež je postao simbolom otpora ovog naroda. 25 godina poslije i fabrika "Bira" postaje simbol otpora ovog naroda.

Kad odbranimo  BIRU , idemo u rješavanje Lipe.

• Like 1

Kaze ministar da se odustalo od Bire.

Pa da vidimo. 

Al simptomaticno da covjek koji ih je na prevaru pokusao ubaciti u Biru sto su sprijecili prvenstveno gradjani, kaze da Biscani nemaju potrebu vise dezurati pred Birom. 😂

• Haha 2
21 minutes ago, Pavarotti said:

Kaze ministar da se odustalo od Bire.

Pa da vidimo. 

Al simptomaticno da covjek koji ih je na prevaru pokusao ubaciti u Biru sto su sprijecili prvenstveno gradjani, kaze da Biscani nemaju potrebu vise dezurati pred Birom. 😂

Ja njemu nešto ne vjerujem, jer bukvalno jučer je pričao sasvim drugu priču. Da nije "nagazio" ?

I opet greška u STARTU kantonalnih i gradskih vlasti. PRVO SE TREBAO OGRANIČITI BROJ MIGRANATA KOJE LIPA MOŽE DA PRIMI. Dakle ako je to 1500 ili 5000 ljudi sasvim ne bitno, treba reći maksimalan kapacitet je toliki, da ne bi na proljeće bilo da imamo kamp od 50 000 ljudi jer sam Cikotić traži da se u njega smjeste svi migranti i sve se bojim da će se ovo desiti i da ćemo imati ogroman broj koje niko više neće moći da kontrolira

• Like 2
prije 45 minuta, Grunf said:

Ja njemu nešto ne vjerujem, jer bukvalno jučer je pričao sasvim drugu priču. Da nije "nagazio" ?

I opet greška u STARTU kantonalnih i gradskih vlasti. PRVO SE TREBAO OGRANIČITI BROJ MIGRANATA KOJE LIPA MOŽE DA PRIMI. Dakle ako je to 1500 ili 5000 ljudi sasvim ne bitno, treba reći maksimalan kapacitet je toliki, da ne bi na proljeće bilo da imamo kamp od 50 000 ljudi jer sam Cikotić traži da se u njega smjeste svi migranti i sve se bojim da će se ovo desiti i da ćemo imati ogroman broj koje niko više neće moći da kontrolira

Mah, fino je kad ga nemas za vratom, ali on je poprilicno sporedan tu i od Bire nema nista iskljucivo zbog stava vlasti USK koja ne popusta milimetar. Jedino da Inzko iz prasnjavog podruma izvuce davno zaboravljene bonske ovlasti i smijeni kompletno politicko i policijsko rukovodstvo kantona. 😂

Meni je sa te strane zao sto smo usli u neku vrstu konforontacije na relaciji kanton - drzava i sto smo dosli do toga da kanton mora pišati po odlukama drzave, sto svakako odgovara onima koji su protiv ove zemlje, i tu vidis svu kratkovidnost i amaterizam SDA politike koja je iako znajuci reakciju i stav vlasti ovdje ipak gurala Biru. Narod ovdje treba dobro zapamtiti ove dane kad bude glasao na iducim izborima. 

Slazem se da sa Lipom ne treba pretjerivati. 1.500 je najavljeno i drzati se te brojke. 

Edited by Pavarotti
42 minutes ago, Grunf said:

O tom ogranicenom broju sam vec u jednom od proslih postova pisala - valjda je taj Suhrin savjetnik procitao. Zato trebamo zahtjevati da se gradjani upoznaju sa tim sta su potpisali ( a sjecam se da je Suki u proslom periodu, prilikom nudjenja Lipe spominjao ogranicen broj).

- Nesto na ovim klipovima od danas gledam, Cikota nam,od kako je ovu duznost preuzeo, dobro ofalio - dok gledam Bake nam se dobran popravio. Izgleda da obroke u Rimskom mostu i po hotelima Igmana ne propusta.  :S

@rucica1 ti si jedna od odmjerenih ovdje i trebala bi biti svjestna da je vecina ovdje bila 'brobljem' u raznim zemljama svijeta. Kamo srece da imamo nesto industrije i da mozemo probrati od ovih migranata mlado i ambiciozno. Ja kad pogledam fakultete za zapadu, a bio sam, na mnogim.. vidim da Indijci i Arapi su nevjerovatno brojni. CEO Microsofta je Indijac, dobar dio googla na vazijim pozicijama su Indijci. Znam 10-tak Palestinaca koji su PhD. ..  Oni vjeruju u obrazovanje.

Taj 'brobljem' ne zna kakvo smo mi smece. Gledamo ljude da umiru na hladnoci, a nazivamo brojeve da doniramo Petrinji za koju svi znamo da ce se obnoviti 1000 puta bolje nego ikad. Te pare sto smo donirali, halal bilo, ice ovim policajcima .. usput da deru migrante i salju ih nama nazad... Al' dobro nama izgleda i netreba drugacije nego 'safun i parfem'.

