Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 38 minuta, Rijecanin said:

To nisu zvanicnici eu nego europarlamentarci koji su imali spreman igrokaz s novinarima koji su bili s njima, vjerovatno s u to isto vrijeme trebalo pojaviti 50-tak jadnih ilegalaca na granici, jedan od parlamentaraca je iz odbora za građanska prava i moze se baviti samo o pravima onih građana koji su ga izabrali i koji ga placaju  i nema nista s kriminalcima koji u eu ulaze ilegalno. Ovi provokatori dosli su u granicnu zonu bez dozvole  i povrh svega nakon sto ih je policija zaustavila, zaobisli su punkt i policiju i nasilno nastavili dalje, zao mi je sto nema nekadašnje milicije koja bi  polomila sve kosti tom paštarskom ološu. 

Najjednostavnije rješenje je da Talijani  pošalju stotinjak autobusa u Bihać i da si odvezu sve ove doktore i programere u Italiju.   Nije mi sad najjasnije jesu li ovi parlamentarci krenuli na međunarodni granični prijelaz između Hrvatske i BiH da vide legalni postupak kod prelaska granice.  Lična karta,  pasoš itd. Malo mi je glupo da bi ih policajci zaustavili ako sve rade po zakonu. 

prije 9 minuta, rucica1 said:

BiH neće postat čekaonica za ulaz ovog ološa u BiH, ona to već uveliko i jeste. 

• Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3619

• rucica1

1500

• Barba

1267

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

12 hours ago, rucica1 said:

Peter ne samo da se bahato s novcem ponasao nego je svojim nacinom rada urusavao ljudska prava domicilnog stanovnistva (on je  ta prava samo za ilegalce koristio to jest naglasavao). Svojim nacinom rada narusio je vjeru i povjerenje prema EU koja se u svemu ovom kao nesposobna pokazala (da zastiti granice EU) te s tim donacijama pokusava svoju nesposobnost ublaziti to jest opravdati.

Gledam sinoc na austrijskom programu probleme koje je policija imala pri deportaciji jedne izbjeglicke porodice. Mada im je azil odbijen bio isli su to pravo sudom postici. Kada im je na opcem pa i vrhovnom sudu deportacija potvrdjena onda su za "odbranu" podigli Humanitarne organizacije, crkvu pa cak i neke ucenike skole gdje im je dijete islo. Te grupe silom su pokusale policiju u deportaciji sprijeciti. Voditeljica je na skajpu imala ministra unutarnjih poslova te ga pored svih pitanja (koja su za korist ilegalaca postavljana) pokusala na osnovu prava i zastite djece navuci. Na to joj je odgovori da su roditelju (po svim zakonima) duzni svom djetetu zastitu pruziti a ne svojim nezkonskim nacinom tom kaosu izlagati. Mogli su nakon povratka iz svoje zemlje legalno uputit zahtjev za ponovni povratak ali su to pravo sa ovim nacinom, koji se kao krivicno djelo vodi, unistili.Na kraju je dodao, prava se donose kako bi se i postovala a vaze za sviju isto.  Nisam sve od pocetka gledala ali ako mozda nas forumas @Lidjo mogne link naci (vrlo interesantan dialog)... . 

Koliko su samo tu jednu porodicu sudski troskovi, ucesce policije, sama deportacija drzavu ( poreske obaveznike) kostala. O socijali koju su za vrijeme boravka dobivali da i ne govorimo (za to u znak zahvale na kraju i nerede naprave) - i onda se cude kad se narod sve vise radikalizuje.Uz to sve koliko ta zloupotreba ide na stetu izbjeglicama koji stvarno iz ratnih podrucja bjeze.  

