Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Mene u ovom izvještaju AI najmanje zanimaju prava migranata (ali me zanimaju, ljudi su) ali je licemjerno popljuvati AI i čitav izvještaj samo zato što su se usudili napisati jedan pasus o njihovim pravima. A jesu im kršena prava i krše se i dalje, pogotovo od strane hrvatske, postali su gori od mađara. 

Krše se i naša prava, svakodnevno. Razumijem ja problematiku sasvim dovoljno i najviše bih volio da im noga nikada ovamo kročila nije jer imamo dovoljno problema i bez njih, a neki od tih problema su bas u ovom izvještaju pomenuti. 

• Like 1
  • Haha 1

Boli me neka za stvar za kriminalce koji nasilno i ilegalno ulaze u tude zemlje, nikakva prava oni nemaju nego dobiti nogom u guzicu i nazad od kuda su dosli, ako nekome treba ova necivilizirana,neskolovana i nezahvalna  ološ slobodni su ih doma kuci svojoj odvesti. 

• Like 3

36 minutes ago, Rijecanin said:

Boli me neka za stvar za kriminalce koji nasilno i ilegalno ulaze u tude zemlje, nikakva prava oni nemaju nego dobiti nogom u guzicu i nazad od kuda su dosli, ako nekome treba ova necivilizirana,neskolovana i nezahvalna  ološ slobodni su ih doma kuci svojoj odvesti. 

Ma hajde, vrtiš 3 rečenice u krug ovdje otkako si se registrovao. 

• Like 1

On 18. 04. 2021. at 18:12, Vywegh said:

Mene u ovom izvještaju AI najmanje zanimaju prava migranata (ali me zanimaju, ljudi su) ali je licemjerno popljuvati AI i čitav izvještaj samo zato što su se usudili napisati jedan pasus o njihovim pravima. A jesu im kršena prava i krše se i dalje, pogotovo od strane hrvatske, postali su gori od mađara. 

Krše se i naša prava, svakodnevno. Razumijem ja problematiku sasvim dovoljno i najviše bih volio da im noga nikada ovamo kročila nije jer imamo dovoljno problema i bez njih, a neki od tih problema su bas u ovom izvještaju pomenuti. 

Ako ce mo ovo gledati na ovaj nacin onda sve pada u vodu i drzava i drzavnost  policija i zakon i drzavna granica. Ja bi volio vidjeti da neko recimo bez papira pokusa uci u Pakistan ili nelegalno proci granicu isto vrijedi i za Indiju. 

Osobno se protivim bilo kakvom nasilju nad migrantima pogotovo od strane policije ali treba priznati da su migranti zbilja na sve smremni samo da ostvare svoj cilj.

• Like 3

2 hours ago, rucica1 said:

https://www.biscani.net/posjeta-visoke-delegacije-privremenom-prihvatnom-centru-lipa/

Evo prilike da se Selmo po raznim dijelovima grada a i kantona provoda pa da vidimo hoce li vise vjerovati IOM-u ili svojim ocima (a i ovoj gospodi koja ce ga pratiti da se pokaze ugrozenost i povrijeda ljudskih prava nasih gradjana). 

Ja i dalje ne mogu da shvatim da tog čovjeka niko od domaćih političara ne odvede do divljih lokacija u samom centru grada kojih ima desetak sa po najmanje 100 ljudi. Već sam ih nabrajao pa da se ne ponavljam kao papagaj. U Krajinametalu ih je znalo biti i po 1000. Npr. Šuki da to uradi. Ali ne, nije u interesu nikom da se iznese u javnost koliki su milioni i milioni "potrošeni" a ti ljudi po divljim kampovima i u takvim (ne)uslovima borave

• Like 2

46 minutes ago, Grunf said:

