Jump to content
FORUM

Recommended Posts

I sta rece krmace Semso ... nije tacno da migranti rade toliko krivicnih dijela i da je to neznatan broj hahahaha.

Ovi divljaci su se najeli i napil pa im sila udarila u glavu uskoro kad se ovakve grupe po par hiljada budu kretali po gradovima i budu ubijali i lomili sve pred sobom nece im niko nista moci pitanje dana kad ce se ovo desiti . 

Pisali bi oni meni krv danas sve do jednog u zatvoru .

• Like 1
  • Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3556

• rucica1

1442

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Neka se samo prica o humanom rjesavanju i zbrinjavanju ovih olosa sve do jednog treba deportovati a do deportacije ih drzati u strogoj izolaciji zatvorskog tipa . Oni jednostavno rade sta hoce jer im se to dozvolilo a radit ce i jos gore stvari samo polako . Zar niko ne vidi da oni svjesno narusavaju red i mir ako je u stanju udariti na naoruzanu policiju sta ce tek ocekivati neka bespomocna zena, dijete ,starica obican gradjanin?

• Like 1

@saco  analizirajući (navodni) uzrok ali i poslijedice još malo pa smo dogurali do francuskog charlie hebdo scenarija. Mislim situacija je namjerno iscenirana (poput paljenja Lipe) to vidi i laik ali opasno je ovo ako se ponovi. Samo maloumnik može tvrditi suprotno. A BTW mi smo jedina zemlja na tlu evrope koja nema nikakvu antiterorističku strategiju

• Like 1

Hr mediji su nas proteklih dana bombardirali slikama s Lipe, danas totalni muk, velika vecina je uredno odsutila jucerasnje divljanje ilegalne stoke i unistavanje policijskih auta. Sva ta medijska g ovna su potkupljena i o tome treba voditi racuna. Ono jucer je bila uvertira i pokazna vjezba. Gledajuci snimke koje su sami divljaci stavili ne net, to je sve isil-ova banda koju pregrupiraju u Eu oni isti koji su i stvorili isil.

• Like 1
22 minutes ago, Rijecanin said:

Hr mediji su nas proteklih dana bombardirali slikama s Lipe, danas totalni muk, velika vecina je uredno odsutila jucerasnje divljanje ilegalne stoke i unistavanje policijskih auta. Sva ta medijska g ovna su potkupljena i o tome treba voditi racuna. Ono jucer je bila uvertira i pokazna vjezba. Gledajuci snimke koje su sami divljaci stavili ne net, to je sve isil-ova banda koju pregrupiraju u Eu oni isti koji su i stvorili isil.

Vi ste navikli lagati, ne da vam se više ni otvoriti medije. 

Index, net.hr, jutarnji, telegram, n1, 24sata, HRT, RTL, nova. Svi redom su objavili tu infornaciju još jutros. 

prije 26 minuta, Haldir said:

Vi ste navikli lagati, ne da vam se više ni otvoriti medije. 

Index, net.hr, jutarnji, telegram, n1, 24sata, HRT, RTL, nova. Svi redom su objavili tu infornaciju još jutros. 

vrbase, i ovde si doso usmrdjivat forum

• Like 2

5 minuta prije nego sam stavio post, pregledao sam prve stranice svih medija koje si naveo, nigdje ni rijeci, ako su ih i objavili drzali si ih valjda 5 minuta toliko da misle da imaju savjest koje naravno nemaju, prodali su mater i djecu svoju, od gamadi bolje ni ne ocekujem.

• Like 1

Klcic (iz Crvrnog Kriza) rece da su na Lipi dobli dosta pomoci i da svi imaju po 3 vrece za spavanje,3 para obuce. tri jakne, 3 x donjeg vesa, ... nije ni cudo sto to po gradu prodaju. Jos ce poceti i butike otvorati.

