Jump to content
FORUM

Recommended Posts

28 minutes ago, Messiah said:

Evo kako su vec poceli umanjivati stanje na terenu vezano za migrante i krivicna dijela povezana sa njima i naradno pokusaj diskretitiranja trenutnog komesara MUP-a.

Eto izvinjavamo se što se silovanja ne dešavaju svakodnevno, o Bože  kakav debilizam, čuj istinomjer, sad bih im rekao šta da mi izmjere

A ne traže istinu kod onih koji su možda frizirali i prikrivali neke stvari, to mi iz Bihaća najbolje znamo, desi se neki incident 100% a onda ga nema u nikakvim izvještajima

Bojim se da je ovo pritisak na komesara i policiju

• Like 1
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3594

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

1 hour ago, zlaja said:

mislis da je to izvodljivo nakon sto su dobili kazne ?

Treba podnijeti zahtjev na vrijeme za odrzavanje protesta i tacno odrediti  mjesto ili ako je to protestna setnja, onda se odredi trasa kretanja. Pogledajte kako su Kladuski privrednici trazili - protesti u pokretu . Zahtjev se podnosi najmanje 5 dana prije odrzavanja istih .

2 minutes ago, dobri duh said:

Eto izvinjavamo se što se silovanja ne dešavaju svakodnevno, o Bože  kakav debilizam, čuj istinomjer, sad bih im rekao šta da mi izmjere

A ne traže istinu kod onih koji su možda frizirali i prikrivali neke stvari, to mi iz Bihaća najbolje znamo, desi se neki incident 100% a onda ga nema u nikakvim izvještajima

Ko stoji iza tog Istinomjera ? Sram da bude , one koji tako pisu ili misle. 

• Like 1

Cijela priča oko migranata se svodi da određen broj ljudi treba da zaradi prvo je Vlasnik sedre bio u igra povodom njegovog zemljišta na medenom polju onda taj isti smješta migrante u svoj hotel Sedra sada ovaj iz Binga smjesta migrante u Biru ja čak mislim da on snabdjeva migrante sa hranom i pićem iz Binga .

I to je taj lanac par ljudi trese novac IOM sve placa građani trpe .

Lični interes je iznad kolektivnog ta dva mjeseca će biti još firmi uključeno poput kombitexa , željezare to je sve privatno i biće puno migranata samo je test bio ovo sa Birom !

To treba zaustaviti 

• Like 4
8 minutes ago, Barba said:

Cijela priča oko migranata se svodi da određen broj ljudi treba da zaradi prvo je Vlasnik sedre bio u igra povodom njegovog zemljišta na medenom polju onda taj isti smješta migrante u svoj hotel Sedra sada ovaj iz Binga smjesta migrante u Biru ja čak mislim da on snabdjeva migrante sa hranom i pićem iz Binga .

Lični interes je iznad kolektivnog ta dva mjeseca će biti još firmi uključeno poput kombitexa , željezare to je sve privatno i biće puno migranata samo je test bio ovo sa Birom !

To treba zaustaviti 

Nije Bingo u pitanju nego Robot

Međunarodna organizacija za migracije (IOM) odbila je da prebaci migrante sa djecom sa graničnog prelaza Maljevac u novi prihvatni centar "Bira" na području Bihaća, saznaje portal Klix.ba.

Isti izvor navodi da su službenici Granične policije BiH od 24. do 27. oktobra više puta kontaktirali rukovodioce IOM-a sa molbom da se više od stotinu migranata, među kojima su desetine djece, prebace u prihvatni centar "Bira" ili na bilo koju drugu lokaciju, gdje postoji adekvatan smještaj, ali da je taj zahtjev odbijen.

"IOM je odbio smjestiti te ljude i djecu, iako je bilo dovoljno kapaciteta da se to završi", saznaje Klix.ba nezvanično u Graničnoj policiji BiH.

Ovaj portal navodi da se do petka poslijepodne niko iz IOM-a nije pojavio na graničnom prelazu Maljevac.

Isti izvor navodi da su se, tek nakon što su mediji izvršili svojevrstan pritisak, blizu graničnog prelaza pojavila dva volontera iz IOM-a, koji ni tada nisu ušli među migrante.

