Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Pa ja dobijem po nosu svaki put kad kazem nesto. Pa i zivotinje se ponasaju manje nasilno i agresivno. Ja nikad nisam nista rekla protiv izbjeglica kojima je odlazak iz zemlje jedina opcija, niti sam sta rekla protiv muslimana koji njeguju pozitivne i humane vrijednosti. Uostalom onaj ko me ne nije shvatio i ko ne zna ili ne zeli da zna o cemu govorim me ni ne zanima, jer ljudi koji ne vide dalje od svog nosa i koji se e usude da vide mene ni ne zanimaju, a takvih je samo nasa drzava prepuna i oni su najveci krivci za ovusituaciju i kod nas i u svijetu.

• Like 3

10 minutes ago, Fugaziii said:

Pa ja dobijem po nosu svaki put kad kazem nesto. Pa i zivotinje se ponasaju manje nasilno i agresivno. Ja nikad nisam nista rekla protiv izbjeglica kojima je odlazak iz zemlje jedina opcija, niti sam sta rekla protiv muslimana koji njeguju pozitivne i humane vrijednosti. Uostalom onaj ko me ne nije shvatio i ko ne zna ili ne zeli da zna o cemu govorim me ni ne zanima, jer ljudi koji ne vide dalje od svog nosa i koji se e usude da vide mene ni ne zanimaju, a takvih je samo nasa drzava prepuna i oni su najveci krivci za ovusituaciju i kod nas i u svijetu.

Mene isto to se ne dotiče nimalo,ama baš nimalo...nego mi smiješno da to rade ljudi kojiima su pune kuće migranata i masno ima naplaćuju madrac u garaži,posebno se naplaćuje svako tuširanje,pranje veša,punjenje mobitela...ko je gori? Takvi ljudi ili mi koji zapravo tražimo od vlasti adekvatan i siguran smještaj tih migranata,siguran i po njih ali i po građane

• Like 2

20 minutes ago, Grunf said:

Mene isto to se ne dotiče nimalo,ama baš nimalo...nego mi smiješno da to rade ljudi kojiima su pune kuće migranata i masno ima naplaćuju madrac u garaži,posebno se naplaćuje svako tuširanje,pranje veša,punjenje mobitela...ko je gori? Takvi ljudi ili mi koji zapravo tražimo od vlasti adekvatan i siguran smještaj tih migranata,siguran i po njih ali i po građane

Ono sto mi je fkt neshvatljivo i frustrirajuce je da me neki sad ovdje smatraju fasistom, antiislamistom bla bla, a ja bukvalno rijecima opisala sve ove video snimke i dokaze onoga sto ta rulja radi po Evropi pod premisom potrage za boljim zivotom. Normalan insan ne bi otisao iz haosa negdje drugo pa ga pravio i tamo. Smijessnno i naivno. A ljude koji negiraju ili opravdavaju sve ovo a uopste ne razlikujem od onih koji to cine, dakle to je isti mindset u njihovim glavama.

44 minutes ago, Sherbert said:

Ovo što su uradile crnje u Italiji ne opravdava niko a kamoli brani kao ni bilo kakvo drugo silovanje ili ubistvo. Za takve treba smrtna kazna jer se neće promjeniti ni za 40 godina zatvora.

Ali to ne čini sve ostale migrante silovateljima i to ne znači da su ostale lažne vijesti o silovanjima istinite. Problem je što neki ne znaju razlikovati više istinu od laži i njihovom mozgu je jednostavnije generalizirati i ići putem manjeg otpora.

Pa nisu zrtve kao svog napadaca opisale cuku niti macu niti njemca niti bosanca, vec migranta odnosno migrante netom pristigle u to mjesto. I onda su video snimci svi je li fabricirani i rulja je digitalno dodana u snimke, i gang rapes su isto iz filmova isjeceni video klipovi, i sve ove snimke (satima i satima dugacke) su ustvari fejk? OMG... a ja sam teoreticar zavjere. Lol pa na prste jedne ruke mozes prebrojati azilante koji su ustvari pokusali da se asimiliraju u drustvo. Vrlo je tesko to i za one koji se doista i potrude, jer bas sam neku noc slusala izjave i kaze dosts njih da kad dodju u neku zemlju (u ovom slucaju svedsku) i sad treba da vide sta kako, jezik, posao... Oni koji su vec tu i koji se nisu ni pokusali uklopiti i koji su napravili svoj geto i no-go zonu, bukvalno ih vuku sebi i ne daju im, ono ti si nas moras s nama, i prakticno se svaki novi sloj dolazecih lijepi na vec postojece i tako dobijes kriticnu masu ljudi kojih je sve vise, nece da rade, hoce socijalu, prave gehaniju, i jednostavno si nemocan tu. 

