Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Napad migranta na zaštitara trg centra Belamionix u Aleji. Zaštitar nije ozljeđen. Nekad je aleja bilo šetalište, kad sam bio djete šetao sa roditeljima, kasnije sa djevojkom a onda sa vlastitim djetetom. Danas je aleja migrantski geto u kom migranti nose pištolje, noževe i dilaju drogu. Moram biti iskren da sam rijetko vidio kad u zadnje vrijeme tamo policiju da prođe pješice osim u autu a oni kafici u tom djelu kao i kladionice prepune su migranata-dilera...

• Like 5

• 2 weeks later...

Stvari ce se samo pogorsavati, u Njemackoj na vlast dolaze socijalisti u koaliciji sa zelenima koji promoviraju ilegalne migracije, lazni humanitarci (u stvarnosti krijumicari ljudi) trljaju ruke. Uz to, buduci premijer najavljuje podizanje minimalne satnice na 12,5 eura, citaj odlazak ljudi iz ovih krajeva ce se samo ubrzati, plan u potpunosti djeluje, dovuci divljake, raseli domace i popisaj se po onima koji su dali zivote za rodni kraj.

• Like 1

15 hours ago, Grunf said:

Kamp Lipa spaljen drugi put...nekoliko šatora izgorjelo

"Navode kako su od migranata smještenih u kampu nezvanično saznali da je uzrok paljenja sukob dvije grupe migranata uz napomenu da se radi o nezvaničnim informacijama koje niko od nadležnih zvaničnika u USK nije potvrdio."

Ako je ovo istina,ove dvije grupe divljaka treba u dva najlonska satora bez grijanja i kreveta strpati i samo im par deka i hranu dati pa neka tako zimu zimuju. Ujedno bi i drugima za primjer sluzilo (ako se ponovi sta ih ceka).>:(

Upravo gledam (na vijestima) u Italiju danas stigao iz Libije brod sa par stotina ilegalace.Prije 3-4 dana javljali da ih je (takodje iz Libije) 6 brodova (u svakom) sa njih preko 300 stiglo. Izgleda svercerska mafija opet naveliko proradila.  

• Like 1

15 hours ago, Rijecanin said:

Stvari ce se samo pogorsavati, u Njemackoj na vlast dolaze socijalisti u koaliciji sa zelenima koji promoviraju ilegalne migracije, lazni humanitarci (u stvarnosti krijumicari ljudi) trljaju ruke. Uz to, buduci premijer najavljuje podizanje minimalne satnice na 12,5 eura, citaj odlazak ljudi iz ovih krajeva ce se samo ubrzati, plan u potpunosti djeluje, dovuci divljake, raseli domace i popisaj se po onima koji su dali zivote za rodni kraj.

Ja sam misljenja da se (s tim promoviranjem ilegalaca) nece usuditi. Valjda su iz proslosti vidjeli da je i njih i CDU to mnogo glasova kostalo i radikalima ulazak u vladu uvelo. 

7 minutes ago, Grunf said:

Ma bolje u Italiju direkt nego u BiH...nit smo ih zvali niti ih mozemo uzdrzavati

Ma ovo sam navela da ukazem da je krijumcarska stoka na veliko proradila te da se granice bolje cuvati trebaju. 

• Like 1

Taman negdje kad nam djeca koja pohađaju srednju tehničku i mašinsku školu završavaju sa nastavom i idu kuci iza 19:00 tuča migranata na ulici ispred prodavnice kod "Oraščana"...puno krvi i razbijenog stakla po ulici... kad ce policija i hoce li uopste stati "u kraj" vlasnicima prodavnice? Oni ih tu iskupljaju, izležavaju se iza njihove prodavnice i na onoj livadi ispod prozora tehnicke skole. Ne znam da li je jedan od sinova vlasnice jos uvijek policajac te da li im se zbog tog gleda kroz prste?

