Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3617

• rucica1

1497

• Barba

1266

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

6 hours ago, Fugaziii said:

Mnogi su otisli trbuhom za kruhom, mnoge mozete pronaci po lokalnim narodnjackim kafanama i klubovima, a neki jednostavno ne izlaze, druze se po privatnim kucama i stanovima, posebno kada padne mrak, jer gdje da budu napolju? U kaficima, da sjede s migrantima? Ili mozda u parku, da isto sjede s migrantima? Ili mozda migranti upravo sjede u njihovim kucama (lol).

😂

6 hours ago, Fugaziii said:

Pa desava se njihovo naseljavanje Bosne na godinama uvjetovano raseljeno Bosanskohercegovacko tlo.... (samo mala recka u velikom planu)

Demografske promjene na silu...

6 hours ago, Neuron said:

Sve ono sto je koricic ko fol vracao sto je dolazilo vozom to je bilo zamazivanje ociju građanima...jer da su toliko aktivni ko sto nisu ,vracali bi i one sto se istrpavaju u okolici ripca,sto se vidi svaki dan da kolone idu kroz pritoku a i taksi (zuti golf petica) ih vozi kroz golubic

Taj Koričić mi se činio kao pozitivan lik u ovoj priči...

Znači, trpaju vam i dalje?  A tom taksiju koji se stalno spominje bih, oprostite mi, makar gume izbušila.

• Like 3

Provode se kontrole i dalje. Ne moraju svaki dan pisati da su vratili bus ili voz. Ali uvijek imas neke divlje prelaze koje MUP jednostavno ne moze kontrolisati tj nema ljudstvo da takvo nesto prati. Npr kroz sume i slicno. Oni sigurno manje dolaze nego prije ali stvar je u tome da i dosta manje odlaze zbog pojacane kontrole i vracanja Hrvatske po osnovu readmisije. 

3 hours ago, Barba said:

Ja sam još prije pisao na forumu da mi treba da se obratimo za pomoć republici HR i samoj Kolindi . Jer mi smo od strane naše države prepušteni sami sebi vrh države i svemogući zaštitnik Bošnjaka Bakir ništa ne poduzima a još uvijek je član predsjedništva !

Kako ti Hrvatska moze pomoci? Hrvatska stiti svoju granicu i ako bude trebalo ogradit ce se bodljikavom zicom da sprijeci ulazak migranata iz Bihaca. Svako gleda interes i to je posteno. 

6 hours ago, Barba said:

Naša policija nek pogleda metode Hrvatske policije palica preko leđa i ti plači materi .

Svaka im čast, al´ čudi me da se usude, da im nije Plenkovićev ministar policije mozak oprao izbjegličkim sagama- "i mi smo tako devedesetiprve, bla bla bla..."-  izbjeglice iz Hrvatske i BiH su bile djeca, žene i starci i imali su dokumente!! Kad čujem tu priču, slabo mi dođe, kakvo relativiziranje...

• Like 1
6 hours ago, Lidjo said:

Ja sam to davno govorio i negdje cito. Prvi val je bio u ratu kad su mudze dosli. Drugi val je bio prije par godina kad du arapi masovno kupovali zemlju i kuce i gradili. Eh sad ovaj treci val je onaj vjerovatno zadnji. Uzmemo li u obzir kako se oni mnoze, nece dugo potrajati i postacemo manjima u ovoj drzavi.

Točno tako. Prvo ovi u ratu, onda ovi Arapi šta po Sarajevu sve kupuju i ne daju nikome ući u te svoje posjede... pa zar je to legalno, jbt? A sad još i ovi.

6 hours ago, Venom said:

Hvala Šuhrete na kampu i što pored pedofila kraj škola,sad i silovatelji proganjaju cure po Bihaću.

Screenshot_2018-11-01-09-39-25-01.jpeg

5 hours ago, Barba said:

Cijelo ovo vrijeme prikrivaju se brojna zlostavljanja u prihvatnim centrima i azilima kao i po ulicama Njemačke i drugih europskih gradova.  U ovom video njemačke televizije ZDF, vidimo da se  igra silovanja sada igra na njihovim donedavno mirnim javnim bazenima. Mlade Njemice tako svjedoče o neugodi, strahu i zbunjenosti koju proživljavaju na javnim bazenima u svojoj zemlji.

