Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 hours ago, Grunf said:

Pa Bira i Robot su u istom vlasništvu...čak se nalaze u istom kompleksu

Bingo (kompanija)

S Wikipedije, slobodne enciklopedije

Jump to navigationJump to search
Bingo export import Tuzla d.o.o.
Bingo logo.jpg
Vrsta Društvo sa ograničenom odgovornošću
Industrija Prehrambena industrija
Osnovano 1993.
Osnivač(i) Senad Džambić
Proizvodi Prehrambeni proizvodi
Servisi Trgovina i ugostiteljstvo
Prihod 566.448.433 miliona  KM (2014)
Neto dobit 40.228.294 miliona KM (2014)
Vlasnik Senad Džambić
Zaposleni 7200 (2017)
Slogan Kralj dobrih cijena!
Veb-sajt bingotuzla.ba

Bingo import export Tuzla d.o.o. je bosanskohercegovački trgovački i ugostiteljski lanac sa sjedištem u bosanskohercegovačkom gradu Tuzla, u naselju Bosanska Poljana.[1]

Bingo je najveći trgovački i ugostiteljski lanac u Bosni i Hercegovini. Bingo trenutno ima 7200 zaposlenih i 186 poslovnica širom Bosne i Hercegovine[2].

Slogan Binga je "Kralj dobrih cijena!"

Prije ratnih sukoba u Bosni i Hercegovini, Senad Džambić, osnivač i trenutni direktor Binga, radio je u jednom rudniku. Paralelno sa tim otvorio je radnju gdje je imao zabavne igre poput bilijara, fliper automata, a kasnije uveo i poker-aparate. Godine 1985. Džambić se odlučio baviti tim poslom, te je, kako on navodi, tako nastao današnji Bingo.[3] Kasnije, Džambić je otvorio svoju prvu trgovinu u Tuzli. 

Počevši od Tuzle, gdje Bingo danas ima 39 poslovnica,[4] polahko se širio na čitavu Bosnu i Hercegovinu. Bingo je od 2017. godine najveći trgovački lanac u Bosni i Hercegovini.

Planirano je i odabravanje kredita Bingu u iznosu od 21 miliona eura od strane Evropske banke za obnovu i razvoj.[5]

www.robot.ba

O nama

O-nama.jpg

Kompanija Robot je osnovana u Bosni i Hercegovini 1995. godine i od tada do danas izrasla je u respektabilnu grupaciju. Osnovna djelatnost kompanije je veleprodaja i maloprodaja tehničkim robama, robom široke potrošnje i prehrambenim proizvodima, maloprodajni lanci - shopping centri, kao i obavljanje uslužnih djelatnosti. 
Danas nakon više od dvadeset godina postojanja grupacija Robot raspolaže sa preko 100.000 m2 vlastitog prodajnog , skladišnog i proizvodnog prostora, te zapošljava više od 1.500 radnika. 
Kompanija Robot plasira proizvode preko odjela veleprodaje, kao i kroz sopstvene prodajne centre, kojih je trenutno 25, u različitim bosanskohercegovačkim gradovima: Sarajevu, Mostaru, Banja Luci, Bihaću, Gračanici, Čapljini, Cazinu, Bijeljini, Prijedoru, Prnjavoru, Kaknju, Tuzli, Bratuncu, Zavidovićima, Zenici, Sanskom Mostu, Donjem Vakufu, Modriči i Ljubuškom. 
Plan nam je do kraja 2017. godine otvoriti još nekoliko tržnih centara. Tada će pozicija Robota, kao jedne isključivo bosanskohercegovačke firme, na tržištu biti stabilno vodeća sa najvećom ponudom i asortimanom.
U svojim maloprodajnim objektima Robot prodaje širok asortiman prehrambenih i hemijskih artikala, alata, posuđa, bijele tehnike, audio i video tehnike, peći na čvrsta goriva, opreme za kupatila i ostale robe široke potrošnje. Prodajni asortiman bijele tehnike čine najpoznatiji svjetski proizvođači i to: Samsung, Sony, Elektrolux, Rowenta, Tefal, Philips, Panasonic i drugi.
Svi tržni centri Robot su bogato opremljeni te nude i dodatne sadržaje: parking, igraonice za djecu, caffe bar, restorane te cvjećare. Organizovanje rođendanskih proslava, promocije, degustacije, nagradne igre, ugodna druženja samo su neki od sadržaja centara Robot koji će Vašu kupovinu učiniti još ljepšom i ugodnijom.

