Jump to content
FORUM

Recommended Posts

u ovom gradu se nakupilo  toliko ogorčenja i bijesa da mislim da će ovo u konačnici loše završiti

• Sad 1

19 minutes ago, Lidjo said:

Sad sam dobio informaciju da se pokusava izvrsiti pritisak na nacelnika Vel. Kladuse da da saglasnost za migracijski centar na podrucju Kladuse. U suprotnom ce grankcni peijelaz i dalje biti blokiran!

Nema tu ko da ucjenjuje nacelnika tj građane.Narod treba da se prihvati palica i rastjera tu bagru

• Like 4

1 hour ago, Sadik said:

Svi koji nemaju dokaz o ulasku u neku drzavu , kako je propisano zakonom, smatra se da su ilegalno usli. Na svakom GP u pasos se udara stambilj zemlje u koju ulazis , a nije tvoja maticna zemlja, pa izlazni pecat, ulazni u drugu drzavu i td. , osim za clanice EU koje su u shengenu. 

Iranci ne mogu legalno ući u BiH jer moraju dobiti vizu,nije to kao nas slucaj kad na hr granici ti u pasos udare pecat i to je to.Dakle i legalni smjestaji apartmani,hoteli  koji legalno posluju krse takodjer zakon 

Edited by Grunf
  • Like 2

32 minutes ago, Ammar said:

2l9f18.jpg.fceb5333566499b41f9c3cd15cc56067.jpg

2l9ekb.jpg.e4a0d5b7b65cf3ec509ed6e7cd7d1985.jpg

Vidim da si preko Trumpa uspio doći do Šuhretove čuvene "saglasnosti" :D

Prosto ne mogu da vjerujem da skoro 7 dana jedan od glavnih granicnih prelaza, jako vazan pogotovo za Kladusu i Buzim je zatvoren. To jest ne mogu da vjerujem da BiH policijske sluzbe su dozvolile da migranti postave kamp nadomak sluzbenog prelaza.

Stvari su jos zalosnije kad Granicna Policija BiH izda nama svima saopstenje u kojem trvdi da su uslovi stvoreni za otvaranje prelaza. A potpuno zanemaruju cinjenicu da HR Policija ne moze staviti prelaz u normalno funkcionisanje sve dok 200 migranta moze u roku 30 sekundi se pojaviti na prelazu u navali.

Svaki put kad cujem od nasih duznosnika da kazu da su uslovi stvoreni za otvaranje prelaza, meni se nesto u stomaku prevrne, jer znam da sa tim podjenjuju intelegenciju domaceg stanovnistva.

• Like 1

3 hours ago, Sinbad said:

Prosto ne mogu da vjerujem da skoro 7 dana jedan od glavnih granicnih prelaza, jako vazan pogotovo za Kladusu i Buzim je zatvoren. To jest ne mogu da vjerujem da BiH policijske sluzbe su dozvolile da migranti postave kamp nadomak sluzbenog prelaza.

Stvari su jos zalosnije kad Granicna Policija BiH izda nama svima saopstenje u kojem trvdi da su uslovi stvoreni za otvaranje prelaza. A potpuno zanemaruju cinjenicu da HR Policija ne moze staviti prelaz u normalno funkcionisanje sve dok 200 migranta moze u roku 30 sekundi se pojaviti na prelazu u navali.

Svaki put kad cujem od nasih duznosnika da kazu da su uslovi stvoreni za otvaranje prelaza, meni se nesto u stomaku prevrne, jer znam da sa tim podjenjuju intelegenciju domaceg stanovnistva.

Pa to su "izbjeglice" i siroti migranti,pardon to su kriminalci i ološ koji je pobjegao iz svojih zemalja,a ima veća prava u ovoj zemlji od samih građana. Gradjani zaustave na pola sata promet i dobise 7.000 KM kazne,a jebeni migrant blokira državnu granicu 7 dana i za to će dobiti 0 KM kaznu,smještaj,hranu,vodu,itd

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 2

30 minutes ago, Grunf said:

Evo kaže Šuki: "Ja sam dao saglasnost za Đački dom !!!"  