Edited by Fugaziii
  • Like 2

OSTVARUJU SVOJA PRAVA

Migranti se smještaju u prihvatni centar "Bira", profiliranjem ostvaruju svoja prava

Piše: E. M./Klix.ba

181027036.16_xl.jpg?v=1
Foto: E. M./Klix.ba

Migranti iz Đačkog centra Borići u Bihaću od jutros se premještaju u privremeni centar za smještaj migranata u fabrici "Bira" gdje će ostati do daljnjeg, dok migranti u Velikoj Kladuši na Graničnom prijelazu Maljevac još uvijek borave pod vedrim nebom.
Iz Međunarodne organizacije za migracije (IOM) saopćeno je da će premještanje ranjivih kategorija migranata i onih koji su spavali pod vedrim nebom u prihvatnom centru Borići, poboljšati sigurnosnu situaciju u Bihaću.

U fabriku "Bira" koja je jučer otvorena za smještaj migranata stiglo je blizu 120 migranata, među kojima su većinom porodice, djeca bez pratnje i druge ranjive kategorije koje su spavale u šatorima i drugim improvizovanim skloništima u parku Đačkog doma u Borićima. 

U prihvatni centar "Bira" ide samo ranjivo stanovništvo

Kapacitet fabrike "Bira" je 450 mjesta, a koliko će ih biti tu smješteno te šta će biti s ostatkom migranata još nije poznato. U Biri su za migrante osigurani gumeni šatori i kontejneri prilagođeni za zimske uvjete, a rekonstrukcija Đačkog doma u Borićima, prema informacijama iz IOM-a, mora biti izvršena kako bi se stekli adekvatni uslovi za migrante koji će tokom zime tu boraviti.

Međutim, smještaj migranata iz Velike Kladuše još uvijek nije riješen. Veliki broj porodica i djece, te trudnih žena nalazi se na cesti pored međunarodnog graničnog prijelaza Maljevac koji je zatvoren već pet dana. Iz IOM-a su za Klix.ba kazali kako migranti u Velikoj Kladuši u blizini GP Maljevac svakodnevno dobivaju tri obroka, dva topla i jedan lanč paket te da je premještanje iz Đačkog doma prioritet s obzirom na to da je u njemu i okolo njega boravilo više od 1.100 pojedinaca.

Profiliranje u Borićima za ostvarenje migrantskih prava

U izjavi za Klix.ba glasnogovornik UNHCR-a za Bosnu i Hercegovinu Gorjan Klasnić je kazao kako se trenutno radi profiliranje migranata i izbjeglica u USK kako bi ostvarili svoja prava.

"Profiliranjem želimo pronaći one kojima je pomoć najpotrebnija, uglavnom tu mislimo na ranjive kategorije stanovništva, i kako bismo im pružili smještaj dostojan čovjeka. Nakon toga pristupit ćemo daljim rješenjima kao što je ulazak u sistem azilanata, sistem ozakonjivanja njihovog boravka u BiH te izdavanje azila kao i drugih aktivnosti kao što je volonterski migrantski rad i slično", kazao je Klasnić.

Dodao je da je UNHCR u USK prisutan od decembra prošle godine kada je počela migrantska kriza u Krajini te je dodao da je prema njihovom viđenju sigurnosna situacija zadovoljavajuća.

"Nismo zabilježili veće incidente s migrantskim populacijama gdje ne možemo razmišljati stereotipno već je sve do individue. U svakoj svojoj aktivnosti moramo uzimati potrebe i želje, kao i prava i obaveze svih koji su uključeni u ovo od vlasti, lokalnog stanovništva, onih koji pomažu migrantima i njih u konačnici", dodao je Klasnić.

