Jump to content
FORUM

Recommended Posts

jel problem što su slova VELIKA ili je možda problem što piše SACO 

• Dislike 1

Just now, sk64 said:

Mislim da je problem u tvom ponasanju na staff clanove foruma :) ako nemas sta da komentiras nelupaj preko tastature djaba.

• Like 1
  • Dislike 2

kad god možeš okrećeš pilu naopako "da nam se Mujo nije malo pogubio"

• Dislike 2

1 hour ago, Fugaziii said:

Danas migrant usred bijela dana, usred grada, usetao se u apoteku i ukrao stvari od uposlenika. que divno... al ne, kamera laze, nije migrant... onda, policija SA pod pratnjom ispraca buseve prema Bihacu, a nasi pod pratnjom vracaju (tako mi rece osoba koja inace cesto prolazi tom "rutom" haha)...Nevjerovatno komicno kako se zbog mase nekih nepoznatih ljudi stvori teren za novi razdor medju gradjanima. Najveci problem u ovoj drzavi (a za koji su krivi politicari koji od poslije rata siju sjeme razdoramedju narodom kako bi lakse provodili politiku kradje, otimanja i lopovluka) lezi u neslozi koja vlada medju nama. Strasno je kako sami sebe ne volimo, i kako da se izborimo zajednicki protiv ovoga, a jedino je tako moguce. Mozemo mi rijesiti ovo, kada bi prvo porusili ove nase vlade i predsjednike i mamine i tatine sinove, a onda uspostavili pravnu drzavu, mrsh vani svima kojima se ne svidja i koji ovdje ne pripadaju, i polako onda. Smjer u kojem ovo sve ide ne mirisi na dobro, i treba podrsku prije svega policiji pruziti, a onda i objelodaniti i bosni i evropi i svijetu da vise zajebancije nema, i poceti s protestima, prijaviti ga i izaci, nema veze stajacemo al ce citav svijet to vidjeti, i treba javno govoriti za sve medije za sve televizije i novine, i na svim kanalima youtube-a, facebooka, ovoga onoga, kako se ovdje vrse malverzacije velikih razmjera. Ovaj IOM kad procitam negdje i kad mi se spomene bukvalno se sva najezim i obuzme me toliki bijes, da mi je samo sresti onog majmuncica da ga pitam ako nista spava li mirno djubre jedno. FUJ.... odjednom je zatisje neko, ne svidja mi se ovo nikako...

Mora se prestat migrante predstavljat kao zrtve jer to nisu. Vecina ih je kriminalci,bivsi vojnici i pitaj boga sta jos. Migranti i dalje pristižu,a čini mi se da to ide na varijantu pjeske od Kljuca u manjim grupama da izgleda da se vracaju iz ne uspjesnih pohoda na granicu. Pa dovoljno je reći da ovaj Peter iz IOM-a je većinom u Sarajajevu sve ti govori. Nažalost kao što sam i ja ranije napisao,mi smo taoci par politicara koji su prodali ovaj grad.

• Like 7
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

6 minutes ago, sk64 said:

Mislim da je poznato da se pise samo malim slovima, velika slova imaju poseban znacaj.

95% ovih migranata su kriminalci ili najveći ološ svojih zemalja (pakistana irana iraka afganistana...)koji gledaju kako bi se domogli EU-a i njene socijale a ne shvaćaju da su vremena od prije 2 godine nepovratno prošla i da EU vjerovatno neće viditi već da su ovdje zaglavili na duže vrijeme a sa njima zajedno i mi.žalosno da to naš gradonačelnik ne vidi ili neće da vidi SA političarima je Krajina uvijek bila trn u oku pa je ovo prilika da joj se osvete

• Like 4
  • Aferim! 1

Pošto je naš gradončelnik Fazlić poznati " borac" protiv ilegalne gradnje u Bihaću jedno mi nikako nije jasno.