Video u kojem se,na osnovu navedenog, prikazuje haos koji su ti "humanitarci" i ova porodica prouzrokovali. Naravno i sam natpis ukazuje na novinare "humanitarce".

https://cazin.ba/video-austrija-deportira-djecu-pod-okriljem-noci-uz-specijalce-sa-psima-i-gusenje-ucenickih-protesta/

• Like 1
23 hours ago, Rijecanin said:

To nisu zvanicnici eu nego europarlamentarci koji su imali spreman igrokaz s novinarima koji su bili s njima, vjerovatno s u to isto vrijeme trebalo pojaviti 50-tak jadnih ilegalaca na granici, jedan od parlamentaraca je iz odbora za građanska prava i moze se baviti samo o pravima onih građana koji su ga izabrali i koji ga placaju  i nema nista s kriminalcima koji u eu ulaze ilegalno. Ovi provokatori dosli su u granicnu zonu bez dozvole  i povrh svega nakon sto ih je policija zaustavila, zaobisli su punkt i policiju i nasilno nastavili dalje, zao mi je sto nema nekadašnje milicije koja bi  polomila sve kosti tom paštarskom ološu. 

Bas ovo sto kazes je ziva istina igrokaz sa novinarcicima u cilju pravljenja senzacije . Jebem ti EU i clanstvo u istoj u kojem ti zabranjuju da cuvas svoju granicu . Nebitno da li se radi o Hrvatskoj ili Grckoj ali ovo je smijesno. Kao kad bi ja tebe u tvojj kuci dosao ismijavati i drzatiti ti predavanja zasto zakljucavas kapiju na dvoristu .

Nigdje veze.

• Like 1

Možete li vi da zamislite samo kakva smo mi država kad vlast mrzi vlastiti narod.

Hajmo sad odgovorite mi:

1. Kako se zove Vlast koja radi za interese stranaca (EU, UN) protiv volje svog naroda koji je izabrao?

a) IZDAJNIČKA VLAST (koju treba na sud izvesti)

b) PRODANA VLAST (koja zbog ogromnog vlastitog kriminala mora na osnovu ucjene da služi strance)

c) STRANA VLAST (ljudi koji se decenijama predstavljaju kao Bošnjaci, Srbi ili Hrvati a zapravo su strani agenti)

Meni je jasno ko dan da SDA i CIKOTIĆ i mnogi drugi.. jednostavno mene mrze a umiljavaju se Amerikancima i Švabama... pa valjda se meni treba umiljavati jer je sistem zamišljen da MI budemo ti koji mjenjamo vlast. 

PO KO PRAVU I KOJOJ VOLJI NARODA JE POTPISAN: MARAKEŠKI SPORAZUM?  KOGA SU PITALI DA TO POTPIŠU?

Ja vam kažem da će se idući rat na balkanu voditi protiv VLASTI (VUČIĆA, IZETBETOGOVIĆA) , a koji će iza sebe imati stranu vojsku i migrante... druge nema 

• Like 1
19 minutes ago, Yo-Ye said:

austrija je neki dan hinjski deportirala djecu u gruziju ili armeniju.nema veze što ih je većina rodjena u austriji,išli su u školu...

Nije to hinjski. Imali su 6 puta termine za deportaciju ali svaki put bi se sakrili. Sest puta za njih su placene avionske karte koje su propale (znaci avio kompanija ne vraca novac). Po svim pravima ne ispunjavaju pravila za dodjeljivanje azila sto je i opstinski kao i vrhovni sud potvrdio. Imali su mogucnost da se vrate i iz svoje zemlje ponovo naprave proceduru za dobivanje azila ali posto se njiov nacin ponasanja u kriminalni cin ubraja tu mogucnost su sebi to jest njihovoj djeci prokockali. Isti slucaj je i po Njemackoj tako da su odlucili da im se ne dostavlja termin deportacije. I sta ti znaci deportirali djecu - pa za djecu su roditelji odgovorni.Neka ih se javno odreknu i brigu starateljstvu prepuste ... . Pa oni i idu na tu varijantu da ce ih radi djece morati primiti - boravak dozvoliti.Sta mislis koliko ilegalaca se na ove fore bacilo - nema ni on krov nad glavom a stanca djecu. Samo mi zao te djece a roditelja nije nimalo. Kolegica zivi u Becu i prica u dvosobnom stanu izbjeglicki par sa cetvoro djece zivi i pred sobom gura trbuh do zuba - peto dijete. U regiji gdje zivim te mame (cast pojedincima) u vecini se tako bahato ponasaju (misle njima se sve mora - inace su im ljudska prava povrijedjena) a za odgoj djece o tome da i ne pricamo. Na osnovu djece nigdje se azil ne dobiva niti to pravilo postoji.  

