Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

2 hours ago, Haldir said:

Kad su centri uspostavljani, jel ono Rosic  SDA kadar bio premijer US kantona ?

1 minute ago, Grunf said:

Samo lupiti zakonske poreze ovim našim građanima i to će biti dovoljno

Nije dovoljno trebaju i kazne pasti .

• Like 1

2 hours ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Šta kae reiss.... ima li mjesta za nas nevjernike bošnjake koji ne volimo SDA i Pakistance?

Hoće reis da natukne hudbu da mi nevjernici treba da budemo protjerani iz BIH da se nasele vjernici Indijci i Pakistanci.

A najzanimjivije sto niti reis ili bilo ko drugi iz politike nije nista ruzno rekao ili osudio postupak ljudi iz Konjica sto su blokirali izmjestanje jednog dijela migranata u objekat u vlasnistvu Oruzanih snaga BiH na podrucju opcine Konjic to su ti dvostruku arsini koje vodi SDA stranka preko svojh zastupnika pocevsi od reisa i zastupnika te naroda koji je direktno dobio neki interes od ove stranke. 

U Bihacu je narod blokirao privatni objekat a u Konjicu drzavni odnosno vojni sto ima posebnu tezinu po sili zakona. Zamisli a u normalnoj zemlji neko blokira vojni objekat ?

• Like 2

8 minutes ago, Barba said:

A najzanimjivije sto niti reis ili bilo ko drugi iz politike nije nista ruzno rekao ili osudio postupak ljudi iz Konjica sto su blokirali izmjestanje jednog dijela migranata u objekat u vlasnistvu Oruzanih snaga BiH na podrucju opcine Konjic to su ti dvostruku arsini koje vodi SDA stranka preko svojh zastupnika pocevsi od reisa i zastupnika te naroda koji je direktno dobio neki interes od ove stranke. 

U Bihacu je narod blokirao privatni objekat a u Konjicu drzavni odnosno vojni sto ima posebnu tezinu po sili zakona. Zamisli a u normalnoj zemlji neko blokira vojni objekat ?

ma vidis da je sve u interesu. Ne postavljaju se prava pitanja - i to o cijelokupnoj migrantskoj krizi!

• Dislike 1

2 minutes ago, Lidjo said:

ma vidis da je sve u interesu. Ne postavljaju se prava pitanja - i to o cijelokupnoj migrantskoj krizi!

Sve je interes od skupog najma pa do nabavkih za potrebe migranata od jednog covjeka odnosno vlasnika Robota koji ocito ima politicke zastitare kojima redovno placa reket . 

prije sat vremena, Barba said:

jbg.. ti bi neutralnog reisaa... ovo je Zeleni Reis.. SDA Zeleni Reis sa žutim EU zvjezdicama oko glave, koji ima manji moralni domet od prosječne prostitutke. 

• Like 1

1 hour ago, Barba said:

Razlika između Konjica (dakle Bradina) je u tome što je gradonačelnik Konjica iz SDA stranke. Zato se lako odustalo ili je sama kasarna u opstini Konjic bila samo obmana Bišćana...

2 minutes ago, Haldir said:

Najmanje 7200 migranata Hrvatska je ilegalno vratila u BiH

Ispravno mozda cak i vise od ovog broja pitanje je zasto Bosna po istom principu ne vraca u Srbiju a srbija u Makedoniju ali hebi ga treba uzeti novac od EU i praviti se glup i govoriti ovo je svjetski problem. 

Ali na kraju kad uspostave trajne kampove u nazoj zemlji citava EU ce vracati kod nas sav olos iz svojih zemalja a tu ce biti nekoliko trajnih organizacija za nadzor i selekciju koji ce od migranata moci u EU .

Po istom principu je vrsena selekcija katolika iz Mijamara ili ti Burme na granici sa Thailandom je bilo nekoliko kampova svaki koji je bio katolik je dobio direktnu kartu za Nizozemsku cak su za njih izmisljali nova imena jer vecina ljudi u Burmi nema prezime niti bilo kakav dokument osim neke nepisane krstenice sa prve pricesti . 

