Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Opet kažem kako to da migranata nema u Bos. Novom Kostajnici Dubici gdje samo pređu lako Unu i eto ih u Hrvatskoj i nemaju puno više puta do Slovenije nego su svi u USK, a razlog je vrlo jednostavan Naše gradske vlasti su to dozvolile čak štaviše bilo im drago da dolaze jer eto "porastao promet" u trgovinama a ilegalni iznajmljivači imaju dobru zaradu kao i gradonačelnik i njegova porodica u koperaciji sa IOM-om. Dakle stvar je gradske uprave koja je to  dozvolila. Ma ovo je sve skupa suludo ne znamviše ko je gori gradska uprava koja sve to dozvoljava i gradonačelnik ili mi koji sve to trpimo i samo po tastaturi lupamo.MIslim da je krajnje vrijeme da se nešto učini i zato predlažem U SUBOTU U 15 SATI SVI NA TRG sa jasnim zahtjevima. 

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3617

• rucica1

1499

• Barba

1266

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

34 minutes ago, Barba said:

Ti si brate dragi poseban čudan neki tip ne vidiš od drveta šumu !

Ne treba Hrvatska štititi bosansku granicu prema Srbiji jer je to nemoguće zbog međunarodnog prava onda bi i Trump štitio vanjsku suprotnu granicu Meksika to niko ne kaže . Ali Hrvatska se itekako pita i u EU ima svoje lobiste koji mogu pritisnuti Srbiju vrlo lako da pojača granicu .

A jad se pojača granica sa Srbijom nemaju od kud dolaziti jedino iz zraka .

To su samo zablude u Jugoslaviji je bilo mnogo serijiskih ubojica psihopata silovatelja pa šta ti misliš da oni silni partizani te pomilovani četnici i ustaše nisu poslije rata imali PTSP!

Bilo je i trgovine ljudima bijelog roblja šverca znaš li koliko je žena podleglo od batina nakon što ih je muž istukao ili svekar ,brat .

Bilo je mnogo više kriminala nego sad možda samo što se to nije objavljivalo po novostima i nije bilo interneta gdje za pet minuta cijeli svijet zna !

Bihać je tada bio mala sredina sa puno vojnih lica tako da je bio relativno miran ali u drugim sredinama je bilo svega i svašta !

Ali neumanjujem vrijednost titine milicije bili su do 87 88 godine dobri poslije su čuveni milicionari bratstva i jedinstva postali četnici  većinom !

Covjek je napisao da bi Hrvatska trebala pritisnuti Srbiju da ne pusta migrante u BiH. Ti kao i obicno sve bukvalno shvatas. Nisam mislio na slanje hrvatske policije na granicu BiH i Srbije mada si ti to vjerovatno tako shvatio. Al nek sam ja cudan 9_9

U Srbiju dodju migranti koji su vec prosli kroz zemlje Europske Unije i usli u Europu preko granice EU ali bi ovi trebali pritisnuti Srbiju da pojaca svoju granicu? Ti jednostavno nemas pojma o cemu pricas. 

Ovo oko spavanja na klupi je sarkazam naravno. 

Edited by JohnQ
  • Like 1
27 minutes ago, sk64 said:

U SUBOTU U 15 SVI NA TRG

Dodjite i u subotu ujutro, prodaju se kolacici i kolaci, a sav novac od prodaje ide u humanitarne svrhe - enormne troskove lijecenja nasih bebica Ammara i Davuda, za koje njihova i nasa drzava, nazalost kao niti za mnoge druge, nema sluha... sorry na offTopic... 

• Like 3
  • Aferim! 1
  • Sad 1
55 minutes ago, JohnQ said:

Covjek je napisao da bi Hrvatska trebala pritisnuti Srbiju da ne pusta migrante u BiH. Ti kao i obicno sve bukvalno shvatas. Nisam mislio na slanje hrvatske policije na granicu BiH i Srbije mada si ti to vjerovatno tako shvatio. Al nek sam ja cudan 9_9

U Srbiju dodju migranti koji su vec prosli kroz zemlje Europske Unije i usli u Europu preko granice EU ali bi ovi trebali pritisnuti Srbiju da pojaca svoju granicu? Ti jednostavno nemas pojma o cemu pricas. 

Ovo oko spavanja na klupi je sarkazam naravno. 

