Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3253

• rucica1

1189

• Barba

1147

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

1 hour ago, Lidjo said:

Nece Orban nikakve kazbe platiti. Ne mogu oni njemu nista. Za to je kasno jer on ima iza sebe vlade i drugih drzava. Italija, Austrija, Ceska, Poljska, Slovacka stoje cvrsto iza Orbana i dok je tako ne moze EU nista!

Slusala sam izjavu da su se pojedine, od nabrojanih zemalja ,oglasile da prihvataju kazne ali ne izbjeglice.U  EU imaju nacine kako odredjene zakonske odredbe provesti.Pa na zadnjim konferencijama EU Junkers javno poljskom zastupniku odbrusi ( u smislu) a sta kad bi mi EU preko milion i pol poljaka vratili u Poljsku.

• Sad 1
18 minutes ago, rucica1 said:

Slusala sam izjavu da su se pojedine, od nabrojanih zemalja ,oglasile da prihvataju kazne ali ne izbjeglice.U  EU imaju nacine kako odredjene zakonske odredbe provesti.Pa na zadnjim konferencijama EU Junkers javno poljskom zastupniku odbrusi ( u smislu) a sta kad bi mi EU preko milion i pol poljaka vratili u Poljsku.

EU je zla zla masina, koja usisava pa te sazvace, pa te zaduzi pa te stisne pa ti ne da da pisnes, a kao pomaze ti... To je takva licemjerna tvorevina, da je to nekima stvarno neshvatljivo... Dobro je u njoj jedino to sto ti ne treba viza, sve drugo je uzas. Mislim pod tim na uslove, zakone i ostalo... Narod jos uvijek nastoji izvuci najbolje sto moze, i moze se i dalje poprilicno solidno zivjeti, ali to dugorocno ne vodi nicemu dobrom. I otkud tako njima pravo da kazu za poljake, uostalom mi ovdje ne pricamo o evropljanima, vec o ljudima s drugog kontinenta, ciji se "razvoj" ne moze mjeriti sa kulturoloskim i socijalno društvenim levelom kakav postoji u Evropi. uzas

Edited by Fugaziii
  • Like 2
  • Aferim! 1
  • Thanks 1
2 hours ago, Alen Pašić said:

Ništa pogrešno nije rekao, ali na ovaj način Hrvatska može zaustaviti priliv ilegalnih migranata, jer za razliku od BiH kod njih se koliko toliko provode zakoni, kod nas je to samo obično slovo na papiru! Zapravo, naši zakoni vrjede samo za ljude koji su ostali u BiH u nadi da će se nešto promijeniti i da će biti bolje, a samim tim vidimo da mi nemamo nikakva prava u ovoj državi i da vlast donosi zakone kojima sebe štiti i sebi obezbjeđuje sigurnost i sve ostalo.

BIHAĆ: PRVI AUTOBUS S MIGRANATIMA IZ ĐAČKOG DOMA STIGAO U BIVŠU FABRIKU “BIRA”

http://www.bhrt.ba/vijesti/bih/bihac-otvara-se-novi-smjestaj-za-migrante-u-bivsoj-tvornici-bira/

Narod se ušutio i pozatvarao u kuće,a političari odmah nastavili tamo gdje su stali. Počela je selidba "viška" migranta oko Đačkog doma u Biru,tako da od danas imamo dva centra za migrante jer i Đački dom ostaje i dalje. Plus najave su da će i ove sa Maljevca prebaciti u Biru. 

EU je doste toga prespavala. EU se prosirivala a pri tome nije zakonske odluke koji su zastarjeli, situacijama prilagodjaval ili bolje receno aktualizirala.Pa po nacinu kako je na brzake neke zemlje  primila pa cak i Grcku gdje su stavrno stanje te zemlje tek nakon clanstva ustanovili.Upravo nakon rjesavanja problema Grcke,zemlje clanice EU, pocele su sa negodovanjem i raspravma raznih vrsta sto je poljuljali  medjusobno povjerenje koje su imali.Najveca glupost je uslov za prijem, da se drzavne firme privatiziraju.Lakse je to bilo u zemljama gdje je kapitalizam dominirao (preduzeca i firme bile su vec u privatnom vlasnistvu) ali na balkanu i njegovom okruzenju sve firme ili preduzeca bila su drzavna.Logicno je da su preduzeca pustena na propast (kako bi ih mafija buzasto odkupila) i da ce masa ljudi bez posla ostati. U zgradi do mene, stanovala je sportasica (profi) iz Poljske. zblizila se samnom tako da smo o svemu mogle pricati.Po pitanju EU upravo radi navedene gluposti rekla je kako su sva preduzeca unistena pa cak i veci poljoprivrednici tako da je sa gorcinom rekla - kako smo usli u EU ostali smo bez milion ipo gradjana koji su se radi nezaposlenosti po svijetu rasuli.Naravno da je kurva, njihovim uslovima (kojima su zemlje obavezane) moglo bi se komotno reci, unistava se ekonomija jedne zemlje kako bi ekonomski ovisnik jacih zemalja postala.E sad ova izbjeglicki talas rasplamsao je buktinju koja je medju njima tinjala .Nasto ce ovo sve izaci ostaje da vidimo.Uglavnom misljenja sam da izbjeglicki problem Bosne i Hercegovine, treba sto vise i u strane medije plasirati.  I dok ovo pisem upravo i na njemackom ARD na vijestima o izbjeglicama u BiH javlja. Ovi su sa vijestima bili kraci ali su ukazali na nesposobnost vlade BiH, koja se sa ovim problemom slabo nosi. :)