Mi da i zehre pameti i casti imamo, mogli smo eleganto rijesiti te migrante. .. izvuci korist i pokazati humano lice. Ovako smo se pokazali kao zivotinje. Nismo dzaba ratovali jedni pored drugih. 

SDA je zivi shit, ali ovaj Selmo je neko skim se moglo raditi za razliku od svih ovih pedera i medijskih manipulatora.. mislim na dva srbina Scepu i Mektica. 

Ja bih pustio te ljude u Biru, dok se ne napravi Lipa, uz jake garancije koje sad nije problem dobiti. Prihvatio bih i da se njih 60 prebaci u Bradinu sto je njihov nacelnik naveo kao prihvatljivo.

USK je propao prije migosa. Pogledaj lepezu politicara koji su biti na pozicijama i kako su zavrsili i sta su ostavili iza sebe. Ovdje su sve stranke propale. Sami smo sebe izolirali, i postali dump zona, non-faktor. Pare se na drzavnom nivou rasporedjuju kao da na nema, jer ovdje nema 'cojka', i nema ni jedne stranke koja ce se znati boriti za ovaj kanton. Satrali smo se u svojoj bezlicnosti, mahalskom pristupu, pametovanju ovih gradskih momaka koji su by the way pukli ko balon, cast izuzetcima. Ovaj ministar MUPa .. ko seljacic pracic.. u tri pm.. 

Valjda nema ko.. nekad se imalo Ljubijankica, ... a i neki kriminalci ko Kasum i Ibrahimpasic su izgledali ko druga dimenzija za sve ove sibicare.

Poslije ovog 'junackog ne' pretpostavljam da ce EU salijevati investicije u USK, a pogotvo da ce raspodjela na drzavnom nivou biti vece nego ikad. Po bihacki.. jes, jes ahaaa.

.. onda ta pamet je prebirati po grahu... Lizu zadnjicu hrvatskoj, koja ih tretira ko zadnji shit. Zatvor granicu i drzi ko stoku, prebije, satare, opljacka migose i posalje nazad..  pa kazu 'sapun i parefem' i opet imas tih balijedera, prepostavljam ex-autonomasa koji svrsavaju na cro. 

Kaze jedan migrant, neka Alah odluci on sve vidi, ... e sad kad pogledas sve ove tragedije u zadnje vrijeme svasta se zapitas. .. 

• Like 1
  • Dislike 2
7 hours ago, Grunf said:

U istim ovim šatorima borave bolesnici i pacijenti u Petrinji, Glini, Sisku...kao da su ova gospoda sa Lipe navikla na luksuz. Van svake je pameti ulagati u bilo kakve kampove kad vec postoje kampovi u Srbiji iz kojih su ovi i dosli...samo ih transportovati do Srbije

Ili jos bolje do njihovih maticnih drzava...

@RibarSa tvojim postom se dijelimicno slazem ali samo sa onim dijelom gdje ovu nasu vladajucu elitu( ne samo vlade nego i dio stanovnistva koji samo novcanu i imovinsku moc ganjaju a sve to da se i ne osvrnu sta s tim cine drzavi i njenom stanovnistvu - ukljucujuci i njihovu djecu). Ja u drustvu u kojem preko 5 decenija zivim uvijek sam kao aktivna gradjanka bila tako da sam dosta toga i u toku. Po pitanju izbjeglica Njemacka im stvarno puno mogucnosti pruza. Izbjeglice iz ratom zahvacenih zemalja dobivaju duldug s kojim im se do daljnjeg boravak dozvoljava  ali ko se potrudi i sebi nace posao i da radi.Od njih iz ove grupacije po pitanju posla to koristi samo 10-20 % (ostalo da izvines guzovaca). Po pitanju azila Njemacka a vjerujem i ostale zemlje EU, imaju odrednjeno koliko godisnje azilana mogu primiti (azil dodjeliti) - naravno ti isti moraju ispunjavati sve zakonske odrebe koje ih sljeduju.