Tebe kad neko poklopi činjenicama i dokazima pa neznaš štaš više reći onda kažeš nemaš pojma deset ljudi na forumu si to rekao . Jedini koji nema pojma si očito ti , ja sam veća budala što raspravljam sa djecom !

U danasnjem prilogu USK TV o situaciji sa migrantima u Kladusi, eventualno Agrokomercu kao kampu i zasto jos uvijek se nije desilo, Ministar Mektic je totalno razotkriven i ocigledno da nema pojma o svome poslu i kako stvari funkcioniraju u stvarnom zivotu. Pa kako Mektic misli da Vodovod skopca zgradu na vodovodnu mrezu ako vlasnik zgrade (direktor Agrokomerca) nije zatrazio prikljucak? Pa ne moze trece lice traziti prikljucak vode za objekat koji nije njegov, niti ima ugovor o najmu. Ne moze ni IOM traziti priljucak vode bez ugovora o najmu. Pa jel moguce da Mektic ne poznaje osnovne stvari, ne moze VIK skopcati vodu na zahjtev nekome ko nema obavezu placanja, znaci mora vlasnik ili najamoprimac to uraditi.

Edited by Sinbad

Krijumcarenje-migranata-2.jpg?zoom=3&res

Na Graničnom prijelazu Izačić lišen slobode državljanina Iraka

Krijumcarenje-migranata-3.jpg?resize=300BIHAĆ – Službenici Jedinice Granične policije BiH Izačić lišili su slobode državljanina Iraka inicijala B.K.M. rođen 1991. godine koji je pokušao prokrijumčariti dvoje svojih državljana. Prema naredbi Tužilaštva BiH, vozilo i putne isprave su privremeno oduzete, a zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo krijumčarenje ljudi, B. K. M. će uz izvještaj o krivičnom djelu biti predan Tužilaštvu BiH.                                                   Krijumcarenje-migranata-4.jpg?resize=640

Putne isprave za izbjeglice

Krijumčareni Iračani, od kojih je jedno maloljetna osoba, državnu granicu su pokušali prijeći s putnim ispravama za izbjeglice koje su izdate u Njemačkoj, i glasile su na druga imena. Otkriveni su graničnom kontrolom golfa njemačkih nacionalnih oznaka na izlasku iz BiH na međunarodnom graničnom prijelazu Izačić. -Prema naredbi tužioca Tužilaštva BiH vozilo i putne isprave su privremeno oduzete a zbog postojanja osova sumnje da je počinio krivično djelo krijumčarenje ljudi, ovaj Iračanin će biti uz izvještaj o krivičnom djelu predat Tužilaštvu BiH. Ilegalni migranti bit će predati pripadicima Službe za poslove sa strancima BiH na daljnje postupanje, kazala je Sanela Dujković, glasnogovornica Granične policije Bosne i Hercegovine.  Stranci koji su plaćali usluge prijevoza ilegalnog prelaska granice, u najvećem procentu su bili ekonomski migranti, radno sposobni i punoljetni muškarci iz Irana i Iraka, Afganistana i Pakistana. -Policijski službenici Granične policije uz pojačane mjere u cilju odvraćanja državljana visokog migracijskog rizika koji na ilagalan način pokušavaju ući u Bosnu i Hercegovinu i detaljne preglede teretnih motornih vozila koja dolaze iz Srbije i Crne Gore, aktivno prikupljaju podatke o organiziranim kriminalnim grupama koji stiču protupravnu imovinsku korist za prijevoz i krijumčarenje migranata, kaže Dujković.  Aktivnost pripadnika Granične policije BiH na sprečavanju organiziranog krijumčarenja migranata preko bosanskohercegovačke granice nastavljaju se i u narednom periodu.

