Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Ajde nama je bar stalo, pa razgovaramo o tome... imas ove dusebriznike sto veze od zivota nemaju al su protiv tebe, nije ih briga kako je, ali tvoje nije ispravno.... moj brate dok god smo mi medju sobom ovako razdvojeni nema uspjeha u necemu sto bi trebalo da bude zajednicka inicijativa. 

Do sutra, zelim Vam laku noc i lijepe snove. ✌🏼

• Like 2
  • Replies 19,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3644

• rucica1

1519

• Barba

1275

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

ISTINOM U GLAVU

Dragan Bursać: Bihać nije pao!

Jer, ako iko zna šta je obruč, rat, pakao, okruženje, ako iko zna šta je dijete u snijegu, ako iko zna kako je biti gladan dok ti zima kosti izjeda, to su Bišćani, heroji grada heroja.

<b>ISTINOM U GLAVU Dragan Bursać:</b> Bihać nije pao!

„Na cesti Petrovačkoj izbjeglice

i trista djece u koloni.

Nad cestom kruže grabljive ptice,

tuđinski avioni.

Po kamenjaru osniježenom

čelična kiša zvoni…

U snijegu rumena Marija,

mamina kćerka jedina,

bilo joj sedam godina.“

Ovako je prije 76 godina veliki Branko Ćopić pisao. A mi? Znaš ti nas, jebo ti nas, rekao bi Brančilo. Mi ništa iz istorije nismo naučili. Mi smo silovali učiteljicu istoriju, pa nam se danas po Petrovačkoj cesti kreću neke nove izbjeglice, neka nova djeca, nadlijeću ih neke druge grabljive ptice, a sred svih njih neka nova, promrzla djevojčica Marija, mamina kćerka jedina, mamina kćerka jedina, bilo joj sedam godina.

Vapaj iz Krajine

E, moj Branko, preturili smo u ovih osam decenija izbjeglice, bili smo izbjeglice, nema ko nije, naizmjenično i svi zajedno. U tužnom trokutu koji se Bosna i Hercegovina zove mi smo kolektivne izbjeglice u našem malom, ličnom bezizlazu. Ne vidimo, ne čujemo, ne obaziremo se na vapaje iz Krajine.

A tamo, pravo Petrovačkom cestom na milost i nemilost svijeta, ostavljeno je deset hiljada božjaka, sa pedeset hiljada naših odavno ostavljenih ljudi. Znaš Brančilo, to je ta visoka Krajina odavno i oduvijek ostavljena. U ratu od svih, u miru od svih. U uncu jednako. I Bihać-grad heroj, nepokoreni grad, sad pokorava neimaština, bijeda, zima i podla majka država koja nema razumijevanja niti trunke. Nema ni obraza ni empatije. Jer, države, ako ćemo pravo i nema.

Ko je vlasnik ljudske nesreće?

Onaj tvoj đački dom, one tvoje godine magareće, sad su poprište tuge svjetske. Djeca, odrasli, svakojaki od Sirije do Avganistana natiskani su tu. I da, Bišćani im pomažu. Od početka, kako to svijet zove, od početka krize do današnjeg sata. Ali Bišćanima treba pomoć. Osim IOM-A (Međunarodne organizacije za migracije) i UNHCR-a, koji su hotel Sedru iznajmili u privatnoj režiji, nikoga od zvaničnih lelemudana. Eheej, ljudi iz bijelog svijeta u sopstvenoj režiji iznajmljuju objekte, a Sarajevo, Banjaluka i ostali tzv. centri ćute.

Nadjebavaju se u čijoj je ingerenciji ljudska nesreća. Jer, izbori su prošli, pare za djecu promrzlu su se obrnule, pa i nije zanimljivo voditi računa o nevoljnicima. I da, među nevoljnicima ima svakojake fele. Ima onih koji među sobom na nevoljnicima zarađuju, ima klanova, ima zavisti, pljačke...kao i među nama, malo manjim nevoljnicima, ali to nikada neće biti razlog da Bišćani dignu ruke na njih.

