Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

On 12. 11. 2021. at 13:18, Barba said:

Europa se ponasa kao domacin kuce koji pocne da reaguje kad poplava vodu donese do kucnog praga i tad pocne da kuka kmeci a posljedice poplave leze upravo u dugogodisnjem nemaru ljudi zapustili sve zacepljeni kanali od smeca odvodi dovodi korita rijeka i onda moli boga krivi kisu padaline snijeg i td a nikad ne kaze mi smo krivi. Ista stvar je i sa Europom i migrantima koji kad dodzu pred prag kasno je onda . Ljudi moji ja sam neki dan bio u Parizu znaci imam jos traume fuj srmrdi prljavo zapisano usrano sve zivo a migranata beskucnika to nije crno to je precrno nikad nisam vidio onakvu boju koze sve u grupama po 10-20 hodaju i samo gledaju kako ce sta ukrasti dzepariti ni zandari im ne mogu nista ispred stadiona od PSG bilo ih je barem 2-3 hiljade to su neka naselja od kartona spavaju po saktovima od gasa cjevovodi valjda im toplo nemam pojma . Nikad ja vise u Pariz necu otici turisticki ono je najvece ruglo i odavno se otelo kontroli. To su face u ljudi ne znas jel drogiran ubijen od alkohola ili od cega vec .I onaj peder Macron pocne srati sa svojom politikom a nije u stanju da nista uradi po ovom pitanju. 

London, Rim, Keln nista bolji nisu. A i drugi gradovi se polako pune. 
problem je sto politicari absolutno nikakvog dodira nemaju sa tim ljduima i uopste ne znaju kakvo je stanje na terenu.

Zbog toga ja se i protivim ovolikoj migraciji. Najvise ispasta lokalno stanovnistvo, nema veze gdje. Niko lokalno stanovnistvo ne pita!

• Like 2
  • Dislike 1

23 hours ago, Lidjo said:

London, Rim, Keln nista bolji nisu. A i drugi gradovi se polako pune. 
problem je sto politicari absolutno nikakvog dodira nemaju sa tim ljduima i uopste ne znaju kakvo je stanje na terenu.

Zbog toga ja se i protivim ovolikoj migraciji. Najvise ispasta lokalno stanovnistvo, nema veze gdje. Niko lokalno stanovnistvo ne pita!

A i ovaj Scheuble i pored dugogodisnjeg iskustva u politici,izgleda da je  po stare dane "otkacio".

U jutarnjim vijestima slusam da predlaze da se  prime izbjeglice koji su na granici Bjelorusije i Poljske ali i jasno pokaze da je to iznimka kako drugi nebi pokusavali doci. Na Balkanu a pogotovo u BiH a narocito Bihac, V. Kladusa su primjer da se s tim prijedlogom samo pogorsava stanje i da ilegalce bez zastite i zatvaranja granica EU nista zaustaviti nece. Njemu kao i drugim njemackim politicarima su dostupne slike i informacije svih desavanja po Bihacu i Kladusi pa zasto onda tu iznimku i kod nas napravio nije.>:(   

• Like 2

Hrvatska policija (i SLO policija/vojska) bi morala na granici ilegalne migrante samo njezno usmjeravati prema Njemackoj ili jos bolje, neka oni salju autobuse sa adresom, kuda tacno da ih posaljemo.
Fino je iz daljine odredjivati, kako ih moramo oblaciti i hraniti i koliko ih moramo voljeti. Ebem im licemerje!

https://www.klix.ba/vijesti/regija/zasto-se-sporazum-o-novoj-njemackoj-vladi-nece-svidjeti-hrvatskoj/211124159

• Like 1

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef-u-vijecu-europe-hrvatska-policija-je-tukla-migrante-slala-pse-na-njih/2323049.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

Iz Glasgowa se za Newsroom N1 televizije javio Alan Mitchell, predsjednik Odbora za prevenciju torture Vijeća Europe.

Govorio je o ovogodišnjem posjetu Hrvatskoj i postupanju prema migrantima na granici s BiH.

"Bili smo vrlo zabrinuti nakon našeg posjeta Hrvatskoj. Razgovarali smo s ljudima koji su hrvatske policijske službenike optužili za nasilno postupanje i nasilne pushbackove na granici s BiH. Isto tako optužili su ih za nečovječno postupanje prilikom uhićenja. Forenzički liječnik koji je bio prisutan ustanovio je da su ljudi imali ozljede koje odgovaraju ovim optužbama. Ti su ljudi tučeni i čak su ih napadali policijski psi", rekao je na početku.

Baš sad čitam isti članak. Najgore u svoj ovoj situaciji što sama EU ne zna šta joj je činiti. Od Hrvatske ali i Poljske očekuju da čuva granice a opet s druge strane to osuđuju.. Recimo Njemačka, osuduju postupanja Poljske ali ne žele prihvatiti one ljude. Ono što ja cijelo ovo vrijeme pišem ovdje od samog početka: ovi ljudi su oružje - tek sada sa slučajem Bjelorusije i Poljske to postaje kristalno jasno svakom

• Like 1

Zapadne zemlje EU zele da otvorimo granice i neka se ilegalnim migrantima dozvoli da udju na prostore slavenskih zemalja. Mi ih moramo onda na svoj trosak maziti, hraniti i milovati, a oni bih, preko svojih NVO i silnih nekih briselskih parlamentaraca, odredjivali koliko jako ih moramo voljeti i koje sve ugodnosti moramo pruzati za njihovo zadovoljstvo. 