• Like 1

Eeeee ovako ćemo i mi ispitat par kolegi naših iz Mirala za koji dan 😁 Adem Ivazović bivši zaštitar u migrantskom kampu Blažuj: Migranti su mi pokazivali snimke na kojima ubijaju Imao sam problema i van posla, migranti su me pratili na ulici, rekao je Ivazović Adem Ivazović mladi Sarajlija skoro dvije godine radio je kao zaštitar u migrantskim kampovima Ušivak i Blažuj. Incident koji se sinoć dogodio u Blažuju pokazao je da to zanimanje nije nimalo bezopasno. Dvadesetak vozila MUP-a Kantona Sarajevo je uništeno, dva policajca su povrijeđena, a u incidentu je učestvovalo dvije hiljade migranata. U migrantskom kampu u Blažuju trenutno boravi oko 3500 migranata, a jedna iskra je dovoljna da pokrene nasilnu reakciju. - Svoj angžman u migrantskom centru u Blažuju kao zaštitar, na tom radnom mjestu sam proveo oko godinu dana. U svakom momentu mog radnog angažmana u kampu je boravilo oko 3500 migranata, počinje Ivazović svoju priču za Oslobođenje. KAKVA JE ULOGA ZAŠTITARA U KAMPU? - Naša uloga je bila nadziranje korisnika kampa i obezbjeđivanje prostorija IOM-a, kao i njihove opreme i osoblja. Smjena je trajala 12 sati. Na početku našeg rada u kampovima bila je prisutna policijska patrola koja nije ulazila u kamp bez prijeke potrebe, kazao je on. TRENUTNO JE U KAMPU VEĆE PRISUSTVO POLICIJE, KAKO JE DO TOGA DOŠLO? - Desio se problem kada je cijeli kamp napao osoblje IOM-a i nas zaštitare pa su se mjere pooštrile, policija je uvela policijski sat u kampu, objašnjava nam Ivazović. OBZIROM DA SI BIO ANGAŽOVAN ISPRED AGENCIJE ZA ZAŠTITU LJUDI I IMOVINE, KOJU OPREMU STE KORISTILI ZA SOPSTVENU ZAŠTITU? - Zaštitari su imali samo odoru. Prema pravilima IOM-a zaštitari ne smiju imati oružje, jer se dešavalo da se i ta oprema od strane zaštitara zloupotrebljavala. Ja sam ponekad nosio vlastiti pancir najviše zbog noževa koje migranti često koriste. I to su mi zabranili objašnjavajući da je nošenje pancira provokativno, priča on. KAKO IZGLEDA RADNI DAN U KAMPU? - Zaštitari su podijeljeni na četiri pozicije, kapija gdje je pet ljudi, a na ostalim pozicijama je po tri čovjeka. U momentima mog angažmana u smjenama je dakle bilo 16 golorukih zaštitara na 3500 migranta. Prisustvovao sam brojnim incidentima. Najviše problema je bilo u šatorima gdje boravi otprilike 300 do 350 ljudi. Kada dođe do incidenata naša je uloga bila da pokušavamo razgovorom smiriti situaciju, ne smijemo ih dodirivati, nego trebamo psihološkim pristupom pokušati spriječiti nerede. Međutim za smirivanje nereda na taj način postoji možda 1% šanse. Nastane haos, naročito ako su u toku tuče gdje dolazi i do našeg fizičkog kontakta kada pokušavamo rastaviti učesnike tuče. U tim situacijama smo često znali biti napadnuti različitim predmetima. Migranti nisu prijateljski nastrojeni prema zaštitarima, ali ni prema uposlenicima IOM-a, rekao je Ivazović. IMAJU LI KORISNICI INTERNU ORGANIZACIJU I HIJERARHIJU? - Migranti su podjeljeni prema zemljama iz kojih dolaze. Imaju svoje lidere, klanove, kao u zatvorima. Ukoliko se desi da premještate nekog od vođa svi staju u njegovu zaštitu. U kampu borave različiti profili ljudi. Ja sam lično doživljavao da mi pojedini migranti pokazuju snimke na kojima se jasno vidi da ubijaju ljude. Takve snimke i različite brutalnosti koje su činili služe im da zastraše zaštitare. Možete li zamisliti kako je obavljati svoje radne obaveze kada znate da u tom kampu borave, ubice i silovatelji, ljudi koji su bili pravi vojnici. Ja sam lmao problema i lične prirode, pratili su me i van posla. Jednostavno mora se biti izuzetno oprezan u postupanju sa njima. Međutim moram istaći da u kampu boravi i veliki broj finih i dobrih ljudi koji su uvijek bili spremni da pomognu, dodaje on. ZBOG ČEGA TAKO ČESTO DOLAZI DO INCIDENATA? - Imaju tri obroka dnevno, uslovi nisu idealni. Veliki broj problema nastane zbog loših higijenskih uslova. Kvalitet hrane nije dobar, pa se zbog toga često znalo desiti da u kuhinji nastanu problemi. Zdravstvena zaštita migranata takođe je znala zakazati. Kada se nekom od korisnika odbije medicinska pomoć dođe do burne reakcije. Dakle, problemi su najčešće nastajali zbog neadekvatne brige i uslova ali i internih svađa, krađa i drugo. Niko u toj priči nije savršen pa su i incidenti česti. Zaštitari npr. nemaju pravo otuđiti korisnicima oružje, drogu, alkohol. To nije bila naša nadležnost. Faktički svi korisnici kampa imaju neko hladno oružje. Posao je na mene ostavilo i psihičke posljedice, kazao nam je Ivazović.