Jer, ako iko zna šta je obruč, rat, pakao, okruženje, ako iko zna šta je dijete u snijegu, ako iko zna kako je biti gladan dok ti zima kosti izjeda, to su Bišćani, heroji grada heroja. Pa je najžalosnije, do neba žalosno palamuđenje u kome se iz udobnosti sarajevske i inih čaršija, poziv na pomoć iz Bihaća tumači kao fašizam. Jest, eto Bišćani koji sa stanovnicima Bosanskog Petrovca, Kladuše, Cazina od svoje bijede odvajaju, e da bi pomogli bijedi svijeta, jest, baš su oni fašisti?!

Ne serite!

Nego, svako ko može, neka postane mali šrafić u sistemu države, kad nam je već država u kurcu. Neka pošalje ćebe, bidon vode, koju marku, neka da malo svog rada za ove nevoljnike.

Krajiška zima, znamo to ti i ja Brančilo, ne čeka nikoga. Ne čeka ona da se Mektić usaglasi sa načelnicima opština, da se načelnici opština usaglase sa graničnom službom i da se svi zajedno usaglasimo sa zdravim razumom. Bišćanima i Krajišnicima treba pomoć odmah i sada, kako bi pomogli sebi i nevoljnicima.

A pomoć nije ugurati ljude u onaj tvoj đački dom, jer to i nije više dom, nije to ništa, tek betonom obilježeno stratište.

Ova zemlja je mogla biti solidarna za vrijeme onog povodnja prije pet godina, kada je čovjek čovjeku ruku pružao, ne gledajući na ime i prezime, jer dok ti daš ličnu, odnese nas voda. Ova zemlja i danas može bolje! Jer, ako na svijetu postoji neko ko ima razumijevanje i empatiju prema izbjeglicama, to je ova zemlja. To su ovi ljudi, to je moj svijet, Branko!

A taj svijet mora, mora pomoći Krajini, mora pomoći Bihaću.

I sve je isto, kao i one zime '42. Kolone idu, kolone praćene pticama- medijskim grabljivicama, od kojih svaka ponaosob opisuje nesrećnike. Za neke su to teroristi, za neke kriminalci, za neke dio svjetskog plana uništenja. A ne vide mediji da je najviše nevoljnika svijeta, sa djecom, koja staklastih očiju upijaju zimu. Ne vide mediji da im prvi pomažu baš Bišćani, koje poneki sramotno zazvaše fašistima. Na svoju sramotu. I ne vide ljudi, ili neće da vide kako su okupljanja Bišćana zapravo urlik za pomoć. Vapaj ostavljenih ljudi, a ne zvuk neke ksenofobične rulje gladne linča. I ako ima takvih, a ima ih u uncu, koliko i spodoba među izbjeglicama, e sve njih će progutati dobrota krajiška.

I zato, Brančilo, moram ti reći, zima ide, situacija jeste teška, čelične ptice svakojake lete nad glavama, lete, pa seru, ali Bihać nije i neće pasti, kao što nikada nije pao. Ima grad heroj 60 hiljada srca za sve nevoljnike, samo mu treba naša pomoć više nego ikada.

Bihać nije zaboravio biti human. Jesmo li mi zaboravili nepokoreni grad?

http://interview.ba/kolumne/item/11388-b-istinom-u-glavu-dragan-bursac-b-bihac-nije-pao?fbclid=IwAR1gqvC0Knk0xM-lddquEzXhHt6oUCwbQcCZdPwdZV7kh5KA5wPLS3FQVzE

• Like 1

U pravu je jedino za Bihac sto kaze i o njegovom tretmanu od strane svih ostalih, i u pravu je sto kaze da bihac imao/nemao uvijek pokusa pomoci (nije bitno kome). Ksko stvari stoje, dobro bi bilo kad bi se mogli odcijepiti a biti mala zemljica na rubu Evrope. Samo Krajina :)

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Confused 1

Ukoliko je ovo istina ,treba ih hitno sve za Srbiju vracati.

8.10.2018 Beograd

Iran uveo vize za državljane Srbije

Iran uveo vize za državljane SrbijeFoto: pixabay.com
Iran je ukinuo bezvizni režim za državljane Srbije, samo nekoliko dana nakon što su vlasti u Beogradu ponovo uvele vize za građane Irana, preneo je dnevni list "Teheran tajms" (Teheran Times).