Misija
Naša je misija pružiti svakom kupcu najbolji omjer cijene i kvalitete kroz vrhunsku uslugu te pažljivo izabran asortiman kvalitetnih i povoljnih roba s naglaskom na domaće.

Vizija
Biti najbolji trgovački lanac u BiH, koji će kupcima biti prvi izbor pri kupovini, nezaposlenima poželjan poslodavac, poslovnim subjektima pouzdan partner i društveno odgovorna kompanija.Kontaktirajte naEmail:
[email protected]Telefon: 033 771 401Adresa: Rajlovačka cesta 41  71 000 Sarajevo

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3594

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

1 minute ago, rucica1 said:

Nema Bingo sa Birom ništa. Robot i Bira su u vlasništvu Selvera Oruča koji je i potpisao ugovor sa IOM-om vezano za Biru

Ko je voljan potpisati i peticiju za hitnu deblokadu graničnog prelaza Maljevac,može to uraditi i ovdje:

https://www.peticija24.com/p_e_t_i_c_i_j_u_za_hitnu_deblokadu_graninog_prijelaza_maljevac?s=56407375&utm_source=fb_share&fbclid=IwAR1WQYsxJGN5oMv7dM8X8XPmkbsypYvWklYAhLt1VKnBC16mgMJPSg082bY

• Aferim! 1
12 minutes ago, Grunf said:

Nema Bingo sa Birom ništa. Robot i Bira su u vlasništvu Selvera Oruča koji je i potpisao ugovor sa IOM-om vezano za Biru

Ko je voljan potpisati i peticiju za hitnu deblokadu graničnog prelaza Maljevac,može to uraditi i ovdje:

https://www.peticija24.com/p_e_t_i_c_i_j_u_za_hitnu_deblokadu_graninog_prijelaza_maljevac?s=56407375&utm_source=fb_share&fbclid=IwAR1WQYsxJGN5oMv7dM8X8XPmkbsypYvWklYAhLt1VKnBC16mgMJPSg082bY

U PRAVU SI :)  nebi me zacudilo da se mnoge nabavke robe preko ROBOTA i vrse . Vidljiva je i povezanost izbjeglicke rute Sarajevo - Bihac.Njima ova situacija najbolje odgovara. Gdje su ti nasi silni novinari i reporteri.Bar ovi sposobniji trebali bi ovakave stvari znati resesirati (ah,da, ja zaboravih da i za ovakve reportaze treba *uda imati) .

Planovi za bihaćku BIRA-u

U vlasništvu Robota je i Bihaćka industrija rashladnih aparata (BIRA), koja je sredinom prošle godine ponuđena na prodaju. Ovaj kompleks u Bihaću zauzima ukupnu površinu od 63.714 m2.

- U toku su pregovori sa kineskim partnerima koji su najviše zainteresovani za kupovinu firme BIRA - rekli su iz Robota.

• Like 1
9 minutes ago, Sherbert said:

Nismo mi dovoljno osvješteni da išta bojkotujemo. Pa ljudi pored toliko kvalitetnih domaćih proizvoda kupuju hrvatske i srbijanske. Kako im onda objasniti zašto bi trebali izbjegavati Robot

Tu te razumijem potpuno. U Hrvatskoj je ista stvar, kupuju jeftino smeće  iz EU, a kad sam god kome pokušala objasniti zašto treba bojkotirati Konzum (ja ne kupujem ništa u njemu ni u ostalim Todorićevim robovlasničkim trgovinama i kioscima i pokušavam izbjeći sve proizvode njegovih firmi koje je političkim putem stekao), blijedo su me gledali.

Svega par ljudi koje znam u Zagrebu to rade. Tako da te savršeno razumijem.

Ali svejedno, treba ponavljati i ponavljati, pa možda netko i shvati.

Mi smo svi direkt iz komunizma uskočili u ovo sranje od "kapitalizma"- još pogotovo balkanska varijanta kapitalizma; ubij, bože- gdje bi potrošač trebao biti majka, jer bez njega nema zarade, al´ naš narod to još ne razumije. Treba ih prosvijetliti.

