Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

https://www.klix.ba/vijesti/bih/njemacki-ministar-nema-nista-protiv-bodljikave-zice-na-vanjskim-granicama-eu/211025023

"U skladu s evropskom idejom, uvjeren sam da moramo znati ko nam dolazi. Legitimno je da štitimo vanjsku granicu na način da spriječimo neotkrivene granične prelaze na zelenoj granici. Svako ko želi da uđe mora ispuniti uslove i to se mora provjeriti", rekao je."

ali zato ta evropska ideja zastupa tezu da u BiH može slobodno ući ko hoće bez ikakve provjere ali ne može izići čak ni legalno (mislim na državljane BiH)

• Like 2

Dispečer Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Kantona Sarajevo obavijestio je policiju sinoć u 20.47 da se na parking u ulici Rustempašina, općina Ilidža, nalaze dvije osobe sa povredama nanesenim oštrim predmetom.

Izlaskom na lice mjesta utvrđeno je da se radi o M.J., rođen 2003. i H.E. rođen 1999. godine, obojica iz Maroka.

Povrijeđenim je ljekarska pomoć ukazana u Zavodu za hitnu medicinsku ponoć, a potom u UKC u Sarajevu, gdje su kod M.J. konstatovane teške tjelesne povrede i na Klinici za torakalnu hrirurgiju je zadržan na daljem liječenju, dok je H.E. zadobio lakše tjelesne povrede.

Uviđaj na licu mjesta obavili su dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo i policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo. Nastavlja se rad na rasvjetljavanju i dokumentovanju navedenog dodađaja.

Članovi Operativne grupe za situaciju sa migrantima u Unsko-sanskom kantonu (USK) na današnjem su sastanku posebno analizirali problem improviziranih “divljih” migrantskih kampova i nekoordinirano djelovanje određenih međunarodnih humanitarnih organizacija, kao i problem financiranja konstantnog angažmana policijskih službenika u ovoj situaciji.

– Improvizirani – “divlji” migrantski kampovi u kojima trenutno boravi nekoliko stotina migranata, prvenstveno su problem zbog neadekvatnih životnih uslova i smještaja za te ljude. Nedopustivo je da porodice sa djecom u ovim hladnim danima borave pod vedrim nebom. Ljudi iz konkretno najvećeg takvog kampa u Velikoj Kladuši su već tri puta izmješteni u zvanične kampove i humanije uslove, međutim većina ih se samoinicijativno vratila na tu lokaciju zbog blizine granice s Republikom Hrvatskom. Tu imamo i problem nekoordiniranog djelovanja određenih međunarodnih organizacija, koje potpuno samostalno, praktično održavaju takve kampove na životu. Njihovo djelovanje nije koordinirano ni sa Crvenim križom, ni Međunarodnom organizacijom za migracije (IOM), niti lokalnim i državnim vlastima – kazao je premijer USK-a Mustafa Ružnić.

Pa gospodine Ruznicu zasto tim medjunarodnim organizacijama koji samostalno djeluju  dozvojavate pristup. Poljska (kao primjer) clanica EU nikom na granicnim djelovima gdje su divlji kampovi, nikom ne dozvoljava pristup - pocevsi od novinara pa do tih raznih humanitaraca. Znaci vi dozvoljavate da nam ilegalci okupiraju lokacije koje oni zele i jos da ti isti tim lokacijama blokiraju pristup. Bogami ko da im je to njihova babovina . Zasto to dozvoljavate!?

• Like 3

• 2 weeks later...

Da li neko zna stanje sa migrantima na USK? Kažu da ih nema puno. Po gradu ih ne viđam toliki broj kao do sad a kažu da se ruta promjenila i da trenutno se ide preko Bjelorusije kroz Poljsku...ili je to samo zatišje zbog zime koja dolazi.

1 hour ago, Grunf said:

Da li neko zna stanje sa migrantima na USK? Kažu da ih nema puno. Po gradu ih ne viđam toliki broj kao do sad a kažu da se ruta promjenila i da trenutno se ide preko Bjelorusije kroz Poljsku...ili je to samo zatišje zbog zime koja dolazi.

Promjenili rutu, a i stize zima

4 hours ago, Sigma90 said:

Brzo ce to nazad u USK. Drzave sto granice s Bjelorusijom vec grade zid.

Em sto grade grancie a i nedaju im ni blizu granice. Poljska je zicu postavila i nece se zezati i pustati ih unutra kao sto mi to radimo. Bjelorusija im je granica. A kad Bjelorusia skonta da nema van iz Bjelorusije nece im ni oni dati uci u zemlju!

Hvala Poljskoj i Madjarskoj!

Jos licno da nesto kazem. Zena mi je tramvajem otisla u grad prosle sedmice i nije se smijela vratit tramvajem kuci sama navecer od horde. U AT je situacija katastrofalna. Kad prodjes navecer gradom mislis da si u Afganistanu! NIgdje da vidis Svabu i cujes njemacki!