Pošto gradonačelnik "hinjavo" tvrdi da on navodno nije dao nikakvu saglasnost da Đački dom bude migrantski centar,a i komesar je rekao nd TV da je kamp u Borićima "zauzeta" zelena površina,postavlja se pitanje kako je onda IOM bez dozvole grada,vlade i policije postavio krov,a evo stavlja i prozore na Đački dom? 

Ako nema te saglasnosti grada zašto gradonačelnik Fazlić nije zaustavio radove? 

Ako se doda da se taj objekat i dalje prodaje,onda se ovdje radi o hrpi ilegalnih stvari i klasičnoj zloupotrebi ovlasti od strane gradonačelnika. 

Tužilaštvo USK bi trebalo reagovati.

• Like 6
  • Aferim! 1
  • Thanks 2

13 minutes ago, saco said:

Mislim da je poznato da se pise samo malim slovima, velika slova imaju poseban znacaj.

Ja posebno mislim da im se prije svega treba ukinuti prelazak granice. I jako sam ljuta i razocarana, i veoma je znacajna ova moja frustracija koju zajedno sa mnom dineli mnogo clanova ovog foruma prije avega a onda i grada

• Like 2

pa očito je da je gradonačelnik dao saglasost za Boriće al sada ko kurva šuti i čeka da se prašina slegne pa će opet postati "borac" za prava građana, za Bihać sve u svemu FUJ!!!

• Like 5

26 minutes ago, Venom said:

Pošto je naš gradončelnik Fazlić poznati " borac" protiv ilegalne gradnje u Bihaću jedno mi nikako nije jasno.

Pošto gradonačelnik "hinjavo" tvrdi da on navodno nije dao nikakvu saglasnost da Đački dom bude migrantski centar,a i komesar je rekao nd TV da je kamp u Borićima "zauzeta" zelena površina,postavlja se pitanje kako je onda IOM bez dozvole grada,vlade i policije postavio krov,a evo stavlja i prozore na Đački dom? 

Ako nema te saglasnosti grada zašto gradonačelnik Fazlić nije zaustavio radove? 

Ako se doda da se taj objekat i dalje prodaje,onda se ovdje radi o hrpi ilegalnih stvari i klasičnoj zloupotrebi ovlasti od strane gradonačelnika. 

Tužilaštvo USK bi trebalo reagovati.

Sto IOM ne ide putem javnih nabavki ja svim, i sto se drzavne jasle ne pretvaraju u migrantske centre? Zato sto ne bi smjelo da se radi ovo, a kad je privatno onda moze. Tog iz bire sto je dao prostor treba na linc, i treba traziti da sve javno bude i potrosnja i kome sta i kako i sve. Zato sto peru pare, zato sto ih boli briga za narodom, zato sto hoce da nam otmu i ovo malo sto nam je na kapaljku se dalo. Na stranu sad sve ove svjetsko-migrantske boljke, mi moramo sami za sebe kao i svaki put dosad zastititi svoje domove i grad. 

Edited by Fugaziii
  • Like 7
  • Aferim! 1

1 hour ago, JohnQ said:

Zato sto je Faktor SDA glasilo. Sta SDA misli o komesaru Koricici, znamo svi. A vi generalizujete i bezveze stvarate tenzije izmedju Sarajlija i Krajine. 

Sto se tog zadnjeg dijela tice, ja sam iskreno ocekivao da ce se nesto povodom toga uraditi. Mektic i Koricic su vrlo vjerovatno razgovarali sa komesarom policije KS da se onemoguci transport migranata do Bihaca i ocigledno takvo nesto nije dogovoreno. Da li komesar ne smije, ne zeli, ne moze, to je druga tema. 