Policija svakodnevno patrolira ulicama Bihaća

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona svakodnevno su na ulicama gdje patroliraju s ciljem poboljšanja sigurnosne situacije. Migrantima ne dozvoljavaju da spavaju po parkovima i ulicama, a u razgovoru za Klix.ba građani Bihaća su kazali kako nemaju većih problema s migrantima. 

Na ulicama Bihaća i Velike Kladuše svakodnevno je moguće vidjeti migrante, skoro češće nego mještane ovih mjesta, ali niko s njima nema većih problema. U benzinskim pumpama uglavnom uzimaju plin za kuhanje hrane, a u supermarketima namirnice koje uredno plate. Jedan od mještana Bihaća je kazao kako su voljni i pomoći kako bi zaradili nešto novca, ali i da ima onih koji ne žele raditi. Međutim, ima i onih koji smatraju da su velika prijetnja, da pojedinci često vrše krivična djela kako bi osigurali imovinsku korist, ali da ubrzo budu uhapšeni i procesuirani.

Ma nedavno sam napisao da protesta više neće biti dok mrtva glava ne bude pala,a oni budu krivi za to. Jer ove proteste je vlast po nalogu IOM-a uništila i od nas napravila fasiste,ksenofobe,itd. Vidjeli ste i sami na tv kako nas Peter (IOM) iz Sarajeva ismijava. Ništa od protesta nismo dobili. Navodno se vraćaju nazad sa voza i buseva,a svaki dan svjedočimo kako dolaze novi sa torbama pješke. Dobili još jedan kamp,Boriće nastavljaju renovirat i ostaje kamp,pa čovjek se zapita šta smo postigli,pa ništa. 

Toliko granica sa hrvatskom, a samo mi ispaštamo jer imamo debile od političara jer su prodali grad.

1000_1491761594mapa.png

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

2 hours ago, Grunf said:

Oni su humanisti, neki su dobri i 500 KM dnevno, ali su humanisti. 

• Like 4

Ljudi ovo nije normalno vise. Mi u kladusi nenormalno ispastamo. Trwba nam 3 km do svoje kuce a moramo kruziti 50 km da bi dosli svojoj kuci. Ovo treba pod hitno rastjerati dok ne padne mrtva glava. 

• Like 3

Evo Komesar na RTV USK upravo rece da je na kosarkaskom igralistu u Boricima priveden jedan Migrant koi se tereti da je u Makedoniji ucinio trostruko ubistvo,

2 minutes ago, saco said:

Evo Komesar na RTV USK upravo rece da je na kosarkaskom igralistu u Boricima priveden jedan Migrant koi se tereti da je u Makedoniji ucinio trostruko ubistvo,

Migrant? Nemoguce! Fasista si!  (Sorry samo opaska na neke)

Sam bog zna sta je sve pusteno u drzavu..... Uzas...

• Like 4
  • Aferim! 1

8 minutes ago, Lidjo said:

Ljudi ovo nije normalno vise. Mi u kladusi nenormalno ispastamo. Trwba nam 3 km do svoje kuce a moramo kruziti 50 km da bi dosli svojoj kuci. Ovo treba pod hitno rastjerati dok ne padne mrtva glava. 

Upravo pricam o tome, da su kojim slucajem borci protestirali i blokirali saobracajnicu ili granicni prelaz prvi dan bi radili pendreci, ova stoka (oprostite mi al sam bjesan) blokira vec 5 dan i niko prstom da mrdne. Zasto nisu tako protestirali u svojoj zemlji od kud dolaze? Streljali bi ih prvi dan. Al nisam ja bijesan na njih nego na nasu vlast fuuj

