Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Mene najviše smeta što se nekim iz nekog razloga gleda kroz prste..onog taksistu su slikali, snimali, objavljivali i niko ga ne dira od strane zakona. Danas ga gledam nekoliko tura je prebacio od pravca Ripča prema Bihaću. To je onaj taksista sa crnim mercedesom karavan u žutoj uniformi sa žutom kapom. Iz nekog razloga mu policija gleda kroz prste a ja sam vidio svojim očima da je danas u Ripču prošao pored policijske patrole sa 5 migranata u autu

• Like 1
  • Replies 19,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3645

• rucica1

1523

• Barba

1276

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

I da se na februarske pregovore podsjetimo.

- "Tokom sinoćnjeg susreta ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u BiH Erica Nelsona i zamjenika predsjedavajućeg Doma naroda BiH Dragana Čovića razgovarano je o mnogobrojnim temama, a jedna od njih bila je i migrantska kriza u našoj zemlji.

Na stavove koje zagovaraju Evropska Unija i SAD, koji glase da migranti moraju biti jednako raspoređeni na teritoriji čitave države, Čović je odgovorio da takvo rješenje ne dolazi u obzir.

“Ja sam poseban naglasak stavio na sigurnosnu i političku dimenziju problema. Mi moramo u potpunosti poštivati zakone BiH, odnosno da migrant gdje uđe u BiH bude evidentiran, tu stacioniran i prema njemu da se postupa u skladu sa zakonima BiH, a ne da ih puštamo da se slobodno kreću po državi i da ne znamo ko su uopće te osobe. Mi smo spremni u državnim institucijama uraditi sve što treba, izdvojiti i potrebna sredstva, ako treba promijeniti i neke zakone, ali ne da se migranti raspoređuju po cijeloj teritoriji BiH. To ne dolazi u obzir” kategoričan je Čović.

Podsjećamo, i visoki predstavnik EU za vanjsku i sigurnosnu politiku Josep Borrell uputio je prošlog mjeseca pismo predsjedavajućem Predsjedništva BiH Miloradu Dodiku u kojem od njega ponovo zahtijeva ravnopravnu raspodjelu migranata u BiH, te naglašava potrebu za prevencijom humanitarne krize i angažovanje Oružanih snaga BiH.

Migrantskom krizom najviše su pogođeni Unsko-sanski, Tuzlanski i Kanton Sarajevo, a dio bh. vlasti podržava stavove međunarodne zajednice da migrante treba rasporediti i u druge kantone, kao i u RS. Dodik i Čović su takav scenarij u više navrata kategorično odbili."

Na ovo bi nasi ministri i premijer trebali Cikotica podsjetiti. Nek malo i druge handri a ne stalno nas i nasu djecu.

Koje manipuliranje bh medija o jadnim migrantima. Faktor koji je SDA glasilo koristi slike ranjeni migranata koje su sebi medjudobno nanijeli tucama po Bihacu i Kladusi. I iste postavljaju u clanku gdje pricaju o tome kako se to desava u ilegalnom prelasku granice.

https://faktor.ba/vijest/game-na-granici-sa-hrvatskom-policija-migrante-u-bih-vraca-gole-i-isprebijane/124232

• Like 2
1 hour ago, Sigma90 said:

Koje manipuliranje bh medija o jadnim migrantima. Faktor koji je SDA glasilo koristi slike ranjeni migranata koje su sebi medjudobno nanijeli tucama po Bihacu i Kladusi. I iste postavljaju u clanku gdje pricaju o tome kako se to desava u ilegalnom prelasku granice.

https://faktor.ba/vijest/game-na-granici-sa-hrvatskom-policija-migrante-u-bih-vraca-gole-i-isprebijane/124232

Ovi članci se vrte na pojedinim portalima već dvije godine. Kao da se nekim automatizmom pojavljuju. Čini mi se čak i na faktor.ba da je bio više puta. Plaćeni članak?

• Like 1
On 07. 05. 2021. at 21:34, Fap mašina said:

U krajini je sve gore s migrantima,a mediji objave tek mali dio dešavanja.I stvarno ste vi forumaši znali objaviti bitne vijesti puno prije televizija i portala.,svaka vam čast.Ipak nam nije u Bihaću svejedno kad su nam djeca na putu do škole,a arapski krimosi prave gareta.Puno bi se toga imalo za napisati ko je sve u talu od ove situacije i kako će nam tek biti al što dżaba trošiti snagu kad ništa ne mjenjamo.

sve vec cuveno. Tako je napisano u Marrakeskom migracionom paktu! Medijima je nalozenao da samo pozitivno pricaju o migrantima i o migracijama opcenito!. 