• Dislike 1

37 minutes ago, Lidjo said:

Em sto grade grancie a i nedaju im ni blizu granice. Poljska je zicu postavila i nece se zezati i pustati ih unutra kao sto mi to radimo. Bjelorusija im je granica. A kad Bjelorusia skonta da nema van iz Bjelorusije nece im ni oni dati uci u zemlju!

Hvala Poljskoj i Madjarskoj!

Jos licno da nesto kazem. Zena mi je tramvajem otisla u grad prosle sedmice i nije se smijela vratit tramvajem kuci sama navecer od horde. U AT je situacija katastrofalna. Kad prodjes navecer gradom mislis da si u Afganistanu! NIgdje da vidis Svabu i cujes njemacki!

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-neredi-na-granici-poljske-i-bjelorusije-stotine-migranata-pokusavaju-uci-u-eu/2316662.aspx?index_tid=162051&index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d

Ruta se okrenula na Poljsku sto je dobro za nas. Kad vidim standardne novinarske podvale ii namjestene slike uplakane djece u narucju jadnih roditelja bude mi muka znaci klasika . Ok ako ti je bilo toliko tesko u tvojoj zemlji  zog rata zasto onda ne zatrazis azil u Bjelorusiji Ukrajini do koje si veoma lako stigao? Ali Njemacka socijala ne da mira . Ja licno bi sve one roditelje sto ugrozavaju djecu i njihov zivot kroz ovakva putovanja i avanture sve hapsio jer su neodgovorni i sebicni. Jedini nacin sprjecavanja migrantske invazije je da se na vanjskim granicama pocne doslovno pucati po njima a sve ostalo je mlacenje prazne slame. Svaka zemlja ima pravo da zastiti svoje vanjske granice . 

• Like 3

ja isto mislim da bi moglo doci do rata. dovoljno je jedna mala masa koja krene, ostali ce onda polako se prikljuciit. Pa nije ni u svjetskim ratovima a ni 90ih odmah krenulo, nego dio po dio.

Zamislimo samo da padne jedna mrtva glava na nekim protestima, to bi bilo dovoljno da nas uvede u rat!

• Dislike 1

Šta kaže na ova dešavanja na Poljskoj granici Dunja Mijatović?Je li se još stidi što je Bosanka zbog Vučjaka ili ju je možda stid,nedaj Bože,što prima platu od EU koja pokazuje svu svoju humanost trenutno?

• Like 3

14 hours ago, Barba said:

Ruta se okrenula na Poljsku sto je dobro za nas. Kad vidim standardne novinarske podvale ii namjestene slike uplakane djece u narucju jadnih roditelja bude mi muka znaci klasika . Ok ako ti je bilo toliko tesko u tvojoj zemlji  zog rata zasto onda ne zatrazis azil u Bjelorusiji Ukrajini do koje si veoma lako stigao? Ali Njemacka socijala ne da mira . Ja licno bi sve one roditelje sto ugrozavaju djecu i njihov zivot kroz ovakva putovanja i avanture sve hapsio jer su neodgovorni i sebicni. Jedini nacin sprjecavanja migrantske invazije je da se na vanjskim granicama pocne doslovno pucati po njima a sve ostalo je mlacenje prazne slame. Svaka zemlja ima pravo da zastiti svoje vanjske granice . 

Kako se više ne zasitite te glupe priče. Ko to hoće da bude u Bjelorusiji, BiH, Ukrajini, pa iz tih država glavom bez obzira bježe i domaći... Logičan je slijed da, ako već napuštaš svoju državu, ideš tamo gdje ćeš nešto imati. Ako bježiš od metka, u Bjelorusiji ćeš umrijeti od gladi. Ako bježiš od siromaštva, u Bjelorusiji ćeš živjeti u ekstremnom siromaštvu.

Interesantno, migranti koji su u Bjelorusiji tamo više ne dolaze pješice, već direktnom avionom. Bjelorusija im masovno izdaje vize, u Iraku su osnovali svoje turističke agencije kojima te migrante šalju u svoju državu avionom, sve to uredno naplate i onda ih iz Minska šalju direkt na granicu sa Poljskom. Tu ih preko granice prevodi uglavnom vojska. Ovo je omogućilo da se Balkan rastereti od dolaska migranata i vrlo vjerovatno će potrajati jer su danas najavili nove sankcije za Lukašenka. 

8 hours ago, Haldir said:

Kako se više ne zasitite te glupe priče. Ko to hoće da bude u Bjelorusiji, BiH, Ukrajini, pa iz tih država glavom bez obzira bježe i domaći... Logičan je slijed da, ako već napuštaš svoju državu, ideš tamo gdje ćeš nešto imati. Ako bježiš od metka, u Bjelorusiji ćeš umrijeti od gladi. Ako bježiš od siromaštva, u Bjelorusiji ćeš živjeti u ekstremnom siromaštvu.