List je naveo da je reč o recipročnoj meri koja se primenjuje pošto je Beograd ukinuo bezvizni režim za državljane Irana.

Portal Eksjueviejšn (Exyuaviation) preneo je i da iranski državni avioprevoznik Iran Er (Iran Air) zbog ponovnog uvođenja viza namerava da obustavi direkte letove iz Teherana za Beograd na kraju ovogodišnje letnje sezone, 27. oktobra.

Iran Er je od početka marta ove godine ponovo počeo da leti za Beograd posle pauze od 27 godina. Kompanija je za Beograd letela dva puta nedeljno, a posle nje su avionski saobraćaj između Teherana i Beograda uspostavile i aviokompanije Mahan Er i Kvešm Er (Qeshm), ali su te kompanije u međuvremenu obustavile letove.

Vlada Srbije odlučila je 8. oktobra da ukine bezvizni režim s Iranom, koji je uveden u avgustu 2017. godine.

U Aerodromu "Nikola Tesla" za portal eKapija su rekli će iranska nacionalna avio-kompanija ove zime nastaviti da leti za Beograd dva puta nedeljno.

Prema navodima medija, Srbiju je u vreme dok je na snazi bio bezvizni režim posetilo više od 15.000 Iranaca, a mnogi su zloupotrebili taj režim i pokušali da odu u neku od zemalja Evropske unije. Lokalni mediji preneli su da je nekoliko stotina Iranaca azil zatražilo i u Srbiji.

autor: SAizvor: Beta

10. oktobar 2018 | 16:21
18

Srbiji pretili vraćanjem viza za EU! Bili smo stavljeni pred izbor: Vlada prelomila

• 15shares
  •  
  •  
  •  

Odluka Vlade doneta je 8. oktobra i kako se navodi, stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u Službenom glasniku Republike Srbije

Vlada Republike Srbije donela je odluku o prestanku važenja Odluke o ukidanju viza za ulazak u Republiku Srbiji za državljane Islamske Republike Iran, objavljeno je u Službenom glasniku. Kako je za Telegraf.rs rekao šef srpske diplomatije Ivica Dačić, to je bio direktan zahtev EU. U suprotnom bi građanima Srbije vratili vize za putovanje u zemlje Šengenskog sporazuma.

Dačić i Skat zadovoljni zbog sastanaka održanih u Njujorku: Imamo podstrek za jačanje saradnje Srbije i SAD

Odluka Vlade doneta je 8. oktobra i kako se navodi, stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u Službenom glasniku Republike Srbije.

Tako su posle nešto više od godinu dana, Irancima ponovo potrebne vize za boravak u našoj zemlji.

Kako nam je objasnio Dačić, ova odluka je doneta, jer je jedan broj građana Irana na žalost zloupotrebio ukidanje viza.

bb0a3372-830x0.jpg

Migranti - Foto: A. Nalbantjan

Međutim, Iran, kao jedna od vodećih zemalja islamskog sveta je bitan saveznik u borbi za očuvanje Kosova i Metohije u pravnom sistemu Srbije, pošto nisu priznali jednostranoproglašenu nezavisnost ove pokrajine.

S tim u vezi, pitali smo Dačića, da li će odluka Vlade Srbije uticati na saradnju sa zvaničnim Teheranom.

- Iran je prijateljska zemlja i nastavićemo našu međusobnu podršku - rekao nam je Dačić, odbacivši bilo kakve spekulacije o uskraćenju podrške našoj borbi za KiM.

ivica-dacic-42-830x0.jpg

Dačić - Foto: Vladimir Milovanović

Tome u prilog govori i sasatanak predsednice Narodne skupštine Maje Gojković sa predsednikom Islamske konsultativne skupštine Islamske Republike Irana Alijem Laridžanijem, koji je ponovio podršku Irana teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije i napomenuo da Iran podržava dijalog između Beograda i Prištine.