Edited by Grunf
  • Like 8
  • Thanks 2

Na stranu sad zasto ko i kako i kome. Situacija je sljedeca: mi smo u opasnosti. I mislim to upravo ovako kako sam se izrazila. Komesar je preispravan lik kojemu se na licu vidi frustracija jer zna sta se desava i vjerujte malo sta sam moze, ali ne odustaje, ne posustaje, od prvog dana je stao u odbranu nas, i isto tako i policajci. Pa on je prvi i jedini koji je javno progovorio o zlocinima i prekrsajima koje rade migranti. Dosad se sve zataskavalo, on javno govori sve u oci svima da pocnu shvatati ozbiljnost situacije. ukoliko, odnosno kada sve ovo uzme maha, nemojte misliti da ce im neko pomoci izvan kantona. Zbg toga imam prijedlog pa ako se slazete mozemo skontati nesto. Znate onaj fazon "Neighbourhood watch"? Nemamo mi dovoljno policije za sve ovo, zasto ne bi oformili neku vrstu civilne policije, cuvara ulica, da se organizira sistem dezurstava, sumnjive radnje, kretnje, bilo sta takvo da se u suradnji s policijom posmatra, prijavljuje, regulise... Mislim, ne treba sad odmah to, ali vjerujte bit ce potrebe.... 

Edited by Fugaziii
  • Like 2
  • Dislike 1
  • Aferim! 1

3 hours ago, dobri duh said:
OSTVARUJU SVOJA PRAVA

Da, ostvaruju svoja prava; ranjive skupine; profiliranje (onoga što padne kroz sito), bla bla bla...

Svuda samo prava, a nigdje obaveza.

Evo par linkova:

https://voiceofeurope.com/2018/10/far-left-minister-admits-a-civil-war-could-be-near-in-france-as-he-fears-the-future/

Ovo je bitno- samo Mađarska, koliko znam, nije potpisala- naš ulizica je bio među prvima:

https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf

A tu je malo raširen "program"- uključuje desenzibilizaciju starosjedioca (diskriminacija, govor mržnje, nastavi niz..) i širi poručja ljudskih prava do zla boga...

https://refugeesmigrants.un.org/sites/default/files/180713_agreed_outcome_global_compact_for_migration.pdf

Evo primjer, puno je teksta, pa kome se ne da/ nema vremena, npr., ovo je super:

OBJECTIVE 17: Eliminate all forms of discrimination and promote evidence-based public
discourse to shape perceptions of migration
33. We commit to eliminate all forms of discrimination, condemn and counter expressions, acts and
manifestations of racism, racial discrimination, violence, xenophobia and related intolerance
against all migrants in conformity with international human rights law. We further commit to
promote an open and evidence-based public discourse on migration and migrants in partnership
with all parts of society, that generates a more realistic, humane and constructive perception in
this regard. We also commit to protect freedom of expression in accordance with international
law, recognizing that an open and free debate contributes to a comprehensive understanding
of all aspects of migration.
To realize this commitment, we will draw from the following actions:
a) Enact, implement or maintain legislation that penalizes hate crimes and aggravated hate
crimes targeting migrants, and train law enforcement and other public officials to identify,
prevent and respond to such crimes and other acts of violence that target migrants, as well
as to provide medical, legal and psychosocial assistance for victims
b) Empower migrants and communities to denounce any acts of incitement to violence
directed towards migrants by informing them of available mechanisms for redress, and
ensure that those who actively participate in the commission of a hate crime targeting
migrants are held accountable, in accordance with national legislation, while upholding
international human rights law, in particular the right to freedom of expression
c) Promote independent, objective and quality reporting of media outlets, including internet-
based information, including by sensitizing and educating media professionals on
migration-related issues and terminology, investing in ethical reporting standards and
advertising, and stopping allocation of public funding or material support to media outlets
that systematically promote intolerance, xenophobia, racism and other forms of
discrimination towards migrants, in full respect for the freedom of the media

d) Establish mechanisms to prevent, detect and respond to racial, ethnic and religious profiling

of migrants by public authorities, as well as systematic instances of intolerance,

xenophobia, racism and all other multiple and intersecting forms of discrimination in

partnership with National Human Rights Institutions, including by tracking and publishing

trends analyses, and ensuring access to effective complaint and redress mechanisms

e) Provide migrants, especially migrant women, with access to national and regional

complaint and redress mechanisms with a view to promoting accountability and addressing

governmental actions related to discriminatory acts and manifestations carried out against

migrants and their families

f) Promote awareness-raising campaigns targeted at communities of origin, transit and

destination in order to inform public perceptions regarding the positive contributions of safe,

orderly and regular migration, based on evidence and facts, and to end racism, xenophobia

and stigmatization against all migrants

g) Engage migrants, political, religious and community leaders, as well as educators and

service providers to detect and prevent incidences of intolerance, racism, xenophobia, and

other forms of discrimination against migrants and diasporas and support activities in local

communities to promote mutual respect, including in the context of electoral campaigns