Ma nije, nije On takav 😃

• Like 1

Napokon i Šuhret na sjednici vijeća potvrdi sve ono što smo znali od prvog dana migrantske krize u Bihaću,a za koju je on kriv. Drago mi je da je objavljen i video njegovog odgovora,pa neka građani vide za koliko nas je gradonačelnik prodao. Dragi građani migranti su u Borićima smješteni jer je Šukiju obećane kante za smeće koje će dobiti Komrad,rasvjeta (koju će Šuki opet i tako gasiti),navodno kirija za Đački dom,kanalizacija,uređenje trim staze na kojoj više niko osim migranata neće biti. Pa mogu reći samo FUJ,FUJ i FUJ. Mjesecima je ovdje po Bihaću urlikao,kukao a iza leđa se cjenkao i prodao grad pa sad kad je sve na tački pucanja eto dao sam saglasnost.

Hvala bogu da je potvrdio da sve ovo što je uradio može poništiti GRADSKO VIJEĆE pa jedva čekam da vidim imaju li naši vijećnici muda ili će se i oni prodati,ali onda ćemo tačno imenom i prezimenom znati ko je za ovaj grad a ko za migrante.

• Like 6
  • Thanks 1

Kako neko objavi na fb grupi ovaj taxi prevozi preko Golubića i Nove Četvrti (izbjegava policiju) migrante u grad.

Ima li neko kakvu "dobru vezu" u MUP-u da ga "oderu" dobro kaznom ili nešto slično

45148764_10217169786417425_2535633960097

Edited by Grunf
  • Aferim! 1

43 minutes ago, Venom said:

Napokon i Šuhret na sjednici vijeća potvrdi sve ono što smo znali od prvog dana migrantske krize u Bihaću,a za koju je on kriv. Drago mi je da je objavljen i video njegovog odgovora,pa neka građani vide za koliko nas je gradonačelnik prodao. Dragi građani migranti su u Borićima smješteni jer je Šukiju obećane kante za smeće koje će dobiti Komrad,rasvjeta (koju će Šuki opet i tako gasiti),navodno kirija za Đački dom,kanalizacija,uređenje trim staze na kojoj više niko osim migranata neće biti. Pa mogu reći samo FUJ,FUJ i FUJ. Mjesecima je ovdje po Bihaću urlikao,kukao a iza leđa se cjenkao i prodao grad pa sad kad je sve na tački pucanja eto dao sam saglasnost.

Hvala bogu da je potvrdio da sve ovo što je uradio može poništiti GRADSKO VIJEĆE pa jedva čekam da vidim imaju li naši vijećnici muda ili će se i oni prodati,ali onda ćemo tačno imenom i prezimenom znati ko je za ovaj grad a ko za migrante.

Ja od samog početka tvrdim da je Šuhret jedini krivac za migrante .

Ako jedan načelnik Petrovac od 5 -6 hiljada  ljudi može zabraniti migrante  izvan Petrovac na Medenom polju a bihaćki gradonačelnik grad od 70 000 ih može ih dovesti u centar !

šuhret treba da podnese ostavku sa kompletnim gradskim vijećem !

To treba da budu zahtjevi novih protesta momentalno !

Stidi se Šuhrete prodao si grad i doveo tuđu djecu u opasnost !

Stidi se koliko se jeftino prodaješ ponašaš se od početka letargično i nemaš jasan stan ni po čemu u ovom gradu !

Fuj kad tad ćeš odgovarati za nečije silovano dijete ili ubijeno .

Najljepši grad u Bih si prodao pređi okošina !

• Like 4
  • Thanks 1

50 minutes ago, Venom said:

Mislim da je sad vrijeme da se Gradsko vijeće pokaže na dijelu i to ODMAH ili poništiti odluku ili svi neka podnesu ostavke i idu kući.Nisu oni tu radi sebe nego radi nas građana.

Drugo za sve što se događa u Bihaću krivi smo SVI kao kolektiv tj kao GRAD. Da smo od početka bili NEGOSTOLJUBIVI prema njima ne bi niti oni dolazili u tolikom broju.

• Like 6
  • Aferim! 1

1 hour ago, Venom said:

pa nije izgleda samo radi tih navedenih stvari. Cito sam negdje da mu je I sin dobio jednu finu poziciju u IOM?!

• Like 1

Danas mi zena prica do njene kuce, u harmanima komplet kuca izbjeglicam izdata  a i ona kuca na cosku (dej je u prizemlju frizerski salon bio) kod skole Harmni 1, tagodje, kiruju za njihov smjestaj,kako rece placa grad.Vlasnici,tih kuca ili njihova rodbina nalaze se na vaznim polozajima u gradu.Trebalo bi to provjeriti i javno proglasiti. 

