Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Ma naravno, nego govorim o medijskom razapinjanju pojedinaca. S druge strane ubice onog Jasmina su tako vješto zakamuflirane od strane medija da se taj slučaj više  nespominje. Ovim ne tvrdim da neko štiti migrante koji su počinili ovaj zločin. Naprotiv! Govorim o zataškivanju nerada od strane istražitelja, politike, tužilaštva do sudstva

• Like 2

https://cazin.ba/podignuta-optuznica-protiv-tri-osobe-iz-usk-zbog-krijumcarenja-ilegalnih-migranata/

19 hours ago, 1260 said:

Vidim neke slike na fb kako dom zatvaraju armaturnom mrezom. Mislim da to nike rjesenke. Bilo ke vec na taj nacin zatvoreno i oni su to lako razvalili. 

Pa sigrno ce opet pokusati ali zato treba bar 2 put policija zgradu obilaziti. Gradjani takodjer cim vide da se oko zgrade motaju trebaju policiju zvati. Samo tako ce se divljacima moci dokazati da tu boravka vise nema.Ovim "humanitarcima" koji ih podrzavaju i gotive dati zabranu od 100 metara prilaza Domu penzionera. Samo ozbiljnim nacinom ponasanja nasih nadleznika moze se koliko toliko red zavesti (dzaba je zakon donositi ali ga i ne sprovoditi).

Dom naroda BiH danas raspravlja o migrantima, kinematografiji i Vijeću RAK-a

Foto: T. S./Klix.ba
Foto: T. S./Klix.ba

Delegati Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine trebali bi na sjednici, koja je planirana za danas, razmatrati Prijedlog zakona o dopunama Zakona o parničnom postupku pred Sudom Bosne i Hercegovine u drugom čitanj

Pred delegatima su i izmjene Zakona o strancima u drugom čitanju, kojima se predviđa bolji način regulacije migrantske krize u BiH, koja je veliki humanitarni, ali i sigurnosni izazov za sve zemlje pogođene tim pitanjem.

Cilj predloženih izmjena je da se putem generalne prevencije postigne efekat odvraćanja migranata od izvršenja krivičnih djela i prekršaja s obilježjima nasilja, kršenja javnog reda i mira za vrijeme njihovog boravka u BiH.

Primjenom tog zakona trebala bi se olakšati deportacija i ubrzati procedure protjerivanja onih migranata koji čine krivična djela i teške prekršaje na teritoriji BiH i na taj način poslati jasna poruka da državni organi neće tolerirati takvo ponašanje.

Na dnevni red sjednice uvrštena je i delegatska inicijativa Denisa Bećirovića (SDP) iz Kluba Bošnjaka, kojom se traži od Vijeća ministara da sačini i u parlamentarnu proceduru dostavi Zakon o kinematografiji Bosne i Hercegovine.

Pred delegatima je i Prijedlog odluke o imenovanju članova Vijeća Regulatorne agencije za komunikacije BiH, koji je bio prethodno i na sjednici Predstavničkog doma, ali je odlučeno da se izjašnjavanje odgodi i prijedlog odluke vrati Vijeću ministara BiH.

Delegati bi se trebali izjasniti i o imenovanju članova Upravnog odbora Javnog radiotelevizijskog servisa BiH. Predstavnički dom je na te pozicije imenovao Elvira Lemeša iz bošnjačkog, Valentinu Rupčić iz hrvatskog, Rajka Radovanovića iz srpskog naroda te Slavka Roliha iz reda Ostalih.

--------------------------------------------

"Odvracanja migranata od izvrsenja krivicnih djela" - pa samim ilegalnim ulaskom u BiH ilegalci su napravili krivicno djelo. Da im se napravi zabrana kretanja po BiH (i sve u centre zatvorenog tipa trpati - sa, uz pismenu dozvolu ogranicenog kretanja) manje bi i dolazili. Ovako vide mogu raditi i kretati se kud hoce (sto  ni ujednoj uredjenoj zemlji nemogu) pa navalili. Stim nacinom (zabrana kretanja ili bar ogranicena mogucnost kretanja) i krijumcarima bi se stalo na rep.