• Like 2
35 minutes ago, Yo-Ye said:

austrija je neki dan hinjski deportirala djecu u gruziju ili armeniju.nema veze što ih je većina rodjena u austriji,išli su u školu...

U Nizozemskoj je bila slijedeca situacija znaci Nizozemac rodjeni ovdje je ozenjen sa zenom iz Juzne Amerike sa kojom je stekao 3 djece i bio je u procesu sredjivanja papira za suprugu i djecu koja su ovdje rodjena u medjuvremenu je zbog situacije sa Koronom dobio umanjenje posla i samim tim i primanja koja nisu zadovoljavala nivo kojeg moras imati da bi legalizovao nekom boravak . Deportuju covjeku zenu i djecu i to im u pola noci upala policija i strpala ih na avion . Ovo se naziva krsenje ljudskih prava i sloboda i teska nehumanost. Covjek place kao godina mislim ono mogu ga potpuno razumjeti. A sa druge strane imamo stare pedercine koje niko ne dira a dovedu sebi maloljetnih mladica iz Afrike koji kao se tu skoluju a u stvari se radi o cistom pedofilskom pederskom lobiju ovakvih slucajeva ima na stotine ako i ne na hiljade. 

• Like 2
1 hour ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Možete li vi da zamislite samo kakva smo mi država kad vlast mrzi vlastiti narod.

Hajmo sad odgovorite mi:

1. Kako se zove Vlast koja radi za interese stranaca (EU, UN) protiv volje svog naroda koji je izabrao?

a) IZDAJNIČKA VLAST (koju treba na sud izvesti)

b) PRODANA VLAST (koja zbog ogromnog vlastitog kriminala mora na osnovu ucjene da služi strance)

c) STRANA VLAST (ljudi koji se decenijama predstavljaju kao Bošnjaci, Srbi ili Hrvati a zapravo su strani agenti)

Meni je jasno ko dan da SDA i CIKOTIĆ i mnogi drugi.. jednostavno mene mrze a umiljavaju se Amerikancima i Švabama... pa valjda se meni treba umiljavati jer je sistem zamišljen da MI budemo ti koji mjenjamo vlast. 

PO KO PRAVU I KOJOJ VOLJI NARODA JE POTPISAN: MARAKEŠKI SPORAZUM?  KOGA SU PITALI DA TO POTPIŠU?

Ja vam kažem da će se idući rat na balkanu voditi protiv VLASTI (VUČIĆA, IZETBETOGOVIĆA) , a koji će iza sebe imati stranu vojsku i migrante... druge nema 

Marakeski sporazum nije obavezujuci.Nasi nadlezni foteljasi ga samo bolje prouciti moraju. Kad ga je Njemacka trebala potpisati narod se dobro pobunio tako da su strucna lica napravila i prikazala analizu koja potvrdjauje da taj ugovor nije pod mora - to jest obavezujuci.

1 minute ago, rucica1 said:

Marakeski sporazum nije obavezujuci.Nasi nadlezni foteljasi ga samo bolje prouciti moraju. Kad ga je Njemacka trebala potpisati narod se dobro pobunio tako da su strucna lica napravila i prikazala analizu koja potvrdjauje da taj ugovor nije pod mora - to jest obavezujuci.

P.S. A to je i sama Merkelovica potvrdila.

