Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Meni su najači ovi što tvrde da su oni došli zbog Merkelove  i kako Njemačka i Europa treba jeftinu radnu snagu kao i ostale zemlje EU.

Ovo je totalni apsurd i neistina !

Ja lično dugo godina živim vani i mogu reći da većina 90% ljudi iz tog podneblja arapskog svijeta kao i Turske koji se nalaze u EU nikad neće niti mogu aklimatizirati jer ljudi nemaju nivo i odgovornost za posao njima je bitna samo socijala i djeciji doplatak jer svi imaju po 5-6 djece .

Njihove žene nikad ne rade jer to se kosi sa njihovim ubjeđenjima i vjerovanju .

Oni se druže isključivo između sebe tako da većina i ne govori ili govori jako loše jezik zemlje u kojoj se nalazi .

Za moj pojam i šta sam lično doživio mogu reči da su to ljudi bez nivoa i opće kulture .(čast pojedincima )

• Like 2
  • Thanks 1
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3304

• rucica1

1236

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Danas slušam kako će na ovu cijelu muku izvoditi radovena Đačkom domu firma iz Gradačca ili Gračanice, nisam siguran koji je grad od ta dva... ali je jasno da iza ove cijele priče stoji DRŽAVA koja usput i za radove gura SVOJE firme koji će izvoditi radove kako bi milione "oprali" koje je poslala EU. Ali to nije sve, navodno je ta firma dobila posao, ali će naših nekoliko firma izvoditi radove u njihovo ime i dobiti nekih 20-30% para, a ostalo ide toj firmi i Bog zna kome dalje.

Pa jesmo li mi to dobili migrante, "dobili cenatar" koji će raditi neka firma sa strane, oprati pare, PDV također ode u drugi kanton, jer naše firme neće "naplatiti" milione, ali zato ono što ćemo dobiti i što nam ostaje narednih godina jeste da se "brinemo o migrantima".

Toliko, nadam se da nije istina... ali vidjet ćemo šta će biti sutra/prekosutra.

Ako ovo bude ovako, a biće... neka Šuhret da ostavku. Prvo je dopustio da se ovdje gradi cenatar, dok je V. Kladuša odbila, isto tako je odbio i Bos. Petrovac.

Ono što narod ne zna, a isto se informacija krije jeste da se drugi centar gradi u tvornici "BIRA", a pogodite čija je to imovina ?

Narod Bihaća ako ovo proguta, i ako se sve ovo desi kako sam sada opisao... slobodno jašite Sarajelije po nama i narednih 20 godina.

Fuj, fuj,fuj ....

• Like 4
1 hour ago, Barba said:

Meni su najači ovi što tvrde da su oni došli zbog Merkelove  i kako Njemačka i Europa treba jeftinu radnu snagu kao i ostale zemlje EU.

Ovo je totalni apsurd i neistina !

Ja lično dugo godina živim vani i mogu reći da većina 90% ljudi iz tog podneblja arapskog svijeta kao i Turske koji se nalaze u EU nikad neće niti mogu aklimatizirati jer ljudi nemaju nivo i odgovornost za posao njima je bitna samo socijala i djeciji doplatak jer svi imaju po 5-6 djece .

Njihove žene nikad ne rade jer to se kosi sa njihovim ubjeđenjima i vjerovanju .

Oni se druže isključivo između sebe tako da većina i ne govori ili govori jako loše jezik zemlje u kojoj se nalazi .

Za moj pojam i šta sam lično doživio mogu reči da su to ljudi bez nivoa i opće kulture .(čast pojedincima )

Istina sto posto. U Becu vec preko 50 % stranih drzavljana koji zive od socijale.

Danas pred Bingom u Kladusi katastrofalna situacija. Nekoliko migranta ispred dosadjuju kupcima. Jedan je bio toliko drzak da sam mislio da ce ga neki ciko udariti jer je toliko napastan bio u trazenju novca..

• Dislike 1
  • Confused 1
53 minutes ago, gerix said:

Danas slušam kako će na ovu cijelu muku izvoditi radovena Đačkom domu firma iz Gradačca ili Gračanice, nisam siguran koji je grad od ta dva... ali je jasno da iza ove cijele priče stoji DRŽAVA koja usput i za radove gura SVOJE firme koji će izvoditi radove kako bi milione "oprali" koje je poslala EU. Ali to nije sve, navodno je ta firma dobila posao, ali će naših nekoliko firma izvoditi radove u njihovo ime i dobiti nekih 20-30% para, a ostalo ide toj firmi i Bog zna kome dalje.