Koordinator IOM-a za Zapadni Balkan Peter Van der Overart izjavio je na jučerašnjoj konferenciji za novinare da je migrantskim porodicama, koje trenutno borave na graničnom prelazu Maljevac, ponuđeno da budu premještene u prihvatni centar u nekadašnjoj Fabrici "Bira" u Bihaću.

On je rekao da vlast mora da odluči šta će sa migrantima kod graničnog prelaza Maljevac, te da je IOM bio sa njima 24 sata dnevno.

"To treba da bude zajednički napor Ministarstva bezbjednosti BiH, kantonalnih i lokalnih vlasti da nađu neku soluciju za te migrante. Nama su oni prioritet", rekao je Overart i dodao da niko nema pravo da živi tako blizu granice i da tu pravi kampove.

On je naveo da je do Granične policije BiH da odluči šta će sa tim ljudima.

"Sa našim partnerima konstantno razgovaramo i tražimo izlaz iz ove situacije da se tim ljudima obezbijedi tretman. Jedna od opcija je i da ih odvezemo u Ušivak, ali siguran sam da će u naredna dva, tri dana rješenje biti na pomolu", rekao je Overart.

• Dislike 1
  • Thanks 1

Dok se sve izbjeglice iz borica,parka,i ostalih "destinacija" po Bihacu, u Biru premjeste, bice cijeli kapacitet popunjen ( a vjerovatno nece svi ni moci stati). Dodatni centrovi po Bihacu su nedopustivi. Treba se donijeti odluka da se izbjeglice po opstinama  u BiH, u omjeru na sto hiljada gradjana - hiljadu izbjeglica, podijeli .  

• Like 1
32 minutes ago, rucica1 said:

Treba tacno utvrditi dali je Bingo ili Robot te pozvti sve gradjane da naprave  bojkot i prestanu kupovinu  u tim kupovnim centrima .

Pa Bira i Robot su u istom vlasništvu...čak se nalaze u istom kompleksu

55 minutes ago, rucica1 said:

Treba tacno utvrditi dali je Bingo ili Robot te pozvti sve gradjane da naprave  bojkot i prestanu kupovinu  u tim kupovnim centrima .

Vlasnik BIRE Bihac , kao i Robota je isti.

BINGO nema veze sa ovim.

• Like 1
13 hours ago, 1260 said:

Treba nastaviti s protestima na trgu.  

Da, treba! Nastavite, podnesite kazne solidarno, neka svatko da koliko može i derite dalje! Ili najavite skup. Ne dajte se!!!

Svaki oblik građanskog neposluha i protesta vam mora biti dozvoljen, niste robovi i obespravljeni u vlastitoj državi- barem ne još.

To ide polako, vlast laže, desenzibilizira građane, kažnjava proteste novčeno i, mic po mic, gotovi ste. Zato ne odustajte!

Znam da ne znači puno, ali stvarno sam s vama u mislima.

10 hours ago, Messiah said:

Evo kako su vec poceli umanjivati stanje na terenu vezano za migrante i krivicna dijela povezana sa njima i naradno pokusaj diskretitiranja trenutnog komesara MUP-a

To ti je to, već lažu, umanjuju, obmanjuju i desenzibiliziraju.

Moraju, rekla Evropa.

10 hours ago, dobri duh said:

Eto, ista stvar. Prodali vas, i nas će/ jesu, a i Srbiju.

A za silovanja, pa jasno, treba biti valjda sretan što nisu baš svakodnevno na repertoaru, majku im...

10 hours ago, Sadik said:

Ko stoji iza tog Istinomjera ? Sram da bude , one koji tako pisu ili misle.

To ti pišu oni koji moraju- za pare rade šta im je rečeno.

3 hours ago, Barba said:

To treba zaustaviti 

Pa jasno, u tome i je stvar- nisu to teorije zavjere, to je kapitalizam. Nevladine udruge obrću ogromne pare, a ovi lokalni pohlepni mali "kapitalisti" zarađuju, kratkovidno, ne razmišljajući da za te pare prodaju svoj grad i svoje sugrađane i, u krajnjoj liniji, svoje familije i svoju djecu.