Inače, Ministarstva spoljnih poslova Srbije i Irana usaglašavaju tekst sporazuma o readmisiji, čime će se stvoriti pravni osnov za vraćanje onih koji su zloupotrebili bezvizni režim između dve zemlje, izjavio je nedavno potpredsednik Vlade Srbije Rasim Ljajić.

M. Ivas ([email protected])

Za nadlezne Organe BiH dovoljno (boldirano) da ih U Srbiju vrate - to su njihovi turisti koji su zloupotrebu rezima napravili.

• Aferim! 1

Kako sarajevski mediji "slučajno" hapšenje ovog migranta ubice koji je uhapšen u Bihaću prebaciše u Kladušu. Nebi me začudilo da sutra bude tekst i naslov "Bihać je siguran grad ukida se vraćanje migranata". 

Mujo je u ovome sam i pitanje je dana kad će i on popustiti. Šuhret već odavno šuti jer je među prvima prodao grad,bivša vlada kantona isto, a i nova nažalost nastavila kao prethodna. Pa nije rješenje migrantske krize i sigurnosti gradjana otvaranje jos jednog kampa u gradu. 

Edited by Venom
  • Like 5
  • Dislike 1

Danas se u Velikoj Kladuši organizira prosvjed. Bilo bi dobro da bar bišćani pošalju poruku podrške građanima Velike Kladuše jer smo u istim gov...

21 minutes ago, Venom said:

Kako sarajevski mediji "slučajno" hapšenje ovog migranta ubice koji je uhapšen u Bihaću prebaciše u Kladušu. Nebi me začudilo da sutra bude tekst i naslov "Bihać je siguran grad ukida se vraćanje migranata". 

Mujo je u ovome sam i pitanje je dana kad će i on popustiti. Šuhret već odavno šuti jer je među prvima prodao grad,bivša vlada kantona isto, a i nova nažalost nastavila kao prethodna. Pa nije rješenje migrantske krize i sigurnosti gradjana otvaranje jos jednog kampa u gradu. 

Haj klix ili index ali ev sad čitam i abc.ba portal.Pitam se gdje ti ljudi žive ili da su bar prije nego su kopirali tekst sa klixa poslušali razgovor sa komesarom...samozvani novinari

• Like 1
2 minutes ago, RiDaM said:

Naše djevojke sa migrantima=ZARAZNE BOLESTI!

Možda sam grubo rekao, ali bogami nisam ni pogriješio. Pitanje je vremena kada će se pojaviti bolesti. Gdje su roditelji tih djevojaka? Užas..

Nisi puno niti pogrijesio.Sam sam vidio par cura u drustvu hrpe migranata gdje konzumiraju alkohol na otoci.Po mojoj slobodnoj procjeni rijec je o srednjoskolkama

• Aferim! 1
3 minutes ago, RiDaM said:

Možda sam grubo rekao, ali bogami nisam ni pogriješio. Pitanje je vremena kada će se pojaviti bolesti. Gdje su roditelji tih djevojaka? Užas..

Studentice, domace klosarke koje se prodaju za tabletu i dopunu, SVE SLIKATI I JAVNO OBJAVITI, saucesnici direktno u prikrivanju ilegalnih. Ima ljudi koji izdaju studenticama pa im moraju uvoditi red, jer kako kazu bolesno drustvo nastupilo, roditelji u svom domu jednu vjeru, kulturu i tradiciju sprovode, a iste kad dodju ovdje sa lanca pustene, pod okriljem maski vuceraju se po gradu i stanovima, pa u iznajmljene dolaze u 03:00 ujutro. Da me neko ne shvati pogresno, svacija sloboda njegova i privatnost takodjer, ali saucesnici u prikrivanju, otvaraju teren za moguca napastvovanja, silovanja istih i NEDUZNIH. Treba otvoriti roditeljima oci, usi, nemaju pojma gdje su im djeca, takvo je drustvo bolesno postalo. Apeli i peticije, da necemo djecu na preglede voditi istim doktorima koji ce pregledati zarazene spolnim i sl. bolestinama, epidemija u zraku. Neka osudjuje ko god je slijep, ali otvorit ce im se oci na najgori nacin. Peticije protiv iznajmljivaca, to ide u krug sve, jer su sad javno poceli istupati opravdanjem da iznajmljuju istim, to treba prihvatiti??? Sve slikati i objavljivati, jedna stvar vuce drugu, kako imamo ovako stanje imat cemo i zaraze vrlo brzo, mali grad, javno sve dostupno, od hrane pa do vozanja auta FUJ. Udjes u prodavnicu, a oni biraju koju vodku ili sl. sa kojim postotkom uzeti. Treba ORBANU pismo poslati, mail ( ludost ali ko zna ) sa upitom kako se izvuci i do koje mjere ici, jer ovo sto se radi ne zasluzuje nista blaze od njihovih mjera. 