Ja i dalje ne mogu da shvatim da tog čovjeka niko od domaćih političara ne odvede do divljih lokacija u samom centru grada kojih ima desetak sa po najmanje 100 ljudi. Već sam ih nabrajao pa da se ne ponavljam kao papagaj. U Krajinametalu ih je znalo biti i po 1000. Npr. Šuki da to uradi. Ali ne, nije u interesu nikom da se iznese u javnost koliki su milioni i milioni "potrošeni" a ti ljudi po divljim kampovima i u takvim (ne)uslovima borave

To treba kao ministar sigurnosti USK i Kljajic sa Sukijem napraviti. Dosta ovih divljaka nece u kampove da ih nebi registrovali a onda se i po gradu nemogu fuljati. Vec sam spomenula -i iza bolnice su poceli satorski kamp praviti al ih je policija od tud otjerala(ako se nisu opet vratili - jer kaze mi rodica, kroz harmane sa brda u grupama silaze). 

:D Treba ilegalcima jos i kesa na ruke davati da imaju sta za potrositi.Hebli mamu svoju. Neki dan u kupovnom centru obezbjedjenje na ulazu  zaustavlja ilegalca bez maske a on mu samo ( na nasem jeziku) veli ja imam ljudska prava, i ja sam covjek i samo dalje prosisa. Tako su po njemackoj, za vrijeme one invazije, po prodavnicama navalili krasti i neprimjerno se ponasati ali su mnogi napravili plakate na engleskom i arapskom sa natpisom -izbjeglicama zabranjen ulaz (takodje na bazenima). ... .

https://www.biscani.net/migrant-pita-odgovorne-u-bih-gdje-je-novac-za-izdrzavanje-koje-eu-daje/

6 hours ago, rucica1 said:

:D Treba ilegalcima jos i kesa na ruke davati da imaju sta za potrositi.Hebli mamu svoju. Neki dan u kupovnom centru obezbjedjenje na ulazu  zaustavlja ilegalca bez maske a on mu samo ( na nasem jeziku) veli ja imam ljudska prava, i ja sam covjek i samo dalje prosisa. Tako su po njemackoj, za vrijeme one invazije, po prodavnicama navalili krasti i neprimjerno se ponasati ali su mnogi napravili plakate na engleskom i arapskom sa natpisom -izbjeglicama zabranjen ulaz (takodje na bazenima). ... .

https://www.biscani.net/migrant-pita-odgovorne-u-bih-gdje-je-novac-za-izdrzavanje-koje-eu-daje/

Ja sam skoro vidio u prodavnici lika kako krade doduše nije bio stranac već neki did u onom skuteru za starce . Trpa did u jaknu sve najskuplje proizvode . Jednom mi pričao jedan menadžer supermarketa da ne mogu da stanu u kraj krađi do 500€ te nema pravo niko kazniti u Nizozemskoj za krađu ni policija neće da dođe . Sve rješavaju preko police osiguranja na kraju dobro svima . 

• Sad 1

13 hours ago, Barba said:

Ja sam skoro vidio u prodavnici lika kako krade doduše nije bio stranac već neki did u onom skuteru za starce . Trpa did u jaknu sve najskuplje proizvode . Jednom mi pričao jedan menadžer supermarketa da ne mogu da stanu u kraj krađi do 500€ te nema pravo niko kazniti u Nizozemskoj za krađu ni policija neće da dođe . Sve rješavaju preko police osiguranja na kraju dobro svima . 

U Njemackoj se za kradju (bez obzira ko je i odakle) dodjeljuje kazna i godinu dana zabrana ulaska u prodavnicu.Ove bez maske nedaju da uopste udju ( odmah tjeraju van iz prodavnice).U nas su sve te prodavnice i kupovni centri privatno vlasnistvo i tu se netreba puno diskutovati nego za uho i van izbaciti a ako Suhri, Kljajicu ili Ali nije po volji neka ih sebi kuci vode.Za privatna vlasnistva nema se sta ni sa ovim organizacijama za ljudska prava disktovati. 