13 minutes ago, rucica1 said:
U PRAVU SI :)  nebi me zacudilo da se mnoge nabavke robe preko ROBOTA i vrse . Vidljiva je i povezanost izbjeglicke rute Sarajevo - Bihac.Njima ova situacija najbolje odgovara. Gdje su ti nasi silni novinari i reporteri.Bar ovi sposobniji trebali bi ovakave stvari znati resesirati (ah,da, ja zaboravih da i za ovakve reportaze treba *uda imati) .

Balkanska posla.... Isto kao i kod nas. Isto sranje, drugo pakovanje.

• Like 1

Mašinerija iz Sarajeva je krenula u akciju protiv komesara Koričića. Prvo i dalje tvrde da je migrant umjesto u Bihacu uhapšen u Kladusi (pokusava se predstaviti da je Bihac siguran grad i da horde migranata vise nije potrebno vraćat),pa se sad putem medija u Sarajevu tvrdi da uhapšeni nije pocinio nikakva ubistva.

https://faktor.ba/vijest/komesar-mup-a-usk-optuzio-migranta-za-ubistva-koja-se-nisu-dogodila/9115

Nažalost krenula je propaganda kojoj je za cilj da se opet gurnu hiljade migranata prema nama,jer Mujo sad sa svojim vracanjem je jedina smetnja Sarajevu da nam i dalje salje migrante.

• Like 4
1 minute ago, Venom said:

Mašinerija iz Sarajeva je krenula u akciju protiv komesara Koričića. Prvo i dalje tvrde da je migrant umjesto u Bihacu uhapšen u Kladusi (pokusava se predstaviti da je Bihac siguran grad i da horde migranata vise nije potrebno vraćat),pa se sad putem medija u Sarajevu tvrdi da uhapšeni nije pocinio nikakva ubistva.

https://faktor.ba/vijest/komesar-mup-a-usk-optuzio-migranta-za-ubistva-koja-se-nisu-dogodila/9115

Nažalost krenula je propaganda kojoj je za cilj da se opet gurnu hiljade migranata prema nama,jer Mujo sad sa svojim vracanjem je jedina smetnja Sarajevu da nam i dalje salje migrante.

Tu vijest je prenio i jedan makedonski portal. Valjda Mujo zna šta radi i valjda će izići sa rezultatima istrage da dokaže suprotno jer zbilja mašinerija iz SA radi protiv njega

• Like 2
16 minutes ago, Grunf said:

Tu vijest je prenio i jedan makedonski portal. Valjda Mujo zna šta radi i valjda će izići sa rezultatima istrage da dokaže suprotno jer zbilja mašinerija iz SA radi protiv njega

Vjerujem da nije lud da na televiziji izjavi ono za ubistva,a da za to nema pouzdane informacije. Ja ipak vjerujem da je ovo akcija Sarajeva,a prije svega Zeljeznica i Centrotransa kojima je Mujo vraćanjem izbio lovu iz dzepa. Opala prodaja karti jer migranti vise nece da putuju kad znaju da ce biti vraceni.

• Like 3
12 minutes ago, Venom said:

Vjerujem da nije lud da na televiziji izjavi ono za ubistva,a da za to nema pouzdane informacije. Ja ipak vjerujem da je ovo akcija Sarajeva,a prije svega Zeljeznica i Centrotransa kojima je Mujo vraćanjem izbio lovu iz dzepa. Opala prodaja karti jer migranti vise nece da putuju kad znaju da ce biti vraceni.

https://www.slobodenpecat.mk/makedonija/mvr-demantira-deka-migrant-izvrshil-petkratno-ubistvo-vo-makedonija/

