Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

https://www.biscani.net/ruznicev-gost-nudi-rjesenje-za-migrante-neka-u-bih-predaju-zahtjev-za-azil-u-eu-i-tu-cekaju-odgovor/

:D

"Predložio je da se reguliše zakon da se u Bosni i Hercegovini preda azil za EU, a da EU brzim postupkom odluči ko ima pravo za azil, a ko ne.

– Mišljenja sam da EU mora bliže sarađivati sa vlastima u Bosni i Hercegovini. Trebalo bi se regulisati zakonom da se u Bosni i Hercegovini može predati zahtjev za azil u EU, a da EU brzim postupkom odluči ko ima pravo na azil ili ko može dobiti dozvolu boravka iz humanitarnih razloga, kao što su recimo porodice sa djecom. Migrante koji nemaju pravo na azil treba vratiti u svoju domovinu, naravno uz podršku EU-a, budući da bosanskohercegovačke vlasti nisu sposobne to same učiniti. U svakom slučaju, nije rješenje da migranti šetaju Balkanom i trajno ostaju preko noći u šatorima jer ova kriza šteti i turizmu u BiH – smatra on."

Dodao je da je imao želju posjetiti i šatore u kojima borave migranti, ali da nije imao dozvolu IOM-a.

A i ovaj dosao da nam ga uvali.

Da im BiH bude cekaonica za azil Evropske Unije.O.o U Njemackoj se ti zahtjevi za azil po osobi par godina rjesava a i one koje su u negativnom smislu rijesili (azil odbijen), njih 270 hiljada vec dvije godine ih vracaju ali nikako da ih se rijese. Koje ideje lik ima djubre podlo.

47 minutes ago, Franc said:

Šta se događa sa forumom. Na stranici biščani.net ga ne mogu pronači. Vidi se da ima i vrlo malo diskusija u ovoj temi. Jel oču vlasniki da se sve zataška i da mišlenje građana više nije bitno

Pozdrav

o.O Ja ne nadjoh nijedan tvoj post to jest da si ikad svoje misljenje iskazao i s tim diskusiju podrzao.  :)

Hahahahaha....Čuj ideje...u Bihaću se tako nakupi sa vremenom šta ja znam 50.000 ovih divljaka koji su predali zahtjeve za azilom u EU i čekaju. Čekaju 10 godina i dobiju odbijenicu. A šta mi za to vrijeme da radimo? Haahahahaha...

Svako pokušava čistiti ispred svojih vrata i gurati smet drugima. U tom guranju smeća isto dođe i do nas... a jedino Bihać i Velika Kladuša ne čine apsolutno ništa da očiste smeće koje su im svi drugi nagurali pred vrata i zavrnu šamarčinu svakom ko pokuša.Problem je što Bihać vodi kastrirani gradonačelnik a za Veliku Kladušu nikog nije briga pa ni samog "Babu".

• Like 1

prije 2 sati, rucica1 said:

https://www.biscani.net/ruznicev-gost-nudi-rjesenje-za-migrante-neka-u-bih-predaju-zahtjev-za-azil-u-eu-i-tu-cekaju-odgovor/

:D

"Predložio je da se reguliše zakon da se u Bosni i Hercegovini preda azil za EU, a da EU brzim postupkom odluči ko ima pravo za azil, a ko ne.

– Mišljenja sam da EU mora bliže sarađivati sa vlastima u Bosni i Hercegovini. Trebalo bi se regulisati zakonom da se u Bosni i Hercegovini može predati zahtjev za azil u EU, a da EU brzim postupkom odluči ko ima pravo na azil ili ko može dobiti dozvolu boravka iz humanitarnih razloga, kao što su recimo porodice sa djecom. Migrante koji nemaju pravo na azil treba vratiti u svoju domovinu, naravno uz podršku EU-a, budući da bosanskohercegovačke vlasti nisu sposobne to same učiniti. U svakom slučaju, nije rješenje da migranti šetaju Balkanom i trajno ostaju preko noći u šatorima jer ova kriza šteti i turizmu u BiH – smatra on."

Dodao je da je imao želju posjetiti i šatore u kojima borave migranti, ali da nije imao dozvolu IOM-a.

A i ovaj dosao da nam ga uvali.