• Like 3
  • Dislike 1
12 hours ago, SAMO_REALNOST said:

Da li je nekom prilog sa rtv USK IZ BIRE I SATORA LICIO KAO SLUZENJE VOJSKE, OGROMNA VECINA, KREVETI, SATOR, POSTROJBA. Prodjes gradom vidis nase djevojke sa migrantima, ima njih par njihovih musterija, vukljaju kese alkohola, pa kakav ti bolji poziv dalje treba za buducu zrtvu silovanja????!!!! Dobrano smo se okrenuli i skinuli gace. Gdje ona mapa od prije 8 mjeseci sa 25.000 migranata za BiH od toga je vecina i najgori sljam dosao u USK. Sve izbaciti sa USK biti ORBAN koliko god dozvoljava zakon i rupe u zakonu. Oni strajkaju na granici, UZAS, svjesni nismo niceg, nasi im poduzetnici zele platiti da se maknu UZAS, sve izdavace privatnih treba prijavljivati, zakon primjeniti, zatvor je lekcija i prijetnja za sve, tako se odbijaju. Migrantski centri van EU pa sta se mislilo gdje ce biti, ccc. IOM udaljiti, to je njihovo utociste i spas. Ovdje se udara jako i brzo. Pa da se neko od nas pokefa na granici sta bi bilo ccc. Drustvo prepusteno samo sebi, pored svih nedaca koje imamo, nama se sad zivotni fokus remeti i usredotocuje na prezivljavanje, sutnju, huskanje, brigu za sigurnost. Sve bolesno se zeli provesti u prihvatljivo, trend, integraciju i sl...Ma svako suskanje prijaviti, sve od cackalice do bandere, nemate se cega ustrucavati dok jos nije kasno, a bojim se da postaje. Nismo svjesni dosta toga, epidemije i zaraze za nas su pogubne, a gledaj u kojem smecu zivimo. A sirina ovog svega, i poretka, i ratova uvijek dodje na vidjelo deceniju, dvije, tri poslije. 80-e Afganistan, Rusija, dodje SAD, pa od Afganistana do evo danas, sutra Saudijska Arabija. Ko je poceo rat na mom... znat ce se uskoro, i zasto. Mazanje traje deceniju, zaborav dvije, i ispliva u trecoj ili cetvrtoj. Ali ko smo mi da ista zakljucujemo.

Bravo, točno, potpisujem!

• Like 1
3 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Studentice, domace klosarke koje se prodaju za tabletu i dopunu, SVE SLIKATI I JAVNO OBJAVITI, saucesnici direktno u prikrivanju ilegalnih. Ima ljudi koji izdaju studenticama pa im moraju uvoditi red, jer kako kazu bolesno drustvo nastupilo, roditelji u svom domu jednu vjeru, kulturu i tradiciju sprovode, a iste kad dodju ovdje sa lanca pustene, pod okriljem maski vuceraju se po gradu i stanovima, pa u iznajmljene dolaze u 03:00 ujutro. Da me neko ne shvati pogresno, svacija sloboda njegova i privatnost takodjer, ali saucesnici u prikrivanju, otvaraju teren za moguca napastvovanja, silovanja istih i NEDUZNIH. Treba otvoriti roditeljima oci, usi, nemaju pojma gdje su im djeca, takvo je drustvo bolesno postalo. Apeli i peticije, da necemo djecu na preglede voditi istim doktorima koji ce pregledati zarazene spolnim i sl. bolestinama, epidemija u zraku. Neka osudjuje ko god je slijep, ali otvorit ce im se oci na najgori nacin. Peticije protiv iznajmljivaca, to ide u krug sve, jer su sad javno poceli istupati opravdanjem da iznajmljuju istim, to treba prihvatiti??? Sve slikati i objavljivati, jedna stvar vuce drugu, kako imamo ovako stanje imat cemo i zaraze vrlo brzo, mali grad, javno sve dostupno, od hrane pa do vozanja auta FUJ. Udjes u prodavnicu, a oni biraju koju vodku ili sl. sa kojim postotkom uzeti. Treba ORBANU pismo poslati, mail ( ludost ali ko zna ) sa upitom kako se izvuci i do koje mjere ici, jer ovo sto se radi ne zasluzuje nista blaze od njihovih mjera. 

