Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

On 03. 07. 2021. at 12:26, rucica1 said:

Eh, da je to samo drzavna politika Austrije. Nece njih bolan niko.Zato i traze zrtvu na Balkanu to jest u BiH da ih tu utrpaju.Jeftinije im je tu pomalo pomoc drockati i price o ljudskim pravima prosipati nego kod njih u njihovoj zemlji. Pored nasih politicara ta ista ljudska prava (nas i nase djece) gaze se nogama to jest mi na ta ljudska prava nemamo pravo.

U Grckoj ih (sa onih ostrva) pomalo u unutrasnjost zemlje pustaju ali bez da im preethodno smjestaj obezbjede i od tud im je ( a cesto uz pomoc krijumcara) otvoren put za balkansku rutu (ovamo neki dan na TV bila kraca reportaza). Jedan dio njih kojima se azil u Grckoj dodjeli ima pravo u EU zemlje putovat s tim sto se tamo samo 3 mjeseca smije (legalno) zadrzavati. Oni (koji azil dobiju) to koriste s tim sto kad u zeljenu zemlju dodju (na pr. Njemacka) pobacaju papire i ponovo u toj zemlji traze azil.

Naravno da ih neće niko,ko god ima trun pameti odjebaće ove divljake.Meni samo nije jasna vlast u Bihaću i Usk,pokušavam shvatiti jesu li glupi ili su se prodali raznim NVO organizacijama koje,interesantno, dolaze iz zemalja koje neće ni pod razno da prihvate ove klošare.Ovo raditi svome narodo pod krinkom nekakvog humanitarizma nije normalno.Svjesno prave Usk kao poligon za ilegalne migracije,dok se EU protiv toga bori.O vlasti i opoziciji u Sarajevu mislim sve najgore...pogana i maloumna bagra...

On 03. 07. 2021. at 14:26, Pavarotti said:

Malo listam ove vijesti iz 2018. i mogu reci da obzirom kakvog smo mentaliteta i kako smo se u pocetku postavili prema krizi, odlicno smo prosli. Dobro da nam premijer nije kakav Arap. 

https://detektor.ba/2018/09/27/bosanskaruta-bihac-prijestolnica-bosanskohercegovacke-humanosti-video/

Ovakav renome nas je i ukopao. 

Pazi ovog klauna. 

Vršilac dužnosti policijskog komesara Šero Družić naglašava human tretman koji primjenjuju njegovi policajci. Kaže kako je jednako bitno i umiriti javnost i održati osjećaj sigurnosti u zajednici.

“Bilo je i zahtjeva da sprečavamo dolazak migranata, ali to nije zakonito. Naš operativni štab je izdao jasan nalog da svi policajci moraju djelovati striktno u skladu sa svojim ovlaštenjima, striktno po zakonu i na human način. Zato smo i održali sigurnosnu situaciju stabilnom i dobili poštovanje i razumijevanje i od građana i od migranata”, kaže Družić i napominje kako ova kriza zahtijeva profesionalno i etično informiranje javnosti.

J E B O T E 😐

Nevjerovatno:D

• Like 1

Pa nije to samo Sarajevo krivo. Nego i USK je kriv. Svi ih mogu rastjerati a USK (Bihac, VK) kao ne mogu. 
Koji je to jos gradonacelnik otvorio toliko centara? Nije ni jedan. Samo u Bihacu imas vise centara nego u kompletnoj BiH. 
Krivac je narod koji bira takve ljude na vlast.

• Like 1

2 hours ago, Grunf said:

Ako ne- EU zemlja pusti migrante u EU onda je to ilegalno po samoj EU, a ako ne- EU zemlja zabrani ili onemogućuje ulazak u svoju zemlju onda je to opet ilegalno??? Hahahah

https://balkans.aljazeera.net/news/world/2021/7/6/michel-eu-osudjuje-jbelorusiju-zbog-pustanja-migranata-u-litvaniju

U linku koji sam postavila ona ispred Evangelisticke ckrve humanitarka, kad joj je voditelj emisije postavio pitanje, dalii kad s tim njihovim brodom na moru pokupe ilegalce, dali ih obezbjede i za njih se brinu (t.j. smjestaj i sve za zivot neophodno) ona odgovara ne, to je onda stvar politike. Znaci oni ilegalne osobe "spasavaju" kako bi ih politicarima i poreskim obaveznicima na ledja tovarili. Teski bezobrazluk.:(>:(

• Like 2

https://www.biscani.net/integracije-migranata-koji-zele-ostati-na-teritoriji-bih/

Intergracija !? :S:( Kakva itergracija. Njemci se programima  intergracije ( koji poreske obaveznike debelo kostaju) satrase a oni ih jos ismijavaju (cast pojedincima). Dosli su oni da vide na koju foru ih nama mogu uvaliti. Bome Suhro pamet u glavu nemoj se najhumaniji i najpametniji praviti (na racun gradjana).Mnoge je humanost koju su pokazali, debelo kostala.   

Ne otvara gradonacelnik centre, nego Sarajevo. Drzavni nivo, ne lokalni! 

Kamo srece da su svi ko Suki i na visim nivoima vlasti, onda bi se vidio neki napredak, ovako su mu ruke vezane, kao i svakome sto bi bile da je u njegovom polozaju. Dobro je on ista uspio uraditi. 