4 hours ago, Fugaziii said:

Ono sto mi je fkt neshvatljivo i frustrirajuce je da me neki sad ovdje smatraju fasistom, antiislamistom bla bla,

Pa kad jesi ;- ). Vidiš da su se ti pojmovi redefinirali. Na našu štetu, jasno.

• Like 1
  • Thanks 1

1 hour ago, saco said:

A koliko je takvih pitanje je sad

• Like 1
  • Aferim! 1

1 hour ago, saco said:

Da je samo jedan...

Pobogu, nemojte biti toliko pesimisticni. Kako se nije nista uradilo? Dolaze opet? Pa naravno da dolaze. Niko, pa ni komesar nije rekao da ce se dolazak smanjiti za 100% odnosno da ih vise nece biti nikako. Ljudi prelaze granice pokrivene termalnim kamerama nad kojim nadlijecu helikopteri a da ne predju kakvu sumu kod Kljuca. 

Cilj je bio u velikoj mjeri smanjiti dolazak sto se i uradilo. Izriciti zahtjev koji je bio iznijet na protestima je bio "zabraniti dolazak na podrucje kantona" i MUP je donio takvu odluku. MUP radi koliko moze, vraca buseve, vozove, privatna vozila i one koji se pjesice zateknu magistralnom putu. Ali molim vas, nije fer zamjerati ljudima sto ne hodaju po sumama kod Kljuca. 

Borici su greska. Prvo je Djacki dom posluzio kao privremeni smjestaj onoj prvoj grupici koja je spavala pred IPF-om. Onda su poceli dolaziti novi i tad je, dok se hiljadu ljudi nije nastanilo tamo, trebalo reagovati i traziti instaliranje kampa van grada. 

Realno, najbitniji zahtjev protesta odnosno izmjestanje kampa van grada nije ispostovan. Treba reci da je Grad ponudio sva zemljista koja posjeduje van grada IOM-u i Ministartstvu sigurnosti da na tim zemljistima instaliraju kamp ali su oni takvo nesto odbili jer zemljista nemaju komunalni prikljucak. Onda su pristali na Djacki dom i Biru. 

Mozda bi se, da je ranije bila neka kriticna masa koja bi postavila kao zahtjev instaliranje kampa van grada, mogao napraviti pritisak na Ministarstvo sigurnosti i IOM da dovedu u red kamp van grada i sto je bitno, imali bi vremena. Ovako, kad je zima skoro pa dosla, takvo nesto je tesko ocekivati. 

Edited by JohnQ
  • Sad 1

25 minutes ago, eva said:

Pa kad jesi ;- ). Vidiš da su se ti pojmovi redefinirali. Na našu štetu, jasno.

Lock me up! Haha svijet je posteno prdnuo u sisu... Pa bukvalno ce doci do toga da svako moze svskome raditi sta zeli, ali da se osteceni ne smije pozaliti ili reci nesto, u suprotnom ce on nadrljati za govor mrznje ili rasizam il sta vec. 😱

• Like 1
  • Dislike 1
  • Aferim! 1

Kazao je i da IOM mjesečno plaća 15.000 eura vlasniku Bire za iznajmljivanje objekta.

Sad kad se vlasnici propalih firmi sirom Bihaca pocnu javljati za dobrovoljno ustupanje objekta za smjestaj migranata. 

Edited by JohnQ
  • Like 2
  • Thanks 1

8 minutes ago, JohnQ said:

Realno, najbitniji zahtjev protesta odnosno izmjestanje kampa van grada nije ispostovan. Treba reci da je Grad ponudio sva zemljista koja posjeduje van grada IOM-u i Ministartstvu sigurnosti da na tim zemljistima instaliraju kamp ali su oni takvo nesto odbili jer zemljista nemaju komunalni prikljucak. Onda su pristali na Djacki dom i Biru. 