Da im BiH bude cekaonica za azil Evropske Unije.O.o U Njemackoj se ti zahtjevi za azil po osobi par godina rjesava a i one koje su u negativnom smislu rijesili (azil odbijen), njih 270 hiljada vec dvije godine ih vracaju ali nikako da ih se rijese. Koje ideje lik ima djubre podlo.

o.O Ja ne nadjoh nijedan tvoj post to jest da si ikad svoje misljenje iskazao i s tim diskusiju podrzao.  :)

Pozdrav

Nisam iz Bosne pa se teze uključujem u debatu, moje mišljenje je da sa migrantima i dobrovoljcima i politicarima koji  podrzavaju ovakvo stanje treba postupiti na hard.

Moje mišlenje

Ako neko dođe tebi u posetu treba da se drži tvog kučnog reda, ako ne mu slobodno kažeš da nije pozeljani i nek se gubi, ako nece izbacit nepoželjnog gosta iz kuče.

Kako več rekoh nisam iz Bosne, ali pratim ovu temu više od godinu dana

Nisam dobi odgovora zaštu na portalu biščani.net nema više povzave na ovaj forum. Slučajno, diverzija ili po nečoj direktivi.

• Like 1
  • Dislike 1

7 hours ago, Franc said:

Šta se događa sa forumom. Na stranici biščani.net ga ne mogu pronači. Vidi se da ima i vrlo malo diskusija u ovoj temi. Jel oču vlasniki da se sve zataška i da mišlenje građana više nije bitno

Pozdrav

Cikijata

Jučer je operativna grupa donijela zaključke. Medju njima je i stroga zabrana pružanja bilo kakve pomoći pa čak i dopremanje hrane migrantima van regularnih kampova (po meni nužno zlo) ali se slažem sa ovim.

Evo kako se ta mjera poštuje:

image.thumb.png.77405fa64892e2ae9af143cfb5d26c5d.png

Malo materijala za potpalu Doma penzionera:

image.png.9c289d709c12782a388ce081b01846a3.png

Sudeći po slikama od jučer na ovoj fb stranici, njih ima sigurno stotinu na građevini. Hoće li se stati ovoj kriminalki u kraj? Ili je cijelo vrijeme štite jer je supruga od jednog doktora u KB?

Ovo je za krivičnog gonjenja sada

• Like 4

I ta operativna grupa ceka da se ilegalaca na hiljade nakupe i onda ko bajagi reauguju.Da su se predhodno donesene odluke o zabranama strogo provodile, danas nebi u ovolikom problemu bili (prije svega ta privatna iznajmljivanja ilegalcima). Dom penzionera ,zeljezaru, ... tu treba sve ulaze zabetonirati. To je za grad i policiju jeftinije nego ih stalno prikupljati i vozikati. Dok god im se na sve moguce nacine ne oteza boravak oni ce i dalje u kolonama dolaziti (a nasim mazlumima koji koji ih primaju uvesti pored novcane i zatvorsku kaznu). Pa slovenci su prije par godina svojim gradjanima svaku vrstu pomoci ilegalcima strogo zabranili.  

• Like 2

https://cazin.ba/migranti-ponovo-preplavili-usk-eu-trazi-da-vlasti-bih-preuzmu-odgovornost/

Oko 1.000 migranata iz Bire je izmješteno u kamp Lipa, petnaestak kilometara od Bihaća. Dobar dio kampa Lipa izgorio je u požaru u decembru 2020. godine. Pripadnici Oružanih snaga BiH su nakon požara u kampu postavili šatore za migrante i izbjeglice.

Usprkos pritiscima EU i međunarodne zajednice da se dozvoli povratak migranata u kamp Bira, vlasti USK su se usprotivile i spriječile njihov povratak.

EU traži da vlasti BiH preuzmu odgovornost

"Visoki predstavnik Evropske unije za zajedničku vanjsku politiku i sigurnost Josep Borrell poručio je 11. marta da odgovornost za migrantsku krizu u BiH leži na lokalnim vlastima, te da će evropske institucije pomoći da se pronađe trajno rješenje.

„Bosna i Hercegovina mora preuzeti odgovornost za situaciju i pronaći održivo rješenje za smještaj svih izbjeglica i migranata, uključujući puno korištenje postojećih objekata, kao što je potpuno opremljeni centar Bira u Bihaću, koji finansira EU, ali i otvaranje novih objekata širom zemlje”, kazao je ministrici vanjskih poslova BiH Biseri Turković, koja je sa Borrellom o ovom pitanju razgovarala u Briselu.

Međutim, vlasti Unsko-sanskog kantona (USK), u međuvremenu, su donijele odluku da “zabranjuju otvaranje novih centara i traže zatvaranje kampa Miral u Velikoj Kladuši, udaljenoj pedesetak kilometara od Bihaća."