• Like 2
  • Thanks 1

• 2 weeks later...
7 hours ago, Grunf said:

Da se organizacijama a i privatno zabrani nositi im pomoc pa bi oni prestali sa kampovanjem po sumama. Citam ono kako je pripremito 500 -  600 obroka za "ljude u pokretu" - divljake koji su se ilegalno utrpali i niceg se ne pridrzavaju sad i  ljudima u pokretu nazivaju. Danas slusam njemci namjeravaju zajedno sa poljacima na granicnim prostorima zajednicki kontrole uspostaviti. Granicna policija biljezi po stotinu ilegalaca dnevno. Svi avionom (iz raznih zemalja) dolaze u Bijelorusiju a oni ih dalje do granice prebacuju . 

• Like 3

12 hours ago, rucica1 said:

Da se organizacijama a i privatno zabrani nositi im pomoc pa bi oni prestali sa kampovanjem po sumama. Citam ono kako je pripremito 500 -  600 obroka za "ljude u pokretu" - divljake...

Mda, ne dati im jesti ni piti, poskidati ih do gola i natjerati da idu na snijeg/prtinu. Sjajan scenario! Ali, ček', malo mi je nešto poznat?! Otkuda? Aha, znam, iz filma Schindlerova lista.

Pa, ručice, možeš biti ponosna na svoju ljudskost. Takva se empatija ne vidja čestom

• Dislike 1

2 hours ago, Vywegh said:

Mda, ne dati im jesti ni piti, poskidati ih do gola i natjerati da idu na snijeg/prtinu. Sjajan scenario! Ali, ček', malo mi je nešto poznat?! Otkuda? Aha, znam, iz filma Schindlerova lista.

Pa, ručice, možeš biti ponosna na svoju ljudskost. Takva se empatija ne vidja čestom

Ne, vjerovatno nije mislila na to. Već postoji, u teoriji, zabrana pojedincima i organizacijama da doturaju potrepštine u divlje kampove na USK, samo se tog niko ne pridržava tj pojedinci ali i organizacije krše zabranu koju je donijela vlada USK čini mi se ali niko to ne sankcioniše. Dozvoljeno je ali u zvaničnim kampovima, dakle na području Bihaća su to Lipa i Borići. Sve ostalo je čista anarhija. Pa uzmi samo ove ljude sa linka o kojem je riječ. Napustili su kampove (ne bitno jel to u Srbiji ili u BiH) nastanili se u šumi a puteve koji vode njima zabarikadirali da im ne može niko prići (čitaj policija dakle izvršna VLAST). U svakoj normalnoj zemlji za takav čin bi im protresli kosti. No, mi nismo normalna zemlja ne samo u pogledu migrantske krize nego generalno. Vidimo to na osnovu harmonikaša u predsjedništvu BiH

• Like 2

3 hours ago, Vywegh said:

a sta drugo? Dok im se god bude ugadjalo i pomagalo dolazice ih vise. Treba ih sviju potrpati i sve nazad vratiti onda bi drugi dobro razmislili da li uopste da krenu prema zapadu. Kazem zapad salje pogresnu sliku i time motivise ljude da krenu na put

• Like 2
  • Dislike 1

1 hour ago, Lidjo said:

a sta drugo? Dok im se god bude ugadjalo i pomagalo dolazice ih vise. Treba ih sviju potrpati i sve nazad vratiti onda bi drugi dobro razmislili da li uopste da krenu prema zapadu. Kazem zapad salje pogresnu sliku i time motivise ljude da krenu na put

a onda kažu: https://www.klix.ba/vijesti/bih/svicarska-ministrica-dosla-u-sarajevo-bih-je-vrlo-bitna-u-sprecavanju-ilegalnih-migracija/211021044

17 hours ago, Lidjo said:

E ovo je taj tipičan primjer o kojem govorimo. To je to kršenje odluke tj zabrane za koju istina nisam siguran da li je još na snazi...

Screenshot_20211022-072008_Facebook.jpg

• Like 3

Na granicnom dijelu izmedju Poljske i Bjelorusije divlje kampuje  desetak hiljada ilegalaca (sa kompletnim porodicama) poljska policija neda nikom (ni tim humanitarcima niti novinarima ) nikakkav pristup. Slovenija kao i druge zemlje, davno poostrila mjere zabranila davanje pomoci samo kod nas je taj "merhametluk" koji ce nas unistiti dozvolljen.>:( Na takvo ponasanje vlasti naravno da ce se i dalje dovlaciti i kanton puniti a ovim "dobrotvorcima" EU taman dobro doslo.

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...