Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3556

• rucica1

1442

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

1 hour ago, Grunf said:

Ima sigurno deset profila...ja imam zahtjev za prijateljstvo sa njegovih 8 profila, msm stoje oni tako već par godina "u zraku" ali svejedno ima sigurno 10

Ma lik je legenda meni je najace prije par godina on u Bubo-budala se  potukli usred alkoholisanja a Jule vice ja sam te pravio ja sam ti tata ja sam ti jebo mamu a bubo stariji od njega 5 godina fakat komedija .

• Haha 1
  • Sad 1
1 hour ago, rucica1 said:

Nije to samo u to doba, toga i danas ima samo za razliku od prije, danas imamo svima dostupan internet i razne medije a i gugel sve pamti a svakom je pristupan. Nikog ne branim i svako neka za svoja djela odgovara ali po tvom ti bi radi tvojih "navodno 400 prekrsaja" zacepio usta i oduzeo pravo da svoj posao, za koji je nadlezan, radi. Neznam ali na Mekticevu retoriku nikad primjedbu dao nisi - a ako je njegova retorika i nacin rada bio diplomatski i u redu onda si stvarno pogubljen.

Cuj ti to auta kupljena iz manjeg entiteta a kontenjeri iz Hrvatske i veli Peter da je samo od njih ponudu dobio. Ja da sam na mjestu premijera od njega bih trazila pismeni dokaz kojim firmama u US kantonu je slao ponudu (bez obzira on ili njegovi nadlezni).Takodjer bi poslala upit svim firmama u US kantonu koje se sa navedenim potrebama bave, da li su dobili dopis u kojem se nudi posao i trazi povoljna cijena  za navedene potrebstine. Normalni put je da se nadju firme u tom podrucju i da im se posalje upit koji bi imao opis predmeta i za to trazita cijena od doticne firme. Peter je taj koji potpisom, koji mu njegov tim pod nos stavi, odobrava. Na njemu je odgovornost da sve to i provjeri to jest dali mu ti ljudi korektno posao odradjuju (sto ja nebih rekla).    

Mislim da ne razumiješ najbolje kako funkcionišu javne nabavke koje je IOM dužan sprovesti,niti kako se ponude dostavljaju na osnovu tenderske dokumentacije. 

38 minutes ago, Haldir said:

Mislim da ne razumiješ najbolje kako funkcionišu javne nabavke koje je IOM dužan sprovesti,niti kako se ponude dostavljaju na osnovu tenderske dokumentacije. 

meni je jasno kako nabavke funkcionisu, ali Auwearart je pitanje od novinara i od Ruznica iskuliro. Nije objasnio sta je sa autima bilo, zasto je na ponudi jedna cijena, a na fakturi druga a nabavljena ista roba.

Isto oko nabavke kruha mi nije jasno. Ne mogu da vjeurjem da je pekara iz Sarajevo mogla biti jeftinija nego neka sa USK. 

Da se Hrvatska potencija mogu da shvatim, jer je u EU, medjutim i o tome se moze diskutovati.

Ali sa druge stane zasto bi IOM mislio na nas, kad mi sami uvozimo stavari kojih dovoljno imamo (naprimjer vode)...

• Dislike 1

Meni nije jasno ovo ponavljanje europejaca da je u Biru ulozeno 3,5 miliona eura. Ne vidom gdje su tolike pare. Objekat postojao u ispravnom stanju. Unutrasnjost koliko sam imao priliku je ista. Mozda su sredili mokre cvorove ali nisu to neke pare. Nabavili kontejnere, pa koliko ih je i koliko kostaju. Za te se pare mogao hotel napraviti ,nova fabrika.

• Like 1
2 minutes ago, 1260 said:

Meni nije jasno ovo ponavljanje europejaca da je u Biru ulozeno 3,5 miliona eura. Ne vidom gdje su tolike pare. Objekat postojao u ispravnom stanju. Unutrasnjost koliko sam imao priliku je ista. Mozda su sredili mokre cvorove ali nisu to neke pare. Nabavili kontejnere, pa koliko ih je i koliko kostaju. Za te se pare mogao hotel napraviti ,nova fabrika.

Kirija i režije ? A vjerovatno računaju tu i troškove plata, ishrana, zdravstvo...

4 minutes ago, Lidjo said:

meni je jasno kako nabavke funkcionisu, ali Auwearart je pitanje od novinara i od Ruznica iskuliro. Nije objasnio sta je sa autima bilo, zasto je na ponudi jedna cijena, a na fakturi druga a nabavljena ista roba.

Isto oko nabavke kruha mi nije jasno. Ne mogu da vjeurjem da je pekara iz Sarajevo mogla biti jeftinija nego neka sa USK. 