16 minutes ago, rucica1 said:

U Njemackoj se za kradju (bez obzira ko je i odakle) dodjeljuje kazna i godinu dana zabrana ulaska u prodavnicu.Ove bez maske nedaju da uopste udju ( odmah tjeraju van iz prodavnice).U nas su sve te prodavnice i kupovni centri privatno vlasnistvo i tu se netreba puno diskutovati nego za uho i van izbaciti a ako Suhri, Kljajicu ili Ali nije po volji neka ih sebi kuci vode.Za privatna vlasnistva nema se sta ni sa ovim organizacijama za ljudska prava disktovati. 

Kod nas što se tiče migranata u prodavnicama i nema puno problema jer vecina je zabranila ulaze,izuzev robota i nekih bingo centara, veći su problem na parkinzima ispred, naročito Fisa, jer tu žicaju i otimaju starcima kolica da im pomognu utrpati robu, ali je problem što onda očekuju da im plate. A sta traziti od starca i 300 kermi penzije? Mene bi bilo sramota

• Like 1

Ovako bi se trebale i kod nas osnovati narodne patrole i staviti pod kratak lanac te parazite:

prije 2 sati, Grunf said:

Kod nas što se tiče migranata u prodavnicama i nema puno problema jer vecina je zabranila ulaze,izuzev robota i nekih bingo centara, veći su problem na parkinzima ispred, naročito Fisa, jer tu žicaju i otimaju starcima kolica da im pomognu utrpati robu, ali je problem što onda očekuju da im plate. A sta traziti od starca i 300 kermi penzije? Mene bi bilo sramota

Nisam znao da su neki sverceri ipak dosli "patriotskoj" pameti i da su zabranili ulaz ovom ljudskom smecu. Napokon! Otkud tebi ta informacija i koje trgovine to primjenjuju (zabrana ulaza migrantima)? 

• Like 2

5 minutes ago, jokesOnYou said:

Nisam znao da su neki sverceri ipak dosli "patriotskoj" pameti i da su zabranili ulaz ovom ljudskom smecu. Napokon! Otkud tebi ta informacija i koje trgovine to primjenjuju (zabrana ulaza migrantima)? 

Fis, Crvena Jabuka (nigdje "zvanično") a na Kortu imaš i dan danas natpis na engleskom jeziku...taj dio vuče još od kad je Bira bila radila i onda se nije moglo niti ući u Kort od njih, narod prestao dolaziti a oni zabrane ulaz migrantima. A Bingo i Robot - NE. Mada znaju biti na parkinzima i ispred ova tri žicaju ali ne mogu ući

prije 6 minuta, Grunf said:

Fis, Crvena Jabuka (nigdje "zvanično") a na Kortu imaš i dan danas natpis na engleskom jeziku...taj dio vuče još od kad je Bira bila radila i onda se nije moglo niti ući u Kort od njih, narod prestao dolaziti a oni zabrane ulaz migrantima. A Bingo i Robot - NE. Mada znaju biti na parkinzima i ispred ova tri žicaju ali ne mogu ući

Da je ovaj portal icemu, napravili bi izvjestaj o tome, te koje su pozitivne promjene u pogledu toga. Nema kradje, nema agresije, cisce, moguce pridrzavanje mjera i taj lokalitet nema vise ilegalnih ekonomskih NN-lica pa je i dio grada postao cisci i sigurniji  i tako da postave onda primjer i za druge trgovine. 

Ovi ratni profiteri i balinski sverceri-mafijasi iz Binga i Robota, prodali bi mater za marku, standard. Iznenadili bi me da oni to uvedu, kada vjerovatno u tim prcvarama migranti (braca kozojebi) imaju veca prava nego i njihovi sopstveni radnici.

1 hour ago, jokesOnYou said:

Da je ovaj portal icemu, napravili bi izvjestaj o tome, te koje su pozitivne promjene u pogledu toga. Nema kradje, nema agresije, cisce, moguce pridrzavanje mjera i taj lokalitet nema vise ilegalnih ekonomskih NN-lica pa je i dio grada postao cisci i sigurniji  i tako da postave onda primjer i za druge trgovine. 