Pa jesmo li mi to dobili migrante, "dobili cenatar" koji će raditi neka firma sa strane, oprati pare, PDV također ode u drugi kanton, jer naše firme neće "naplatiti" milione, ali zato ono što ćemo dobiti i što nam ostaje narednih godina jeste da se "brinemo o migrantima".

Toliko, nadam se da nije istina... ali vidjet ćemo šta će biti sutra/prekosutra.

Ako ovo bude ovako, a biće... neka Šuhret da ostavku. Prvo je dopustio da se ovdje gradi cenatar, dok je V. Kladuša odbila, isto tako je odbio i Bos. Petrovac.

Ono što narod ne zna, a isto se informacija krije jeste da se drugi centar gradi u tvornici "BIRA", a pogodite čija je to imovina ?

Narod Bihaća ako ovo proguta, i ako se sve ovo desi kako sam sada opisao... slobodno jašite Sarajelije po nama i narednih 20 godina.

Fuj, fuj,fuj ....

Slažem se u potpunosti za šuhretovu ostavku a i rošić bi trebao vanka!!!

2 minutes ago, Neuron said:

Slažem se u potpunosti za šuhretovu ostavku a i rošić bi trebao vanka!!!

Nema Suhret veze sa tim. Njemu je dat vruć krompir i čovjek se bori sa tim na najbolji mogući način. 

U ostalom u gradu ne postoji kritična masa kao niti za jedan problem da kaže da ne želi to u svom gradu a onda da gradonačelnik to iskoristi u svoju korist tj micanje isto centra iz grada.

30 minutes ago, Lidjo said:

Istina sto posto. U Becu vec preko 50 % stranih drzavljana koji zive od socijale.

Danas pred Bingom u Kladusi katastrofalna situacija. Nekoliko migranta ispred dosadjuju kupcima. Jedan je bio toliko drzak da sam mislio da ce ga neki ciko udariti jer je toliko napastan bio u trazenju novca..

Slicna situacija je i ispred Robota... danas frajer ide za mnom do auta, bukvalno se unosi u facu, promrlja nesto na nasem... reko goni se u 3 pm da ti glavu ne oserafim! I onda fino odjebe... a da mu poklonim plehana, vjerovatno bih u Zenici zavrsio. Nakon toga, posmatram ih i dalje, nekim ljudima diraju automobile, naslone se na vrata dok traze dinar... pa zasto to moramo tolerisati? Nedavno kod Nelija na Lukama, frajer trci za djevojkom, stavi joj ruku na rame, trazi nesto... ni rasvjeta nije radila. Ako ni nas domorodac ne smije prositi, tj. ako ga policija upozorava zbog prosjacenja, zasto onda ne poduzmu nesto sa ovima? Ometaju ljude u svakodnevnici, maltretiraju zene i djecu ispred trznih centara, a niko nista...

Edited by Perovich
  • Like 5
8 hours ago, Kula said:

Kako Fikret Abdic zna kako se to radili i onaj Hujić iz Petrovca? Sto tamo ne grade kad su htjeli ?

Ima njih jako puno u Kladusi. Al realno gdje bi ti prije bio u Bihaću ili Kladusi??

U Petrovcu nema smisla da budu kad im je daleko granica , većina ih hoće što prije da ode. 

Ali opet se primjeti velika razlika sad i Julu kad ih je bilo više tj sad ih puno više odlazi brže 

Nikad oni neće moći onaj dom napraviti da ljudi prezime tamo što znači da će oni jako brzo otići.