Pozdrav svima, dragi moji Bišćani. Ja sam iz Zagreba, logirala sam se na vaš forum kojega čitam zadnjih par dana, prateći sa zebnjom vijesti o migrantima. Budući da sam do punoljetnosti živjela u Jugoslaviji, ne smatram vas strancima, a, boga mi, niti neprijateljima. Za mene Bosna nije inozemstvo.

Netko se gore referirao na Hrvatsku u kojoj se, kao, provode zakoni- pa da vas odmah razuvjerim, ne provode se, odnosno, provode se jako selektivno. Jedino što se ovdje provodi su "preporuke" EU, koje su, u kratkom roku nakon ulaska u Uniju, postale "direktive".

Nisam nacionalistkinja, nisam neobrazovana, ne dijelim ljude po rasi, naciji niti vjeri. Istinski suosjećam s vama u ovom užasu koji nam je, ni krivima ni dužnima, "napakiran". Svima nama na Balkanu. Opet će se Beč braniti u Krajini. Braćo nekadašnja, u istoj smo kaši...

• Like 2
  • Aferim! 2
  • Thanks 2
4 minutes ago, dobri duh said:

BUDITE  DOBRI,  DRŽITE SE TEME, PAZITE NA RIJEČNIK

LP

da naravno...hah (ali nekad ne mozes kad te izazivaju)

nego, kakva je tisina u gradu.... I je li iko odavde prijavio dosad nekoga ko migrantima iznajmljuje smjestaj i kakve je posljedice snosio taj neko, ako je ikakve?

Edited by Fugaziii
1 minute ago, Fugaziii said:

da sefe...hah

nego, kakva je tisina u gradu.... I je li iko odavde prijavio dosad nekoga ko migrantima iznajmljuje smjestaj i kakve je posljedice snosio taj neko, ako je ikakve?

ja lično prijavio nekoliko iz različitih ulica, bile im inspekcije, neki su dobili kazne, neki opet nakon par dana primili nove migrante

treba biti uporan i stalno prijavljivati

• Aferim! 1
1 minute ago, dobri duh said:

ja lično prijavio nekoliko iz različitih ulica, bile im inspekcije, neki su dobili kazne, neki opet nakon par dana primili nove migrante

treba biti uporan i stalno prijavljivati

Kome si prijavljivao? MUP-u ili inspekciji?

• Like 1

Bivša braćo, drago mi je tako vas nazivati, ne zamjerite, nije cinizam-  evo, da podijelim s vama dio članka s indexa.hr- u pitanju je intervju s aktualnim hrvatskim ministrom policije Božinovićem. EU retorika- bez sadržaja, sve "udrobljeno" i mlako o migrantima, ne spominje se nikakva kriza na granici, ništa. Ali pročitajte zadnji pasus, jasno će vam biti što nam se sprema- pod nama mislim i na Bosnu i na Srbiju i na Hrvatsku.

Ministarstvo unutarnjih poslova u javno savjetovanje pustilo je nacrt izmjena i dopuna Zakona o hrvatskom državljanstvu kojim se predlaže znatno jednostavnije, lakše i brže stjecanje hrvatskog državljanstva hrvatskim iseljenicima kao oblik demografske mjere i afirmacije iseljeništva. 

"Jedna od politika ove vlade jest da olakša postupak dobivanja državljanstva, da ga učini jednostavnijim i bržim, pogotovo za pripadnike hrvatskog naroda u iseljeništvu", naglasio je Božinović.