Na kraju se ispostavilo da ta odluka policije KS nije ni nuzna jer nasi svakako vracaju buseve i vozove. Ali bio bi fin znak dobre volje da su to uradili. Mada realno, uradis to, onda se rapidno povecava broj u Sarajevu sto je sad slucaj. To oni logicno ne zele kao sto ne zelimo ni mi u nasem kantonu. Kad imas 10.000 migranata u drzavi a smjestajni kapaciteti popunjeni, dzaba tu neka koordinacija jer niko ne zeli te ljude na svojoj ulici. Mi se ovdje dobacujemo migrantima dok je istocna granica suplja ko sir i to je jedino smisleno rjesenje problema - pojacaj granicu svim i svacim. Ali oni koji su zatrpani migrantima, mislim na Bosnjake, i nemaju nikakav utjecaj na istocnu granicu. Da li ce se ta granica pojacati, nije u nasim rukama. 

Pročitaj malo po forumima i statusima kako Sarajlije pišu o Bišcanima posebno za vrijeme protesta , od toga da smo babini pa do fašista Mađara i slično !

IOM će rasteretiti EU od migranata a mi će mo biti Bez sigurnosti i života kakvog smo navikli vjekovima .

Nema tu šta da se priča migranti nemogu da se slobodno kreću još manje da blokiraju granične prelaze !

Ja bi još dodao migranti nemogu džaba ni kruh jesti svakog mladog zdravog zaposliti  da kopaju i sade krompir i ostale poljoprivredne djelatnosti kada bude vrijeme za to !

Tako se to radi 

• Like 1
  • Thanks 3

GP BiH usvojila zaključke u vezi sa situacijom na MGP Velika Kladuša – Maljevac

Granična policija BiH donijela je nekoliko zaključaka u vezi sa situacijom na Graničnom prelazu Velika Kladuša – Maljevac i danas ih je objavila na svojoj stranici. Zaključke prenosimo u cjelosti:

• Stanje u blizini MGP Velika Kladuša/Maljevac 29.10.2018. je mirno i pod kontrolom službenika Granične policije BiH. Još uvijek se van područja prijelaza, na obilaznici oko Velike Kladuše, nalazi oko 200 državljana visokog migracijskog rizika koji ne žele dobrovoljno napustiti lokalitet na kojem su 24.10.2018. postavili improvizirane šatore. Od 24.10.2018. kada je nešto veća grupa migranata pokušala nasilno doći do prijelaza koji se nalazi na području R. Hrvatske nije evidentiran incident između službenika Granične policije BiH i migranata. Među migrantima je određen broj ranjivih kategorija (žena i djece).
  • Pripadnici Granične policije BiH uradili su sve u svojoj nadležnosti još 24.10.2018. onemogućivši daljnje ugrožavanje ljudi i imovine na području graničnog prijelaza, pokušaje nasilnog prelaska državne granice na prijelazu i ilegalne prelaske na zelenoj granici u neposrednoj blizini prijelaza. Iste aktivnosti se realiziraju i u ovom trenutku. 
  • Uzimajući u obzir nadležnosti Granične policije BIH propisane članom 9. Zakona o Graničnoj policiji BiH informiramo javnost da poslovi očuvanja  i uspostavljanje narušenog javnog rada i mira, kontrole javnih skupova, okupljanja i kretanja građana van područja graničnih prijelaza nisu u nadležnosti Granične policije BiH, već se u skladu sa važećim pozitivnim propisima u BiH riječ je o poslovima u nadležnosti entitetskih i kantonalnih ministarstava unutarnjih poslova.
  • Nadležno Ministarstvo unutrašnjih poslova Unsko–sanskog kantona u nekoliko navrata kontaktirali smo u cilju izmještanja migranata s navedene lokacije i ponudili asistenciju i podršku u skladu s našim mogućnostima.  Za razliku od kolega iz R. Hrvatske čija Uprava za granicu raspolaže s 6.500 službenika (dok ih u Graničnoj policiji BiH ima manje od 2.000) i koja u svakom momentu na raspolaganju ima specijalne jedinice MUP-a RH-a koje su nadležne za javni red i mir, pripadnici Granične policije BiH nisu imali adekvatnu podršku kolega iz BiH ni u situaciji u kojoj je 250 migranata 24.10.2018. pokušalo nasilno prijeći na područje R. Hrvatske. Pripadnici MUP-a Unsko-sanskog kantona još uvijek nisu poduzeli mjere na izmještanju migranata, niti su nas informirali o daljnjem postupanju u cilju rješavanja situacije. U međuvremenu je  evidentiran mirni protest privrednika Velike Kladuše koji zbog zatvorenog prijelaza trpe finansijske gubitke, a evidentirana su i višesatna zadržavanja na MGP Izačić.
  • Granična policija BiH tražila je od nadležnog Operativnog štaba za pitanje ilegalnih migracija u BiH vanrednu sjednicu zbog aktuelne situacije u blizini MGP Velika Kladuša – Maljevac. Prethodno smo u nekoliko navrata od 24.10.2018. od nadležnih organa tražili smještaj za migrante na području USK-a i do ovog trenutka nismo dobili odgovor.
  • Od 24.10.2018. MGP Velika Kladuša-Maljevac zatvoren je za saobraćaj odlukom nadležnih organa Republike Hrvatske zbog negativne procjene sigurnosne situacije na graničnom prijelazu i okolini. Stav Granične policije BiH je da se granični prijelaz može otvoriti jer su od 25.10.2018. uvjeti za sigurno kretanje ljudi i vozila putem Velika Kladuša-Maljevac-RH, ali jasno je da GPBiH ne može samostalno donijeti odluku o otvaranju prijelaza.
  • Haha 1