9 hours ago, Perovich said:

Slicna situacija je i ispred Robota... danas frajer ide za mnom do auta, bukvalno se unosi u facu, promrlja nesto na nasem... reko goni se u 3 pm da ti glavu ne oserafim! I onda fino odjebe... a da mu poklonim plehana, vjerovatno bih u Zenici zavrsio. Nakon toga, posmatram ih i dalje, nekim ljudima diraju automobile, naslone se na vrata dok traze dinar... pa zasto to moramo tolerisati? Nedavno kod Nelija na Lukama, frajer trci za djevojkom, stavi joj ruku na rame, trazi nesto... ni rasvjeta nije radila. Ako ni nas domorodac ne smije prositi, tj. ako ga policija upozorava zbog prosjacenja, zasto onda ne poduzmu nesto sa ovima? Ometaju ljude u svakodnevnici, maltretiraju zene i djecu ispred trznih centara, a niko nista...

Isto sam doživio to ispred robota...zbilja dosađuju ljudima. Neki su počeli i da se nameću do te mjere da presreću starije ljude i navodno hoce da im pomognu da utovare stvari u auto i tako to...za novce. Ili onaj jedan da ti opere stakla na autu. To se meni dogodilo ali kad sam mu rekao NE počeo se malo drsko ponašati,kao moram i ja da zaradim. Ma nek ide sve u 3pm ne možeš više niti izići normalno u rođeni grad da te neko ne povuče za rukav i ne traži nešto, što naši lokalci što sad i ovi novi....

• Like 3

Zasto policija neradi redovnu kontrolu kod osoba koje izbjeglicama kod sebe izdaju smjestaj.

Te osobe ljudi iz komsiluka prijave - dodje policija rastjera ih nakon par dana gazda opet kucu napuni.

Takvim gazdama treba debele novcane kazne dodijeliti i redovno ih kontrolisati (obilaziti).

Komsiluk takvih gazdi nema mira , dal po danu ili nocu kucu zakljucavati moraju, strahuju za svoju djecu.😠

10 minutes ago, rucica1 said:

Zasto policija neradi redovnu kontrolu kod osoba koje izbjeglicama kod sebe izdaju smjestaj.

Te osobe ljudi iz komsiluka prijave - dodje policija rastjera ih nakon par dana gazda opet kucu napuni.

Takvim gazdama treba debele novcane kazne dodijeliti i redovno ih kontrolisati (obilaziti).

Komsiluk takvih gazdi nema mira , dal po danu ili nocu kucu zakljucavati moraju, strahuju za svoju djecu.😠

Naš narod bi guzice dao za marku .

18 minutes ago, Barba said:

Naš narod bi guzice dao za marku .

Pa ako u jednoj ulici imas jednog ( ili dva) debila zbog kojeg cijela ulica ispasta, nemozes njega narodom nazvati.

Narod je taj koji ispasta a policija (koju narod placa) bi se za takve debile pobrinuti trebala.  

• Aferim! 1
23 minutes ago, rucica1 said:

Pa ako u jednoj ulici imas jednog ( ili dva) debila zbog kojeg cijela ulica ispasta, nemozes njega narodom nazvati.

Narod je taj koji ispasta a policija (koju narod placa) bi se za takve debile pobrinuti trebala.  

Bišcani istjeravaju stanare koji žive preko cijele godine u iznajmljenim kućama stanovima da bi iste izdali Arapima par sedmica .

Toliko o nama kao ljudima !

Ja sam svoju kuću dao prijatelju da se privremeno posluže jer ga gazda istjerao iz stana u kojem je živio 8 godina i kojeg je uredno plaćao i održavao .

Covjek ima još dijete od 2 mjeseca .

Znam neki će reci svako može sa svojom imovinom raditi šta hoće to je tačno , ali treba biti i human i imati srca jer nije sve u novcu .

Ista stvar je i sa migrantima , bišcanima se kosa dizala na Arape koji su dolazili kao turisti trošili novac .

Karma je čudna stvar sada su tu imigranti koji ne troše ništa samo uzimaju i kradu naše !

• Like 1
  • Aferim! 1
1 hour ago, Barba said:

Bišcani istjeravaju stanare koji žive preko cijele godine u iznajmljenim kućama stanovima da bi iste izdali Arapima par sedmica .

Toliko o nama kao ljudima !

Ja sam svoju kuću dao prijatelju da se privremeno posluže jer ga gazda istjerao iz stana u kojem je živio 8 godina i kojeg je uredno plaćao i održavao .

Covjek ima još dijete od 2 mjeseca .

Znam neki će reci svako može sa svojom imovinom raditi šta hoće to je tačno , ali treba biti i human i imati srca jer nije sve u novcu .