Koliko mi je poznato i nase izbjeglice koje su pod duldungom u Njemackoj boravile, ako bi nekog u drugoj regiji - gradu htjeli posjetiti morali su, od nadleznih opstine u kojoj su boravili, imati pismenu dozvolu.  

Danas u prekounju...šta je uradio - ne znam ali jedva su ga savladali i vrlo je vjerovatno da je bio na nekim jakim drogama...moja pohvala ovim policajcima jer su hapsenje odradili krajnje profesionalno i krajnje korektno

IMG_20210527_130448.jpg

prije 1 sat, Grunf said:

Danas u prekounju...šta je uradio - ne znam ali jedva su ga savladali i vrlo je vjerovatno da je bio na nekim jakim drogama...moja pohvala ovim policajcima jer su hapsenje odradili krajnje profesionalno i krajnje korektno

IMG_20210527_130448.jpg

Nadam se da su u stanici bili krajnje nekorektni. 😀

• Like 1

Sad je ok kad su na livadama ne pase sad pravi smjestaj kakav takav, a kad dodje zima onda smo svi mi nehumani i nemamo trunak samilosti, a oni posto su "jadni i ugrozeni" mogu jahati po ovom gradu kako hoce bez samilosti prema ljdima koji zive ovdje, gdje su sad kreteni iz EU i domaci dusebriznici da to sada uoce i reaguju

• Like 1
  • Aferim! 1

Ako neko misli da na lijep uljudan nacin moze rijesiti problem migranata onda se taj posteno zajebao  odavno se sve otelo kontroli samo iz razloga i pritisaka o nekoj humanosti ljudskim pravima gdje su nasa ljudska prava i sloboda?

Drzava i vlast sa svih nivoa nije u stanju da zastiti imovinu i posjed svojih gradjana sto je osnovno nacelo svih deklaracija o ljudskim pravima. 

Pogledajte sad ovu pricu oko ukidanja viznog rezima za Arapske zemlje? To se sve radi smisljeno prvo bezvizni rezim onda sloboda da mogu kupovati zemljiste i posjede .

• Like 3

2 hours ago, Barba said:

Ako neko misli da na lijep uljudan nacin moze rijesiti problem migranata onda se taj posteno zajebao  odavno se sve otelo kontroli samo iz razloga i pritisaka o nekoj humanosti ljudskim pravima gdje su nasa ljudska prava i sloboda?

Drzava i vlast sa svih nivoa nije u stanju da zastiti imovinu i posjed svojih gradjana sto je osnovno nacelo svih deklaracija o ljudskim pravima. 

Pogledajte sad ovu pricu oko ukidanja viznog rezima za Arapske zemlje? To se sve radi smisljeno prvo bezvizni rezim onda sloboda da mogu kupovati zemljiste i posjede .

to ja od pocetka govorim. Smisljeno se radi sa dovodjenjem Arapa u nase sredine. Niko se ne interesuje za lokalno stanovnistvo. Nema mehanizma da se iznadje rjesenje odmah u Grckoj ko ima pravo na azil a ko ne. HOrde samo dolaze, lutaju mjesecima pa i godinama po svijetu. Prave probleme sebi a i svima oko sebe!

• Like 2
  • Dislike 1

Baš kad smo oko ukidanja viza za ove arape ja se ne slažem sa ovim. Čak i ulazak stranaca koji su preležali korona virus ili cijepljeni nije dozvoljen. Sve je orkestrirano iz HDZ-ove UZP kuhinje. Treba biti realan. Ne volim nacionaliste u globalu pa ni ove iz HDZ a kamoli SDA ali ovo je njihovo maslo. Ova zemlja se namjerno nastoji uništiti od strane velikosrpske i velikohrvatske ideologije uz odobravanje opet neke bošnjačke ideologije iz SDA stranke. Zašto su turisti iz arapskih zemalja, Irske i VB sigoronosna prijetnja a migranti bez dokumenata to nisu ??? Razmislite malo o čemu se radi. Ja pouzdano znam da 1000 arapa koji posjete BiH potroše više nego 10.000 Čeha na Jadranu. Nije u pitanju tu ono ukidanje viza za stalno nego vjerovatno je riječ do 30 dana godišnje, nekretnine stranci kod nas mogu kupiti jedino ako imaju firmu u BiH i  to kao imovinu firme a ne vlasitu tako da i te teorije padaju u vodu.