12 minutes ago, Lidjo said:
GP BiH usvojila zaključke u vezi sa situacijom na MGP Velika Kladuša – Maljevac

Granična policija BiH donijela je nekoliko zaključaka u vezi sa situacijom na Graničnom prelazu Velika Kladuša – Maljevac i danas ih je objavila na svojoj stranici. Zaključke prenosimo u cjelosti:

• Stanje u blizini MGP Velika Kladuša/Maljevac 29.10.2018. je mirno i pod kontrolom službenika Granične policije BiH. Još uvijek se van područja prijelaza, na obilaznici oko Velike Kladuše, nalazi oko 200 državljana visokog migracijskog rizika koji ne žele dobrovoljno napustiti lokalitet na kojem su 24.10.2018. postavili improvizirane šatore. Od 24.10.2018. kada je nešto veća grupa migranata pokušala nasilno doći do prijelaza koji se nalazi na području R. Hrvatske nije evidentiran incident između službenika Granične policije BiH i migranata. Među migrantima je određen broj ranjivih kategorija (žena i djece).
  • Pripadnici Granične policije BiH uradili su sve u svojoj nadležnosti još 24.10.2018. onemogućivši daljnje ugrožavanje ljudi i imovine na području graničnog prijelaza, pokušaje nasilnog prelaska državne granice na prijelazu i ilegalne prelaske na zelenoj granici u neposrednoj blizini prijelaza. Iste aktivnosti se realiziraju i u ovom trenutku. 
  • Uzimajući u obzir nadležnosti Granične policije BIH propisane članom 9. Zakona o Graničnoj policiji BiH informiramo javnost da poslovi očuvanja  i uspostavljanje narušenog javnog rada i mira, kontrole javnih skupova, okupljanja i kretanja građana van područja graničnih prijelaza nisu u nadležnosti Granične policije BiH, već se u skladu sa važećim pozitivnim propisima u BiH riječ je o poslovima u nadležnosti entitetskih i kantonalnih ministarstava unutarnjih poslova.
  • Nadležno Ministarstvo unutrašnjih poslova Unsko–sanskog kantona u nekoliko navrata kontaktirali smo u cilju izmještanja migranata s navedene lokacije i ponudili asistenciju i podršku u skladu s našim mogućnostima.  Za razliku od kolega iz R. Hrvatske čija Uprava za granicu raspolaže s 6.500 službenika (dok ih u Graničnoj policiji BiH ima manje od 2.000) i koja u svakom momentu na raspolaganju ima specijalne jedinice MUP-a RH-a koje su nadležne za javni red i mir, pripadnici Granične policije BiH nisu imali adekvatnu podršku kolega iz BiH ni u situaciji u kojoj je 250 migranata 24.10.2018. pokušalo nasilno prijeći na područje R. Hrvatske. Pripadnici MUP-a Unsko-sanskog kantona još uvijek nisu poduzeli mjere na izmještanju migranata, niti su nas informirali o daljnjem postupanju u cilju rješavanja situacije. U međuvremenu je  evidentiran mirni protest privrednika Velike Kladuše koji zbog zatvorenog prijelaza trpe finansijske gubitke, a evidentirana su i višesatna zadržavanja na MGP Izačić.
  • Granična policija BiH tražila je od nadležnog Operativnog štaba za pitanje ilegalnih migracija u BiH vanrednu sjednicu zbog aktuelne situacije u blizini MGP Velika Kladuša – Maljevac. Prethodno smo u nekoliko navrata od 24.10.2018. od nadležnih organa tražili smještaj za migrante na području USK-a i do ovog trenutka nismo dobili odgovor.
  • Od 24.10.2018. MGP Velika Kladuša-Maljevac zatvoren je za saobraćaj odlukom nadležnih organa Republike Hrvatske zbog negativne procjene sigurnosne situacije na graničnom prijelazu i okolini. Stav Granične policije BiH je da se granični prijelaz može otvoriti jer su od 25.10.2018. uvjeti za sigurno kretanje ljudi i vozila putem Velika Kladuša-Maljevac-RH, ali jasno je da GPBiH ne može samostalno donijeti odluku o otvaranju prijelaza.