Ovi ratni profiteri i balinski sverceri-mafijasi iz Binga i Robota, prodali bi mater za marku, standard. Iznenadili bi me da oni to uvedu, kada vjerovatno u tim prcvarama migranti (braca kozojebi) imaju veca prava nego i njihovi sopstveni radnici.

Pazi, ovo boldano je upitno. I naši ljudi kradu, agresivni su, ne pridržavaju se mjera...dakle ovo nema veze. Baš neki dan u Crvenoj Jabuci, idem, kad ono neki "naš" stariji čovjek, onako tuskav, spadnutih hlača na pola debele guzice, smrdljiv i pijan, bez maske na licu, tetura između polica, nosi otvorenu flašu pive u ruci onako za grljak, cuga, pljucka i psuje..a smrdi na alkohol i nehigijenu dva kilometra oko sebe. Dakle, nije ovo ključno ali istina da ima puno manje ovakvih slucajeva.

• Like 1

Ja bi ovdje smjestio migrate i problem rijesen ipak su to njihova braca .

https://www.klix.ba/biznis/vares-ubrzava-izdavanje-dozvola-za-gradnju-saudijskog-grada-u-gradu-vrijednog-133-miliona-dolara/210421115

Ja se samo jedno mislim i kazem da su ovi sejkovi debeli masni Arapi gori i opasniji za nas i nasu zemlju od ovih siromasnih migranata. 

Ovo ko im dozvoljava je najveci olos i izdajnik naroda. 

• Like 3

10 hours ago, Barba said:

Ja bi ovdje smjestio migrate i problem rijesen ipak su to njihova braca .

https://www.klix.ba/biznis/vares-ubrzava-izdavanje-dozvola-za-gradnju-saudijskog-grada-u-gradu-vrijednog-133-miliona-dolara/210421115

Ja se samo jedno mislim i kazem da su ovi sejkovi debeli masni Arapi gori i opasniji za nas i nasu zemlju od ovih siromasnih migranata. 

Ovo ko im dozvoljava je najveci olos i izdajnik naroda. 

Tipični Barba, imali imalo veze sa muslimanima zakolji, pobij, otruj, gamad, ne valja , djubrad itd... jbga.

• Like 1
  • Dislike 1

9 hours ago, Vywegh said:

Tipični Barba, imali imalo veze sa muslimanima zakolji, pobij, otruj, gamad, ne valja , djubrad itd... jbga.

Daj molim te licemjeran si na kvadrat ! Pa ko normalan moze podrzavati perverzne bogate Saudijce i ostale emiratlije ,ja ne i nikad necu jer su najvece zlo na zemaljskoj kugli vece su zlo i od Cionista . Ali i njima se blizi kraj nafta gubi svoj utjecaj i prelazi se na obnovljivu energiju .Saudijska Arabija svjesno vrsi genocid u Jemenu gdje dnevno od gladi umire stotine djece klasicno sistematsko unistavanje populacije samo iz jednog razloga jer je Jemen bivsa Krajevina postala republika i uvela demokratiju sto se Saudijskoj Arabiji ne svidja jer bi njihova kraljevska prica mogla isto tako zavrsiti . S.Arabija i Emirati su najveci uzrocnici rasula u Islamskom svijetu . Oni su za mene obicni genocidasi koji su davno napustili din i Sunet sva islamska nacela .

• Like 5

prije 11 sati, Vywegh said:

Nek se dokazu drugacije. Daj mi jedan jedini primjer gdje nisu djubrad ispali! 

U prvim "safovima" ove drzave, koji se najvise propagiraju da su vjernici, napravili su najgore razdoblje historijskog postojanja ove drzave! 