51 minutes ago, Grunf said:

Baš kad smo oko ukidanja viza za ove arape ja se ne slažem sa ovim. Čak i ulazak stranaca koji su preležali korona virus ili cijepljeni nije dozvoljen. Sve je orkestrirano iz HDZ-ove UZP kuhinje. Treba biti realan. Ne volim nacionaliste u globalu pa ni ove iz HDZ a kamoli SDA ali ovo je njihovo maslo. Ova zemlja se namjerno nastoji uništiti od strane velikosrpske i velikohrvatske ideologije uz odobravanje opet neke bošnjačke ideologije iz SDA stranke. Zašto su turisti iz arapskih zemalja, Irske i VB sigoronosna prijetnja a migranti bez dokumenata to nisu ??? Razmislite malo o čemu se radi. Ja pouzdano znam da 1000 arapa koji posjete BiH potroše više nego 10.000 Čeha na Jadranu. Nije u pitanju tu ono ukidanje viza za stalno nego vjerovatno je riječ do 30 dana godišnje, nekretnine stranci kod nas mogu kupiti jedino ako imaju firmu u BiH i  to kao imovinu firme a ne vlasitu tako da i te teorije padaju u vodu.

Bakir Izmetbegovic je stvorio Covica i sve probleme koje ovaj danas pravi cim se pocne raspravljati o zlodjelima Elene Causesku ili ga bakirove Sabije odmah se desavaju akcije da se skrene paznja sa te teme ali bas uvijek . Ako masni debeli arapi i ona njihova divlja djeca imaju toliko para mogu i vizu platiti nikako im dati slobodan vizni rezim .

Jebes Arape Srbi i Hrvati mogu slobodno ulaziti kod nas a nasi ljudi Bosanci koji imaju pasos neke druge zemlje moraju imati PCR test dokaz o vakcinaciji ili bilo sta drugo nevrijedi glupost ovo je stvarni problem a ne arapi. 

Ja kad sam ljetos vidio puno auto Arapa lik vozi ispred mene znaci na sredini ceste nigdje upotreba signalizacije na Baksajiskom mostu skoro zgazi covjeka na pjesackom ponasaju se tako bahato kultura pencinskog covjeka .

prije 46 minuta, Barba said:

Bakir Izmetbegovic je stvorio Covica i sve probleme koje ovaj danas pravi cim se pocne raspravljati o zlodjelima Elene Causesku ili ga bakirove Sabije odmah se desavaju akcije da se skrene paznja sa te teme ali bas uvijek . Ako masni debeli arapi i ona njihova divlja djeca imaju toliko para mogu i vizu platiti nikako im dati slobodan vizni rezim .

Jebes Arape Srbi i Hrvati mogu slobodno ulaziti kod nas a nasi ljudi Bosanci koji imaju pasos neke druge zemlje moraju imati PCR test dokaz o vakcinaciji ili bilo sta drugo nevrijedi glupost ovo je stvarni problem a ne arapi. 

Ja kad sam ljetos vidio puno auto Arapa lik vozi ispred mene znaci na sredini ceste nigdje upotreba signalizacije na Baksajiskom mostu skoro zgazi covjeka na pjesackom ponasaju se tako bahato kultura pencinskog covjeka .

Ja stvarno ne znam koja je prepreka da se potpise bilateralni sporazum o dvojnom drzavljanstvu (BIH + EU zemlje)? 

Zasto se ne moze imati i austrijsko i BH drzavljanstvo istovremeno?