Danas migrant usred bijela dana, usred grada, usetao se u apoteku i ukrao stvari od uposlenika. que divno... al ne, kamera laze, nije migrant... onda, policija SA pod pratnjom ispraca buseve prema Bihacu, a nasi pod pratnjom vracaju (tako mi rece osoba koja inace cesto prolazi tom "rutom" haha)...Nevjerovatno komicno kako se zbog mase nekih nepoznatih ljudi stvori teren za novi razdor medju gradjanima. Najveci problem u ovoj drzavi (a za koji su krivi politicari koji od poslije rata siju sjeme razdoramedju narodom kako bi lakse provodili politiku kradje, otimanja i lopovluka) lezi u neslozi koja vlada medju nama. Strasno je kako sami sebe ne volimo, i kako da se izborimo zajednicki protiv ovoga, a jedino je tako moguce. Mozemo mi rijesiti ovo, kada bi prvo porusili ove nase vlade i predsjednike i mamine i tatine sinove, a onda uspostavili pravnu drzavu, mrsh vani svima kojima se ne svidja i koji ovdje ne pripadaju, i polako onda. Smjer u kojem ovo sve ide ne mirisi na dobro, i treba podrsku prije svega policiji pruziti, a onda i objelodaniti i bosni i evropi i svijetu da vise zajebancije nema, i poceti s protestima, prijaviti ga i izaci, nema veze stajacemo al ce citav svijet to vidjeti, i treba javno govoriti za sve medije za sve televizije i novine, i na svim kanalima youtube-a, facebooka, ovoga onoga, kako se ovdje vrse malverzacije velikih razmjera. Ovaj IOM kad procitam negdje i kad mi se spomene bukvalno se sva najezim i obuzme me toliki bijes, da mi je samo sresti onog majmuncica da ga pitam ako nista spava li mirno djubre jedno. FUJ.... odjednom je zatisje neko, ne svidja mi se ovo nikako...

Edited by Fugaziii
  • Like 5
  • Dislike 1
1 minute ago, Fugaziii said:

Policija SA pod pratnjom ispraca buseve prema Bihacu, a nasi pod pratnjom vracaju (tako mi rece osoba koja inace cesto prolazi tom "rutom" haha)...Nevjerovatno komicno kako se zbog mase nekih nepoznatih ljudi stvori teren za novi razdor medju gradjanima. Najveci problem u ovoj drzavi (a za koji su krivi politicari koji od poslije rata siju sjeme razdoramedju narodom kako bi lakse provodili politiku kradje, otimanja i lopovluka) lezi u neslozi koja vlada medju nama. Strasno je kako sami sebe ne volimo, i kako da se izborimo zajednicki protiv ovoga, a jedino je tako moguce. Mozemo mi rijesiti ovo, kada bi prvo porusili ove nase vlade i predsjednike i mamine i tatine sinove, a onda uspostavili pravnu drzavu, mrsh vani svima kojima se ne svidja i koji ovdje ne pripadaju, i polako onda. Smjer u kojem ovo sve ide ne mirisi na dobro, i treba podrsku prije svega policiji pruziti, a onda i objelodaniti i bosni i evropi i svijetu da vise zajebancije nema, i poceti s protestima, prijaviti ga i izaci, nema veze stajacemo al ce citav svijet to vidjeti, i treba javno govoriti za sve medije za sve televizije i novine, i na svim kanalima youtube-a, facebooka, ovoga onoga, kako se ovdje vrse malverzacije velikih razmjera. Ovaj IOM kad procitam negdje i kad mi se spomene bukvalno se sva najezim i obuzme me toliki bijes, da mi je samo sresti onog majmuncica da ga pitam ako nista spava li mirno djubre jedno. FUJ.... odjednom je zatisje neko, ne svidja mi se ovo nikako...

Policija SA kantona može da isprati te buseve samo do izlaza iz kantona SA,nikako dalje.MOže jedino samo federalna ali i ona je upitna kod Mrkonjić Grada

Just now, Grunf said:

Policija SA kantona može da isprati te buseve samo do izlaza iz kantona SA,nikako dalje.MOže jedino samo federalna ali i ona je upitna kod Mrkonjić Grada

ma znam to, ali htjela sam to navesti kao nebulozu gdje se mi bukvalno kao lopticom, dodajemo s tim ljudima i busevima.... ne misle oni nista s nama ni suradjivati ni pomagati, inace ne bi vlast svjesno pobrinula se da su napustili njihov kanton na putu ka nasem.

• Like 4
11 minutes ago, JohnQ said:

Bog ti dao, ne tvrdi Sarajevo da se nije desilo ubistvo nego MUP Makedonije cije saopstenje prenose. Ne treba sad na silu forsirati neko rivalstvo izmedju Krajine i Sarajeva. 

Pa zašto je novinar Fokusa našeg komesara nazvao lažovom ?

Pa nije niko glup da osjeti određenu dozu sarkazma i podmetanja u tekstovima .

