Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

prije 35 minuta, Alen11 said:

Mogli bi i mi biscani koju noc izic u grupama pa isto iz cista mira slomit nepar nogu im, da se i medju njima procuje da vise nije im sigurno hodati po gradu

Tesko je uspostavljati neki red u situaciji kada je omjer vojno sposobnog stanovnistva debelo na nasu stetu. To se radi u startu preventivno kad se problem nije multiplicirao sa milion.

I ne mislim samo na reakciju stanovnistva, nego i policije. U drugim kantonima i regijama u drzavi (minus USK i trokutistan SA-ZE-TZ) kad se opazi 20 migranata, automatski se poziva policija koja odmah reaguje i to je vijest za medije. U Bihacu je vijest kad ih opazis 500 na jednom mjestu.

Najtuznije sto su svi drugi naucili na nasim greskama, a mi nismo imali tu mogucnost jer smo bili prvi na udaru. Naivno i nikako reagovali, cekali da se problem razvije do epskih razmjera, a u medjuvremenu je Bihac stekao epitet rajskog grada za migrante gdje je sve dozvoljeno. Sad je neke stvari tesko promijeniti i za to treba radikalni zaokret. 

Edited by Pavarotti

35 minutes ago, Alen11 said:

Mogli bi i mi biscani koju noc izic u grupama pa isto iz cista mira slomit nepar nogu im, da se i medju njima procuje da vise nije im sigurno hodati po gradu

Čovječe, svaki od njih ima bodež od bar 20 cenata, imao prilile vidjeti vise puta

56 minutes ago, Grunf said:

Čovječe, svaki od njih ima bodež od bar 20 cenata, imao prilile vidjeti vise puta

Kad je njima dozvoljeno da se bez problema naoruzani setaju zasto bi to nama zabranjeno bilo. Dok god divljaci ne osjete snagu gradjana oni ce se ponasati kako njima odgovara. Da su ih domacini par puta sacekali i dobro izseperali nebi oni toliko maha uzeli. Policije se ne boje, gradjani sute i trpe pa im se moze. 

• Like 2
  • Dislike 1

Ovaj Cikotic pise i razgovara samo sa onima koji ga slusaju. Kad je to sa drugim kantonima pricao ili im pisao. Uzjaho na Unsko Sanski i nemisli sjahati. I njemu treba crvenu crtu povuci. Sta je ucinio za sigurnost gradjana USK. Glavno da je on oko Sarajeva izbjeglicke centre rasteretio a gradjani Bihaca i Kladuse nek gledaju kako ce.Oni nisu njegova briga (ali bi trebali da mu poslusni budu - malo morgen Selmo).

"Također, sa današnje sjednice javnost je upoznata i sa sadržajem pisma kojeg su nedavno zaprimili u Ministarstvu unutrašnjih poslova, a poslao ga je ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine, Selmo Cikotić.

„ Pismo smo zaprimili prije dva dana, a tiče se naših namjera da u skorije vrijeme zatvorimo migrantski centar u Miralu u Velikoj Kladuši“, rekao je novinarima ministar unutrašnjih poslova Nermin Kljajić. U pismu koje je adresirano na Ministarstvo, Vladu Kantona i Operativnu grupu za nadzor nad migrantskom krizom USK-a, navodi se da ovdašnje vlasti ne mogu poduzimati jednostrane aktivnosti ka zatvaranju Mirala."

(rtvusk)

• Like 1
  • Dislike 1

Mi cemo radije sjedit na kafama i tracat nego nesto konkretno poduzet, svaka mahala da iskupi desetak ljudi, ocistili bi svoju ulicu jako brzo. Na kraju krajeva, ispucat ih u koljena, jebat im mater. Jab volio kakav snajper uzet, taman imam iz kuce pogled fin na one livade

• Like 2

Ja i dalje ne svhatam zasto uzimamo ikako Sarajevo i njihovo misljenje u obzir?!

Pa ovdje je odavno anarhija vlada, pravo jaceg i najglasnijeg! 