Sta je ovo? Koja je ovo grana komedije? Kako ih nije sramota ovo napisati? Then again sta je ikoga vise ovdje sramota. Ovo je kontradiktorno samo sebi i njima i situaciji. Cuj odbijaju otici i kao mirno je na  Maljevcu. Haha. Ovo je smijesno. Kao prvo tih 200tinjak ljudi treba milom ili silom maknuti odatle. Drugo HR sa svoje strane zatvorila zbog sigurnosnog rizika, ali je s nase strane granice sigurno??? Hahaha. Mislim da me ni neki video klip bebe kako se ci’pa od smijeha ne bi vise nasmijao u ovom momentu. 

Edited by Fugaziii
  • Like 2

1 hour ago, Sherbert said:

Stanje na granici mirno i pod kontrolom ali je zatvorena iz sigurnosnih razloga 

Da nije zalosno bilo bi smijesno

• Like 4

2 minutes ago, Lidjo said:

Da nije zalosno bilo bi smijesno

Situacija se razvija onako kako sam i napisao.Prosvjednici su rekli po pisanju portala ako se migranti ne izmjeste da ce sami poduzeti neke korake

• Aferim! 1

Kantonalna inspekcija radi u 2 smjene kontroliše privatne smještajne. 

• Like 4
  • Aferim! 1

9 minutes ago, 1260 said:

Počeli platu zarađivat

Screenshot_2018-10-29-18-12-27-01.jpeg

Edited by Venom
  • Like 4
  • Aferim! 1

Sve je ovo velika komedija i sve se ostvaruje kako sam pisao na početku ove teme prije par sedmica .

Država kao i lokalna zajednica su u krizi povodom ovog pitanja nema jedinstvene politike u Bosnu je ubačen vanjski faktor koji će je dodatno destabilizirati !

A država se najbolje destabilizira ako narod se ne osjeća sigurno svoj na svome .

Voda se slijeva sa jedne strane a nigdje se ne izlijeva voda dolazi do grla iz dana u dan.

Narod barem većina koja je godinama obespravljena doslovno gladna i bez skoro svega gleda njemo kako se tamo neki migranti hrane i poje renoviraju im se objekti odvode u hotele imaju besplatno liječenje Itd još ti isti pljačkaju uzurpiraju domicilno stanovništvo .