• Like 1
9 minutes ago, rucica1 said:

Nije to hinjski. Imali su 6 puta termine za deportaciju ali svaki put bi se sakrili. Sest puta za njih su placene avionske karte koje su propale (znaci avio kompanija ne vraca novac). Po svim pravima ne ispunjavaju pravila za dodjeljivanje azila sto je i opstinski kao i vrhovni sud potvrdio. Imali su mogucnost da se vrate i iz svoje zemlje ponovo naprave proceduru za dobivanje azila ali posto se njiov nacin ponasanja u kriminalni cin ubraja tu mogucnost su sebi to jest njihovoj djeci prokockali. Isti slucaj je i po Njemackoj tako da su odlucili da im se ne dostavlja termin deportacije. I sta ti znaci deportirali djecu - pa za djecu su roditelji odgovorni.Neka ih se javno odreknu i brigu starateljstvu prepuste ... . Pa oni i idu na tu varijantu da ce ih radi djece morati primiti - boravak dozvoliti.Sta mislis koliko ilegalaca se na ove fore bacilo - nema ni on krov nad glavom a stanca djecu. Samo mi zao te djece a roditelja nije nimalo. Kolegica zivi u Becu i prica u dvosobnom stanu izbjeglicki par sa cetvoro djece zivi i pred sobom gura trbuh do zuba - peto dijete. U regiji gdje zivim te mame (cast pojedincima) u vecini se tako bahato ponasaju (misle njima se sve mora - inace su im ljudska prava povrijedjena) a za odgoj djece o tome da i ne pricamo. Na osnovu djece nigdje se azil ne dobiva niti to pravilo postoji.  

Ovo je tacno njihove zene postoje samo za reprodukciju apsolutno niti jedna ne radi niti ce kad raditi socijala majka svih migranata djeciji doplatak se popenje do najvece plate robu i sve ostalo dobijaju od opcine ili crvenog kriza kupuju u Aldiju najeftiniju hranu citav zivot tako zive na tudjoj grbaci a djeca im nemaju trunka kulture i odgoja cim malo ojaca maltretira sve oko sebe .

47 minutes ago, Barba said:

Ovo je tacno njihove zene postoje samo za reprodukciju apsolutno niti jedna ne radi niti ce kad raditi socijala majka svih migranata djeciji doplatak se popenje do najvece plate robu i sve ostalo dobijaju od opcine ili crvenog kriza kupuju u Aldiju najeftiniju hranu citav zivot tako zive na tudjoj grbaci a djeca im nemaju trunka kulture i odgoja cim malo ojaca maltretira sve oko sebe .

Mislim da sam to vet pisala.Od kolegice kcerka nakon poroda koristila tri godine porodiljski godisnji odmaor (neznam kako se to kod nas naziva) i godinu dana prije nego sto je trebala kod svog poslodavca nastaviti s radom, prijavila je djete u vrtic. Nakon par dana dobila je odbijenicu sa opravdanjem da su mjesta popunjena jer imaju i veci broj migrantske djece.Mozes zamisliti - ona i muz dobro zaradjuju i porezom ih obriju. Odmah je iz istih stopa otisla advokatu i u roku par dana dobila za dijete mjesto.

Za vrtic placaju 270 € . Mame te djece sjede kod kuce, primaju socijalu i sve ostalo  i njima su pokusali prednost dati a oni sto rade i koji su veliki poreski obaveznici +sto placaju 270 € za vrtic... . Danas ta djeca (u vrticu gdje joj sin ide) otimaju igracke iz ruku drugoj djeci i govore im da su Schweine ( svinje ). U zgradama koje su za izbjeglice napravite - u jednoj su samo porodice a u drugoj samci, nece dame ni svoje stubiste da ociste. Sad im salju cistacicu ali im to od socijale odbiju. Toliko o tim mamama i njihovom mentalitetu i kulturi. Moram dodati da su ovi iz Sirije vecinom civilizovaniji i kulturniji. 

4 minutes ago, rucica1 said:

Mislim da sam to vet pisala.Od kolegice kcerka nakon poroda koristila tri godine porodiljski godisnji odmaor (neznam kako se to kod nas naziva) i godinu dana prije nego sto je trebala kod svog poslodavca nastaviti s radom, prijavila je djete u vrtic. Nakon par dana dobila je odbijenicu sa opravdanjem da su mjesta popunjena jer imaju i veci broj migrantske djece.Mozes zamisliti - ona i muz dobro zaradjuju i porezom ih obriju. Odmah je iz istih stopa otisla advokatu i u roku par dana dobila za dijete mjesto.