• Like 2

2 minutes ago, rucica1 said:

Danas mi zena prica do njene kuce, u harmanima komplet kuca izbjeglicam izdata  a i ona kuca na cosku (dej je u prizemlju frizerski salon bio) kod skole Harmni 1, tagodje, kiruju za njihov smjestaj,kako rece placa grad.Vlasnici,tih kuca ili njihova rodbina nalaze se na vaznim polozajima u gradu.Trebalo bi to provjeriti i javno proglasiti. 

Ja te moram ispraviti, nemoj se naći uvrijeđen/om. ali to nisu izbjeglice nego ilegalni migranti...

• Like 2
  • Aferim! 1

Kao prvo, Suhret je mnogo ranije rekao da je dao saglasnost. Ne znam cemu cudjenje jer se znalo i ranije. 

Usporedba sa Petrovcem je stvarno glupa. U Petrovcu nema migranata i to ne iz razloga jer su  opstinske vlasti nesto zabranile nego jednostavno jer kao grad koji nije tik uz granicu, nije pozeljan za migrante. Jedina smislena usporedba je sa Kladusom. Opstinske vlasti odbile Agrokomerc i napravile goru stvar - nije se smanjio broj migranata, i dalje dolaze i ne postoji nikakav smjestaj odnosno mjesto gdje bi bili koliko toliko grupisani sto je slucaj kod nas. 

Treba podebljati da za ovako krupnu stvar nije nadlezan grad niti ima kapacitet da rijesi ovaj problem. Grad je Djacki dom ustupio privremeno da se smjesti ona sacica migranata sto je spavala ispred IPF-a. Zatim su drzavnom ministarstvu i IOM-u ponudili lokacije van grada da se napravi kakav centar sto su ovi odbili.

U medjuvremenu  se grad napunio migrantima i dosao si u situaciju da biras da li imati ikakav ili nikakav kamp u gradu. Mozes sutra zabraniti Djacki dom, mozes ih sutra istjerati ali uradio si istu stvar kao Kladusa. Nece migranti otici odavde, nece manje dolaziti zbog toga nego ces ih imati po citavom gradu u mnogo vecoj mjeri nesto sto je to sad. 

Poenta je, mozes ti odbiti svaku lokaciju, svaku saradnju sa visim nivoima vlasti ali ti ljudi ce dolaziti kako god. Onda je pitanje da li bolje imati smjestaj za 1000 ljudi ili ne. Ne moze iz grada niko biti najveci krivac za ovu krizu. Samo kad uzmes podjelu nadleznosti u drzavi, to teoretski nije moguce. Pa sad, nije ih gradonacelnik i gradsko vijece pozvalo na izlet u Bihac. 

Edited by JohnQ
  • Like 2
  • Dislike 3

18 minutes ago, Grunf said:

Ja te moram ispraviti, nemoj se naći uvrijeđen/om. ali to nisu izbjeglice nego ilegalni migranti...

Ma sta cu se vrijedjati, u pravu si (narod kad prica ,sluzi se sa nazivom izbjeglice tako covjeku jednostavno nesvjesno izleti)  - moja greska.:( Hvala na ispravci.:)

• Like 2

1 hour ago, Barba said:

Ja od samog početka tvrdim da je Šuhret jedini krivac za migrante .

Ako jedan načelnik Petrovac od 5 -6 hiljada  ljudi može zabraniti migrante  izvan Petrovac na Medenom polju a bihaćki gradonačelnik grad od 70 000 ih može ih dovesti u centar !

šuhret treba da podnese ostavku sa kompletnim gradskim vijećem !

To treba da budu zahtjevi novih protesta momentalno !

Stidi se Šuhrete prodao si grad i doveo tuđu djecu u opasnost !

Stidi se koliko se jeftino prodaješ ponašaš se od početka letargično i nemaš jasan stan ni po čemu u ovom gradu !

Fuj kad tad ćeš odgovarati za nečije silovano dijete ili ubijeno .

Najljepši grad u Bih si prodao pređi okošina !

U potpunosti se slažem. Ostavka se mora tražiti HITNO. Jer sve što urade od danas migranti može se adresirat Šuhretu.

59 minutes ago, Grunf said:

Mislim da je sad vrijeme da se Gradsko vijeće pokaže na dijelu i to ODMAH ili poništiti odluku ili svi neka podnesu ostavke i idu kući.Nisu oni tu radi sebe nego radi nas građana.

