Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

On 06. 02. 2021. at 9:44, Hysteria said:

Trebaju čovjeku pare da kupi sebi odjeću i hranu

oh wait

Mene najvise nervira kad ih snimaju u onim papucama po snijegu samo da bi dobili sazaljenje a od jeseni su svaki dobili po desetero obuce za sva doba.

• Like 2

49 minutes ago, Vywegh said:

Šta su oni to, tek tako skočili na njega i istukli ga ili je nešto tome prethodilo?

Od kud ja znam, ali samo lud covjek bi prvi napao 5-6 bilo kojih osoba bez ikakvog razloga. Ali ako su ga pretukli i pokrali i skinuli do gola onda je to namjeran napad, ako se tako dogodilo. Ono sto ja kazem je da necu dozvoliti niti jednom migrantu da mi pridje direktno, vec ce prvo dobiti metak u noge

• Like 3

"U okviru operativne akcije „Migrant Vinica“, pripadnici Jedinice granične policije Kamensko, 8. februara 2021., spriječili su krijumčarenje 21 osobe afroazijskog porijekla na području općine Tomislavgrad. 

U vezu sa ovim krijumčarenjem dovode se dvojica državljana Bosne i Hercegovine, vozači autobusa, koji su prethodno, nedaleko od mjesta kontrole, iskrcali migrante a potom se isti udaljili u pravcu šume. 

Pretragom terena, pripadnici ove jedinice su u mjestu Mijakovo Polje pronašli 21 migranta i sproveli ih u službene prostorije JGP Kamensko.

Vozači autobusa, koji su također privedeni, izjavili su da su migrante dovezli iz Sarajeva. Ilegalni migranti nisu posjedovali identifikacione dokumente, a u razgovoru sa našim službenicima su izjavili da dolaze iz Iraka, Egipta i Irana."

http://www.uskinfo.ba/vijest/sprijeceno-krijumcarenje-21-osobe-afroazijskog-porijekla/83915?fbclid=IwAR2-j0CIzYYAdAzJ_dNVbj-EtZ4WUMPE3LP4BTXIA81owtb9B2Ms2LEoRm8

To je to. Ja osobno zagovaram hapšenje svih vozača autobusa i u ono vrijeme mašinovođa talgo voza uz optužnicu za krijumčarenje osoba jer to u stvari i jeste krijumčarenje...ovo se trebalo kod nas raditi od prvog dana ali nikad nije kasno

• Like 4

prije sat vremena, Grunf said:

"U okviru operativne akcije „Migrant Vinica“, pripadnici Jedinice granične policije Kamensko, 8. februara 2021., spriječili su krijumčarenje 21 osobe afroazijskog porijekla na području općine Tomislavgrad. 

U vezu sa ovim krijumčarenjem dovode se dvojica državljana Bosne i Hercegovine, vozači autobusa, koji su prethodno, nedaleko od mjesta kontrole, iskrcali migrante a potom se isti udaljili u pravcu šume. 

Pretragom terena, pripadnici ove jedinice su u mjestu Mijakovo Polje pronašli 21 migranta i sproveli ih u službene prostorije JGP Kamensko.

Vozači autobusa, koji su također privedeni, izjavili su da su migrante dovezli iz Sarajeva. Ilegalni migranti nisu posjedovali identifikacione dokumente, a u razgovoru sa našim službenicima su izjavili da dolaze iz Iraka, Egipta i Irana."

http://www.uskinfo.ba/vijest/sprijeceno-krijumcarenje-21-osobe-afroazijskog-porijekla/83915?fbclid=IwAR2-j0CIzYYAdAzJ_dNVbj-EtZ4WUMPE3LP4BTXIA81owtb9B2Ms2LEoRm8

To je to. Ja osobno zagovaram hapšenje svih vozača autobusa i u ono vrijeme mašinovođa talgo voza uz optužnicu za krijumčarenje osoba jer to u stvari i jeste krijumčarenje...ovo se trebalo kod nas raditi od prvog dana ali nikad nije kasno

Da, po zakonu. Ali bih ja i te vozace i sve krijumcare vise lincovao javno sa imenom i prezimenom i slikom i familijom (zena i djeca) i polomio ledja. Jer dok god su kazne u u cjenovnom rangu zarade koju plati vec samo jedan migrant, to nikoga nece sprijeciti da i dalje to radi. Dok god bude toliko los i mekan zakon, gdje se kriminal i dalje isplati, svi ce to u raditi.

Kao i nase kretene, koji iznajmljuju migrantima smjestaj. Dabogda svi crkli i ugusili se na tim talibanskim markama, jebene izdajice! 