Ista stvar je i sa migrantima , bišcanima se kosa dizala na Arape koji su dolazili kao turisti trošili novac .

Karma je čudna stvar sada su tu imigranti koji ne troše ništa samo uzimaju i kradu naše !

To su materijalisti kojima je profit bitniji od sigurnosti, a kad nestane para tim ilegalnim migrantima, šta onda??? Šta ako dođu u naše avlije, a policija dok dođe mogu te i izbosti i pokrasti... Ko će onda za to odgovarati? 

10 minutes ago, Ammar said:

To su materijalisti kojima je profit bitniji od sigurnosti, a kad nestane para tim ilegalnim migrantima, šta onda??? Šta ako dođu u naše avlije, a policija dok dođe mogu te i izbosti i pokrasti... Ko će onda za to odgovarati? 

Većina migranata je i prijetnja po zdravlje većine ljudi počevši od hepatitisa , TBC šuge štaba i ostalih zaraznih oboljenja .

Ja sam osobno volio pojesti nešto u domu armije , ali kad sam vidio migrante kako tamo jedu ne idem vise jer bestek se pere ručno bakterije ostaju .

• Like 3
11 minutes ago, Barba said:

Većina migranata je i prijetnja po zdravlje većine ljudi počevši od hepatitisa , TBC šuge štaba i ostalih zaraznih oboljenja .

Ja sam osobno volio pojesti nešto u domu armije , ali kad sam vidio migrante kako tamo jedu ne idem vise jer bestek se pere ručno bakterije ostaju .

Upravo iz tih razloga ja lično izbjegavam centar grada i mjesta na kojima borave ilegalni migranti. Ali džaba govoriti liberalcima ili feministkinjama... 
Padaju na njihove lažne priče i sažale ih, a to što mi mladi odlazimo iz Bihaća to niko ne žali ili što demobilisani borci nemaju šta jesti i krov nad glavom to ništa, a oni hrane ilegalne migrante i njima prave smještaj. To je sve naviklo da živi na tuđi račun, zato i hoće u Njemačku da idu samo zbog socijale, a vjeruj meni da pojedini imaju više para nego mi. 

Edited by Ammar
  • Like 4

Problem je u nasem narodu mi ocekivamo da ce vlast nesto odraditi a kako vidim da nece nista da odradi prvo nasa Policija ne radi nista po tom pitanju u par navrata sam vidio kako ih vracaju u Aleju al to nije dovoljno. Jedino rijesenje je da se mi dignemo kao gradani USK ili Gradani Bihaća to je nas grad i mi tu boravimo kao i vlast i ostale vladine organizacije jedino rijesenje da gradani ustanu i rijese prolem svi tipkaju i bubaju komentare i koje kakve teme i gluposti izvaljuju. Ako zelimo da imamo cist nas grad da znamo ko su nasi a ovako ne mozemo prepoznati svoje i sto je najgore dovodite svoju djecu u opasnosti. Razmislite malo Da li ce vlada USK ista rijesiti uskoro a zima dolazi? Da li se je neko zapitao ?

• Like 4
1 hour ago, Ammar said:

"MUP USK-a još jednom apeluje na državne institucije nadležne za migranate"

Koliko je puta do sada?

Nadaju ce da ce vlasti nesto rijesiti a sve mi se cini kad dodu hladniji dani kad pocnu minusi da ce tad biti problem et zivi bili pa vidjeli :D

• Like 2
25 minutes ago, zlaja said:

Nadaju ce da ce vlasti nesto rijesiti a sve mi se cini kad dodu hladniji dani kad pocnu minusi da ce tad biti problem et zivi bili pa vidjeli :D

Problemi su počeli davno prijatelju moj, od sušenja gaća na betonu, opijanja, krađe,provaljivanja u vikendice, pišanja i sranja po parku stvaranja deponije na gradskoj otoci i gdje god oni zasjednu.... Problemi samo mogu ići na veći nivo, kao npr provala u 2 kuće u Hadžiabdića mahali,u kojoj su bili penzioneri tj didovi. A sa obzirom na naše profitere oni će sve više dolaziti, imaju pare jer da nemaju ne bi plaćali i po 200 eura noć...A kad nestane tih para, onda počinje cirkus.