Kako god, da li je ovo mazanje ociju ili je istina? -> Migranti traže nove rute za odlazak u EU: https://www.biscani.net/migranti-traze-nove-rute-za-odlazak-u-eu/

Ja ne vidim da je njih ista manje u gradu, naprotiv.

Takodjer, da li je iko vise ove dilere-migrante po Harmanima i Ozimicama uspio od nadleznih da urikta? Ili makar da uprati? Ili je to isto sve uvezano i svako ima svoj dio kolaca? Mislim, nemoguce da godinama (javno) dilaju i da neprimjeceno zive u kucama na Lukama/Harmanima/Oz1, sminkerski odjeveni sa najnovijim mobitelima, tek tako satima stoje i aktivno "prate" okolinu i cekaju svoje kupce.

• Like 2

30 minutes ago, jokesOnYou said:

Kamo srece da su svi ko Suki i na visim nivoima vlasti, onda bi se vidio neki napredak, ovako su mu ruke vezane, kao i svakome sto bi bile da je u njegovom polozaju. Dobro je on ista uspio uraditi. 

Kako god, da li je ovo mazanje ociju ili je istina? -> Migranti traže nove rute za odlazak u EU: https://www.biscani.net/migranti-traze-nove-rute-za-odlazak-u-eu/

Takodjer, da li je iko vise ove dilere-migrante po Harmanima i Ozimicama uspio od nadleznih da urikta? Ili makar da uprati? Ili je to isto sve uvezano i svako ima svoj dio kolaca? Mislim, nemoguce da godinama (javno) dilaju i da neprimjeceno zive u kucama na Lukama/Harmanima/Oz1, sminkerski odjeveni sa najnovijim mobitelima, tek tako satima stoje i aktivno "prate" okolinu i cekaju svoje kupce.

Mislim da je riječ o njih nekoliko, iskupljaju se najčešće u bivšem (ne znam kako se sad zove a možda i isto) "Okusu meda"? Ili ispred njega cesto stoje (ne bih uvukao u problem vlasnika ako covjek nema pojma) ali često se tu vrzmaju oko "okusa"?

44 minutes ago, jokesOnYou said:

A ko je otvorio Boriće, drzava mozda, a nakon toga Biru, drzava opet, sve u cilju humanosti i pokoje kante za smece i led rasvjete

• Like 2

prije sat vremena, Grunf said:

Mislim da je riječ o njih nekoliko, iskupljaju se najčešće u bivšem (ne znam kako se sad zove a možda i isto) "Okusu meda"? Ili ispred njega cesto stoje (ne bih uvukao u problem vlasnika ako covjek nema pojma) ali često se tu vrzmaju oko "okusa"?

Okus Meda i Piccolo, od istog vlasnika, stara dilerska familija i on i sinovi mu. Vise puta sam pisao o tome, al je i opcepoznato da on ima veze u mupu, tako da radi bez problema vec godinama

• Like 1

prije 2 sati, jokesOnYou said:

Naravno da je mazanje ociju. Vise puta su iznijeli podatke da ih je manje i da manje dolaze, argumentirajuci to brojem migranata u centrima sto veze sa zdravim razumom nema. 

Nema veze ni sa zdravim razumom to da je ova ruta preskupa jer kako god okrenes ne vidim kako je ova ruta skuplja od Madjarske, Bugarske ili Mediterana. Kada je u pitanju Hrvatska, nema smisla ni da je sigurnije i jeftinije da te neko vozi ili da sam ides stotine kilometara od Dalmacije ili istocne Slavonije, kad iz naseg kantona mozes pljunuti u Sloveniju jer je toliko blizu. 

To sto se migranti vuku po gradu je odgovornost lokalnih organa. Ja sam za to da se napravi prsten u koji migranti nesmiju ulaziti.. Nacrtati krug neposrednog centra i onda siriti krug. Sto manje migranti imaju slobode okolo manje ce ih dolaziti.

Kad se zavrsi Lipa onda vise nema nikakvih opravdanja. Pokazalo se da protesti gradjana itekako imaju ucinak.

• Like 4
  • Dislike 1

prije 5 sati, jokesOnYou said:

Tako je!Umjesto da se čitava Bosna ugleda na Boga Šukia,pogotovo Krajina,i da svi otvore barem 2 migrantska centra bilo bi puno bolje.   

• Dislike 1
  • Haha 1

On 15. 07. 2021. at 16:36, Zijo_prvi said:

To sto se migranti vuku po gradu je odgovornost lokalnih organa. Ja sam za to da se napravi prsten u koji migranti nesmiju ulaziti.. Nacrtati krug neposrednog centra i onda siriti krug. Sto manje migranti imaju slobode okolo manje ce ih dolaziti.

Kad se zavrsi Lipa onda vise nema nikakvih opravdanja. Pokazalo se da protesti gradjana itekako imaju ucinak.

A planiraš ih zaustaviti kredom po asfaltu? Kakva genijalna ideja.

• Dislike 1

prije 1 sat, Haldir said:

A planiraš ih zaustaviti kredom po asfaltu? Kakva genijalna ideja.

Kako sav civilizirani svijet tretira ljude bez dokumenata. Policija i civilna zastita. Kazne za bilo kakve usluge migosima u gradu.

Uplašio se pišonja za svoj posao.

imaju Lipu i priča sa kretanjima po Bihaću se polako mora zatvarati.

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...