Da se Hrvatska potencija mogu da shvatim, jer je u EU, medjutim i o tome se moze diskutovati.

Ali sa druge stane zasto bi IOM mislio na nas, kad mi sami uvozimo stavari kojih dovoljno imamo (naprimjer vode)...

Dobro, nasa voda se isto moze u Hrvatskoj naci. Prije, neznam kako je sad. U Zadru jest da su je skoro pa sakrili ispod donjeg regala aaali nasla sam ja njuuu.B| Po tom pitanju  sve je do potrosaca. 

3 minutes ago, Grunf said:

Kirija i režije ? A vjerovatno računaju tu i troškove plata, ishrana, zdravstvo...

Men se cini da je negdje spominjato da je ta suma za uspostavljanje Bire otisla. Znaci mokri cvor kreveti grijanj ako nije radil ... -

Sto se emisije tice. Emisija nije mjesto gdje ce rjesiti problem vec upoznati javnost.

Peter - tipican evropski cinovnik koji obnasa duznost u granicama svojih ovlastenja. IOM je u Bih prisiljen da luta i onda ne treba puno da sve to poprimi i politicke dimenzije. Oni se cesto zaglave u nase blato, kao i u saradnji sa nekompetetnim politicarima.

Cikotic - fenomenalan, pragmatican ne znam odkud on u SDA. Mislim da je poslije Zvizdica, top psoliticar u Bih. Mogu misliti sta se sve moralo koordinirati da se nesto napravi. Ostala mu je mrlja sa Bradinom, gdje je pokusao isoristiti neke stare odluke da bi maknuo migrante na sigurno. Imam povjerenje u njega da ce izvuci maksimum iz ovog.

Ruznic - simpatican u neku mjeru, ali vise je kao uznemireni prvacic koji se gubi. Brka hierarhiju, brka funkcioniranje drzave, ulogu IOMa, .. nekakve mahalske teorije koje nebi trebao iznosti na ovom nivou. Ne mogu se oteti cinjenici da se iz ove migrantske krize moglo puno, puno vise izvuci sa sam USK Ovo je jedan ad hoc, amatersko-mahalski pristup problemima, i on jednostavno radi posao za koji nije kompetentan. Mislim da IOM i drzava nemaju tu nekog odgovarajuceg partnera na USK. 

Pametan premijer, pametni gradonacelnici su mogli eleganto napraviti migrantski centar u Lipi uz angazovanje domaci firmica za snadbijevanje i servisiranje. Sa ovim Selmom se moze raditi i rjesavati problem. Postepeno kreirati rutu gdje migranti nece ici kroz grad Bihac vec da se utaru nove rute koji ima koliko hoces. 

Ruznic i Fazlic su izuzetno tanki, njihove jadikovke su postale dio njihovog politickog profila. Imali su priliku da za grad naprave jedan profitabilan projekt i elegantno izvuku korist, ali oni to nemaju u svom DNK, i oni jednostavno ne znaju bolje i drugacije. 

Koliko god prost i koruptivan bio Emdzo, on bi ovdje izvukao veliku korist i za grad a i za sebe i ljude sa kojim je talu.

To je moje misljenje... ali vodje se ekipa vodi sa onim 'a jes vidjo jes im reko, a nek im je reko'.

• Like 1
  • Dislike 3

Ja se ne bih slozio sa tobom @Ribar u pogledu Cikotića. Nikako. Taj čovjek je zalutao u politiku, čak i loše mulja jer da bi bio dobar političar treba znati "muljati" - biti dobar orator ali i demagog. Cikotić nije ništa od toga. Nula ! Jedna velika nula. Cikotić nije apsolutno ništa napravio i zato se pokušava pravdati ali i to mu ne ide od ruke.

Update: Sad sam skontao da se ti možda i zezaš u povodu ove spodobe. 

BTW jesi ti onaj hatinčanin? Kanada i to? Po IP jesi a ako jesi onda pitaj druge Hatinčane iz prve ruke kako im je kad tutnje Kombiteksom pa ti svrate u šanu dok ti spavaš (i sam sam jedan od njih)

prije 2 minuta, Grunf said:

Ja se ne bih slozio sa tobom @Ribar u pogledu Cikotića. Nikako. Taj čovjek je zalutao u politiku, čak i loše mulja jer da bi bio dobar političar treba znati "muljati" - biti dobar orator ali i demagog. Cikotić nije ništa od toga. Nula ! Jedna velika nula. Cikotić nije apsolutno ništa napravio. 

Update: Sad sam skontao da se ti možda i zezaš u povodu ove spodobe.