Za vrtic placaju 270 € . Mame te djece sjede kod kuce, primaju socijalu i sve ostalo  i njima su pokusali prednost dati a oni sto rade i koji su veliki poreski obaveznici +sto placaju 270 € za vrtic... . Danas ta djeca (u vrticu gdje joj sin ide) otimaju igracke iz ruku drugoj djeci i govore im da su Schweine ( svinje ). U zgradama koje su za izbjeglice napravite - u jednoj su samo porodice a u drugoj samci, nece dame ni svoje stubiste da ociste. Sad im salju cistacicu ali im to od socijale odbiju. Toliko o tim mamama i njihovom mentalitetu i kulturi. Moram dodati da su ovi iz Sirije vecinom civilizovaniji i kulturniji. 

Ista stvar sa vrticima jaslicama je i ovdje najveci problem djeca u vrticu a roditelji kod kuce kod migrantske populacije cjena vrtica ovdje zavisi od toga koliko zaradjuju roditelji . Ako rade oba roditelja to se doslovno ne isplati zamisli da moras placati sam vrtic 500 eura i to je lutrija da li ce htjeti da ti prime dijete  a oba roditelja moraju da rade gdje sa djetetom ?

Ja sam srecom imao jednu djevojku iz Bihaca njoj je bilo super posteno je placena bila imala sve sav zaradjeni novac je mogla da sebi stedi mislim novac nije bio bitan koliko je oa pomogla i brinula se za djecu na pravi nacin radije cu platiti malo vise ali makar znas na cemu si.

Ne radi se samo o vrticu vec i o ostalim aktivnostima za djecu od plivanja do raznih sekcija sporta migrantska djeca imaju sve dzaba a djeca kod koji roditelji rade moraju preskupo placati . Ja sam se jednom u skoli posvadjajo sa uciteljicom jer me pitala zasto moja djeca imaju sve najskuplje stvari od tasni pa do obuce odjece ono nigdje veze . Srecom gdje moja djeca idu u skolu nema stranaca mnogo . 

1 hour ago, rucica1 said:

.Nakon par dana dobila je odbijenicu sa opravdanjem da su mjesta popunjena jer imaju i veci broj migrantske djece.Mozes zamisliti - ona i muz dobro zaradjuju i porezom ih obriju.

Je li bolje da djeca iz drugih kulturološki različitih područja idu u vrtiće da se asimiliraju ili da vise na ulici pa ne nauče nista. Eto, frendica ti je našla neki Lösung, kako bi oni našli? Pitam samo NHF

1 hour ago, Vywegh said:

Je li bolje da djeca iz drugih kulturološki različitih područja idu u vrtiće da se asimiliraju ili da vise na ulici pa ne nauče nista. Eto, frendica ti je našla neki Lösung, kako bi oni našli? Pitam samo NHF

Kucni odgoj je glavni fondamet za asimilaciju.Za kucni odgoj su roditelji a oni su u ponasanju  njihovoj djeci prvi primjer. Kako bi rijesenje nasli - pa staviti ih na listu cekanja a posto roditelji citav dan guzu sjedeci taru mogu svojom djecom razne aktivnosti poduzeti. Bar na zapadu toga ne fali a po pitanju informacija, socijalni radnici im na raspolaganju stoje. Sta bi ti ucinio da si na mjestu moje freundice - isao na posao a dijete samo u kuci zakljuco ili bi ostao sa dijetetom kod kuce i na socijalu se natovario. Ma daj molim te procitaj jos jednom Barbin post.Niko nije protiv da ta djeca u vrtic idu ali prioritet trebaju biti roditelji koji rade i svojim radom pune budzet iz kojih se izmedju ostalog i izbjeglice financiraju.Treba biti realan a ne jos s onakvim obrazlozenjem provocirati.  

• Like 1

Ako se ovako sa snabdijevanjem nastavi ima da im garderoba brzo otijesni ( malo i sale nije od viska).:D

10000000_138478141426692_840962656342354

2 minutes ago, rucica1 said:

Ako se ovako sa snabdijevanjem nastavi ima da im garderoba brzo otijesni ( malo i sale nije od viska).:D

10000000_138478141426692_840962656342354

https://www.facebook.com/107285167377732/videos/863789114483736/?__so__=watchlist&__rv__=video_home_www_playlist_video_list

2 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Hrvatsku treba podržati što brani svoju granicu i vraća migrante u BIH.