Bas zbog toga nam i jeste ovako usrano, jer taj isti sto krade, ako je "nas" (brat musliman), ruralni nepismeni krezo ce reci "neka ga, nas je", a to sto ti je ukrao penziju ili pare iz Merhameta, nema veze... neka ga, nas je! Balija ispade gori od cetnika na kraju. Ceto ti posla vakcine (nebitno iz kojih razloga na kraju), a ovaj "nas" pokrade i boga i naroda. Crkli daboga!

I njima je kao stalo do rjesavanja migrantske krize, a brat ima svoju shemu za migrante od medjunarodnih, pa nije lud. Da ne govorim tek za ove jbne arape! Arapi su posebna gamad, narocito u globalnoj politici, po pitanju istih tih migranata, a da ne pricam tek o Palestini i njihovoj suradnji sa Izraelcima. Sve za pare. 

• Like 2

17 minutes ago, jokesOnYou said:

Nek se dokazu drugacije. Daj mi jedan jedini primjer gdje nisu djubrad ispali! 

U prvim "safovima" ove drzave, koji se najvise propagiraju da su vjernici, napravili su najgore razdoblje historijskog postojanja ove drzave! 

Bas zbog toga nam i jeste ovako usrano, jer taj isti sto krade, ako je "nas" (brat musliman), ruralni nepismeni krezo ce reci "neka ga, nas je", a to sto ti je ukrao penziju ili pare iz Merhameta, nema veze... neka ga, nas je! Balija ispade gori od cetnika na kraju. Ceto ti posla vakcine (nebitno iz kojih razloga na kraju), a ovaj "nas" pokrade i boga i naroda. Crkli daboga!

I njima je kao stalo do rjesavanja migrantske krize, a brat ima svoju shemu za migrante od medjunarodnih, pa nije lud. Da ne govorim tek za ove jbne arape! Arapi su posebna gamad, narocito u globalnoj politici, po pitanju istih tih migranata, a da ne pricam tek o Palestini i njihovoj suradnji sa Izraelcima. Sve za pare. 

Meni se Arapi gade jedini od njih sto imalo imaju obraza su Iranci koliko toliko neki nivo kao i obrazovanje .

Licno mi je pricala jedna Filipinka koja sad zivi u Nizozemskoj zbog teske situacije u njenoj zemlji i nemogucnosti pronalazenja posla kad je imala 18 godina dobila je posao babysittera u Emiratima nije se puno razmisljala vec je to prihvatila agencija je sve sredila radnu vizu zagarantovanu zaradu sa kojom je nakon 6 mjesecnog rada mogla da plati nastavak skolovanja i da pomogne familiji. Cim je dosla oduzeli su joj pasos dnevno je radila po 10 sati razne poslove ciscenja sve najgore dnevno je bila po nekoliko puta silovana od strane drugog osoblja najcesce Arapa koji su bili vozaci ili su radili neke druge poslove i nakon sest mjeseci nije dobila pasos vec su joj i nakon njenog protivljenja samostalno preko agencije produzili vizu i to se tako vrtilo godinu i pol na kraju je bila uhapsena od emigracione policije i deportovana na Filipine da joj nisu isplatili ni 20% od dogovorene zarade a najgore sto su ti bogatasi znali za ta zlostavljanja i apsolutno nisu nista poduzimali prema njima su se odnosili kao prema zivotinjama hiljade i hiljade mladi ljudi muskaraca i djevojaka iz siromasnih zemalja Indije Tajlanda Filipina  nesretno zavrse u najgoroj agoniji zbog toga jer su primorani da zarade koji dinar za sebe u Emiratima. 

Ova naselja po nasoj zemlji i Srbiji se iskljucivo prave samo radi njihovih perverzija i mazohizma gdje ce iskoristavati curice i njihovu tesku situaciju. 

Ovo se u Srbiji desava vec posljednjih 7-8 godina bas one manekenkice sa IQ sobne temperature imaju sposobnosti da budu u Dubaiju po 20 dana deset puta godisnje sa vlastitim postenim radom ne bi mogle otici do Budve. 

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...