Sarajlije da žele raditi u koordinaciji sa nama i nama pomoći bi prvo njihova policija zaustavila spriječila migrante da koriste talgo iz Sarajeva kao autobuse .

• Like 2
4 minutes ago, Barba said:

Pa zašto je novinar Fokusa našeg komesara nazvao lažovom ?

Pa nije niko glup da osjeti određenu dozu sarkazma i podmetanja u tekstovima .

Sarajlije da žele raditi u koordinaciji sa nama i nama pomoći bi prvo njihova policija zaustavila spriječila migrante da koriste talgo iz Sarajeva kao autobuse .

Zato sto je Faktor SDA glasilo. Sta SDA misli o komesaru Koricici, znamo svi. A vi generalizujete i bezveze stvarate tenzije izmedju Sarajlija i Krajine. 

Sto se tog zadnjeg dijela tice, ja sam iskreno ocekivao da ce se nesto povodom toga uraditi. Mektic i Koricic su vrlo vjerovatno razgovarali sa komesarom policije KS da se onemoguci transport migranata do Bihaca i ocigledno takvo nesto nije dogovoreno. Da li komesar ne smije, ne zeli, ne moze, to je druga tema. 

Na kraju se ispostavilo da ta odluka policije KS nije ni nuzna jer nasi svakako vracaju buseve i vozove. Ali bio bi fin znak dobre volje da su to uradili. Mada realno, uradis to, onda se rapidno povecava broj u Sarajevu sto je sad slucaj. To oni logicno ne zele kao sto ne zelimo ni mi u nasem kantonu. Kad imas 10.000 migranata u drzavi a smjestajni kapaciteti popunjeni, dzaba tu neka koordinacija jer niko ne zeli te ljude na svojoj ulici. Mi se ovdje dobacujemo migrantima dok je istocna granica suplja ko sir i to je jedino smisleno rjesenje problema - pojacaj granicu svim i svacim. Ali oni koji su zatrpani migrantima, mislim na Bosnjake, i nemaju nikakav utjecaj na istocnu granicu. Da li ce se ta granica pojacati, nije u nasim rukama. 

• Like 1
  • Aferim! 1

LJUDI MI MORAMO PONOVO ORGANIZIRATI PROTESTE NEMA DRUGE. TEK KAD MASA IZAĐE ONDA POČNU NEŠTO RADITI. I DRUGA STVAR NA OVAJ FORUM POČETI JAVNO OBJAVLJIVATI ADRESE I IMENA LJUDI KOJI IZNAJMLJUJU KUĆE I STANOVE MIGRANTIMA PA NEK SE ZNA 

• Like 5
7 minutes ago, sk64 said:

LJUDI MI MORAMO PONOVO ORGANIZIRATI PROTESTE NEMA DRUGE. TEK KAD MASA IZAĐE ONDA POČNU NEŠTO RADITI. I DRUGA STVAR NA OVAJ FORUM POČETI JAVNO OBJAVLJIVATI ADRESE I IMENA LJUDI KOJI IZNAJMLJUJU KUĆE I STANOVE MIGRANTIMA PA NEK SE ZNA 

Slažem se i sa jednim i sa drugim. Javno listu imena ali bi bilo dobro da su na jednom  mjestu pa da se mogu procitati.Mozda bolja opcija bi bila fb grupa na koju bi se dodavala imena sa adresom tako da i nadležne institucije mogu jednostavnu istu izlistati

• Like 1

Svakom normalnom covjeku, koji je "prosjecno" razuman, jasno je da ovdje nesto ne stima. A ljudi koji ne vide dalje od nosa, i kojim je zao svih onih koji su ilegalno presli ovu granicu, a nije im zao njihovog sugradjanina ili komsije koji je zrtva krivicnog djela, djece koja se ne smiju igrati u aleji ili gradskom parku i sl., doci ce glave ovom gradu i drzavi. Jer dok takvi skontaju ono sto im se crta mjesecima, vjerovatno ce biti prekasno, a mi cemo snositi razne vrste posljedica, sto direktnih, sto indirektnih.

• Like 5
  • Aferim! 1
  • Thanks 1
20 minutes ago, sk64 said:

Velika slova!

27 minutes ago, Fugaziii said:

PA ZASTO IH PUSTAJU U ZEMLJU I DALJE???????? ZNACI "USTAVII KONJU, EHAAAA".....

Velika slova!

• Confused 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...