Problem migranta se treba vraćati iz BIH u Srbiju iz Srbije dalje sve do Pakistana.

Naši ljigavci hoće migrante da šalju u Hrvatsku.. NE IDE....

MORA NAZAD!

Ako ništa pokazali smo se 100% humaniji od hrvatske i hrvata. Samilost je vama misaona imenica.

Edited by Vywegh
11 minutes ago, Vywegh said:

Ako ništa pokazali smo se 100% humaniji od hrvatske i hrvata. Samilost je vama misaona imenica.

Bog kaže budite Milostivi iz razloga što JA treba da odlučim da budem milostiv.

U našem slučaju Migranti su rekli: "BILI VI MILOSTIVI ILI NE, MI NE IDEMO NIGDJE JER NAM SE MOŽE"

Još nam se rugaju smiju nam se u facu i govore "Ne možete nam ništa, nas štiti Amerika".

Onog momenta kad ih napuste oni što ih štite... oni će biti u zemlju utjerani zato što su mislili da imaju pravo na teritoriju Bošnjaka, Srba i Hrvata A NEMAJU. Nisu ni njihovi preci imali neće ni oni. 

Moji preci žive na balkanu hiljadama godina. Kad su Indijcii živjeli na Balkanu? Oni su za mene .. Vanzemaljci.  Ja njih ne posmatram kao ljude uopšte. 

• Like 1

image.png.a6516fc202690faf01bb85fc0c56c4c0.png

Pošto je ovo najposjećenija tema na forumu dao sam si s pravom postaviti ovaj apel iako je offtopic . Ako neko može pomoći hvala mu unaprijed. Isto tako ako redakcija portala biscani.net može ovo objaviti na svojoj fb stranici - hvala.

• Like 3

https://www.dw.com/bs/djeca-izbjeglice-izložena-nasilju-i-hladnoći/a-56389821?maca=bs-Facebook-sharing&fbclid=IwAR2CQkINDofHjGqN_ZKjWEgpu5lktCSt7fiGGfqEyL4fWnf5Wa1qdwjT6I4

Ovim novinarima bi trebali i sami ulaz u BiH zabraniti. Koja je to bagra. Nevjerovatno s cim se sve sluze.Sve *udonje od 20 + godina ... .

Italijanska novinarka koja je pratila posjetu Hrvatskoj grupe italijanskih poslanika u Evropskom parlamentu učestvovala je u pokušaju organizovanja ilegalnog prelaska migranata preko granice Hrvatske iz pravca BiH, potvrđeno je iz Granične policije BiH. Novinarku, koja je identifikovana kao Paola L, patrola Granične policije zatekla je u subotu, 30. januara, kod mjesta Bosanska Bojna. Savjetnik direktora Granične policije BiH Svevlad Hofman rekao je da su policajci utvrdili da novinarka ima odobren boravak u BiH, te da je ona izjavila da je u kontaktu sa kolegama iz Italije koji upravo prate posjetu italijanskih europarlamentaraca Hrvatskoj, odnosno graničnom području prema BiH. “Novinarka je zatražila od pripadnika Granične policije BiH da propuste grupu ilegalnih migranata prema Hrvatskoj da bi europarlamentarci mogli vidjeti kako hrvatska policija postupa prema njima”, naveo je Hofman. Granični policajci su takav zahtjev odlučno odbili, a novinarku su upozorili da i sama krši propise krećući se zaštićenim graničnim pojasom, te su joj naložili da se udalji. Ona je to u tom trenutku poslušala, ali nešto kasnije tokom popodneva granični policajci su je ponovo zatekli na istom mjestu, a tada je sa njom bilo i 11 migranata iz Avganistana koji su ranije registrovani u BiH. Policija ih je spriječila u pokušaju prelaska granice i vratila ih u prihvatni centar u Velikoj Kladuši. Hofman je pojasnio da je istraga o ovom slučaju u toku pa nije isključeno podnošenje krivične ili prekršajne prijave protiv italijanske novinarke.