Ministar je ujedno pojasnio kako su u izmjenama cijeli niz restriktivnih mjera stavili "sa strane", što smatraju odgovornim potezom prema hrvatskom iseljeništvu.

Upitan je li dobro da tražitelji državljanstva ne moraju više poznavati jezik i kulturu, ministar je rekao kako je "pretpostavka da će oni to naučiti te ne bi trebali imati ograničenja u ostvarenju toga prava".

• Sad 1
17 minutes ago, eva said:

Bivša braćo, drago mi je tako vas nazivati, ne zamjerite, nije cinizam-  evo, da podijelim s vama dio članka s indexa.hr- u pitanju je intervju s aktualnim hrvatskim ministrom policije Božinovićem. EU retorika- bez sadržaja, sve "udrobljeno" i mlako o migrantima, ne spominje se nikakva kriza na granici, ništa. Ali pročitajte zadnji pasus, jasno će vam biti što nam se sprema- pod nama mislim i na Bosnu i na Srbiju i na Hrvatsku.

Ministarstvo unutarnjih poslova u javno savjetovanje pustilo je nacrt izmjena i dopuna Zakona o hrvatskom državljanstvu kojim se predlaže znatno jednostavnije, lakše i brže stjecanje hrvatskog državljanstva hrvatskim iseljenicima kao oblik demografske mjere i afirmacije iseljeništva. 

"Jedna od politika ove vlade jest da olakša postupak dobivanja državljanstva, da ga učini jednostavnijim i bržim, pogotovo za pripadnike hrvatskog naroda u iseljeništvu", naglasio je Božinović.

Ministar je ujedno pojasnio kako su u izmjenama cijeli niz restriktivnih mjera stavili "sa strane", što smatraju odgovornim potezom prema hrvatskom iseljeništvu.

Upitan je li dobro da tražitelji državljanstva ne moraju više poznavati jezik i kulturu, ministar je rekao kako je "pretpostavka da će oni to naučiti te ne bi trebali imati ograničenja u ostvarenju toga prava".

Mislim jučer, uhapšen je hrvatski državljanin iranskog porijekla zbog poticanja nereda na granici u V.Kladuši. 

1 hour ago, Fugaziii said:

da naravno...hah (ali nekad ne mozes kad te izazivaju)

Bihać nije milion ski grad, može se uzduž i poprijeko prijeći za 2 dana. Neka inspektori izađu iz kancelarije i prošetaju gradom. Takva mjesta su vidljiva. 

• Aferim! 1
9 minutes ago, 1260 said:

Bihać nije milion ski grad, može se uzduž i poprijeko prijeći za 2 dana. Neka inspektori izađu iz kancelarije i prošetaju gradom. Takva mjesta su vidljiva. 

Znamm da se vidi, zato i pitam, jer mnogo puta i policajci, i inspektori i marice prodju pored takvih mjesta i nista. I najjace je sto ti ljudi kukaju drugima i zale se a ovamo obrcu kesh za iznajmljivanje istima. Hhah taj nas narod..

Edited by Fugaziii
  • Like 1
  • Aferim! 1
59 minutes ago, Grunf said:

Mislim jučer, uhapšen je hrvatski državljanin iranskog porijekla zbog poticanja nereda na granici u V.Kladuši. 

E, pa o takvim državljanima i govorim: ono što se do prekjučer zvalo azilantima, danas su državljani. I zakoni idu u smjeru pojednostavljenja tih procedura, znači,  jučer ilegalni migrant danas vikne "Azil!", sutra ga dobije, a prekosutra je hr/ bih/ svejedno čiji državljanin afganistanskog porijekla, bez obaveze poznavanja jezika i kulture naroda čiji je, deklarativno, pripadnik. To je ljepši naziv za hot spot.

Mi, da smo pametni, svi mi s područja bivše Jugoslavije, ne bismo se bavili ´ 41. i  ´45. (uostalom, sramotno je da itko smatra partizane okupatorima, a ustaše/ četnike/ već koje profašiste osloboditeljima) i ovakvim glupostima kojima nam se skreće pažnja s vitalno bitnih stvari, nego bismo se organizirali i zajedno zatvorili neku od donjih granica (Srbija/ Crna Gora/ Makedonija) koje imaju uže grlo od bosansko- hrvatske kilometarske granice. Kad već Grčka neće surađivati.