Budale.

To treba bojkotirati.

• Like 1

IOM treba natjerati da potrebe za njihov rad, po pitanju zbrinjavanja i potreba  za izbjeglice (artikli za ishranu,higijenu, gradjevinski marerijal...) cini preko raznih kupovnih centrova ili preduzeca a ne preko jednog ili 2 (znaci da humano izvrsi raspodjelu njihovih projekata). Znamo da u nas naveliko mitologija vlada (ono meni nagodi projekt tvojih je ...) .S tim bi taj lanac pocevsi od vladajucih sa kantonalne razine pa do gradjanskih skupina sprijecili .   

• Like 1
  • Thanks 1
1 hour ago, Lidjo said:

Međunarodna organizacija za migracije (IOM) odbila je da prebaci migrante sa djecom sa graničnog prelaza Maljevac u novi prihvatni centar "Bira" na području Bihaća, saznaje portal Klix.ba.

Isti izvor navodi da su službenici Granične policije BiH od 24. do 27. oktobra više puta kontaktirali rukovodioce IOM-a sa molbom da se više od stotinu migranata, među kojima su desetine djece, prebace u prihvatni centar "Bira" ili na bilo koju drugu lokaciju, gdje postoji adekvatan smještaj, ali da je taj zahtjev odbijen.

"IOM je odbio smjestiti te ljude i djecu, iako je bilo dovoljno kapaciteta da se to završi", saznaje Klix.ba nezvanično u Graničnoj policiji BiH.

Ovaj portal navodi da se do petka poslijepodne niko iz IOM-a nije pojavio na graničnom prelazu Maljevac.

Isti izvor navodi da su se, tek nakon što su mediji izvršili svojevrstan pritisak, blizu graničnog prelaza pojavila dva volontera iz IOM-a, koji ni tada nisu ušli među migrante.

Koordinator IOM-a za Zapadni Balkan Peter Van der Overart izjavio je na jučerašnjoj konferenciji za novinare da je migrantskim porodicama, koje trenutno borave na graničnom prelazu Maljevac, ponuđeno da budu premještene u prihvatni centar u nekadašnjoj Fabrici "Bira" u Bihaću.

On je rekao da vlast mora da odluči šta će sa migrantima kod graničnog prelaza Maljevac, te da je IOM bio sa njima 24 sata dnevno.

"To treba da bude zajednički napor Ministarstva bezbjednosti BiH, kantonalnih i lokalnih vlasti da nađu neku soluciju za te migrante. Nama su oni prioritet", rekao je Overart i dodao da niko nema pravo da živi tako blizu granice i da tu pravi kampove.

On je naveo da je do Granične policije BiH da odluči šta će sa tim ljudima.

"Sa našim partnerima konstantno razgovaramo i tražimo izlaz iz ove situacije da se tim ljudima obezbijedi tretman. Jedna od opcija je i da ih odvezemo u Ušivak, ali siguran sam da će u naredna dva, tri dana rješenje biti na pomolu", rekao je Overart.

Eto. "Humanitarci" kamenog srca... Sad pregovaraju s našima da ih prime, da ih udobrovolje. Kao, Zagreb, kao, EU- al` dalje od Zagreba neće.

1 hour ago, rucica1 said:

Tako je!

1 hour ago, rucica1 said:

Dok se sve izbjeglice iz borica,parka,i ostalih "destinacija" po Bihacu, u Biru premjeste, bice cijeli kapacitet popunjen ( a vjerovatno nece svi ni moci stati). Dodatni centrovi po Bihacu su nedopustivi. Treba se donijeti odluka da se izbjeglice po opstinama  u BiH, u omjeru na sto hiljada gradjana - hiljadu izbjeglica, podijeli .  

Bojim se ja da niste vi slučajno izabrani- ima gradova po Bosni i Hercegovini isto tako blizu granice s Hrvatskom. Trpaju u Krajinu, sjećaju se povijesti, stoka.

55 minutes ago, rucica1 said:

Ako je tacno onda u oba kupovna centra izbjegavati kupovinu. Kad im pazar na 1/3 od dosadasnjeg spane, bice na drukcije ponasanje prisiljen.