Naravno, to je modus operandi- to da se ne ispoštuje najbitnije.

Ne mogu oni van grada kad moraju biti "integrirani" - oni to ne žele, a vi morate šutjeti i trpiti... To su priče većih razmjera. Dugoročno, oni neće nigdje, možda malo ovih "profiliranih". Neće u Schengen, to mislim. Ostaju kod vas i kod nas. To što su nas utrpali u EU, i vas će, i Srbiju će- to se nama svima čini kao neka velika čast, neko civilizacijsko dostignuće jer smo iskompleksirani narodi, ali to nije čast, mi ćemo njima poslužiti za obavljanje prljavog posla. Nitko od nas u Schengen neće ući, a "prava" Evropa je to.

Mi smo periferija, čak niti to- mi smo rezervat, ograđen žicom sa svih strana: Mađarska, Slovenija, pa dalje, Austrija...

17 minutes ago, Fugaziii said:

Lock me up! Haha svijet je posteno prdnuo u sisu... Pa bukvalno ce doci do toga da svako moze svskome raditi sta zeli, ali da se osteceni ne smije pozaliti ili reci nesto, u suprotnom ce on nadrljati za govor mrznje ili rasizam il sta vec. 😱

Da, pa to ti i je već tako.

Ja samo čekam nekog pametnog tko će okrenuti batinu i  iskoristiti onu novu, ponegdje već ozakonjenu, filozofiju/ ideologiju sam- odlučujem- kojeg sam spola i dobi, pa s 25 reći da je transgender žena od 65 i da traži punu mirovinu, inače Strasbourg...

• Aferim! 2
  • Thanks 1

48 minutes ago, eva said:

Naravno, to je modus operandi- to da se ne ispoštuje najbitnije.

Ne mogu oni van grada kad moraju biti "integrirani" - oni to ne žele, a vi morate šutjeti i trpiti... To su priče većih razmjera. Dugoročno, oni neće nigdje, možda malo ovih "profiliranih". Neće u Schengen, to mislim. Ostaju kod vas i kod nas. To što su nas utrpali u EU, i vas će, i Srbiju će- to se nama svima čini kao neka velika čast, neko civilizacijsko dostignuće jer smo iskompleksirani narodi, ali to nije čast, mi ćemo njima poslužiti za obavljanje prljavog posla. Nitko od nas u Schengen neće ući, a "prava" Evropa je to.

Mi smo periferija, čak niti to- mi smo rezervat, ograđen žicom sa svih strana: Mađarska, Slovenija, pa dalje, Austrija...

Da, pa to ti i je već tako.

Ja samo čekam nekog pametnog tko će okrenuti batinu i  iskoristiti onu novu, ponegdje već ozakonjenu, filozofiju/ ideologiju sam- odlučujem- kojeg sam spola i dobi, pa s 25 reći da je transgender žena od 65 i da traži punu mirovinu, inače Strasbourg...

Upravo je to ono što sam na početku svega ovog i sam tvrdio.Mi (Hrvatska,BiH,Srbija) ćemo poslužiti kao filter za one koji se mogu lako prilagoditi životu u EU (pod ovim mislim recimo na Njemačku ili Francusku itd).Talog u tom filteru ostaje nama da ga mi dalje filtriramo ,integriramo i pripremimo za civilizaciju i život tamo negdje...oni neprilagodljivi ostat će ovdje

4 minutes ago, Messiah said:

Ovo se sad i dešava kod nas,upravo sad. Pa poslušaj samo izjave nekih estradnih i medijskih ličnosti ili samozvanih BH liberalnih ljevičara...

• Like 3

20 minutes ago, Grunf said:

Ovo se sad i dešava kod nas,upravo sad. Pa poslušaj samo izjave nekih estradnih i medijskih ličnosti ili samozvanih BH liberalnih ljevičara...