• Like 3

21 minutes ago, Haldir said:

Najmanje 7200 migranata Hrvatska je ilegalno vratila u BiH

Da smo tih 7200 vratili u Srbiju bilo legalno ili ilegalno sve bi bilo puno bolje. Kuknjava o vraćanju ilegalaca iz Hr kreće od vrha SDA stranke, jer su išli logikom uzeti novce, pustiti migrante da prođu kroz BiH. Ali nećeš. Nikad niko nije postavio pitanje zašto je Srbija pustila a i prebacila možda i sto hiljada ilegalnih migranata u BiH. Tih 7200 je zanemariva brojka naspram ove. Čestitke Hr policiji na savjesnom obavljanju svog posla

Odjednom se sarajevsku nazovi režiseri počeli baviti migrantskom krizom.  Snimili jedan film i misle da su pokupili svu pamet svijeta.

Svako misli da je neki bloger, analiticar,... tumačiti nesto 320 km daleko

https://radiosarajevo.ba/metromahala/ja-mislim/haris-pasovic-malogradanka-ne-zeli-da-zna/403292?fbclid=IwAR0plkYfGu3IOrw-98R3nl2bf9ABNRbKYPAZVg6nrmbiDdkpp4o2FoRp8Ko

1 hour ago, 1260 said:

Odjednom se sarajevsku nazovi režiseri počeli baviti migrantskom krizom.  Snimili jedan film i misle da su pokupili svu pamet svijeta.

https://radiosarajevo.ba/metromahala/ja-mislim/haris-pasovic-malogradanka-ne-zeli-da-zna/403292?fbclid=IwAR0plkYfGu3IOrw-98R3nl2bf9ABNRbKYPAZVg6nrmbiDdkpp4o2FoRp8Ko

Lekcija broj 1: Reputacija

Egoistični mit: Mislim da sam svjetski poznata ličnost

Činjenica: da brko ovo nije objavio i da par pro SDA medija nije prenijelo JA ne bih znao da ovaj čovjek postoji iz prostog razloga što ne pratim šund.

Egoistični mit: Mislim da sam dobar matematičar ali i statističar

Činjenica: podaci koje je dotični pokupio negdje na internetu dokazuju koliko ljudi mogu ispasti glupi u neprovjerenim činjenicama. Naime i ako je tačan procenat od "samo" 1,3% da su kriminalna djela pocinili migranti onda je to strašno puno i ovo mu nije trebalo da se ovoliko prospe. Bacivši na papir ispada da je 0,05% ljudi uradilo čak  1,3% kriminalnih radnji. Zamjenite to stvarnim brojkama i vidjet cete da je izrekao novi mit.

Egoistični mit: ja sam uz to i odličan ekonomista

Činjenica: jednostavno i za iznos od 5,8 miliona KM državi je utajeno 580.000 KM poreza.

Egoistični mit: ja sam ekspert za bezbjedonosnu situaciju u zemlji

Činjenica: i uz procenat od "samo" 1,3% kriminalnih djela (što je puno) 99% krivaca nikad nece biti pronađeno niti sprovedeno pravdi.

Egoistični mit: Znam sve o Zakonima BiH

Činjenica: dotični bi trebao znati da postoji Zakon o readmisiji i da je stav ove Sanele ispravan u pogledu priča o dokumentima-podizanju novca itd jer iz tog proizilazi da je jednostavno utvrditi identitet istih i vratiti ih u maticnu zemlju.

Egoistični mit: ja sam humana osoba

Činjenica: ovo je uradio samo zbog licne promocije

.....

Ima toga puno, ovo je na brzinu moj mali osvrt na ovog anonimusa

• Like 3
  • Haha 1

1 hour ago, 1260 said:

On je veliki sup*k - ovakvima netreba medijsku paznju davati.

pašović je nas prozivao na twitteru da kao želimo praviti nezavisnu državu krajinu:)on je ona vrsta salonskih smradova koja će rađe pojesti govno koje mu servira hans nego kolač koji mu nudi hase jer on misli da je to cool i urbano.

• Like 2

Potpuno nebitni likovi koji sebe prezentiraju na pogrešan način kao i facebook ratnici u komentarima . Svi su oni za prava migranata ,homoseksualaca ,obespravljenih žena djece vole i Palestinu a u suštini nikad marke nekoj sirotinji nisu dali Kokuz do kokuza nema ih pas za šta ujesti .

Nakon potresa u Hrvatskoj velik broj poznatih ide u Petrinju samo da se uslikaju i to je to .

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...