U svemu ovome nemoguće se ne osvrnuti na policijsko izviješće iz 2015 godine iz Zagreba koje pokazuje da među svim zločinima drastično raste samo broj silovanja!

Tako su Zagrebački policajci tako  u prvih šest mjeseci 2015. godine imali  za riješiti 32 silovanja, dok ih je godinu prije zabilježeno 24 slučaja manje, što za tako mali grad predstavlja veliki skok u samo godinu dana od 500%!

Sve se prikriva, masa toga ne ide u medije- znam jer radim u medijima. Zato dijelite ovdje i po drugim forumima.

3 hours ago, Alen Pašić said:

Fugazii ,makar neko iz Hr sabora se oglašava dok se ovdje sa vrha države niko ne javlja. Kad padne mrtva glava ili silovanje neke curice valjda će onda javiti . Kurve prodane.

Javit će- da je taj sam kriv što je silovan ili ubijen.

3 hours ago, Fugaziii said:

Te Vlade treba izignorisati i narod treba da pocne da sebe stiti i ako se ovako nastavi nema druge vec uzeti stvar u svoje ruke. Kolinda kITarevic ako potpise tu konvenciju svjesno ce potpisati buduce istrebljenje hrvatskog naroda, a to vrijedi i za nase. Austrija, Madjarska, Rusija i SAD su u startu to odbile, i svaka im cast.

Potpisujem!

3 hours ago, Barba said:

Ja sam još prije pisao na forumu da mi treba da se obratimo za pomoć republici HR i samoj Kolindi . Jer mi smo od strane naše države prepušteni sami sebi vrh države i svemogući zaštitnik Bošnjaka Bakir ništa ne poduzima a još uvijek je član predsjedništva !

Boli patka i Kolindu i Bakira za narod.

• Like 1
2 hours ago, sk64 said:

puno ih je, kažu na stotine pohvatano u hrvatskoj i sad su vraćeni nama. čitao sam na HR portalima da ih oko plitvica ima jako puno i da se čak sami prijavljuju Policiji jer su iscrpljeni

Love ih k´o zečeve. Možeš misliti. Što mogu noću progurati preko potoka za Sloveniju, gurnu, što ne, to vrate vama. Ružno.

A ovi što se sami prijavljuju, to su performeri kao i ovi na Maljevcu- skrenu pažnju policiji na sebe, a drugi prođu drugim putem.

Kao ona trudnica neki dan što je forsirala planinu iznad Knina.

1 hour ago, rucica1 said:

Hrvatska je dio EU zasto po njihovim uzorima ne postupa. Kad ih u BiH, oni ce opet i dalje pokusavati - samo sebi agoniju produzavaju. 

Austrija vraća Slovencima, oni nama, mi vama. Budale se loptaju.

• Sad 1
22 minutes ago, JohnQ said:

Provode se kontrole i dalje. Ne moraju svaki dan pisati da su vratili bus ili voz. Ali uvijek imas neke divlje prelaze koje MUP jednostavno ne moze kontrolisati tj nema ljudstvo da takvo nesto prati. Npr kroz sume i slicno. Oni sigurno manje dolaze nego prije ali stvar je u tome da i dosta manje odlaze zbog pojacane kontrole i vracanja Hrvatske po osnovu readmisije. 

Kako ti Hrvatska moze pomoci? Hrvatska stiti svoju granicu i ako bude trebalo ogradit ce se bodljikavom zicom da sprijeci ulazak migranata iz Bihaca. Svako gleda interes i to je posteno. 

Hrvatska itekako moze pomoci.Ja to govorim cijelo vrijeme ovdje.Dovoljno je da insistiraju na tome da migrantski centri moraju biti udaljeni od granice po standardima a ja koliko sam upoznat mora biti udaljen oko 20 km od granice EU.Borici su udaljeni od najblize tacke na granici mozda kilometar zracne linije? Tako bi mi dobili m.centre van grada a Hrvatska mirnu granicu

• Like 2
33 minutes ago, JohnQ said:

Pa mogu izvršiti lakše politički pritisak na Srbiji da ne puštaju migrante u BiH imaju vise političke snage i jedinstva za to !

Mogu lobirati u EU da Srbija zatvori svoje granice samim tim sistem prekrivenih posuda se smanjiva !

Mogu zahtijevati da migrantski centri ne budu u Bihaću ili Kladuši !