Pa sad slikanje i objavljivanje javno to je malo extremno!? Ali bi bilo mozda dobro javno izici s nekim upozorenjem da bar dopre do roditelja jer kad se desi nedaj boze slucaj kao u Njemackoj onda je kasno. 

• Like 2
12 hours ago, Fugaziii said:

Ajde nama je bar stalo, pa razgovaramo o tome... imas ove dusebriznike sto veze od zivota nemaju al su protiv tebe, nije ih briga kako je, ali tvoje nije ispravno.... moj brate dok god smo mi medju sobom ovako razdvojeni nema uspjeha u necemu sto bi trebalo da bude zajednicka inicijativa. 

Do sutra, zelim Vam laku noc i lijepe snove. ✌🏼

Većina ljudi ne vidi dalje od nosa, ne shvaća dimenzije ovog problema i ono u što se nasilno naseljavanje anonimnih ljudi bez dokumenata među stanovnike može pretvoriti.

Ne vide, oprani mozgovi. Nema to veze s Islamom; nema vjere koja poziva na ubojstva, silovanja ili pljačke, niti su ovi ljudi religiozni. To je potpuno drugi civilizacijsko- kulturni krug (Afganistan, sjeverna Afrika...). Užas. Radila sam, na žalost, nešto za jednu udrugu koja se njima bavi prošlog proljeća, bila sam u prihvatilištu u Zagrebu, dovoljno sam vidjela.

To je za nas drugi svijet.

• Like 3
2 minutes ago, Grunf said:

Pa sad slikanje i objavljivanje javno to je malo extremno!? Ali bi bilo mozda dobro javno izici s nekim upozorenjem da bar dopre do roditelja jer kad se desi nedaj boze slucaj kao u Njemackoj onda je kasno. 

Zasto extremno, 15.000 njih se javno slikalo po gradu po raznim lokacijama, razne dogadjaje, razne situacije, djecu vrtica, skole...., izvidjanja kuca.... Ukazati na probleme, ne znam ko je ovdje u kontaktu sa nekima na fb ili sl. Skrenuti paznju je minimum, treba javno, jer nije zabranjeno, nema tolerisanja niceg, shvatite, svaki oblik neceg slicnog otvara dalje vrata za druge njima pogodnosti, a nama UZAS.

• Aferim! 1
37 minutes ago, RiDaM said:

Roditelji im gledaju "Zadrugu" ili "Big brother".

A što se tiče zaraze, u Zagrebu ih u prihvatilištu prvo drže u karanteni tjedan dana. Ali imaju i prostor za odvikavanje od droge... Sve nevladine udruge plus ozloglašeni "Liječnici bez granica".

Orban je jedino rješenje za nas, al´ nemate ga ni vi, ni mi. Plus mentalitet uvlakački, hrvatski, za BiH ne znam, to će nas koštati glave...