Eto đački dom je po nazivu samo đački i za skoro 18 godina univerziteta u Bihaću ga niko nikad nije planirao renovirati osposobiti za studente ili srednjoškolce iz drugih sredina koji se školuju u Bihaću ali sad ga renoviraju za olose i teroriste raspale islamske države .

Hvala ti državo lijepu poruku šalješ mladima kao i borcima invalidima veteranima koji su se borili za ovu zemlju .

Bihac je bio u blokadi 4 i vise godina da bi danas granični prijelaz bio blokiran a na drugim se čeka po nekoliko sati radi velikih kontrola .

Sve u svemu od iduće godine će još nekoliko hiljada mladi otići iz zemlje koja im ne pruža ništa .

Žalosno je da se čeka promjena zakona u Njemačkoj nekih olakšica da bi mladi čovjek iz Bosne sebi osigurao budućnost !

Sve dok narod sam ne uzme stvar u svoje ruke i silom se ne riješi ovih ološa neće biti bolje !

Edited by Barba
  • Like 3
  • Thanks 3

13 minutes ago, 1260 said:

Tu da izvines j... lud zbunjenog. Interesantna je stvar da mi jedan covjek koji ima apartmane pokazivao svoje knjige u koje je regularno upisao migrante iz Irana i brojeve njihovih pasoša.Međutim, oni nemogu biti tretirani kao regularni turisti jer nemaju dozvolu za boravak.Tu pominjes privatne smjestaje jesu to registrirani obrti ili ovi divlji?

Edited by Grunf
  • Sad 1

ovo je potpuno šizofrena situacija zamisli migranti ne žele da se udalje iz graničnog pojasa PA J..O TE TKO NJIH IMA ŠTO DA PITA!!!!!!!!! IMA  DA POSTUPE PO NALOGU POLICIJE A AKO NE IMA BATINA I STVAR U RJEŠENA ZA SAT VREMENA A NE DA 4 DANA SE NJIH MOLI

• Like 7
  • Aferim! 1

16 minutes ago, Grunf said:

Tu da izvines j... lud zbunjenog. Interesantna je stvar da mi jedan covjek koji ima apartmane pokazivao svoje knjige u koje je regularno upisao migrante iz Irana i brojeve njihovih pasoša.Međutim, oni nemogu biti tretirani kao regularni turisti jer nemaju dozvolu za boravak.Tu pominjes privatne smjestaje jesu to registrirani obrti ili ovi divlji?

Svi koji nemaju dokaz o ulasku u neku drzavu , kako je propisano zakonom, smatra se da su ilegalno usli. Na svakom GP u pasos se udara stambilj zemlje u koju ulazis , a nije tvoja maticna zemlja, pa izlazni pecat, ulazni u drugu drzavu i td. , osim za clanice EU koje su u shengenu. 

• Aferim! 1

25 minutes ago, Grunf said:

Divlji. Na Tv sam gledao ispred one crvene kuće u Haranima. A to se vidi i u obavijesti škole

• Sad 1

Sad sam dobio informaciju da se pokusava izvrsiti pritisak na nacelnika Vel. Kladuse da da saglasnost za migracijski centar na podrucju Kladuse. U suprotnom ce grankcni peijelaz i dalje biti blokiran!

• Like 1
  • Sad 1

1 minute ago, Lidjo said:

Sad sam dobio informaciju da se pokusava izvrsiti pritisak na nacelnika Vel. Kladuse da da saglasnost za migracijski centar na podrucju Kladuse. U suprotnom ce grankcni peijelaz i dalje biti blokiran!

Pa to je jasno da IOM svjesno koristi migrante kao oružje !

Oni mogu blokirati granični prijelaz toliko dana i nikom ništa a našim ljudima se pišu kazne zbog prosvjeda SRAMOTA!

• Like 4
  • Aferim! 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...