• Like 2
  • Dislike 1

Mah, ovo u Sarajevu je ono kad kazu kamp za 1000 ljudi i onda ga samo nekontrolisano nadograđuju i trpaju, te imas sad 3000-4000 ljudi. Ovako bi bilo sa Birom da policija nije prvenstveno uvela zabranu prijema novih migranata i naravno na kraju zatvorila kamp. Ti cim udjes u Biru odmah na pocetku imas veliku halu slobodnu gdje mozes parkirati jos brdo kontejnera. 

500 je max neki broj. Srbija ima 20 kampova takvog kapaciteta i nikad im se nece desiti ovo sinoc iz logicnih razloga. Kad imas 3-4 hiljade na jednom mjestu, dovoljno je par budala da baci kost, onda psihologija mase odradi svoj posao i od par budala dobijes par hiljada budala. 

Edited by Pavarotti
2 hours ago, Rijecanin said:

5 minuta prije nego sam stavio post, pregledao sam prve stranice svih medija koje si naveo, nigdje ni rijeci, ako su ih i objavili drzali si ih valjda 5 minuta toliko da misle da imaju savjest koje naravno nemaju, prodali su mater i djecu svoju, od gamadi bolje ni ne ocekujem.

Objavili su svi sedam sati prije tvog posta. Dakle, u pitanju je tvoja vlastita neinformiranost jli mozda potreba da seres i optuzujes medije za neke zavjere. 

1 hour ago, Rijecanin said:

Moja jedina greska sto sam uopce isao polemizirati s tobom, to se naravno vise nece dogoditi, uvrede cuvaj za nekog drugog, s ovakvim stavom ne sumnjam da imas sirok izbor.

Tvoja greška je što si došao ovdje širiti dezinformacije i lagati po pitanju medijskih izvještavanja. Možda nisi ni lagao, možda si jednostavno otvorio lokalni portal, pa te ponijelo. To je još gore. 

43 minutes ago, Grunf said:

Pa 2000 ljudi je ucestvovalo. Nije jedan čovjek mogao prevrnuti automobile i ozlijediti policajce

– Zasad imamo informaciju da je osoba koja je proizvela kompletan nered već pod nadzorom u Imigracijskom centru u Istočnom Sarajevu te da joj je izrečena mjera protjerivanja iz BiH – kazao je Cikotić, navodeći kako nadležni organi nastavljaju dalje istražne radnje.

• Like 1
  • Haha 1
2 hours ago, rucica1 said:

– Zasad imamo informaciju da je osoba koja je proizvela kompletan nered već pod nadzorom u Imigracijskom centru u Istočnom Sarajevu te da joj je izrečena mjera protjerivanja iz BiH – kazao je Cikotić, navodeći kako nadležni organi nastavljaju dalje istražne radnje.

Gdje ce ga protjerati ? Na Lipu ? U Bihac ? 

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...