• Like 2

Kolege, bas ste opasni, strogi, reklo bi troje nasih forumasa da se smirite, da pretjerujete, da ste fasisti, da uzmete chill pill, dali bi vam crvene strelice...smijali vam se... Jer vi ste fasisti, teoreticari zavjera (nema veze sto sve sto kszete mozete potkrijepiti sa dokazims), dok s druge strane oni nemaju argument ni za jednu jedinu stvar, ili barem kontraargument, kad treba reci nesto pametno njima maca popapala jezik. Haha. A u gradu i danas migrantizacija zesca, opet slobodno secu, pored kuce ih sad proslo devet s ruksacima, tek dosli... E da mi je znati kako bi ovi nasi kontrasi mislili i postupili kad bi im cerku, zenu, mozd i njih same ovi malo ispretresali.. lol.. bi li rekli cerki ili zeni lazes, nije migrant, izmislila si to...ili bi letjela glava? Neznalice i slijepci.. drzite se ove donje trane foruma gdje su vicevi, za nesto ozbiljnije niste dovoljno upuceni.

Ako ste skuzili, da kako vrijeme odmice tako se sve vise i vise ljudi javlja, zabrinutih istim stvarima kao i mi... Treba zastititi i one djevojcice iz crvenog kriza sto naivno tamo pomazu, za dnevnicu, naivne su ove danasnje djevojcice i mlade djevojke, a pokusavaju se ponasati kao velike, umjesto da polako odrastaju.. sve to moze biti trigger.. 

I da, moramo maknuti ovo sve iz naseg grada, nemaju sta traziti ovdje, to su sve probrani devijantni umovi, zbog toga su i izabrani.

23 minutes ago, eva said:

Većina ljudi ne vidi dalje od nosa, ne shvaća dimenzije ovog problema i ono u što se nasilno naseljavanje anonimnih ljudi bez dokumenata među stanovnike može pretvoriti.

Ne vide, oprani mozgovi. Nema to veze s Islamom; nema vjere koja poziva na ubojstva, silovanja ili pljačke, niti su ovi ljudi religiozni. To je potpuno drugi civilizacijsko- kulturni krug (Afganistan, sjeverna Afrika...). Užas. Radila sam, na žalost, nešto za jednu udrugu koja se njima bavi prošlog proljeća, bila sam u prihvatilištu u Zagrebu, dovoljno sam vidjela.

To je za nas drugi svijet.

Hvala Eva. 👏

• Like 1
  • Dislike 1
  • Thanks 1
7 minutes ago, Fugaziii said:

Kolege, bas ste opasni, strogi, reklo bi troje nasih forumasa da se smirite, da pretjerujete, da ste fasisti, da uzmete chill pill, dali bi vam crvene strelice...smijali vam se... Jer vi ste fasisti, teoreticari zavjera (nema veze sto sve sto kszete mozete potkrijepiti sa dokazims), dok s druge strane oni nemaju argument ni za jednu jedinu stvar, ili barem kontraargument, kad treba reci nesto pametno njima maca popapala jezik. Haha. A u gradu i danas migrantizacija zesca, opet slobodno secu, pored kuce ih sad proslo devet s ruksacima, tek dosli... E da mi je znati kako bi ovi nasi kontrasi mislili i postupili kad bi im cerku, zenu, mozd i njih same ovi malo ispretresali.. lol.. bi li rekli cerki ili zeni lazes, nije migrant, izmislila si to...ili bi letjela glava?

Ljevičarenje će prestati čim se, ne daj bože nikome, desi prvo silovanje ili ubojstvo. Onda će se s lakoćom preći s ljevice na "fašizam".

3 minutes ago, Sherbert said:

Ko sebi uopće može dati za pravo da brani ljudima s kim će se družiti i ko će šta kupovati?

Zdrav razum, možda?

47 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Da me neko ne shvati pogresno, svacija sloboda njegova i privatnost takodjer, ali saucesnici u prikrivanju, otvaraju teren za moguca napastvovanja, silovanja istih i NEDUZNIH. Treba otvoriti roditeljima oci, usi, nemaju pojma gdje su im djeca, takvo je drustvo bolesno postalo. 

Tako je, krcata Evropa takvih slučajeva. Djevojka se nasmiješi ili popije piće s osobom u čijoj "kulturi" je to neverbalni pristanak na seks- jer njima između seksa i silovanja stoji znak jednakosti.

17 minutes ago, Fugaziii said:

Treba zastititi i one djevojcice iz crvenog kriza sto naivno tamo pomazu, za dnevnicu, naivne su ove danasnje djevojcice i mlade djevojke, a pokusavaju se ponasati kao velike, umjesto da polako odrastaju.. sve to moze biti trigger.. 