Puknuti im ignore kao i oni nama i raditi samo po svome! Klimati glavom Sarajevu, da hocemo uradicemo koliko mozemo uslovno o situaciji u kojoj se nalazimo. A situacija je takva da trebamo sve migrante izbaciti iz kantona, za ostatak smrdljive BiH nas boli qurac, jer i njih odavno kroz historiju postojanja jbne BiH boli ckapi za nama!

• Like 1

8 hours ago, Alen11 said:

Izboli decka bez ikakvog razloga, niko nista, mediji sakrivaju tu vijest

Pazi, dečka znam. Jako miran momak i nije problematičan. Ako je on nasumična žrtva onda imamo serijskog ubicu jbte..ili moguc teroristicki akt jer sta bi se dogodilo da je bilo tu par ljudi? Imali bi smo masakr. Inače su postali krajnje drski pogotovo na tim mjestima (ispred trznih centara) narocito Binga i Fisa doslovno te vuku za rukav i traze novac. Svi ti centri imaju obezbjeđenja i istim bi trebalo naloziti da zabrane okupljanja. Mislim da Bingu ne paše jer sve što nažicaju ispred potroše unutra

• Like 2

prije 2 minuta, Grunf said:

Pazi, dečka znam. Jako miran momak i nije problematičan. Ako je on nasumična žrtva onda imamo serijskog ubicu jbte..ili moguc teroristicki akt jer sta bi se dogodilo da je bilo tu par ljudi? Imali bi smo masakr. Inače su postali krajnje drski pogotovo na tim mjestima (ispred trznih centara) narocito Binga i Fisa doslovno te vuku za rukav i traze novac. Svi ti centri imaju obezbjeđenja i istim bi trebalo naloziti da zabrane okupljanja. Mislim da Bingu ne paše jer sve što nažicaju ispred potroše unutra

Nece Bingo nista poduzeti jer je to iz iste kuhinje kao ovi migranti. Znaci iza jedni i drugi stoji kriminalna SDA.

Citam gore taj komentar gdje Rucica citirala Kljajica. Jel to oni sad radi jednog pisma iz Sarajeva nece Miral zatvoriti? Govor je bio u Maju da se zatvara. Da vidimo sta ce uciniti. Uglavnom Miral se mora isto zatvoriti. Kao sto vidimo ostali Kantoni to rade puno pametnije jer ni ne dozvoljavaju Kamp u svom Kantonu. 

A sto se Bihaca tice. Sve dok su Borici otvoreni bice ti ilegalaca po Bihacu. Ko je ikako dozvoli Borice? Predpostavljam Fazlic na svoju ruku dao Borice.

Kako je momak jel dobro? Znal se vec kako se desilo?

• Like 3

5 minutes ago, Sigma90 said:

Nece Bingo nista poduzeti jer je to iz iste kuhinje kao ovi migranti. Znaci iza jedni i drugi stoji kriminalna SDA.

Citam gore taj komentar gdje Rucica citirala Kljajica. Jel to oni sad radi jednog pisma iz Sarajeva nece Miral zatvoriti? Govor je bio u Maju da se zatvara. Da vidimo sta ce uciniti. Uglavnom Miral se mora isto zatvoriti. Kao sto vidimo ostali Kantoni to rade puno pametnije jer ni ne dozvoljavaju Kamp u svom Kantonu. 

A sto se Bihaca tice. Sve dok su Borici otvoreni bice ti ilegalaca po Bihacu. Ko je ikako dozvoli Borice? Predpostavljam Fazlic na svoju ruku dao Borice.

Kako je momak jel dobro? Znal se vec kako se desilo?

Pa dan prije su napali čovjeka u Bakšaišu jer im nije dozvolio ulazak na svoju privatnu imovinu tj u svoje vlastito dvorište gdje inače živi. Bar je to nezvanična priča a ovaj momak je navodno bez razloga napadnut

prije 17 minuta, Grunf said:

Pa dan prije su napali čovjeka u Bakšaišu jer im nije dozvolio ulazak na svoju privatnu imovinu tj u svoje vlastito dvorište gdje inače živi. Bar je to nezvanična priča a ovaj momak je navodno bez razloga napadnut

Sve dok se narod ne pobuni ovo ce ovako biti. Cekati neku pomoc iz Sarajeva i ostatka BiH nema koristi. Jer nece nista poduzeti. 