Ne zezam se, to je moje misljenje. Vrijeme ce pokazati, rano je jos.. tu je par mjeseci.. mozda i grijesim u procjeni. Ne pravi cuda, ali moze se i tako kvalifikovati kad uzmes u obzir onu dvojicu prije njega, .. da ne trosim vrlo teske rjeci pogotovo ne na predhodnika.

Naveo je primjer Srbije. Nema puno pameti, napravis recept.. smjestaj, snadbijevanje, i uzimas redovno novac. Sad Mustafa je iskljucio USK iz rjesavanja Lipe, a Lipa ce se napraviti i ovako i onako. Selmo ce napraviti saradnju sa IOM-om, i naravski bice tu firmi koje nisu iz USK. E onda idemo na jadikovku i pljuvanje po drzavi i kantonima.. plakati i izigravati zrtve. Sam ovaj Peter kaze da su u Sarajevu dobro organizovati i da je krug zatvoren. Opet, lakse je kukati .. mada nije isplatnije.

• Dislike 1
6 minutes ago, Ribar said:

Ne zezam se, to je moje misljenje. Vrijeme ce pokazati, rano je jos.. tu je par mjeseci.. mozda i grijesim u procjeni. Ne pravi cuda, ali moze se i tako kvalifikovati kad uzmes u obzir onu dvojicu prije njega, .. da ne trosim vrlo teske rjeci pogotovo ne na predhodnika.

Naveo je primjer Srbije. Nema puno pameti, napravis recept.. smjestaj, snadbijevanje, i uzimas redovno novac. Sad Mustafa je iskljucio USK iz rjesavanja Lipe, a Lipa ce se napraviti i ovako i onako. Selmo ce napraviti saradnju sa IOM-om, i naravski bice tu firmi koje nisu iz USK. E onda idemo na jadikovku i pljuvanje po drzavi i kantonima.. plakati i izigravati zrtve. Sam ovaj Peter kaze da su u Sarajevu dobro organizovati i da je krug zatvoren. Opet, lakse je kukati .. mada nije isplatnije.

Selmo je instalirana marioneta i radi po tuđem nalogu. Nije on baš bistar ali je podmuklac. U ovom leži problem kako ti sam kažeš - uzmi novac ali preko tuđih leđa. Centri se otvaraju samo na USK. Ono što govore Sarajevo ovo-ono...to je čista demagogija. Sarajevo bi trebalo imati 50-60 000 ovih mrkih da bi imalo težinu situacije kakvu Bihać ima. Par hiljada je sića na toliki grad i toliko stanovništvo. Da se ja pitam SVI kampovi na USK bi bili ekspresno zatvoreni i to sad u sred zime. To bi natjeralo ovakve poput Selme i SDA klike da traže druge lokacije pod hitno van kantona. Možemo mi Dodiku reći ovo- ono al on je pametno odradio - neću novce al neću ni migrante. Kad baciš na papir i zbojiš materijalnu štetu koju su napravili a ogromna je kroz tri godine da ne govorim o ljudskim životima, strahu , stresu... korist od tog je puno manja nego šteta. Onog momenta kad dodje šteta na naplatu tek će se onda kukati.

• Like 1

Lično boli IOM qurac za migrante njima su bitne pare i migranti su njima način da se financiraju njihove velike Plate troškovi hrana spavanje o tome sam već pisao na forumu . 
Na taj način opstaju sve te organizacije oni na migrante ne daju ni 10 % sredstava koje dobiju od EU 

• Like 1
prije 26 minuta, 1260 said:

Ovo vec posteno izgleda. Samo da i to ne zapale ilegalni piromani.

Sto se tice silne love koja se nekontrolisano trosila, da li ce to iko ikada pravdati, mislim ne mora kod nas, ali u EU?? ili je i to isto sranje kao kod nas, samo drugo pakovanje?

Toliko je love oprano, Izetbegovici su male mace sta je ova bjelosvjetska bagra u stanju da opere preko ove krize. Nasi samo uce od profesionalaca.

Jedno mi nije jasno...dok na Lipi nije apsolutno bilo ničeg migranti su se kupili po gradu i vozili gore. Sad kad je zvanično i postoje uslovi, sad su pušteni da budu u gradu i hodaju ulicama po cijelu noć. Građevina puna, željezara puna, Kombiteks vjerovatno pun jer cijelu noć urliču po krugu Kombiteksa i naganjaju se sa psima lutalicama, kuće u kojima trenutno niko ne živi su prepune, jeb*** grad je prepun ovih propalica. Ko koga ovdje j***? 