Btw. da li onaj narkoman Bubo-Funny jos uvijek iznajmljuje migrantima onu kucu u centru, koju nazalost nije uspio spaliti do kraja? Znam da je bila policija nekoliko puta, ali kao sto rekoh, on za dan zaradi za te kazne i samo se popisa na cijenu/visinu kazne.

• Like 2

Gledam Islamska zajednica promjenila logotip, stavila židovske 66666 na pet rubova zvijezde. Klasični satanistički simboli.   Bošnjačka Akademija Nauka i Umjetnosti, stavila simol Židovske zvjezde kao logotip. 

Sve je meni tu jasno.

Ušao je Đavo u sve organizacije društva. 

Zato mene više ne čudi što Kavazović pomaže migrante, otvara i paradžemate i šta ne.  To su sve satanističke sluge koje pomažu nered i haos u cijelom svijetu. 

• Dislike 1
  • Haha 1
  • Confused 1

18 minutes ago, Haldir said:

Da,ovo se desilo poslije i ovo je izgleda osveta. Nažalost se ovo desilo, sigurno ne bi da policija radi svoj posao temeljito. Vidi:

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/trojica-migranta-brutalno-pretucena-u-bihacu-policija-smatra-da-je-rijec-o-osveti/210210069

Desilo se jučer a ovaj na videu kaže "hoćeš dirati našu djecu?" - znači osveta. Našli ih frajeri prije policije

Mislim da vi "humanitarci" treba konačno da kažete tim ljudima da im nije sigurno u ovom gradu jer po meni ste prvi vi krivci za sve ovo što se dogadja pa i ovaj slučaj

• Like 2

6 minutes ago, Grunf said:

Da,ovo se desilo poslije i ovo je izgleda osveta. Nažalost se ovo desilo, sigurno ne bi da policija radi svoj posao temeljito. Vidi:

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/trojica-migranta-brutalno-pretucena-u-bihacu-policija-smatra-da-je-rijec-o-osveti/210210069

Desilo se jučer a ovaj na videu kaže "hoćeš dirati našu djecu?" - znači osveta. Našli ih frajeri prije policije

Mislim da vi "humanitarci" treba konačno da kažete tim ljudima da im nije sigurno u ovom gradu jer po meni ste prvi vi krivci za sve ovo što se dogadja pa i ovaj slučaj

Da da, a nikako maloumnici poput ovih Gverića, prekaljenih kriminalaca, i onog ranije krkana što je izboden. 

• Like 1

11 minutes ago, Haldir said:

Da da, a nikako maloumnici poput ovih Gverića, prekaljenih kriminalaca, i onog ranije krkana što je izboden. 

U  ovoj priči je jedini zločinac tvoj vrli tata jer nije znao upotrebiti kondom.

Ja se moram izjasniti povodom ovog dogadjaja da ne bi neko mislio da mi je drago, nije mi drago. 

Ovdje imas vise detalja o samom videu:https://www.biscani.net/uznemirujuci-sadrzaj-pogledajte-videosnimak-brutalnog-izivljavanja-nad-migrantima-u-bihacu-udri-mamu-mu-j-nasu-djecu-tuci/?fbclid=IwAR2HleqgmbU1xW0aqL7LrEvk7zerc3YUQ6m_1vEnL1rlvRU6OsoVQtPezKA

9 minutes ago, Grunf said:

U  ovoj priči je jedini zločinac tvoj vrli tata jer nije znao upotrebiti kondom.

Ja se moram izjasniti povodom ovog dogadjaja da ne bi ko mislio da mi je drago, nije mi drago. 

Ovdje imas vise detalja o samom videu:https://www.biscani.net/uznemirujuci-sadrzaj-pogledajte-videosnimak-brutalnog-izivljavanja-nad-migrantima-u-bihacu-udri-mamu-mu-j-nasu-djecu-tuci/?fbclid=IwAR2HleqgmbU1xW0aqL7LrEvk7zerc3YUQ6m_1vEnL1rlvRU6OsoVQtPezKA

Pročitao sam sve detalje. Dan prije pet na pet, mali fasovao, danas pet na dva, ova dva divljaka fasovala. Sukobile se dvije bandice. 

Mene što se tiče, da su se poklali međusobno, ne bih se previše opteretio. 

4 minutes ago, Haldir said:

Pročitao sam sve detalje. Dan prije pet na pet, mali fasovao, danas pet na dva, ova dva divljaka fasovala. Sukobile se dvije bandice. 

Mene što se tiče, da su se poklali međusobno, ne bih se previše opteretio. 

Ma ok, samo ne znam sto si onda neurozan 😏

4 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Sramota da građani moraju braniti Bihać od terorističke pošasti iz Indije i Pakistana, umjesto da se uključila vojska i policija da oslobodi građane od ove azijatske kuge. 