Iseljavanje i iz Hrvatske i iz BiH zbog neimaštine, ucjene EU materijalnim sredstvima i podijeli- pa- vladaj logika ovih s vrha koji slušaju briselske instrukcije nas vodi ravno u pakao: većina ovih naših naroda bi i mater za pare prodala, pa kad čuju briselska obećanja o financiranju "kampova" za "državljane", polakomit će se. A kad počnu problemi, malo će se opet preusmjeriti pažnja, udariti organizatore protesta po džepu i tako svladati građanski otpor, kao u vašem slučaju.

Kad se skupi kritična masa tih ljudi i kad situacija eskalira, krv će opet teći Balkanom, kojeg Bruxelles, kao i svi gospodari naših prostora prije njega, ionako smatra teritorijem divljaka sklonih ratovanju.

• Like 3
  • Aferim! 1
1 hour ago, eva said:

E, pa o takvim državljanima i govorim: ono što se do prekjučer zvalo azilantima, danas su državljani. I zakoni idu u smjeru pojednostavljenja tih procedura, znači,  jučer ilegalni migrant danas vikne "Azil!", sutra ga dobije, a prekosutra je hr/ bih/ svejedno čiji državljanin afganistanskog porijekla, bez obaveze poznavanja jezika i kulture naroda čiji je, deklarativno, pripadnik. To je ljepši naziv za hot spot.

Mi, da smo pametni, svi mi s područja bivše Jugoslavije, ne bismo se bavili ´ 41. i  ´45. (uostalom, sramotno je da itko smatra partizane okupatorima, a ustaše/ četnike/ već koje profašiste osloboditeljima) i ovakvim glupostima kojima nam se skreće pažnja s vitalno bitnih stvari, nego bismo se organizirali i zajedno zatvorili neku od donjih granica (Srbija/ Crna Gora/ Makedonija) koje imaju uže grlo od bosansko- hrvatske kilometarske granice. Kad već Grčka neće surađivati.

Iseljavanje i iz Hrvatske i iz BiH zbog neimaštine, ucjene EU materijalnim sredstvima i podijeli- pa- vladaj logika ovih s vrha koji slušaju briselske instrukcije nas vodi ravno u pakao: većina ovih naših naroda bi i mater za pare prodala, pa kad čuju briselska obećanja o financiranju "kampova" za "državljane", polakomit će se. A kad počnu problemi, malo će se opet preusmjeriti pažnja, udariti organizatore protesta po džepu i tako svladati građanski otpor, kao u vašem slučaju.

Kad se skupi kritična masa tih ljudi i kad situacija eskalira, krv će opet teći Balkanom, kojeg Bruxelles, kao i svi gospodari naših prostora prije njega, ionako smatra teritorijem divljaka sklonih ratovanju.

Znam zato sam upravo i spomenuo taj slučaj

• Aferim! 1

"Nitko ne govori o uzrocima izbjegličke krize, zbog čega je ona nastala, a radi se o moćnim državama poput SAD-a, Velike Britanije, Francuske, Njemačke i drugih koje su sve zakuhale.Ističe to politologinja Jadranka Polović, sa splitskog Sveučilišnog studijskog odjela za stručne studije.

U kontekstu teorije o, prema mišljenju mnogih preuveličanoj opasnosti od djelomične islamizacije Europe kao mogućoj posljedici migracija dijela arapskog stanovništva, ona spominje i dokument “Projekt za novo američko stoljeće”, prije 20 godina razrađen u SAD-u. Tu, kaže, piše sve o stvaranju ovog konstruktivnoga kaosa - Velikog Bliskog istoka. “Mislim da se taj plan upravo odvija onako kako je i zamišljeno”, rekla nam je. Polović smatra da je islamizacija dijelom već na djelu i da postoje zapadnoeuropska društva s tim problemom, primjerice Francuska. “Čak i neke izjave i Sarkozyja i Marine Le Pen, koje se stavljaju u desni diskurs, ne bi trebalo histerično doživljavati, nego naprosto proučiti”, kaže. Regionalno gledajući, Polović ističe da u susjedstvu imamo zemlje koje su više od dva desetljeća tome izložene. Riječ je, kaže, o sustavnom procesu u koji su uključene BiH, Kosovo i Makedonija.

- Taj proces je postupno kreiran. Albanci su politikom visokog nataliteta, koju provode od 80-ih godina, promijenili strukturu stanovništva na Kosovu i Makedoniji. S druge strane možemo govoriti i o “soft poweru”, koji Turska provodi u regiji. Vi imate obnovu islama koja se kroz trgovinu, glazbu i slično tu provodi “mekim sredstvima”. Kosovo, Makedonija i BiH, gdje sam nekad studirala, ne sliče na ona područja koja su bila prije 20 godina. To utječe na način života i mijenja i oblik državne i političke organizacije. U Makedoniji imate točnu podjelu organizacije vlasti na državnoj razini - policija, pravosuđe i vojska, a u Zapadnoj Makedoniji više uopće nema gradonačelnika Makedonaca, nego su to isključivo Albanci. I imate teritorij gdje više zapravo nema granice, nego kompaktan teritorij Kosova, zapadne Makedonije i Albanije - kaže Polović.