To je put- udri po džepu, tamo ih najviše boli. Mater bi za pare prodali.

33 minutes ago, sk64 said:

TREBA NASTAVITI SA PROTESTIMA I NE DOZVOLITI NOVE PRIHVATNE CENTRE JER PRIVATNI INTERESI ĆE PREVLADATI OPĆEDRUŠTVENE. NEVJEROJATNO JE DA 150 MIGRANATA BLOKIRA GRANIČNI PRELAZ I NIKOME NIŠTA 

Upravo tako, od riječi do riječi, bravo!

11 minutes ago, rucica1 said:

IOM treba natjerati da potrebe za njihov rad, po pitanju zbrinjavanja i potreba  za izbjeglice (artikli za ishranu,higijenu, gradjevinski marerijal...) cini preko raznih kupovnih centrova ili preduzeca a ne preko jednog ili 2 (znaci da humano izvrsi raspodjelu njihovih projekata). Znamo da u nas naveliko mitologija vlada (ono meni nagodi projekt tvojih je ...) .S tim bi taj lanac pocevsi od vladajucih sa kantonalne razine pa do gradjanskih skupina sprijecili .   

Imate li Agenciju za tržišno natjecanje? Neku agenciju koja sprečava monopol i sl.? Prijaviti njima i natjerati IOM da nabavlja sve potrepštine  preko javnih natječaja.

Ima li pravnika među vama? Pravnici tu mogu gadno zapapriti tim "humanitarcima".

sto duze razmislim I razgledam situaciju mi sve jasnije postaje. I ako nisam htjeo da shvatim ali mora se priznati da je ovo sve ciljano napravljeno.

Nase vlade su prodane oni sluze drugima I dobijaju directive od drugih, znaci njih ne zanima volja gradjana, volja onih koji su ih birali.

Oni sluze visoj politici.

Jer kako objasniti da se ignorise totalno volja gradjana?

Gradjani su rekli ne migrantskim centrima u gradu - odgovorni su to ignorisali I oicito da prave ne jedan vec dva centra u gradu!

Gradjani protestuju da se otvori granicni prelaz Maljevac - odgovorni to I dalje ignorisu, svejedno koliko to nase privrednike I dijasporce kostalo!

Njih 100 migranata moze blokirati granicni prelaz.

Dje to ima? Koja drzava to moze dozvoliti? Sigurno ne ona koja misli svom narodu dobro!

• Like 4
  • Dislike 1
  • Thanks 1
5 minutes ago, Lidjo said:

sto duze razmislim I razgledam situaciju mi sve jasnije postaje. I ako nisam htjeo da shvatim ali mora se priznati da je ovo sve ciljano napravljeno.

Nase vlade su prodane oni sluze drugima I dobijaju directive od drugih, znaci njih ne zanima volja gradjana, volja onih koji su ih birali.

Oni sluze visoj politici.

Jer kako objasniti da se ignorise totalno volja gradjana?

Gradjani su rekli ne migrantskim centrima u gradu - odgovorni su to ignorisali I oicito da prave ne jedan vec dva centra u gradu!

Gradjani protestuju da se otvori granicni prelaz Maljevac - odgovorni to I dalje ignorisu, svejedno koliko to nase privrednike I dijasporce kostalo!

Njih 100 migranata moze blokirati granicni prelaz.

Dje to ima? Koja drzava to moze dozvoliti? Sigurno ne ona koja misli svom narodu dobro!

Kad je onu noć narod uzeo problem u svoje ruke na autobusnoj stanici i počeo sam pretresati autobuse ,onda se počelo reagovati ali vjerojatno iz straha da ne dodje do eskalacije nekog sukoba. Zato bi građani USK a pretežno Velike Kladuše trebali dati ultimatum policiji ili nadležnima da u roku od 24 h uklone migrante sa Maljevca da se granica otvori, u protivnom da će građani sami i svojevoljno riješiti taj problem a ako se ne ispune uslovi građana onda treba bukvalno to i uraditi. Nažalost, izgleda da kod nas samo sila ima efekta

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Thanks 3
1 minute ago, Grunf said:

Kad je onu noć narod uzeo problem u svoje ruke na autobusnoj stanici,onda se počelo reagovati ali vjerojatno iz straha da ne dodje do eskalacije nekog sukoba. Zato bi građani USK a pretežno Velike Kladuše trebali dati ultimatum policiji ili nadležnima da u roku od 24 h uklone migrante sa Maljevca da se granica otvori, u protivnom da će građani sami i svojevoljno riješiti taj problem a ako se ne ispune uslovi građana opnda treba bukvalno to i uraditi. Nažalost, izgleda da kod nas samo sila ima efekta

Samo sila, da. I ne bojte se što će vas po novinama i portalima proglašavati "fašistima"- BiH itekako zna što je suživot. A svi koji lupetaju o "fašizmu" neka ih uzmu sebi u dvorište, pa da vidiš kako će se uskokodakati...

• Like 2

citam ovu vijest: https://www.cazin.net/vijesti/migranata-je-sve-vise-otvaraju-se-nove-rute#sthash.uBJx4la5.dpbs

i ovaj dio zvuci jako interesantan:

Zanimljivo je što je u subotu predvečer načelnik Koričić u blizini lokalne televizije zatekao migranta koji je iskapao stablo breze. Pozvao je patrolu, a ona je poslije utvrdila kako je taj migrant dobio od drugoga koordinate mjesta gdje su zakopani njihovi dokumenti, a navodno su mu trebali zbog povratka kući. Koričić je tako potvrdio kako migranti zapravo mahom imaju isprave, ali ih kriju. U posljednja četiri mjeseca u tom je kantonu počinjeno 250 kaznenih djela pokušaja ubojstva, silovanja, teških krađa, krađa auta, provala.

Od početka ovogodišnjega vala izbjeglica bilo je više kaznenih djela, rekao je načelnik Koričić, ali su evidentirana kao “ostali događaji” pa je javnosti tako nuđena kriva slika o stanju sigurnosti, što je dovelo do ove eskalacije.

I ovo objasnjava zasto krivicna djela od strane migranata nisu korektno evidentirana..

• Like 1
  • Dislike 1
  • Aferim! 2

"U subotu nijedan migrant nije došao i ostao na području Unsko - sanskog kantona, jer su im svi prilazi blokirani. To je smanjilo i pritisak na granicu s Hrvatskom, a posljedica je odluke kantonalnog MUP-a da se drži zakona i svojih ovlasti. Za to su u Sarajevu načelnika Koričića neke strukture optužile za “državni udar”.

- Migranti iz smjera Sarajeva dolaze k nama jer ondje tvrde da za njihov organizirani prihvat više nema mjesta. Mi ih vraćamo s granice kantona jer kažemo isto to – ni ovdje više nema mjesta - objašnjava načelnik Mujo Koričić."

Odličan vam je Mujo Koričić, ima m*da, svaka čast!

• Like 4

Bez sile nema ništa jer dok god se bude lijepo humano od nas nema ništa !

Migranti ušli ilegalno bez dokumenata u zemlji i blokiraju granični prelaz ljudima se nanosi ogromna šteta posebno prevoznicima i privrednicima !

Da jedna država rizikuje izvoz i sigurnost vlastitog naroda zbog ovih ološa to je neshvatljivo .

Nema tu pregovora više suzavac vodeni topovi specijalci i trpaj u autobus i pravac Sarajevo !

Ako nama 100 ljudi može blokirati državu onda je sve ovo apsurd !

Edited by Barba
  • Like 3
  • Aferim! 1
  • Thanks 1
4 minutes ago, Barba said:

Bez sile nema ništa jer dok god se bude lijepo humano od nas nema ništa !

Migranti ušli ilegalno bez dokumenata u zemlji i blokiraju granični prelaz ljudima se nanosi ogromna šteta posebno prevoznicima i privrednicima !

Da jedna država rizikuje izvoz i sigurnost vlastitog naroda zbog ovih ološa to je neshvatljivo .

Nema tu pregovora više suzavac vodeni topovi specijalci i trpaj u autobus i pravac Sarajevo !

Ako nama 100 ljudi može blokirati državu onda je sve ovo apsurd !

Ali k tomu 100 ljudi - stranaca koji su tu ilegalno !!!

• Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...