Sve te koji ovako lazno izvjestavaju, treba kaznjavati i dati im zabranu za ulaz u zemlju. 

• Like 2
18 minutes ago, rucica1 said:

https://www.dw.com/bs/djeca-izbjeglice-izložena-nasilju-i-hladnoći/a-56389821?maca=bs-Facebook-sharing&fbclid=IwAR2CQkINDofHjGqN_ZKjWEgpu5lktCSt7fiGGfqEyL4fWnf5Wa1qdwjT6I4

Ovim novinarima bi trebali i sami ulaz u BiH zabraniti. Koja je to bagra. Nevjerovatno s cim se sve sluze.Sve *udonje od 20 + godina ... .

Italijanska novinarka koja je pratila posjetu Hrvatskoj grupe italijanskih poslanika u Evropskom parlamentu učestvovala je u pokušaju organizovanja ilegalnog prelaska migranata preko granice Hrvatske iz pravca BiH, potvrđeno je iz Granične policije BiH. Novinarku, koja je identifikovana kao Paola L, patrola Granične policije zatekla je u subotu, 30. januara, kod mjesta Bosanska Bojna. Savjetnik direktora Granične policije BiH Svevlad Hofman rekao je da su policajci utvrdili da novinarka ima odobren boravak u BiH, te da je ona izjavila da je u kontaktu sa kolegama iz Italije koji upravo prate posjetu italijanskih europarlamentaraca Hrvatskoj, odnosno graničnom području prema BiH. “Novinarka je zatražila od pripadnika Granične policije BiH da propuste grupu ilegalnih migranata prema Hrvatskoj da bi europarlamentarci mogli vidjeti kako hrvatska policija postupa prema njima”, naveo je Hofman. Granični policajci su takav zahtjev odlučno odbili, a novinarku su upozorili da i sama krši propise krećući se zaštićenim graničnim pojasom, te su joj naložili da se udalji. Ona je to u tom trenutku poslušala, ali nešto kasnije tokom popodneva granični policajci su je ponovo zatekli na istom mjestu, a tada je sa njom bilo i 11 migranata iz Avganistana koji su ranije registrovani u BiH. Policija ih je spriječila u pokušaju prelaska granice i vratila ih u prihvatni centar u Velikoj Kladuši. Hofman je pojasnio da je istraga o ovom slučaju u toku pa nije isključeno podnošenje krivične ili prekršajne prijave protiv italijanske novinarke.

Sve te koji ovako lazno izvjestavaju, treba kaznjavati i dati im zabranu za ulaz u zemlju. 

Ovo je čisti dokaz da ovaj seronja Hofman radi samo u interesu Hrvatske. Medjutim ističe ono što ja i sam napominjem ovdje da postoji zabrana kretanja u pograničnom pojasu uz izuzetke naravno, tako npr. za onaj snimak koji su izvjesni novinari napravili gdje se jasno vidi da Hr policija vraća migrante prisilno u BiH, vrijedi isto pravilo jer su sami snimatelji napravili isto i još snimali. Ova talijanska budala  je napravila gresku, trebala je poslati EU parlametarce (one talijane) na GP Maljevac  a onda sama doci sa ove strane sa migrantima na isti i onda ovi da zatraže azil pred svima u Hrvatskoj. To je legalan put traženja azila. Nadam se da će ovu novinarku sad optužiti za krijumčarenje ljudima (jer ovaj čin to ustvari i jeste) i da ce nakon odlezane kazne biti protjerana iz BiH uz zabranu ulaska slijedećih 5 godina.

• Like 1

Ja ako se ne varam radi se o Paoli Lucchesi? Jedna od rijetkih stranih novinarki koja je tražila zatvaranje Bire, uklanjanje pritiska na grad Bihać smještanjem migranata u kampove na teritoriji zog grada i ilegalno vraćanje migranata iz HR na teritoriju Bihaća. 

Žena živi ovdje 20 godina i govori sve što govorite i vi

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...