• Like 2

1 hour ago, Alen11 said:

Jadni mi ako nam je Fikro Boss jedini izvor povjerljivih informacija

Na stranu sad fikro, ovo nije povjerljiva informacija. Desilo se ono na sto upozoravamo 3 godine, sreća pa njie zavrsilo tragicno. Vidim i majka ovog momka se oglasila na fb a eno neko je podijelio post i na fb grupi, znači desilo se a interesantno da niko od medija to nije popratio. Zato pustimo fikru na stranu

• Like 2

Trebaju vlasnici napuštenih kuća   da oko kuća postave protupješačke mine,  a za svaki slučaj u kuće postavit i kanistere sa vodom u koju treba ubacit par litara cidokora.  Ako bi neko vlasnike kuća pitao za mine odgovor treba biti ostale mine od rata.  

• Like 1

prije 39 minuta, Grunf said:

Na stranu sad fikro, ovo nije povjerljiva informacija. Desilo se ono na sto upozoravamo 3 godine, sreća pa njie zavrsilo tragicno. Vidim i majka ovog momka se oglasila na fb a eno neko je podijelio post i na fb grupi, znači desilo se a interesantno da niko od medija to nije popratio. Zato pustimo fikru na stranu

Ne kuzim te, mozda se ja nisam dobro izjasnio. Htio sam reci da niko nije iznio tu vijest u javnost, sem njega i da smo jadni mi ako se samo na njega mozemo osloniti sto se tice informisanja o aktuelnim desavanjima po gradu...

• Like 1
  • Thanks 2

17 minutes ago, Alen11 said:

Ne kuzim te, mozda se ja nisam dobro izjasnio. Htio sam reci da niko nije iznio tu vijest u javnost, sem njega i da smo jadni mi ako se samo na njega mozemo osloniti sto se tice informisanja o aktuelnim desavanjima po gradu...

Nismo se skontali, sve OK sad. 

• Sad 1

4 hours ago, Grunf said:

Pa kad je tako ond treba narod javno pozvati da se taj Bingo izbjegava.Neka kupovinu u drugim prodavnicama vrse a Bingo neka uziva u pazaru koji im ovi divljaci naprave.Kad im pazar opane,vidjeli bi kako bi se u a i pred prodavnicom red zaveo. 

Ko je na FB stranici neka ovakav poziv uputi.

• Like 1

16 hours ago, Grunf said:

Ko je tome kriv?

Kriva policija i zakon jer imaju duple arsine meni prije par godina nakon sto me policija zaustavila u Kostelima pregled auta nasli ribaski noz i lik baca pricu kako to ne smijem imati u autu da cu zbog toga dobiti kaznu poceo pricati o nekih 4 cm reko rodjo pisi sta hoces imas moju adresu .

• Like 1

Čuj kako se opet promjenila priča..(Šiljdedić)..."...navodno migrant...lakše tjelesne povrede..." lik mu napravio dvije rupe na leđima i LTP a prije par godina ja ošamario lika i TTP!? WTF?

• Haha 1
  • Confused 1

prije 48 minuta, Grunf said:

Čuj kako se opet promjenila priča..(Šiljdedić)..."...navodno migrant...lakše tjelesne povrede..." lik mu napravio dvije rupe na leđima i LTP a prije par godina ja ošamario lika i TTP!? WTF?

U njegovu odbranu, to je najvjerovatnije doktor tako okarakterizirao. Mada je to stvar sudsko-medicinskog vjestacenja da li je LTP ili TTP, ali i ovi u bolnici napisu svoje tumacenje. 

Ovo navodno migrant jest previse iritantno, eto njima brdo svjedoka i sam osteceni nisu dovoljni za potvrdu da je migrant nego strogi formalizam. 

U krajini je sve gore s migrantima,a mediji objave tek mali dio dešavanja.I stvarno ste vi forumaši znali objaviti bitne vijesti puno prije televizija i portala.,svaka vam čast.Ipak nam nije u Bihaću svejedno kad su nam djeca na putu do škole,a arapski krimosi prave gareta.Puno bi se toga imalo za napisati ko je sve u talu od ove situacije i kako će nam tek biti al što dżaba trošiti snagu kad ništa ne mjenjamo.

• Like 4

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...