Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Migrantska kriza je biznis i to tako ide prvenstveno za IOM vlade gradonacelnike pa do sitnog krijumcara ili taksista ili iznajmljivaca kuca stanova. 

Ponavljam po 100 put nema rjesavanja krize bez zakonskih i podzakonskih akata mi se jos uvijek koristimo preuzetim zakonom od Jugoslavije taj sam zakon vise nije adekvatan jer se pojmovi migrant azilant uveliko promjenio treba uvesti druge adekvatnije nazive za ove nadolazece horde . 

Konstantna prica oko navodnih maloljetnih migranata na FTV i zamagljivanje njihovog lica u prilogu je smijesno iz vise razloga prvenstveno ne radi se o mladjim maloljetnicima odnosno bebama ili djeci mladjoj od 7 godina da im moraju sakriti lice vec se radi iskljucivo o manipulaciji sa narodom nije niko budala da ne vidi da je ocita laz da su maloljetnici .

Jos malo ocekujte prilog Abu Ali iz Pakistana star 9 mjeseci i njegov prijatelj Ali Ali star 8 mjeseci loze vatru ispred borica jer ih nece odgovateljice i volonteri iz IOM-a da podoje na svojoj sisi . 

• Like 3
  • Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3552

• rucica1

1438

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

1 hour ago, Barba said:

Migrantska kriza je biznis i to tako ide prvenstveno za IOM vlade gradonacelnike pa do sitnog krijumcara ili taksista ili iznajmljivaca kuca stanova. 

Ponavljam po 100 put nema rjesavanja krize bez zakonskih i podzakonskih akata mi se jos uvijek koristimo preuzetim zakonom od Jugoslavije taj sam zakon vise nije adekvatan jer se pojmovi migrant azilant uveliko promjenio treba uvesti druge adekvatnije nazive za ove nadolazece horde . 

Konstantna prica oko navodnih maloljetnih migranata na FTV i zamagljivanje njihovog lica u prilogu je smijesno iz vise razloga prvenstveno ne radi se o mladjim maloljetnicima odnosno bebama ili djeci mladjoj od 7 godina da im moraju sakriti lice vec se radi iskljucivo o manipulaciji sa narodom nije niko budala da ne vidi da je ocita laz da su maloljetnici .

Jos malo ocekujte prilog Abu Ali iz Pakistana star 9 mjeseci i njegov prijatelj Ali Ali star 8 mjeseci loze vatru ispred borica jer ih nece odgovateljice i volonteri iz IOM-a da podoje na svojoj sisi . 

Zakoni postoje i odlični su...samo ih se treba pridržavati i odrediti prioritete. Npr. ne može zakon o azilu biti "stariji" u ovom slučaju imati prioritet nad Zakonom o granici tj. graničnoj službi. Tu je lijepo definirano kako se granica prelazi i šta se događa sa onima koji prođu istu mimo graničnog prelaza. Dakle, samo poredati prioritete i držati se slova Zakona. ali eto i Zakon o azilu bi trebalo pod hitno mijenjati, ako se nekom ne može utvrditi identitet u roku od zakonskih 14 dana, uraditi po sporazumu o readmisiji i vratiti ga u zemlju iz koje je zadnje došao, npr. Srbija. Do utvrđivanja identiteta nema napuštanja azilanstkog centra. Oni koji nisu podnijeli zahtjev za azil odmah udaljiti na isti način. I gotovo

6 hours ago, Grunf said:

Zakoni postoje i odlični su...samo ih se treba pridržavati i odrediti prioritete. Npr. ne može zakon o azilu biti "stariji" u ovom slučaju imati prioritet nad Zakonom o granici tj. graničnoj službi. Tu je lijepo definirano kako se granica prelazi i šta se događa sa onima koji prođu istu mimo graničnog prelaza. Dakle, samo poredati prioritete i držati se slova Zakona. ali eto i Zakon o azilu bi trebalo pod hitno mijenjati, ako se nekom ne može utvrditi identitet u roku od zakonskih 14 dana, uraditi po sporazumu o readmisiji i vratiti ga u zemlju iz koje je zadnje došao, npr. Srbija. Do utvrđivanja identiteta nema napuštanja azilanstkog centra. Oni koji nisu podnijeli zahtjev za azil odmah udaljiti na isti način. I gotovo

Na to mislim zakon o Azilu jer ne možeš aplicirati ako ne ispunjavaš osnovne uslove . A najosnovnije slovo zakona je da se ne možeš kretati po zemlji ako memaš dokumente . 
Migranti su pokazali slabost u svakoj zemlji jer ih svako gleda na human način a oni to iskorištavaju do maksimuma .

Biscani.net i ostali portali ne prave dobro Biscanima. Samo govore da je u kampu lose, ali ne govore ko je kriv. Ovako ispada da smo mi biscani nehumani, ovakvi onakvi. Migranti imaju slobodu kretanja, ako im se hotel Lipa ne svidja a oni mogu polako nazad od kud su dosli. Budemo li mi njima davali 5 zvjezdica smjestaj njih ce sve vise dolaziti i necemo ih se nikad rijesiti. Ne trebaju se kupati u ledenom potoku, i mi smo u ratu bili bez struje, uzme se vesni lonac ugrije voda na vatri pa ozezi polivaj se.To sto su oni lijeni ugrijati sebi vodu je njihov problem. Da ne bi mozda i dzakuzi ili muziku po naruzbi dok se kupaju. Sapun dobiju od crvenog kriza, vode-Une ima koliko hoce, znaci vesni lonac na krkacu pa se kupaj.