Interesantno, migranti koji su u Bjelorusiji tamo više ne dolaze pješice, već direktnom avionom. Bjelorusija im masovno izdaje vize, u Iraku su osnovali svoje turističke agencije kojima te migrante šalju u svoju državu avionom, sve to uredno naplate i onda ih iz Minska šalju direkt na granicu sa Poljskom. Tu ih preko granice prevodi uglavnom vojska. Ovo je omogućilo da se Balkan rastereti od dolaska migranata i vrlo vjerovatno će potrajati jer su danas najavili nove sankcije za Lukašenka. 

ti nikako da shvatis jednu stvar a tako je prosta....jeb** se Bjelorusiji za migrantima...ti migranti su samo oružje protiv EU. Kao i u našem slučaju...one su oruđje u rukama Srbije i manjeg BH entiteta protiv nas. S druge strane ti i dalje ne kontaš da se istoj toj Njemačkoj živo jeb* za tim ljudima i da Poljska kao i Hrvatska zapravo i rade po nalogu Njemačke koja ovdje radi dvostruko, jedno govore drugo traže. Ako poljska vojska  i zapuca na ove ljude EU će to osuditi riječima i ostat ce na tome, baš kao i u slučaju Hrvatske i silnih "prebijanja". Sve se zataška. Mali rade kako im veliki nalože i to je to.

• Like 2

U cijeloj prici postoje dvije struje odnosno politike prva je kao ona demokratska humana koja totalno iskrivljuje i zloupotrebljava demokratiju te vrsi prezentaciju i potporu totalno nebitnim stvarima od LGBT -a migranata zastite planete zemlje ona mala histericna Greta sa milionima na racunu pa do preseravanjima sa pravima Crnaca. kao i posljednju godinu se rodila antivakserska struja koja sere po zdravom razumu i spinovima lazima vrsi stetnu manipulaciju na ljude sirom planete zemlje. Nadalje imamo   nacionalnu politiku koja pokusava da zastiti interese svoje zemlje ekonomije i ustava.

Meni licno je sve postalo ofirno i glupo nemam vise interesa ni za sta jer je tacno doslo vrijeme kad pametan zacuti a budala progovori a fukara se obogati. 

Odavno su prave vrijednosti poput postenja porodice morala empatije nestale zivimo u teskim vremenima.

Nemoral prostitucija kriminal se redovno promovisu na tv kroz razne programe zivimo u vremenu gdje curice od 14-15 godina izgledaju i ponasaju se kao zene od 30 + godina uslikaj se sto razgolicenija i sto izazovnija da bi privukla paznju i lajk nema vise pravi vrijednosti. 

Na mom poslu neki dan deklarisana gay osoba na ruzan nacin omalozava vjeru i vjernike naziva glupim i zaostalim i to je ok i nikakve sankcije nece da snosi namjerno izaziva ljude da bi joj neko nesto rekao da moze srati kako je ugrozena i diskriminirana.

• Like 2
  • Angry 1

Europa se ponasa kao domacin kuce koji pocne da reaguje kad poplava vodu donese do kucnog praga i tad pocne da kuka kmeci a posljedice poplave leze upravo u dugogodisnjem nemaru ljudi zapustili sve zacepljeni kanali od smeca odvodi dovodi korita rijeka i onda moli boga krivi kisu padaline snijeg i td a nikad ne kaze mi smo krivi. Ista stvar je i sa Europom i migrantima koji kad dodzu pred prag kasno je onda . Ljudi moji ja sam neki dan bio u Parizu znaci imam jos traume fuj srmrdi prljavo zapisano usrano sve zivo a migranata beskucnika to nije crno to je precrno nikad nisam vidio onakvu boju koze sve u grupama po 10-20 hodaju i samo gledaju kako ce sta ukrasti dzepariti ni zandari im ne mogu nista ispred stadiona od PSG bilo ih je barem 2-3 hiljade to su neka naselja od kartona spavaju po saktovima od gasa cjevovodi valjda im toplo nemam pojma . Nikad ja vise u Pariz necu otici turisticki ono je najvece ruglo i odavno se otelo kontroli. To su face u ljudi ne znas jel drogiran ubijen od alkohola ili od cega vec .I onaj peder Macron pocne srati sa svojom politikom a nije u stanju da nista uradi po ovom pitanju. 

• Like 2

Rusi kao i srbi ovdje nemaju problem propustiti migrante kroz svoju zemlju. Sad je problem kad ne mogu dalje.  Zao mi je svih tim migranata, oni su ovdje samo oruzije u hibridnom ratu izmedju Rusije i EU/nato. 

Lukasenko ce pustiti da ljudi pomru . . isto bi dodik uradio.. 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...