Drugo za sve što se događa u Bihaću krivi smo SVI kao kolektiv tj kao GRAD. Da smo od početka bili NEGOSTOLJUBIVI prema njima ne bi niti oni dolazili u tolikom broju.

Gradsko vijeće mora reagovat i sve ove Šuhretove saglasnosti poništit ili neka se i oni pokupe.

54 minutes ago, Lidjo said:

pa nije izgleda samo radi tih navedenih stvari. Cito sam negdje da mu je I sin dobio jednu finu poziciju u IOM?!

Radi u IOM- u a mozes ga vidjeti na relaciji Djacki dom - Bira jer se vozika u njihovom kombiju po čitav dan.

• Like 5

46 minutes ago, JohnQ said:

Kao prvo, Suhret je mnogo ranije rekao da je dao saglasnost. Ne znam cemu cudjenje jer se znalo i ranije. 

Usporedba sa Petrovcem je stvarno glupa. U Petrovcu nema migranata i to ne iz razloga jer su  opstinske vlasti nesto zabranile nego jednostavno jer kao grad koji nije tik uz granicu, nije pozeljan za migrante. Jedina smislena usporedba je sa Kladusom. Opstinske vlasti odbile Agrokomerc i napravile goru stvar - nije se smanjio broj migranata, i dalje dolaze i ne postoji nikakav smjestaj odnosno mjesto gdje bi bili koliko toliko grupisani sto je slucaj kod nas. 

Treba podebljati da za ovako krupnu stvar nije nadlezan grad niti ima kapacitet da rijesi ovaj problem. Grad je Djacki dom ustupio privremeno da se smjesti ona sacica migranata sto je spavala ispred IPF-a. Zatim su drzavnom ministarstvu i IOM-u ponudili lokacije van grada da se napravi kakav centar sto su ovi odbili.

U medjuvremenu  se grad napunio migrantima i dosao si u situaciju da biras da li imati ikakav ili nikakav kamp u gradu. Mozes sutra zabraniti Djacki dom, mozes ih sutra istjerati ali uradio si istu stvar kao Kladusa. Nece migranti otici odavde, nece manje dolaziti zbog toga nego ces ih imati po citavom gradu u mnogo vecoj mjeri nesto sto je to sad. 

Poenta je, mozes ti odbiti svaku lokaciju, svaku saradnju sa visim nivoima vlasti ali ti ljudi ce dolaziti kako god. Onda je pitanje da li bolje imati smjestaj za 1000 ljudi ili ne. Ne moze iz grada niko biti najveci krivac za ovu krizu. Samo kad uzmes podjelu nadleznosti u drzavi, to teoretski nije moguce. Pa sad, nije ih gradonacelnik i gradsko vijece pozvalo na izlet u Bihac. 

Usporedba sa Petrovcem nije glupa nimalo samo što ti to ne razumiješ!

Vlast u Petrovcu i Drvaru to nisu dopustile i sa njima nije bilo price povodom tog pitanja .

Blizina granice neznači ništa je migranti i ovako nemogu preci granicu na graničnom prijelazu već idu preko divljih prijelaza !

Medeno polje od granice sa Hrvatskom nije ništa dalje od Bihaća sa granicom mislim na ove divlje prelaze koje migranti koriste .

I migranti bi bili danas imali kamp u medenom polju da Šuhret nije dopustio Centar grada nakon negacije vlasti Petrovac i Drvara .

Kamp je tu trebao biti i policija bi migrante iz grada hapsila i tamo vodila .

Migrantima he grad bitan radi Western uniona i interneta te prodavnica sa alkoholom .

Vlast u Bihacu sa Šuhretom je najveći krivac jer se u početku lose postavila i stvar se odala kontroli potpisani su ugovori i tu nema price !

Ja se pitam i kao čovjek i kao poreski obaveznik koji u Bihaću imam dva stambena objekta za koje sam morao imati potpunu dokumentaciji dozvole idejne projekte ateste urbanističku građevinsku i to me je koštalo mnogo samo da bi prikopčao struju vodu i kanalizaciju bez toga nije bilo govora da se to može prikopcati !

Moje kuće su samo za stanovanje i tako stoji u papirima znaci jada bi otvorio poslovni objekat ispod kuće morao bi svu novu dokumentaciju vaditi da me ne bi općina inspekcija kaznila i da ne bi išao po sudu !

Ja se pitam kako neko u općini može tako brzo lako dati dozvolu da privatnik vlasnik robota poslovno postrojenje koje je tako namjenjeno bez dozvole da prenamjeni u objekat gdje će ljudi živjeti ?!