• Like 8
21 hours ago, rucica1 said:

ovo je zaista strasno, prestrasno. Zamislimo, ovo se moze lako i kod nas desiti. Kad nasrne 5000 ljudi ili vise, nema te sile koja to zaustavi. Prema tome samo zica, zid i nadzor granice!

• Like 2
  • Dislike 1
prije 9 minuta, Lidjo said:

ovo je zaista strasno, prestrasno. Zamislimo, ovo se moze lako i kod nas desiti. Kad nasrne 5000 ljudi ili vise, nema te sile koja to zaustavi. Prema tome samo zica, zid i nadzor granice!

Kad krenu ratovi na bliskom istoku (a znaš da je to pitanje godine, mjeseca) .. računaj da neće 5000 krenuti na Balkan već 50 miliona... jer njih na bliskom istoku ima 400 miliona. 

2 hours ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Šta ćeš kad te vlastiti lokalni portal naziva fašistom.

Bihaćki portali objavljuju vjesti kako mi nedamo migrantima bolje uslove i kako je njima teško...

Koliko EURA su naplatili nazivanje vlastitih građana netolerantnim. 

Daj nam molim te link gdje je ovaj portal gradjane nazvao fasistima. Nekako mi je to skroz tesko povjerovati

Ne zna se ko je veća budala...al izgleda da tu jami ko šta jami. Ovi doturaju odjeću, obuću i ostale potrepštine i vjerovatno se okoriste a migranti to dobiveno prodaju u sred grada na trgu ispred DM-a...hahahahaha. Jučer centar grada ko Jakuševac u Zagrebu

• Like 1
  • Sad 1
57 minutes ago, Grunf said:

Ne zna se ko je veća budala...al izgleda da tu jami ko šta jami. Ovi doturaju odjeću, obuću i ostale potrepštine i vjerovatno se okoriste a migranti to dobiveno prodaju u sred grada na trgu ispred DM-a...hahahahaha. Jučer centar grada ko Jakuševac u Zagrebu

Sta radi inspekcija i policija? Ovamo prodaju humanitarnu pomoc a pred novinarima poziraju u papucama.

• Dislike 1

Visoki predstavnik za sigurnost, kako to gordo zvuci, rekao bi covjek da je eu neka vojna sila. 'Visoki' se mozda  odnosi na njegovu visinu, jer sve ostalo je smijurija, pa ovom starom usljivom senilnom srolji koji je navodno zaduzen za 'sigurnost' na desetine tisuca ilegalaca koji skrivaju identitet ulazi u tu istu Eu na izvolte. O come ovaj senilac laprda, u Turskoj ima par milijuna ilegalaca, to je kap u moru onoga sto dolazi, a ovaj brisleski sroljavi birokrat prica o  'rasporedivanju' ,pa gdje to 'rasporediti' svu tu rulju koja nadire??? 'Rasporedivanje' je rjesenje???.

• Like 2
13 hours ago, saco said:

Zašto bi trebali? Zašto prerasporediti migrante po cijeloj državi?

12 hours ago, Rijecanin said:

Visoki predstavnik za sigurnost, kako to gordo zvuci, rekao bi covjek da je eu neka vojna sila. 'Visoki' se mozda  odnosi na njegovu visinu, jer sve ostalo je smijurija, pa ovom starom usljivom senilnom srolji koji je navodno zaduzen za 'sigurnost' na desetine tisuca ilegalaca koji skrivaju identitet ulazi u tu istu Eu na izvolte. O come ovaj senilac laprda, u Turskoj ima par milijuna ilegalaca, to je kap u moru onoga sto dolazi, a ovaj brisleski sroljavi birokrat prica o  'rasporedivanju' ,pa gdje to 'rasporediti' svu tu rulju koja nadire??? 'Rasporedivanje' je rjesenje???.

To je ono što ja trubim cijelo vrijeme. Zašto rapoređivanje bilo gdje kad im treba par sati da predju sa jednog kraja BiH na drugi,nemaju potrebu niti da prenoće. Kažem 'zašto' jer ti ljudi ionako ne žele ostati u BiH. Čemu smještaj tih ljudi osim ako ih sama EU ne želi naseliti ovdje umjesto u EU. Samo glupim balkancima je teško shvatiti ovu direktnu poruku od strane EU

• Like 1

Smatram da bi neki od portala stvarno trebao da napravi i clanak o uslovima u kampovima unutar EU. Evo konkretno, nasao sam na jednom njemackom portalu, pa uz pomoc google translate-a uspio nesto prevesti (sebi), mozete i vi tako:

https://www.deutschlandfunkkultur.de/nach-dem-brand-in-moria-das-elend-der-gefluechteten-auf.979.de.html?dram%3Aarticle_id=490858

Ukratko, ocajni uslovi i stanje puno gore nego na Lipi. S tim da na Lipi moze postati jednako ovako grozno. 

• Like 1

Ovo su slučajevi gdje volim stil americke policije: prvo pucaj pa pitaj šta je bilo. Većina izgrednika će završiti u Bihaću još danas. Ne , ne nisu to teroristi to su doktori i inzinjeri...hehehe. Ja ne bih slao policiju da brani ove IOM-ovce.

• Like 2

i sta ce biti posljedice ovog sukoba sinoc? Kakve konsekvence ce ovo imati? Sta ceka pocinioce?

Gdje sad Selmo sto ne stane pred kameru? Gdje je sad Sattler, sto on ne stane pred kameru?

Sad svi sute ko p...

Da je bilo ici na ratne vojne invalide ili lokalne ljude tuci, tu nebi policija stedila!

• Like 2
  • Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...