• Sad 2
18 minutes ago, Ammar said:

Problemi su počeli davno prijatelju moj, od sušenja gaća na betonu, opijanja, krađe,provaljivanja u vikendice, pišanja i sranja po parku stvaranja deponije na gradskoj otoci i gdje god oni zasjednu.... Problemi samo mogu ići na veći nivo, kao npr provala u 2 kuće u Hadžiabdića mahali,u kojoj su bili penzioneri tj didovi. A sa obzirom na naše profitere oni će sve više dolaziti, imaju pare jer da nemaju ne bi plaćali i po 200 eura noć...A kad nestane tih para, onda počinje cirkus.

Prijatelju iskreno da ti kazem tek stvari pocinju da se razvijaju 

• Aferim! 1
8 hours ago, Kula said:

Drug, pa ko su oni da se njima udovoljava i da biraju lokaciju. Cuj bliza im granica. Pa covjece oni zele ilegalno prelaziti granicu, ako im drzava nas apomaze u tome sto ih iz tog razloga zeli smjestiti blize i ugrozavati svoje stanovnistvo, tada je i saucesnik ove afere. Drzavi je pametnije da one koji nemaju dokumente i koji nemaju legalan lrelazak u bosnu vrati u skladu sa zakonom tamo odakle su dosli. 

Narod nikako da shvati da drzava uzima pare i tek ce izeti kada pocnu javni radovi za utroske EU para kroz izgradnju i kupovinu svega onoga sto je u projektu za migrante u BiH. Sve bi nama to bilo nebitno da nisu izabrali upravo nas. Nismo mi jedina granica sa EU. 

Daj prestanite vise srati. 

Nema niko od njih nikakav lični dokument, ali zato debitne kartice imaju sa kojima uredno dižu novac na bankomatima ili šalterima u bankama. Država ne poduzima ništa, jer je EU poslala milione eura da se ti ljudi "zbrinu", ali to je naravno završilo u džepu partijskih predstavnika. Pretpostavljam da je takav dogovor i bio, Sarajlije su uzele pare i očistili Sarajevo od migranata, i to na način da su ih poslali u Bihać i V. Kladušu.

Vruješ li da je prije nekoliko migrant, bez ikakavog ličnog dokumenta, na šalteru banke, podigao 20000 eura. Šta će njima pare Europske Unije kad imaju nekog iza sebe ko financira njihovo ludo i nezaboravno putovanje. 

• Like 1
  • Confused 1
9 hours ago, Kula said:

Drug, pa ko su oni da se njima udovoljava i da biraju lokaciju. Cuj bliza im granica. Pa covjece oni zele ilegalno prelaziti granicu, ako im drzava nas apomaze u tome sto ih iz tog razloga zeli smjestiti blize i ugrozavati svoje stanovnistvo, tada je i saucesnik ove afere. Drzavi je pametnije da one koji nemaju dokumente i koji nemaju legalan lrelazak u bosnu vrati u skladu sa zakonom tamo odakle su dosli. 

Narod nikako da shvati da drzava uzima pare i tek ce izeti kada pocnu javni radovi za utroske EU para kroz izgradnju i kupovinu svega onoga sto je u projektu za migrante u BiH. Sve bi nama to bilo nebitno da nisu izabrali upravo nas. Nismo mi jedina granica sa EU. 

Daj prestanite vise srati. 

Naravno,sama država je saučesnik u ilegalnim migracijama i  trgovini ljudima čime ugrožavamo i naše susjede

• Like 1
6 hours ago, Jasmin Rakić said:

Vruješ li da je prije nekoliko migrant, bez ikakavog ličnog dokumenta, na šalteru banke, podigao 20000 eura. Šta će njima pare Europske Unije kad imaju nekog iza sebe ko financira njihovo ludo i nezaboravno putovanje. 

Niko na šalteru banke bez ličnog dokumenta ne može uraditi ništa, pogotovo ne može podići 20.000 eura.

A kod podizanja većeg iznosa novca potrebno je dokazati porijeklo istog, inače ga nijedna banka neće isplatiti. 

Treća vrlo bitna stvar, obzirom da konstantno pričate o sukobima među migrantima i o rtome koliko su opasni i spremni na sve, zar bi neko od njih podigao toliki novac i ponio ga sa sobom? 

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...