• Like 2

Problem Hrvatske je sto je vodi briselski dupelizac pljenkovic, doduse sto ocekivati od dezertera kojem je mamica napisala ispricnicu da je slabokrvan pa ne moze na front, sve ovo se moze zaustaviti u 5 minuta, samo pucaj na teroriste koji skrivaju identitet i s gps ulaze kroz sume u zemlju, treba to resetirati na titove postavke i pucati na sve ilegalce bez ikakvih izuzetaka, te 'migracije' bi stale odamah, cinjenica da svi eu ljigavci govore da se to nemoze zaustaviti kazuje da je u pitanju nesto sasvim drugo. Jasno je da ce popusiti oni ciji su politicari dublje u guzici briselskih birokrata. Kakvog li licmjerja, eu osuduje Hr, Grcku da su nehumani, pa vi ste zvali te ljude, da ste pravi humanitarci, otsili bi u Tursku i avionima ih sve za Bruxelles odveli a ne ih pustali da bauljaju kroz sume.

• Like 1

@Rijecanin hrvatskoj fali radne snage na moru.. sta vam fali da primite 10 hiljada konobara.. Prije pet-sest godina u primoriju su radili Slavonci.. godinu poslije ni jednog ... odjenom se pojavise Albanci.. i to pravi Albanci koji ne znaju nas jezik. U agencijama cujem da Albanci nece da vise rade u Cro i da im se ne isplati. Kao sad ce davati radne dozvole Ukrajincima i Rumunima.. ali i to slabo sljaka..

On 04. 12. 2021. at 16:10, Rijecanin said:

Problem Hrvatske je sto je vodi briselski dupelizac pljenkovic, doduse sto ocekivati od dezertera kojem je mamica napisala ispricnicu da je slabokrvan pa ne moze na front, sve ovo se moze zaustaviti u 5 minuta, samo pucaj na teroriste koji skrivaju identitet i s gps ulaze kroz sume u zemlju, treba to resetirati na titove postavke i pucati na sve ilegalce bez ikakvih izuzetaka, te 'migracije' bi stale odamah, cinjenica da svi eu ljigavci govore da se to nemoze zaustaviti kazuje da je u pitanju nesto sasvim drugo. Jasno je da ce popusiti oni ciji su politicari dublje u guzici briselskih birokrata. Kakvog li licmjerja, eu osuduje Hr, Grcku da su nehumani, pa vi ste zvali te ljude, da ste pravi humanitarci, otsili bi u Tursku i avionima ih sve za Bruxelles odveli a ne ih pustali da bauljaju kroz sume.

Koja država ima vojsku na granici ? ( titove postavke )

Da li si vojnik ?

Da li si ti policajac ? Koje "ovlasti" imaš ? Kad upotrebiti vatreno oružje ?

Dragi Zijo nisi toliko naivan da neznas tko su ovi ljudi, da su zeljni posla nasli bi ga u svim tim zemljama koje su pregazili na putu za Njemacku, takav olos i socijalni slucajevi ne trebaju niti jednoj normalnoj drzavi na svijetu. Sto se tice HR turizma dobro je da robovlasnici sve teze nalaze robove, u konacnici ce ili propasti li poceti placati ljude kako treba.

L19, ako si procitao moj post onda si valjda shvatio da sam govorio o tome koje je jednio rjesenje za ovo sto se desava, i da, za vrijeme Tita granicu je cuvala vojska i imala ovlasti pucati, moj brat bio na granici s bojevom municijom u Makedoniji.

• Aferim! 1

@Rijecanin

NEKAD nekad bilo sad se spominjalo

koja država SAD ima vojsku na granici ? (da čuva granicu )

Da bi se digao jedan helikopter , u BiH , za gašenje požara odobrenje treba dati "troglava aždaja" .

Rusija sad gomila vojsku prema Ukrajini , na svojoj teritoriji , ne na granici ( bukvalno ) pa se "trese" cijeli svijet .

Što se tiče "pucanja" ... kad si toliko rječit ..

Probaj , recimo , "upucati" psa lutalicu ( gluho bilo ) , pa ćeš vidjeti kako ćeš proći , ekspreksno ..!

Aaaaa , ako si slučajno žrtva napada vlasničkog psa ( nedo bog ), do zadovojštine ćeš se načekati . ( riči mago - dok trava naraste ) / tu glave od aždaja prebrojati nećeš moći .

8 hours ago, L19.S61. said:

@Rijecanin

NEKAD nekad bilo sad se spominjalo

koja država SAD ima vojsku na granici ? (da čuva granicu )

Da bi se digao jedan helikopter , u BiH , za gašenje požara odobrenje treba dati "troglava aždaja" .