• Like 3
prije 22 minuta, Grunf said:

Jedno mi nije jasno...dok na Lipi nije apsolutno bilo ničeg migranti su se kupili po gradu i vozili gore. Sad kad je zvanično i postoje uslovi, sad su pušteni da budu u gradu i hodaju ulicama po cijelu noć. Građevina puna, željezara puna, Kombiteks vjerovatno pun jer cijelu noć urliču po krugu Kombiteksa i naganjaju se sa psima lutalicama, kuće u kojima trenutno niko ne živi su prepune, jeb*** grad je prepun ovih propalica. Ko koga ovdje j***? 

Morali su ih pustiti dok ne srede gore kamp, oni gore ne mogu ni raditi dok su oni tamo.... 

Ma ruglo živo.. 

22 minutes ago, Grunf said:

Ne vjerujem da su sve završili. Ali dan-dva i na Lipu će ih smjestiti. Osim ako ministar ne bude imao neki sexy prijedlog

8 minutes ago, Pavarotti said:

Pa jedno je ljeto. Nece ih voziti u onu kaljuzu obzirom da uslovi, odnosno oni satori nisu spremni. 

Pa ništa nije bolje ni u gradu na ulicama...opet blato, hladnoća,bez obroka, bez vode, bez higijenskih usliva, bez zdravstvene ali i siguronosne zaštite za njih same. Na to sam mislio

prije 15 minuta, Pavarotti said:

Pa jedno je ljeto. Nece ih voziti u onu kaljuzu obzirom da uslovi, odnosno oni satori nisu spremni. 

Ti satori ce se praviti isto mjesecima, mozda i godinu dana sa spososbnosti nase vojske. 

Ja ne znam zasto treba toliko dugo da se postave vojnicki satori, pa preko 2 sedmice ih vec mudaju.

Edited by jokesOnYou
  • Like 1
prije 2 minuta, Grunf said:

Pa ništa nije bolje ni u gradu na ulicama...opet blato, hladnoća,bez obroka, bez vode, bez higijenskih usliva, bez zdravstvene ali i siguronosne zaštite za njih same. Na to sam mislio

Ma policija i ovako kuka da stanje gore nije idealno kad je njihov posao u pitanju. I ja vjerujem da je tako. Sigurno njima ne bi odgovaralo da im se sruci jos 400-500 smrznutih i onda iz tog razloga i nervoznih migranata. 

Mada ako te satore zavrse danas-sutra i ako bude grijanje, onda se slazem i nema opravdanja da ih ne kupe i voze gore. Barem da popune kapacitete satora. 

Svi mediji pa i Bišćani net kukaju kako je teško migrantima. Što nekukaju o Bišćanima koji nemaju dovoljno ogrijeva za Zimu?

Kakva je to užasna propaganda? Boli me neka stvar za azijatima nek svi umru od hladnoće, zašto borci 501 i 502 danas nemaju besplatno grijanje?

BORCI 501 i 502 NEMAJU PARA DA UPLATE DRVA ZA GRIJANJE a mi JEBENIM HINDUSIMA I AZIJATIMA moramo davati DŽABE!

Svaki dan sve i jedan medij (uključujući i Bišćani net) bombarduju nas kako je migrantima HLADNO... 

Nek pomru pizda im materina. 

• Like 2
  • Dislike 1
prije 30 minuta, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Svi mediji pa i Bišćani net kukaju kako je teško migrantima. Što nekukaju o Bišćanima koji nemaju dovoljno ogrijeva za Zimu?

Kakva je to užasna propaganda? Boli me neka stvar za azijatima nek svi umru od hladnoće, zašto borci 501 i 502 danas nemaju besplatno grijanje?

BORCI 501 i 502 NEMAJU PARA DA UPLATE DRVA ZA GRIJANJE a mi JEBENIM HINDUSIMA I AZIJATIMA moramo davati DŽABE!

Svaki dan sve i jedan medij (uključujući i Bišćani net) bombarduju nas kako je migrantima HLADNO... 

Nek pomru pizda im materina. 

Od takve generalizacije nemas nista, malo je kompleksnije postalo sve, ocito. Ali, znam i ja nekada preko tastature iskazati nezadovoljstvo i pojednostaviti stvari koje zapravo nisu tako jednostavne.

Razumijem nezadovoljstvo. I ja sam nezadovoljan, narocito zbog spoznaje da je bilo vise nego dovoljno novca da se ovaj problem rijesi i krene dalje u finalno rjesavanje cjelokupne krize. Steta sto je sve zavrsilo u dzepovima nekolicini biznis-patriota i sto im i dalje nije dosta. Steta sto nisu svi troskovi transparentni i prosli proceduru redovne provjere od nekoliko institucija, te sto se i dalje sve dogovara preko veze, a na stetu naroda i migranata.

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...