Upravo tako.

3 minutes ago, Sherbert said:

Nema tu ništa zdravo

Zdravo je izbjegavati situacije koje su potencijalno opasne.

• Haha 1

@Sherbert

Da me ne shvatiš krivo, nisam teoretičar zavjera niti fašist. Nastojim izbjeći generalizacije jer su pogrešne i glupe. Niti su svi muslimani ekstremisti, niti su svi katolici pedofili, niti se ovdje uopće radi o religijama.

Moj liječnik u Zagrebu je Sirijac, ovdje živi već dugo, nije došao pješke bez pasoša, i jedan je od inteligentnijih i finijih ljudi koje sam upoznala. Nisu svi ljudi s Bliskog istoka silovatelji i ubojice, kao ni ovi iz zemalja Magreba.

Moj sin je odrastao s djevojčicom iz Makedonije, Albanka je, i bila je više u mojoj kući i moj sin u njenoj, nego bilo koje drugo dijete. Dijelili smo s njima ofarbana jaja za Uskrs, a oni bi nama davali kolače koje su pravili za svoje vjerske praznike i međusobno smo se poštovali, te razlike nam nisu bile problem, nego, eto, još jedan praznik više. I dan danas je tako, samo što su djeca sad u pubertetu i mala ne smije više mom sinu u kuću sama. Sin i ja to poštujemo, premda nam je žao što su se njihova druženja prorijedila. Ali ja s majkom i tetkom i dalje pijem kavu i družim se.

Dakle, nisam fašist niti mrzitelj muslimana. Prva sam "skakala" na roditelje hrvatske djece koji su tu djevojčicu i njenu braću diskriminirali i branili im druženje sa svojom djecom.

Ali nešto me plaši kod horde mladića koji siluju granične prelaze, nemaju dokumente i svi se zovu Muhamed Ali i rođeni su 1. 1. 2000. Tebi to nije čudno? Progresivnost ti priječi jasan vid?

Činjenica jest da nevladine udruge podupiru ovo naseljavanje, da njihovi brodovi plove skoro do Libijskih teritorijalnih voda da pokupe  ove sa luftmadraca, i činjenica je da iza svega toga stoji novac, ne Masoni, ljudi- gušteri, zlikovci koji planski uništavaju bijelu rasu i ostale budalaštine: tu se radi o profitu. Nije to zavjera, to je kapitalizam.

• Like 3
2 hours ago, Grunf said:

Danas se u Velikoj Kladuši organizira prosvjed. Bilo bi dobro da bar bišćani pošalju poruku podrške građanima Velike Kladuše jer smo u istim gov...

Haj klix ili index ali ev sad čitam i abc.ba portal.Pitam se gdje ti ljudi žive ili da su bar prije nego su kopirali tekst sa klixa poslušali razgovor sa komesarom...samozvani novinari

Najbolesnije što ne žele uopšte ispraviti grešku te i dalje stoji da je uhapšen u Kladuši. 

26 minutes ago, Fugaziii said:

Eva, ne trosi rijeci uzalud. Nije vrijedno. Pusti, svi ce oni jos malo skuziti. Ne mozes zamjeriti sto im je tesko prihvatiti ovako veliku stvar, nisu jedini. Ignorance is bliss.

Uvijek je vrijedno, Fugazi.

Premda, kontradiktorno, neznanje stvarno jest blagoslov.

20 minutes ago, dobri duh said:

protesti u Velikoj Kladuši

oko 200 migranata blokira granični prelaz a nekoliko hiljada domaćih stanovnika trpi to

ma treba ih na silu pomjeriti , ne dozvoliti da rade šta hoće

Pa na silu, da, ne smije im se dozvoljavati da rade što hoće- iako, oni imaju "ljudska prava", koja vi očito više nemate. Daj bože da nekom u vlasti proradi mozak. Ne smije se ovo dozvoljavati, to je kaos i anarhija- šeću vam zemljom bez dokumenata, rade sranja i još protestiraju i blokiraju granične prelaze... Ima li ta policija pendreke?

• Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...