Edited by Barba
  • Like 1
1 hour ago, saco said:

Evo Peter Van der Auweraert na BHT kaze da mu je gradonacelnik rekao da je u Bihacu u trgovinama porastao promet 6-7%,

moj gradonacelnice nije samo u trgovinama vec mozda bi narodu bila potrebna i sigurnost za djecu te za sviju nas

Šta je taj Peter, bogom dan?

Čuj, porastao promet.... O majko mila, pa sad će još tražiti od vas da budete sretni i zahvalni migrantima zbog "ekonomskog rasta"!

Tom Peteru treba dati nogom u d.pe iz Bihaća i općenito iz BiH. Neka ide j.bati u glavu svoje Nizozemce.

1 hour ago, SAMO_REALNOST said:

policija kaze to zastitarska koja je nadlezna za objekat rijesava

Ovo je ludilo teško. Pa zar su zaštitari paralelna policija? A čime se policija bavi, pisanjem kazni za prometne prekršaje?

37 minutes ago, JohnQ said:

Svatko gleda svoj interes i to je kratkovidno.

Hrvatska bi trebala pomoći, a i svi ostali iz "regiona"- bilo bi pametnije da stanemo zajedno nego da jedni drugima spuštamo.

• Like 4

Eto prema šukiju i ovom iz ioma kako se ono zvaše van der neki Qurac , ispade da Bišcani ništa niti kupuju u prodavnicama niti jedu niti piju 😂

migranti spašavaju prodaju trećerazredne robe posebno akcizne robe pol litrama !

• Like 2
  • Haha 1
4 minutes ago, Barba said:

kako se ono zvaše van der neki Qurac , ispade da Bišcani ništa niti kupuju u prodavnicama niti jedu niti piju 😂

😂😂

Kažem vam, van der Qurac vam diže privredu na noge, a vi se tu žalite!

48 minutes ago, Grunf said:

Hrvatska itekako moze pomoci.Ja to govorim cijelo vrijeme ovdje.Dovoljno je da insistiraju na tome da migrantski centri moraju biti udaljeni od granice po standardima a ja koliko sam upoznat mora biti udaljen oko 20 km od granice EU.Borici su udaljeni od najblize tacke na granici mozda kilometar zracne linije? Tako bi mi dobili m.centre van grada a Hrvatska mirnu granicu

Hrvatska moze inzistirati na mnogo cemu ali je njen glas u konacnici nebitan. Mirnu granicu? Mozes ti migrante staviti na vrh Vlasica ali oni ce cim osvanu krenuti na granicu. De jure oni imaju neko ogranicenje kretanja nocu, de facto imaju slobodno kretanje 24/7. 

U svakoj drzavi od Grcke do Srbije imas kampove koji su po standardima pa ne znam da itko ima mirnu granicu.

43 minutes ago, Barba said:

Pa mogu izvršiti lakše politički pritisak na Srbiji da ne puštaju migrante u BiH imaju vise političke snage i jedinstva za to !

Mogu lobirati u EU da Srbija zatvori svoje granice samim tim sistem prekrivenih posuda se smanjiva !

Mogu zahtijevati da migrantski centri ne budu u Bihaću ili Kladuši !

Hrvatska ako ce vrsiti kakav pritisak, onda ce vrsiti na BiH na Srbiju da ne pustaju migrante u Hrvatsku. Hrvatska ima previse posla da stiti svoju granicu pa bi jos na to trebali stititi granicu BiH i Srbije kod Zvornika. 

Migranti u Europu udju prvo na granice Europske Unije, do Srbije dodju prolazeci kroz zemlje Europske Unije tako da neko lobiranje da Srbija zatvori svoju granicu nema smisla. 

7 minutes ago, Neuron said:

Policija je tu samo maskota sarajeva

Kakve veze nasa policija, pogotovo ova komesarom Koricicem i novom Vladom ima veze sa Sarajevom? Cuj maskota Sarajeva. 

Gdje policija? Pa eto pitajte one koji iz Kljuca i Sanskog Mosta dolaze raditi u Bihac zbog migranata ili one koji ne mogu na godisnji zbog migranata i tako. 

• Like 1
1 minute ago, JohnQ said:

Hrvatska moze inzistirati na mnogo cemu ali je njen glas u konacnici nebitan. Mirnu granicu? Mozes ti migrante staviti na vrh Vlasica ali oni ce cim osvanu krenuti na granicu. De jure oni imaju neko ogranicenje kretanja nocu, de facto imaju slobodno kretanje 24/7. 