U Americi vidim da svi nasi ljudi imaju dvojna drzavljanstva, JER pri uzimanju americkog drzavljanstva, Amerikanci ne traze da im doneses potvrdu o odricanju BH drzavljanstva. Ali kod Svaba stoji da je ta potvrda pri uzimanju njihovog drzavljanstva potrebna.

Sve je to tačno barba i sam sam bio svjedok bahatosti tih divljaka, ja govorim o onoj drugoj strani kako to da su ovi sa dokumentima teroristi a ovi bez dokumenata kao da ne postoje za Ćovića i Dodika? Zato što ih guraju nama Bošnjacima a ovi također su sami dolazili Bošnjacima ali su donosili i novce istim tim ljudima

3 hours ago, jokesOnYou said:

Ja stvarno ne znam koja je prepreka da se potpise bilateralni sporazum o dvojnom drzavljanstvu (BIH + EU zemlje)? 

U Americi vidim da svi nasi ljudi imaju dvojna drzavljanstva, JER pri uzimanju americkog drzavljanstva, Amerikanci ne traze da im doneses potvrdu o odricanju BH drzavljanstva. Ali kod Svaba stoji da je ta potvrda pri uzimanju njihovog drzavljanstva potrebna.

Moje skromno ali i nestručno tj laičko mišljenje je da su svi politički problemi upravo vezani za dvojna državljanstva. Ja (uz dužno poštovanje svima vama sa dvojnim državljanstvom) smatram da dvojna državljanstva treba ukinuti...

• Like 1

8 minutes ago, jokesOnYou said:

Pa to je politika koju Bosnjacke politicke stranke u vlasti 25 godina nisu u stanju da realiziraju a od velike je vaznosti zasto?

Prvo doslo je do legaliziranja genocida od same vlasti u RS gdje je 90% Bosnjaka u dijaspori i odrekli su se BH drzavljanstva radi olaksica jer ljudi tamo zive tolike godine .

Ali niti jedan Bosnjacki politicar za skoro 30 godina nije pokrenuo ovo pitanje makar za pet Europskih zemalja Njemacka Swedska Austrija te zemlje Beneluxa .

Bolje da Bosnjaka ima milion manje nego milion vise na popisu sto nije u ratu izginulo pobijeno ljudi naprave statisticku pogresku i lagano obrisu tolike ljude na kulturan nacin. 

1 hour ago, Grunf said:

Sve je to tačno barba i sam sam bio svjedok bahatosti tih divljaka, ja govorim o onoj drugoj strani kako to da su ovi sa dokumentima teroristi a ovi bez dokumenata kao da ne ostoje za UZP? Zato što ih guraju nama Bošnjacima a ovi također su sami dolazili Bošnjacima ali su donosili i novce istim tim ljudima

Moje skromno ali i nestručno tj laičko mišljenje je da su svi politički problemi upravo vezani za dvojna državljanstva. Ja (uz dužno poštovanje svima vama sa dvojnim državljanstvom) smatram da dvojna državljanstva treba ukinuti...

Bosanski Hrvati su posebno ovi iz Hercegovine koji su oko HDZ su najveci sovinisti i nacionalisti na svijetu to su UZP na kvadrat. Oni bi odredjivali ko je Hrvat a ko nije oni imaju svoje sablone i ostalo namjerno izazivaju krizu jer su frustrirani zato sto su spali na statisticku gresku ima ih toliko da mogu stati u jedan srednji grad. Ali za 10 godina ce na zalost Bosanski Hrvati nestati zbog ovakve politike koju vode Covic i ostali jataci. SDA je nakon sto nije usvojen prijedlog vizne liberalizacije za Saudijce ping pong potezom zrtvovala vlastite gradjane bez dvojnog drzavljanstva zbog 20 tak hiljada turista koji dolaze u Medjugorje glupost da ne moze veca sam sebi lomis kicmu i dajes do znanja bitniji su saudijci od bosanaca u dijaspori fuj SDA 

Hoce Saudijce a nece Europske turiste koji je svake godine sve vise i vise a bogami isti takodjer isto trose novac najzad nije nikakvo mjerilo koliko ce ko potrositi vec kakvu ce ti reklamu napraviti. 

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...