Rusija sad gomila vojsku prema Ukrajini , na svojoj teritoriji , ne na granici ( bukvalno ) pa se "trese" cijeli svijet .

Što se tiče "pucanja" ... kad si toliko rječit ..

Probaj , recimo , "upucati" psa lutalicu ( gluho bilo ) , pa ćeš vidjeti kako ćeš proći , ekspreksno ..!

Aaaaa , ako si slučajno žrtva napada vlasničkog psa ( nedo bog ), do zadovojštine ćeš se načekati . ( riči mago - dok trava naraste ) / tu glave od aždaja prebrojati nećeš moći .

Austrija je imala vojsku na granici sve dok Madjarska nije usla u EU. Znam da sam 2005 sluzio vojsu u AT i nas su slali (Pod punom opremom) da cuvamo granicu!

A to sto treba odobrenje troglave za gasenje pozara je zato sto u Bih nista normalno ne funkcionise pa tako za takve banalne stvari - koje treba da su sasvim normalne - treba odobrenje velikih budala. Da barem imamo u BiH vatrogasna vozila kako treba..

• Dislike 1

1 hour ago, Lidjo said:

Austrija je imala vojsku na granici sve dok Madjarska nije usla u EU. Znam da sam 2005 sluzio vojsu u AT i nas su slali (Pod punom opremom) da cuvamo granicu!

A to sto treba odobrenje troglave za gasenje pozara je zato sto u Bih nista normalno ne funkcionise pa tako za takve banalne stvari - koje treba da su sasvim normalne - treba odobrenje velikih budala. Da barem imamo u BiH vatrogasna vozila kako treba..

Lijepo si napisao : "je imala" - prošlo glagolsko vrijeme / perfekt .

Za bilo kakvo angažovanje vojske - troglavo odobrenje treba .

Koja glupa retorika i prica SDA-ovaca balijskih talibana uzdizanje favoriziranje nesposobnog Cikotica te lazi kako je on pridonio rjesavanju migrantske krize obicna podvala i laz kad svi znaju da se migrantska ruta prebacila na drugu stranu preko Bjelorusije Ukrajine i to je jedini razlog smanjenja migranata i u Bihacu i u cijeloj drzavi. Svi smo mi svjesni lazi koje plasiraju 25 godina SDA-ovce ali da mogu vlastitom narodu u Krajini koji je najvise doprinio u odbrani od Srpske agresije i odbrane i ocuvanja drzave podvaljivati Autonomasku politiku to je sramota i tolika bljuvotina . Osobno nisam ni ljubitelj Ruznica ali covjek nije nikakav autonomas niti izdajnik ali smeta Sarajevu i SDA-ovcima jer je od pocetka stvari nazvao pravim imenom i rekao kako jeste sto misli svaki Krajisnik.

Da jedan ministar koji nije ni rodjen  u nasoj zemlji  kao nesposobni Cikotic moze izreci takve bljuvotine i prozivke autonomaska politika bez imalo srma i empatije prema hiljadama poginuli u bratoubilackom ratu . Sramota 

USK nije dobio niti jednu veliku krucijalnu investiciju od strane Sarajeva niti ce kad dobiti  sve je samo laz pusta laz.

• Like 2

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

https://cazin.ba/fazlic-ne-podrzavamo-opciju-da-se-migranti-iz-drugih-opstina-i-gradova-sada-prebacuju-kod-nas-na-lipu/

O MIGRANTIMA SE DUGO NE GOVORI NA DRAMATIČAN NAČIN, JE LI KRIZA KONAČNO POD KONTROLOM?

Nikako ne podržavamo opciju da se migranti iz drugih opština i gradova sada prebacuju kod nas na Lipu

– Bila je skoro polemika i ja sam je pratio. Svađali su se ko je zaslužan za rješavanje migrantske krize, kantonalni premijer Ružnić (NES) ili ministar sigurnosti Cikotić, odnosno SDA. Mislim da ne treba to još slaviti, rano je, još može biti problema. A da se to malo umirilo, jeste, i zapravo je najzaslužniji Grad Bihać i ono što smo mi uradili do sada. Dakle, zemljište, izmještanje van grada, suradnja sa svim nivoima vlasti koji su politički protivnici. Mi smo se najviše borili da bude bolje stanje u našem gradu, a svakome hvala ko je pomogao. Dalje, mi nikako ne podržavamo da se migranti iz drugih opština i gradova sada prebacuju kod nas na Lipu. Miral neka rješavaju, ali ne na našu štetu, jer ne želimo ponovo biti pregaženi nekim novim talasom.

NI GRAĐANI ŠTO SU ČUVALI BIRU VIŠE NEMAJU POTREBU TO ČINITI?

– Bira je bila davno zatvorena i reakcija naših građana rezultat je tog narušenog povjerenja u državne institucije. Desilo se i to da je sve to postalo poligon za političke poene pojedincima. Međutim, Bira je odavno završena priča. Nadam se da nikome ne nedostaju migranti kao problem, jer ulazimo u izbornu godinu i to nam svakako ne treba.

---------------------

Za boldirano treba da se cijela vlada USK bori a ne samo gradonacelnik.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...