U svakoj drzavi od Grcke do Srbije imas kampove koji su po standardima pa ne znam da itko ima mirnu granicu.

Hrvatska ako ce vrsiti kakav pritisak, onda ce vrsiti na BiH na Srbiju da ne pustaju migrante u Hrvatsku. Hrvatska ima previse posla da stiti svoju granicu pa bi jos na to trebali stititi granicu BiH i Srbije kod Zvornika. 

Migranti u Europu udju prvo na granice Europske Unije, do Srbije dodju prolazeci kroz zemlje Europske Unije tako da neko lobiranje da Srbija zatvori svoju granicu nema smisla. 

Kakve veze nasa policija, pogotovo ova komesarom Koricicem i novom Vladom ima veze sa Sarajevom? Cuj maskota Sarajeva. 

Gdje policija? Pa eto pitajte one koji iz Kljuca i Sanskog Mosta dolaze raditi u Bihac zbog migranata ili one koji ne mogu na godisnji zbog migranata i tako. 

Milicija je bila zakon

• Like 1
18 minutes ago, Neuron said:

Policija je tu samo maskota sarajeva

Pa da, evo, koliko čitam, imate zaštitare iz privatnih firmi da odrađuju njihov posao... Privatna parapolicija, potplaćena (ne mislim mito, nego premalo plaćena) i vjerojatno dobro nadr.ana... Balkane, Balkane, Balkane moj...

Jbt, pa ovi Afrikanci su totalno promašili put, guraju se na Balkan, a nama je Afrika zapad.

• Haha 1
5 minutes ago, JohnQ said:

Moglo se spavati na klupi 

A vojska je čuvala granice. Što danas vojska radi i čemu služi, ne znam. Aha, igra se s NATO- om izvoza demokracije po Afganistanu i ruskog ruleta s MIGovima koji češće padnu nego što lete.

• Like 2

Naslov je odličan, nisu ni za k...

Iz članka:

"Na pitanje da li bi u ovom slučaju bilo dobro da se odluka donese i suprotno volji pojedinih država, kao što su Austrija ili Mađarska, koje odbijaju sporazum o migraciji, Junker je rekao da to "ne bi bila dobra slika, ali bi bilo efikasnije nego aktuelno stanje"."

...

12 minutes ago, 1260 077 said:

Interesantno da auatrijski mediji cijelo vrijeme govore da samo austrija nije spremna taj pakt potpisati i sa tim svoj dobar rejting u svijetu rizikuje. Ne govore da amerika nije htjela ni pregovarati, madjarska takodjer odbila, italija isto sigurno n3ce potpisati kao ni ostale visegrad-zemlje. Takodjer i australija razmislja da ne potpise. Stvari se totalno izokrecu. Lobby odradjuje cijeli posao.

• Like 1
  • Dislike 1
1 hour ago, JohnQ said:

Ti si brate dragi poseban čudan neki tip ne vidiš od drveta šumu !

Ne treba Hrvatska štititi bosansku granicu prema Srbiji jer je to nemoguće zbog međunarodnog prava onda bi i Trump štitio vanjsku suprotnu granicu Meksika to niko ne kaže . Ali Hrvatska se itekako pita i u EU ima svoje lobiste koji mogu pritisnuti Srbiju vrlo lako da pojača granicu .

A jad se pojača granica sa Srbijom nemaju od kud dolaziti jedino iz zraka .

1 hour ago, JohnQ said:

Moglo se spavati na klupi 

To su samo zablude u Jugoslaviji je bilo mnogo serijiskih ubojica psihopata silovatelja pa šta ti misliš da oni silni partizani te pomilovani četnici i ustaše nisu poslije rata imali PTSP!

Bilo je i trgovine ljudima bijelog roblja šverca znaš li koliko je žena podleglo od batina nakon što ih je muž istukao ili svekar ,brat .

Bilo je mnogo više kriminala nego sad možda samo što se to nije objavljivalo po novostima i nije bilo interneta gdje za pet minuta cijeli svijet zna !

Bihać je tada bio mala sredina sa puno vojnih lica tako da je bio relativno miran ali u drugim sredinama je bilo svega i svašta !

Ali neumanjujem vrijednost titine milicije bili su do 87 88 godine dobri poslije su čuveni milicionari bratstva i jedinstva postali četnici  većinom !

Edited by Barba
  • Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...