Prema njezinim riječima, korporativna Europa čeka migrante kao novo roblje koje će im sniziti cijenu rada još i u odnosu na to kako je već snižena. Smatra da onaj tko stoji iza projekta Islamske države, a to je, kaže, u prvom redu SAD, pušta da se putem ove krize zapravo izvozi islamska ideologija.

- Europa će se sigurno promijeniti. Ljudi koji dolaze u Europu su potentniji i imaju nagon da se bore za opstanak i naravno da će to mijenjati Europu. Mnogi od njih imaju drugi sustav vrijednosti, zajednica, obitelj i vjera su im jako važni, iako imamo i ljude koji dolaze iz Sirije, kao sekularne države. Taj liberalizam i individualizam Europe, koji ponekad graniči s egoizmom, sigurno će biti na udaru - ističe Polović.

Demograf Dražen Živić, voditelj Područnog centra Instituta Ivo Pilar u Vukovaru, kaže da, s obzirom na brojke s kojima se zasad barata, to neće kratkoročno utjecati ni na jedan važniji demografski proces u Europi."

Quote: glas-slavonije

*Ovdje sam uspjela brzinski naci, na ovoj stranici ovaj tekst sto sam kopirala, trazila sam nesto opcenitije krace da otorilike obuhvati fragment svega ovoga, da vidite kakve ce poljedce imati ovo sve. Kad bi ja pocela sama pisati, ja ne bi tri dana stala. To ovdje niko ne bi htio citati haha. Uglavnom, Evrops kakvu poznajemo ubrzo nece postojati. (Napominjem da je navedeno stivo iskljucivo za open-minded citaoce). 😐

Edited by Fugaziii
  • Like 2
  • Dislike 2
  • Aferim! 1
7 hours ago, rucica1 said:

Ne mogu oni izbqciti Poljake zato sto su im potrebni. Njemqckoj treba jeftina radna snaga!

• Dislike 1
44 minutes ago, Fugaziii said:

Ovdje sam uspjela brzinski naci, na ovoj stranici ovaj tekst sto sam kopirala, trazila sam nesto opcenitije krace da otorilike obuhvati fragment svega ovoga, da vidite kakve ce poljedce imati ovo sve. Kad bi ja pocela sama pisati, ja ne bi tri dana stala. To ovdje niko ne bi htio citati haha. Uglavnom, Evrops kakvu poznajemo ubrzo nece postojati.

Posljedice ovoga će biti dalekosežne, krvave i nepojmljive. Apsolutno se slažem s tobom- Evropa kakvu poznajemo ubrzo neće postojati.

Treba djecu poslati van- samo, gdje?- a s nama što bude, bude.

10 minutes ago, Lidjo said:

Ne mogu oni izbqciti Poljake zato sto su im potrebni. Njemqckoj treba jeftina radna snaga!

Poljska ekonomija raste, ne ispiru im mediji mozak politički korektnim novogovorom, ne donose nakaradne zakone o "govorima mržnje" i sl.  A da ne spominjem da se ulicama njihovih gradova neće kotrljati odsječene glave kao po gradovima zapadne Evrope. Neće njih Nijemci trebati izbacivati, Poljaci će sami otići nazad.

A što se tiče radne snage koja Njemačkoj nedostaje- da, slažem se: netko će trebati zaraditi za te silne socijale Marokancima, Afganistancima i Odtkoznakudancima.

• Like 1
  • Dislike 1
  • Aferim! 1
8 minutes ago, eva said:

Posljedice ovoga će biti dalekosežne, krvave i nepojmljive. Apsolutno se slažem s tobom- Evropa kakvu poznajemo ubrzo neće postojati.

Treba djecu poslati van- samo, gdje?- a s nama što bude, bude.

U Kanadu, Australiju i takve zemlje gdje se i dalje njeguju vrijednosti, ljudskost, gdje se uci i radi, gdje zivis a ne prezivljavas. Mislim, to bi bili moji izbori kada bi se odlucila da odem, a ako se ovako nastavi, ne reci da doista i necu. 

• Aferim! 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...