Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

RUŽNIĆ I KORIČIĆ SA ČAMPAROM: JAČANJE SIGURNOSTI USK, NOVE POLICIJSKE SNAGE I NABAVKA NAORUŽANJA

od Bella 18/05/2021 0 Komentar

Premijer Unsko-sanskog kantona Mustafa Ružnić i policijski komesar Mujo Koričić posjetili su danas Policijsku akademiju Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova gdje ih je dočekao direktor Policijske Akademije FMUP-a Damir Vejo, a potom je upriličen i sastanak sa ministrom unutrašnjih poslova FBiH Aljošom Čamparom.

Tema razgovora bio je prijem kadeta iz USK na Akademiju, obzirom da slijedi procedura prijema njih 78. Na ovaj način dodatno se jačaju policijske snage koje su se pokazale kao jedan od osnovnih stubova stabilnosti i sigurnosti društva.

„Prijeti opasnost da će sve i jedan kanton ostati bez uposlenika zbog odlaska mladih ljudi. Trenutno stanje je takvo da je dosta policijskih službenika pred penziju. Neophodno je napraviti plan prijema novih ljudi. Javna sigurnost je u pitanju. USK ima i problem prijave na javni konkurs za prijem kadeta, njihov nedostatak“, kazao je komesar Koričić na sastanku ističući važnost prolaska kadeta kroz nastavni proces na Akademiji te neophodnost jačanje policijskih snaga.

Vlada USK je obezbjedila sredstva za nabavku veće količine naoružanja policijskih službenika u USK – dugih cijevi i pištolja, za što su komesar i ministar Čampara iskazali zahvalnost.

Na sastanku je bilo govora i o trenutnom stanju po pitanju migrantske krize. Premijer Ružnić je kazao da je situacija dosta bolja i da se trenutno drži pod kontrolom, ali da je i dalje problem nekontrolisan priliv migranata, te da se nadaju što skorijem donošenju državne strategije po ovom pitanju.

„Unsko-sanski kanton je važan dio Bosne i Hercegovine. Ogroman teret migrantske krize iznijeli su na svojim leđima. Policijski službenici mjesecima su bili na dužnosti bez dana odmora. Vladajuće strukture nisu imale sluha za njihove probleme. Nabavka naoružanja i novi ljudi je ono što je možda i najpotrebnije, kako u USK, tako i svim kantonalnim policijskim upravama u Federaciji, stoga je korisno što se išlo u tom smijeru“, izjavio je ministar Čampara stavivši naglasak na kvalitetnu i konstruktivnu saradnju ovog ministarstva sa policijskim komesarom USK Mujom Koričićem.

---------------------------------------------------------
Izgleda da su su premijer i komesar kod ociju slijepi ili su potpuno kompas pogubili.Pa ako im je ovo stanje u Bihacu i Kladusi,  pod kontrolom - ovo vrijedja ljudsku inteligenciju.

• Like 1

1 hour ago, Sigma90 said:

Sta im znaci „zatvaranje“ DP? Staviti koju dasku na ulaz koju ce ilegalci istog dana odvaliti? 

Ulaz se moze jedino sprijeciti ako se svi pristupi zazidaju i nikako drugacije. 

Ali ja mislim da je ovo samo ciscenje i dezinfekcija i da ce ih opet pustiti unitra. Zivi bili pa vidjeli

• Sad 1

4 hours ago, Grunf said:

Ulaz se moze jedino sprijeciti ako se svi pristupi zazidaju i nikako drugacije. 

Ali ja mislim da je ovo samo ciscenje i dezinfekcija i da ce ih opet pustiti unitra. Zivi bili pa vidjeli

Mogu staviti deblje metalne mreze ( one sto se za armatura stavljaju) i fino ih zavariti.Gradjani takodjer trebaju biti aktivniji i cim primjete da neki od divljaka pokusa bataliti da odmah zovu policiju. Policija iste kad uhvati dobro ga izlemati. U Sloveniji gradjani cim ih vide zovu policiju a ista se odmah na licu mjesta nadje.Da tako nerade i u njih bi zivi haos vladao.

• Like 1

Dok i mi ne krenemo pendreciti migrante, ovo se NIKADA nece promijeniti na bolje. Dok god se budu sverceri bogatili na njima, i to ne mislim samo na one sto ih prevoze, nego i trgovine Bingo, Konzum i slicni zatvoreni pijacari, ovdje nema promjene. Njima je ocito dobro, bolje nego u Pakistanu ili iz kojeg su pickovca vec dosli.

Pa, jer moras i stoku batinom usmjeravati kuda da ide, i kako da se ponasa, inace radi sta zeli, tako trebas i ove divljake isto upravljati. 