Tu se radi o dvije vrste papira dozvola za koje treba vrijeme i novac .

Kako općina i gradonačelnik dozvoljava da privatnik zarađuje novac bezdozvole papirologije dokumentacije za taj objekat .

Kako ja kao obični građanin nisam mogao prikopcati jebenu struju i vodu dok nisam dobio sve dozvole od općine !

Ako je zakon. Onda nek bude za sve isti !

• Like 6
  • Dislike 1
  • Thanks 3

20 minutes ago, Barba said:

Migrantima he grad bitan radi Western uniona i interneta te prodavnica sa alkoholom

Ovo im je vrlo bitno....check point.

• Like 1

"Blizina granice neznači ništa je migranti i ovako nemogu preci granicu na graničnom prijelazu već idu preko divljih prijelaza" xD

Pobogu covjece, u kanton je doslo par hiljada mgiranata (od toga nula u Petrovac) i onda se pocelo pricati o Medenom polju. Zasto bi neko, ko nema izbjeglica u svom gradu, pravio kamp pored istog tog grada? Pa ne bi ni mi davali saglasnost da se prave kampovi u Bihacu i oko Bihaca da su migranti kojim slucajem stacionirani iskljucivo u Petrovcu tj da ih nema kod nas. 

Borici su bili aktivni i prije spominjanja i odbijanja Medenog polja. Izmisljas.

Migrantska kriza se rijesava na istocnoj granici. A kad migranti vec udju, onda ih rijesava ministarstvo sigurnosti. Grad Bihac u svemu tome moze ponuditi lokaciju van grada da se pravi kamp sto su i uradili.  

Dao, odbio saglasnost za Djacki dom, oni ce dolaziti ovamo. Ma ja, Suhret odbije dati saglasnost za Djacki dom i nema migranata u gradu. Eto primjera Kladuse koji te demantuje. 

Da su odbili Djacki dom, ne bi bilo nikakvog kampa van grada jer oni koji su zaduzeni za to ne zele praviti kamp van grada. Grad je prepusten sam sebi i gleda da izvuce najmanju mogucu stetu iz ove situacije. Jer ne moze se Bihac ozidati zidom, zatvoriti granice i smjestati migrante tek tako gdje zeli jer nema ni resurse ni mehanizme za takvo nesto. 

• Like 1

6 minutes ago, JohnQ said:

"Blizina granice neznači ništa je migranti i ovako nemogu preci granicu na graničnom prijelazu već idu preko divljih prijelaza" xD

Pobogu covjece, u kanton je doslo par hiljada mgiranata (od toga nula u Petrovac) i onda se pocelo pricati o Medenom polju. Zasto bi neko, ko nema izbjeglica u svom gradu, pravio kamp pored istog tog grada? Pa ne bi ni mi davali saglasnost da se prave kampovi u Bihacu i oko Bihaca da su migranti kojim slucajem stacionirani iskljucivo u Petrovcu tj da ih nema kod nas. 

Borici su bili aktivni i prije spominjanja i odbijanja Medenog polja. Izmisljas.

Migrantska kriza se rijesava na istocnoj granici. A kad migranti vec udju, onda ih rijesava ministarstvo sigurnosti. Grad Bihac u svemu tome moze ponuditi lokaciju van grada da se pravi kamp sto su i uradili.  

Dao, odbio saglasnost za Djacki dom, oni ce dolaziti ovamo. Ma ja, Suhret odbije dati saglasnost za Djacki dom i nema migranata u gradu. Eto primjera Kladuse koji te demantuje. 

Da su odbili Djacki dom, ne bi bilo nikakvog kampa van grada jer oni koji su zaduzeni za to ne zele praviti kamp van grada. Grad je prepusten sam sebi i gleda da izvuce najmanju mogucu stetu iz ove situacije. Jer ne moze se Bihac ozidati zidom, zatvoriti granice i smjestati migrante tek tako gdje zeli jer nema ni resurse ni mehanizme za takvo nesto. 

Da te pitam samo dvije stvari:

Zasto gradonacelnik nije bio na protestima u Bihacu kad je masa protestovala?

Zasto je gradonacelnik okrenuo pricu o migrantima u zadnje vrijeme?

• Like 1
  • Aferim! 2

POČINJE DEBLOKADA! Autobusi i policija stigli na granični prijelaz u Velikoj Kladuši kako bi premjestili migrante

1-20.jpg

• Aferim! 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...