Današnji ljevičari... Zlo mi bude od ljudi koji se proglašavaju "liberalnim ljevičarima"- što to znači? Ljevičari - nekadašnji, dok je ta podjela još postojala i imala smisla- su po definiciji bili liberalni. Ljevica i desnica se danas razlikuju samo kozmetički, po par pitanja: migranti, LGBT i to je otprilike to. Krupni kapital je majka i jednima i drugima, radnička prava se ne spominju... Gdje je tu razlika?

Ljudi koji se danas smatraju ljevičarima, ili, još jače, "liberalnim ljevičarima", to su budale. Kratkovidne, pomodne budale.

21 minutes ago, Grunf said:

Mi (Hrvatska,BiH,Srbija) ćemo poslužiti kao filter za one koji se mogu lako prilagoditi životu u EU (pod ovim mislim recimo na Njemačku ili Francusku itd).Talog u tom filteru ostaje nama da ga mi dalje filtriramo ,integriramo i pripremimo za civilizaciju i život tamo negdje...oni neprilagodljivi ostat će ovdje

Slažem se. Talog u tom filteru ostaje nama, ali ne da ga pripremamo za civilizaciju i život tamo negdje u "uređenom društvu" (gdje će već u tom trenutku tinjati ulični sukobi ili građanski ratovi- pročitaj intervju s francuskim ministrom unutarnjih poslova https://voiceofeurope.com/2018/10/far-left-minister-admits-a-civil-war-could-be-near-in-france-as-he-fears-the-future/), nego da s njim- tim talogom- izlazimo na kraj kako znamo i umijemo, štiteći "filterom" ove sjevernije (Austrija itd.) kod kojih će još biti mir jer nemaju ovakvu suicidalnu imigrantsku politiku.

Što će biti s našom jadnom djecom, toga se ja najviše bojim.

Edited by eva
zarez
  • Like 3

45 minutes ago, Umugande said:

Fasifikat, Tranquilito poco!

?? Dare to explain?

Edited by Fugaziii

Da li je nekom prilog sa rtv USK IZ BIRE I SATORA LICIO KAO SLUZENJE VOJSKE, OGROMNA VECINA, KREVETI, SATOR, POSTROJBA. Prodjes gradom vidis nase djevojke sa migrantima, ima njih par njihovih musterija, vukljaju kese alkohola, pa kakav ti bolji poziv dalje treba za buducu zrtvu silovanja????!!!! Dobrano smo se okrenuli i skinuli gace. Gdje ona mapa od prije 8 mjeseci sa 25.000 migranata za BiH od toga je vecina i najgori sljam dosao u USK. Sve izbaciti sa USK biti ORBAN koliko god dozvoljava zakon i rupe u zakonu. Oni strajkaju na granici, UZAS, svjesni nismo niceg, nasi im poduzetnici zele platiti da se maknu UZAS, sve izdavace privatnih treba prijavljivati, zakon primjeniti, zatvor je lekcija i prijetnja za sve, tako se odbijaju. Migrantski centri van EU pa sta se mislilo gdje ce biti, ccc. IOM udaljiti, to je njihovo utociste i spas. Ovdje se udara jako i brzo. Pa da se neko od nas pokefa na granici sta bi bilo ccc. Drustvo prepusteno samo sebi, pored svih nedaca koje imamo, nama se sad zivotni fokus remeti i usredotocuje na prezivljavanje, sutnju, huskanje, brigu za sigurnost. Sve bolesno se zeli provesti u prihvatljivo, trend, integraciju i sl...Ma svako suskanje prijaviti, sve od cackalice do bandere, nemate se cega ustrucavati dok jos nije kasno, a bojim se da postaje. Nismo svjesni dosta toga, epidemije i zaraze za nas su pogubne, a gledaj u kojem smecu zivimo. A sirina ovog svega, i poretka, i ratova uvijek dodje na vidjelo deceniju, dvije, tri poslije. 80-e Afganistan, Rusija, dodje SAD, pa od Afganistana do evo danas, sutra Saudijska Arabija. Ko je poceo rat na mom... znat ce se uskoro, i zasto. Mazanje traje deceniju, zaborav dvije, i ispliva u trecoj ili cetvrtoj. Ali ko smo mi da ista zakljucujemo.

• Like 5

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...