Po pitanju visoko obrazovanih (iz raznih struka) ti ljudi nemoraju ovim ilegalnim putem ici. Svi imaju pametne telefone i mogucnost da legalno dodju (tako da medju ovim ilegalcima takvih skoro pa nema). Cak je prije par godina (u Njemackoj) i reportaza bila gdje su tim putem (potraznju odredjenog kadra) legalno iz azijskih i africki zemalja ljude primili (uglavnom visoko obrazovanih). Oni se jako tesko u drustvo uklapaju (integrisu) .Postoje udruzenja a i gradjani koji im u tome pomazu ali mali broj njih se stvarno uklopi.Drugi problem je sto ih poslodavci iskoristavaju ali i tu postoje grupe a i gradjani koji im u tom pomazu ( mislim na korektne plate). Ovi sto su tu (u Njemackoj) je  80% sto misli da moze raditi sta hoce i da mu to sve ljudska prava dozvoljavaju. Da ih ima sto od siromastva bjeze i sebi bolji zivot traze ima i toga ali to nije opravdanje da se ilgalno krene i cijelu civilizaciju poremeti. U cijelom svijetu (pogotova Africke zemlje) puno siromastva ima i moje misljenje je da je veca pomoc da se milijarde koje se na ove ilegalce po Evropi trose, da se u njihovim zemljama pokrenu projekti koji ce tim ljudima tamo od koristi biti. Ja sam par primjera sta oni sve po Njemackoj rade pisala a takvih je masa i normalno da ce stanovnistvo koje drzavu svojim radom izgradjuju jednom stop reci.

Pa pogledaj onaj snimak iz Bihaca gdje se lik sa djozlukama frajerise i smijuci se govori ima hrana, ima para, ima zena i sve dzaba - nema problem. Sta mislis koliko njih je u raznim zemljama taj snimak i to sa prevodom pogledalo i koliko njih ce to zdravo za gotovo uzeti i na put krenuti. Ja bi toga prvog protjerala.  

• Like 1

@Ribar
A sto bas u Biru, ja se npr slazem da se smjeste u Bradinu kedan dio, pa u RS jedan dio, pa u Siroki Brijeg dio, pa mozda u Zivinice jedan dio itd, i to se sve moze realizovati u 10-tak sati i rijesena situacija. Shvatas li ti kad 10% od ukupnog broja stanovnistva hoda po ulicama Bihaca a ni jednoj od navedenih osoba ne znas identitet koji je to problem, evo neki Janez iz EU komisije proziva na humanitarnu katastrofu, a ko ih druze vraca preko HR u BiH, to je licemjerno. Tebi je problem sto se komsijama u nevolji pomaze, znaci ti bi radje ponogao osobama koje su SVOJOM voljom presle ILEGALNO desetak granica bez ikakvih dokumenata, nego osobama koje zive na svom i pogodila ih ogromna katastrofa, zaista si ljudina.

• Like 2
prije 8 minuta, nelexxx said:

@Ribar
A sto bas u Biru, ja se npr slazem da se smjeste u Bradinu kedan dio, pa u RS jedan dio, pa u Siroki Brijeg dio, pa mozda u Zivinice jedan dio itd, i to se sve moze realizovati u 10-tak sati i rijesena situacija. Shvatas li ti kad 10% od ukupnog broja stanovnistva hoda po ulicama Bihaca a ni jednoj od navedenih osoba ne znas identitet koji je to problem, evo neki Janez iz EU komisije proziva na humanitarnu katastrofu, a ko ih druze vraca preko HR u BiH, to je licemjerno. Tebi je problem sto se komsijama u nevolji pomaze, znaci ti bi radje ponogao osobama koje su SVOJOM voljom presle ILEGALNO desetak granica bez ikakvih dokumenata, nego osobama koje zive na svom i pogodila ih ogromna katastrofa, zaista si ljudina.

ako se to uradi to ti je automatski poziv da ih vise dode, ja sam za to da se napravi kamp sa celijama na lipi i svakog koga uhvate tamo, i sjedi unutra dok ne kaze odakle je ili pristane na deportaciju tj potpise je od IOM-a ono za povratak

• Like 4
prije 12 sati, rucica1 said:

Sta je brobljem- dobijem hranu, para,sve duaba, sta je probljmem.Dobra zemlja dobri ljudi.Sta je probljem.Hocu da ovdje ostanem, sta je probljem. 

Ovaj je okupan i cist i fino odjeven. Ili je u nekoj kriminalnoj organizaciji, dila drogu ili ljude... ili ima "rodjaka" koji mu salje pare.

prije 30 minuta, Mentality said:

Izboli Hazima , 4 puta, radio u IOM bio domar sad kod Saje u autopraoni  radio.

Migranti provalili  u kucu od komsije(u kojoj sad nema niko) I on isao da ih istjera I izbodu ga.

Te treba naci i ubiti! Nadam se da taj Hazim moze prepoznati ko su ti bili. Po kratkom postupku ih ukokati ko lutalice, jer ionako su NN i samim tim kao da i ne postoje! Samo bezze disu i seru! Nikome nece nedostajati, cak sta vise, cinimo dobro djelo covjecanstvu!

1 hour ago, hasim said:

ako se to uradi to ti je automatski poziv da ih vise dode, ja sam za to da se napravi kamp sa celijama na lipi i svakog koga uhvate tamo, i sjedi unutra dok ne kaze odakle je ili pristane na deportaciju tj potpise je od IOM-a ono za povratak

Ma druze ne zelim ih ja nikako ali ako moraju biti sto sve kod nas to je poenta price

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...