Hrvatska radi dobar posao kada ih nekada pronadje, ali eto, ocito nedovoljno dobar, jer ipak prolaze i kroz HR, cim toliko dalje dolaze ovdje.

• Like 4

1 hour ago, Grunf said:

I opet ide armaturna mreža na DP. Već se pokazalo da to nema smisla

Pa i pored mreze treba bar jednom dnevno policija oko zgrade proci. Ako vidi da je negdje za ulaz osteceno onda fino uci i obici sav prostor.Koga nadju dobro ga izlemati i nogom u gujcu nabiti.Samo tako ce bagri dokazati da im se vise nece popustati. A vala i taj dom penzionera zjapi od prije rata.Zapusten u sred grada - ono je ziva sramota.Da dosad ni jedan od gradonacelnila nije neko rijesenje nasao ako nista a ono bar da se porusi.

Nevezano za migrante ali mi nikako nije jasno da takav ogroman prostor postoji na takvoj lokaciji i da do dana danasnjeg ga niko ali niko nije poduzeo nesto da se isti adaptira zavrsi i bude u sluzbi gradjanima .Realno ondje nije ni potrebno mnogo srestava konstrukcija je dobra . Ja ne znam u cemu je problem zasto proteklih skoro 30 godina u gradskoj ili kantonalnoj vlasti niko nije pronasao rijesenje ovog rugla grada . Koliko je samo ljudi ondje nastradalo .Koliko ima borackih populacija ili socijalnih slucajeva pa da grad ministarstvo nebitno tim ljudima obezbjedi krov nad glavom ili nesto drugo sve ce biti bolje od ovog stanja danas.

Mogu oni ono zatvarati koliko hoce i sta hoce ali migranti su kao stakori oni ce naci nacin da u isti udju provale.

2 hours ago, Barba said:

Nevezano za migrante ali mi nikako nije jasno da takav ogroman prostor postoji na takvoj lokaciji i da do dana danasnjeg ga niko ali niko nije poduzeo nesto da se isti adaptira zavrsi i bude u sluzbi gradjanima .Realno ondje nije ni potrebno mnogo srestava konstrukcija je dobra . Ja ne znam u cemu je problem zasto proteklih skoro 30 godina u gradskoj ili kantonalnoj vlasti niko nije pronasao rijesenje ovog rugla grada . Koliko je samo ljudi ondje nastradalo .Koliko ima borackih populacija ili socijalnih slucajeva pa da grad ministarstvo nebitno tim ljudima obezbjedi krov nad glavom ili nesto drugo sve ce biti bolje od ovog stanja danas.

Mogu oni ono zatvarati koliko hoce i sta hoce ali migranti su kao stakori oni ce naci nacin da u isti udju provale.

Dvadeset i kusur godina a da niko (od opstinski ili kantonalnih vlasti - pod cijom nadleznosti vec jeste) ovaj problem nije na tacku dnevnog reda stavio.A vala i ovi iz O. Vijeca izgleda samo radi pausale dodju. 

4 hours ago, rucica1 said:

Dvadeset i kusur godina a da niko (od opstinski ili kantonalnih vlasti - pod cijom nadleznosti vec jeste) ovaj problem nije na tacku dnevnog reda stavio.A vala i ovi iz O. Vijeca izgleda samo radi pausale dodju. 

Treba im nova zgrada za polikliniku nek gradjevinu renoviraju i imaju rijesen problem ,ali na zalost ne razmislja se tako vec daj kupuj novo zemljiste tenderi hajmo na svemu ukrasti milione i tako to ide. 

Mada postojecu zgradu poliklinike mogu sa malim srestvima renovirati da super izgleda po svim pitanjima sva prica je cisto pretjerivanje i da bi se osigurala srestva za privatne dzepove presipanje iz supljog u prazno te necije ambicije da se dokopa atraktivnog zemljista poliklinike koje ce neko privatizirati za sicu. 

• Like 2

Samo mali dio vecerasnjih događanja...jedna patrola policije ih vraća u pravcu Lipe oni se prebace na prugu u Ribiću i nazad prema gradu i vuku sviju za nos.  Ove godine nas slijedi prava katastrofa...dečki sa autima ih čekaju na ulazu u grad i ponovo voze prema gradu (konkretno sivi audi A4 karavan - mislim)

• Sad 1

34 minutes ago, Grunf said:

Nemam nista protiv da krivac odgovara ako je zaista to uradio namjerno ja kako sam cuo da je doticni bio svercer migrantima i na osnovu istih zaradjivao i da je zbog toga dosao u sukob.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...