• Like 3
  • Dislike 1
17 hours ago, rucica1 said:

Da  su za ova krijumcarska govna zesce kazne manje bi ih se usudulo krijumcariti.

https://www.biscani.net/srbac-uhapseni-bh-drzavljani-zbog-krijumcarenja-12-migranata/

opet mogu se samo ponoviti. ili kazna za sviju ili za nikoga. Kako kaznajavamo krijumcare trebamo i sve druge koji im pruzaju usluge i zaradjuju na njima. Taksisti, autobusi, hosteli...

• Like 3
  • Dislike 1

Ma mogu oni komotno zatvoriti Miral kad je u gradjevini (Dom penzionera) u Bihacu otvoren novi centar i to otvorenog tipa gdje korisnici mogu uzivati u setnji gradom, pa pored Une bez ikakvih restrikcija i ogranicenja

• Like 1

Zauzeli sve uz Unu, ne možeš ni prošetati na miru sa familijom, bulje i odmjeravaju svakog prolaznika... Kladuška sela su također okupirana, džaba i da zatvore Miral kad ih u Bos. Bojnoj i drugim mjestima ima 3x više

Izmještanje migranata iz doma penzionera

May be an image of jedna ili više osoba, people standing i rekreacija na otvorenom

May be an image of jedna ili više osoba, people standing i rekreacija na otvorenom

U toku je izmještanje ilegalnih migranata iz napuštene zgrade Doma penzionera. Akcija se provodi uz podršku nadležnih policijskih snaga. Podršku akciji dale su i službe Civilne zaštite Grada Bihaća koje će nakon pražnjenja objekta početi sa dezinfekcijom, deratizacijom i odvozom smeća iz objekta. Objekat će potom biti zatvoren fizičkim preprekama...

• Like 4

Pa krijumcari sverceri migranata su najgora govna u ovoj prici od pocetka ja znam osobu iz Bihaca sto je zaradio brdo para bio par puta uhapsen i opet po starom i dan danas radi sto je radio prije 4 godine niko mu nista ne moze. Pouka svega da lik ima policiju iza sebe koju je potkupio i koju placa nemoguce da te Policija ne zaustavi kad vozis pun kombi migranata u kasne sate po gradu . 

Sad kao dom ciste od migranata nakon par dana ce biti isto . Neki dan pricam sa prijateljem iz Veliki Kladuse covjek zivi u Austriji kaze bio na godisnjem istraumatizirao se 20 metara od kuce suma puna migranata koji hodaju ljudima po dvoristu kradu sta god nadju loze vatru pale gume vire na prozor smaraju traze sifru za wifi u pola noci .Zasto niko ne pomogne ovim ljudima gdje je policija gdje je Selmo ?

• Like 2
8 hours ago, jokesOnYou said:

Ovo se moglo uraditi odmah, nakon sedmicu dana, stvarno ne znam, zasto se cekalo 3-4 godine s ovim??? 

Ali dobro poznata kod nas "bolje ikad nego nikad, samo sabur"

Selmi je bitno da  se centri  oko Sarajeva prazne. Bihac i V. Kladusa mu dobro dodju jer ga nase vladajuce strukture dobro slusaju. On im posalje dopis da ga moraju slusati , jer jelte, on je minista sigurnosti BiH, a nasi se odmah poklope. Gdje su nasi ministri i premijer - sto mu istom mjerom ne vrate jer i oni su za sigurnost gradjana USK nadlezni. Sve to treba u autobuse trpati i kao prosli put na niciju zemlju istrpati. Pa Lipa je samo za ogranicen broj ilegalaca predvidjena.Njih sad u Bihacu i Kladusi par hiljada ima a koliko ce ih tek u buducim danima stici. Sta je Selmo dosad radio? Gdje su mu ti centri koji su se sirom zemlje otvoriti trebali. Lipa je za njega i ove u politickom Sarajevu,samo dobar pokazatelj da se ko bajagi nesto radi . I ovi nasi usrani novinari svi rep u gujcu uvukli. Zasto sad na katastrofalno stanje i nerad nadleznih ne ukazuju?

• Like 1

Rekose da ce Miral biti zatvoren u aprilu, pa sad pomjerili na maj. I evo dodje maj ista situacija. Umirilo se. Niko nista ne govori.

Narod suti i trpi, zato jer je smo fakat sami krivi!

• Like 1
  • Dislike 1
1 hour ago, Lidjo said:

Rekose da ce Miral biti zatvoren u aprilu, pa sad pomjerili na maj. I evo dodje maj ista situacija. Umirilo se. Niko nista ne govori.

Narod suti i trpi, zato jer je smo fakat sami krivi!

Zaprijetio sexy ministar da nikom ne pane na pamet da to uradi.

Sve je to besmisleno dok u ovom gradu imas one koji profitiraju a niko ih ne dira. Na hipodromu migranti "rade na crno" za noćenje i eventualni obrok a niko i nikad u ove tri godine nije tamo otišla ni policija ni inspekcija. To nije ni rad nego robovlasnistvo

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...