Svaka čast ko god ih je umlatio. Da je ovo normalna država to su trebali raditi graničari, vojska i policija. 

Pa cuj, generalno gledajuci sve smo nabrojano prosli jos 90-tih

52 minutes ago, Haldir said:

Zar jesam? 🤔🤔

https://www.biscani.net/sta-je-prethodilo-premlacivanju-i-izivljavanju-nad-migrantima-ovo-je-pretuceni-mladic/?fbclid=IwAR2dlNN_lI7-WBU22LDFiqaPI41TRSHuaYykqzDfCt8KuGcvZBhtR-zxW5E

Kazu da je decko navodno bio sam ali nije vise niti bitno, desilo se sto se desilo i nadam se da ni prvi ni drugi slucaj se nece vise ponoviti. Ali i dalje ne razumijem zasto su snimali sve ovo, jer bi se vjerovatno provukli neopazeno? Ovako ce odgovarati a stvarni krivci nece biti kaznjeni

7 minutes ago, Haldir said:

Policija kaže da nije bio sam. Klasičan obračun dvije maloumne skupine kriminalaca. Valjda ovo boldano i daje odgovor na pitanje zašto su snimali. 

Zanemari sta kaze policija jer policija da radi zadnja dva mjeseca svoj posao ovo se ne bi dogodilo !!! Sta ti ilegalni kriminalci uopste rade na ulici ako postoji Lipa? Gradjevina ih je puna, zeljezara puna. Dakle opet ponavljam da policija kupi ilegalce i spovodi ih na Lipu kako su to radili u pocetku ovo se ne bi niti desilo a mogu se sad desiti i jos gore stvari. Ne moze ona mene ili tebe skloniti sa ulice jer zivimo ovdje ali moze te ljude i sprijeciti ovakve stvari u buducnosti

• Like 2

18 minutes ago, Grunf said:

Zanemari sta kaze policija jer policija da radi zadnja dva mjeseca svoj posao ovo se ne bi dogodilo !!! Sta ti ilegalni kriminalci uopste rade na ulici ako postoji Lipa? Gradjevina ih je puna, zeljezara puna. Dakle opet ponavljam da policija kupi ilegalce i spovodi ih na Lipu kako su to radili u pocetku ovo se ne bi niti desilo a mogu se sad desiti i jos gore stvari. Ne moze ona mene ili tebe skloniti sa ulice jer zivimo ovdje ali moze te ljude i sprijeciti ovakve stvari u buducnosti

Pa zar se ovo ne bi dogodilo da nije bilo "nas humanitaraca" 

Prekjucer je narod nakon sto je saznao za brutalno pretucenog Alvira, kojeg su hajvani pretukli, opljackali i skinuli gola, krenuo u nevidjenu potragu za istim. Na meti je prvenstveno bila grupa koja se u mahali Mali Lug ispred prodavnice Sandi kod Dedica okupljala. Tu su pili, drogirali se, galamili, narusivali javni red i mir a policija koja je bila upoznata sa svime nije preduzimala nista. Donosili su konzerve, obucu, pastete , tjesteninu i svasta nesta i to mjenjali za alkohol. Njih su prvo letvama, palicama i drugim pomocnim sredstvima prevaspitali. Druga grupa koja je koristila vikendice i napustene kuce mjestana koji su radili u inostranstvu je bila na meti. Oni su u Dzehverovicima locirani i prosli su kako su prosli. 
Narodu je jednostavno prekipjelo i moralo se samoorganizirati i uzeti stvar u svoje ruke. Bice ovdje svasta.

• Like 1
  • Dislike 1

prije sat vremena, Haldir said:

Policija kaže da nije bio sam. Klasičan obračun dvije maloumne skupine kriminalaca. Valjda ovo boldano i daje odgovor na pitanje zašto su snimali. 

Ovog Gverica su samog napala petorica ranije, u nedjelju poslijepodne ili navecer. Znam jer su bile objave na facebooku tad nekad. Znaci, to je sigurno bilo prije obracuna u 3 ujutro. Onda su ovi prepostavljam i tad isli u osvetu kad je uslijedio taj obracun. 

Mada iz izjava policije i medija proizilazi da je lice u tom obracunu dobilo TTP, ali iz slika i objava na facebooku je ocigledno da je momak fasovao ranije. Vjerovatno se tek poslije javio u bolnicu ili kako vec. 

• Like 1

44 minutes ago, Grunf said:

Nis ti humanitarac nikakav, ti si samo radikalizirani bošnjo

Pa moraš se odlučiti ko je kriv, ja, Soros, Stranka zelenih, IOM, EU, DRC, Save the children ili MUP, koji ti je ne tako davno predstavljao skupinu heroja.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...