Ovaj Boreli misli ako je IOM  u Biru uvalio (na prevaru i  bez suglasnosti gradjana)  kontenjere, da su stim postali i vlasnici Bihaca. Znaci od Bire jos odustali nisu. Bira se mora i dalje cuvati Ne treba nas zacuditi ako svojim slijedecim nastupom bude zahtjevao da se gradjani Bihaca i Kladuse moraju iseliti a grad ilegalcima prepustiti. Jos ovaj jedan ilegalac naglasava da on nece na Lipu jer mu je daleko od grada. >:( 

On 10. 03. 2021. at 16:08, Franc said:

Pozdrav

Nisam iz Bosne pa se teze uključujem u debatu, moje mišljenje je da sa migrantima i dobrovoljcima i politicarima koji  podrzavaju ovakvo stanje treba postupiti na hard.

Moje mišlenje

Ako neko dođe tebi u posetu treba da se drži tvog kučnog reda, ako ne mu slobodno kažeš da nije pozeljani i nek se gubi, ako nece izbacit nepoželjnog gosta iz kuče.

Kako več rekoh nisam iz Bosne, ali pratim ovu temu više od godinu dana

Nisam dobi odgovora zaštu na portalu biščani.net nema više povzave na ovaj forum. Slučajno, diverzija ili po nečoj direktivi.

Tačno je da je "jedne noći" portal malo drugačije izgledao i nigdje nije bilo linka...ma administratori se malo zapili...ali je već naredni dan bilo OK. Ni ja nisam "povzavo" mogao naći nigdje, niti u Meniju niti na stranici. Lep pozdrav za Deželu 😁 (naš kanton broj 11).

https://www.biscani.net/u-unsko-sanski-kanton-samo-u-martu-pristiglo-oko-750-migranata/

Zasto vladajuci na ovim objektima sve ulaze i prozore ne zatvore ( zavare ) sa onim mrezama sto se za armaturu betona koriste a vlasnicima objekata racun ne ispostave. Samo moliti i kukati nece nikad neke pozitivne rezultate dati a ta invazija ce samo gora i veca biti. Cikota nam se na veliko usutio. Gdje su te njegove aktivnosti isparile.

On 15. 03. 2021. at 17:24, NDB said:

Tačno je da je "jedne noći" portal malo drugačije izgledao i nigdje nije bilo linka...ma administratori se malo zapili...ali je već naredni dan bilo OK. Ni ja nisam "povzavo" mogao naći nigdje, niti u Meniju niti na stranici. Lep pozdrav za Deželu 😁 (naš kanton broj 11).

Sorry ali na telefonu još uvjek ne nađem povezave (linka) do foruma

https://www.biscani.net/

prije 5 sati, rucica1 said:

https://www.biscani.net/u-unsko-sanski-kanton-samo-u-martu-pristiglo-oko-750-migranata/

Zasto vladajuci na ovim objektima sve ulaze i prozore ne zatvore ( zavare ) sa onim mrezama sto se za armaturu betona koriste a vlasnicima objekata racun ne ispostave. Samo moliti i kukati nece nikad neke pozitivne rezultate dati a ta invazija ce samo gora i veca biti. Cikota nam se na veliko usutio. Gdje su te njegove aktivnosti isparile.

Pa piše na portalu, ode čovjek u posjetu Kataru. Krizna je situacija tamo. Možda će nam rat objaviti. Prioritet je prioritet, moja ti ona...hej ti...kako ono tebi bi ime...

Nije mi jasno kako to da ruta iz Grcke ne ide za Albaniju pa onda brodovima preko u Italiju, albanski krijumicari imaju jako puno iskustva u ilegalnim prebacivanjima u Italiju. iz Grcke preko Makedonije, Srbije,BiH, Hrvatske i Sloveniije za italiju je kud i kamo duze, dok je brodom iz Albanije do Italije 15-20 sati.

5 hours ago, ST11 said:

Polako ali sigurno.
U sve vise EU drzava im je dosta prisiljenog bliskoistocnog multikulti eksperimenta.

https://m.vecernji.hr/vijesti/u-svakom-kvartu-u-danskoj-najvise-30-posto-nezapadnjackih-migranata-1477465

to je davno izmaklo kontroli u nekim europskim gradovima. Smatram da je za to kasno. Berlin, Frankfurt, Stokholm su vec izgubljeni. Pa u Becu ima preko 30 % stranog stanovnistva, kad se ubroje oni koji su uzeli austrijske drzavljanstvo prelazimo brojku od skoro 50 %! Ali o tome ne smije niko progovoriti, odmah ga etiketiraju!

• Like 3

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...