Krijumcarenje-migranata-1.jpg?resize=6401.500 eura po osobi

Grupa krijumčara ljudima lišenih slobode u Operativnoj akciji Centar, za krijumčarenje ljudi preko bosanskohercegovačke granice naplaćivali su oko 1.500 eura po osobi a za krijumčarenje do Italije uzimali su i 16.000 eura. Kako su saopćili iz Ureda komesara policije USK-a, tokom akcije izmještanja migranata s GP Maljevac u prihvatni centar hale firme „Miral“, u  jednom od autobusa u toku prijevoza došlo je do međusobnog fizičkog sukoba između samih migranta, te u toku stavljanja pod nadzor lica koja učestvuju u sukobu, jedan od migranta fizički je napao i policijskog službenika koji je bio u pratnji lica. Migrant koji je fizički nasrnuo na policijskog službenika stavljen je pod kontrolu te je lišen slobode. Službi za poslove sa strancima bit će dostavljen zahtjev za izmještanje migranta u imigracioni centar u Istočnom Sarajevu. A zbog počinjenih krivičnih djela na području grada Bihaća pripadnici policije USK-a lišili su slobode državljanina Alžira. Operativnim radom na terenu,  policijski službenici Odsjeka kriminalističke policije PS Bihać, došli su do saznanja da se u vezi s provalom u jedan ugostiteljski objekt iz čije je kase otuđeno oko 100 KM, pokušajem ulaska u stambeni objekt, te otuđenja dva mobitela i aparata za pranje pod visokim pritiskom, dovodi lice I.Z iz Alžira koji je lišen slobode i nad njim su istražitelji zaveli kriminalističku obradu. U potpunosti je priznao počinjena krivična djela i prekršaj, stoji između ostalog, u saopćenju Uprave policije USK-a. Samir TULIĆ reprezent

• Dislike 1
1 hour ago, Perovich said:

Dodjite i u subotu ujutro, prodaju se kolacici i kolaci, a sav novac od prodaje ide u humanitarne svrhe - enormne troskove lijecenja nasih bebica Ammara i Davuda, za koje njihova i nasa drzava, nazalost kao niti za mnoge druge, nema sluha... sorry na offTopic... 

Ima za je*ene probijesvijete, a djeca nam umiru bez ikakve podrske od strane drzave. Mrzim ovo, fuj

• Like 4
  • Aferim! 1
2 hours ago, Perovich said:

Jadna, jadna djeca. U Hrvatskoj je isto tako, ali tu roditelji dižu medije i neki nešto i uspiju isposlovati. Za druge, postoji Savez za rijetke bolesti- recite roditeljima, oni znaju neke puteve kojima se mogu dobiti neka eksperimentalna liječenja.

Ne znam što je bebicama, možda su roditelji več i pokušali. U svakom slučaju, želim im sreću.

Ne solim vam pamet bez veze,  i sama imam dijete kojemu Hrvatska država odbija platiti pišljivih 10 000 eura za dijagnostiku i eventualnu operaciju u Italiji.

2 hours ago, Barba said:

Tebe kad neko poklopi činjenicama i dokazima pa neznaš štaš više reći onda kažeš nemaš pojma deset ljudi na forumu si to rekao . Jedini koji nema pojma si očito ti , ja sam veća budala što raspravljam sa djecom !

EU treba izvrsiti pritisak na Srbiju da pojaca granice iako migranti u Srbiju dolaze izmedju ostalog i iz Europske Unije tj Bugarske a sve su to migranti koji u Europu prije Srbije dodju preko Europske Unije odnosno Grcke. Prije nego sto dodju u Srbiju, oni su vec bili u EU ali bi ista ta EU koja ne moze zastitit svoje granice trebala to reci Srbiji. 

Eto kakvim dokazima i cinjenicama si ti mene poklopio. 

• Like 1

Teebali bi svi koji vide migrante ispred necije iznajmljene kuce ili kad ulaze u iznajmljene kuce, mobilnim slikati (ali da se i kucni broj vidi) i postavljati na forum ili na fejzbuk.Nek narod a i policija vidi koje seronje na stetu gradjana zaradjuju.

17 minutes ago, Venom said:

Migrantska gamad operira po gradu,provjerite dvorista i vozila.

Screenshot_2018-11-01-22-59-34-01.jpeg

Ovu stetu bi trebao Peter zajedno sa Sukijem podmiriti.

• Like 3
  • Aferim! 2
10 hours ago, Haldir said:

Mujo Koričić više nije komesar policije. USN.ba mu nakon informacije o hapšenju serijskog ubice (koji je ubio 5 ljudi) ponudio poziciju glavnog i odgovornog urednika. 

Izvini drug .Taj slucaj kad se desio bio je u augustu puno prije Mujinog imenovanja komesarom.Postoji policijski zapisnik kojeg sam citao svojim ocima a negdje na netu ima i uslikan taj dio.Makedonska policija nije DEMANTOVALA taj slucaj nego su izjavili da slucaj nije registriran sto ne znaci da se nije i dogodio a desio se u sumi na grcko-makedonskoj granici po izjavi 5 drugih migranata.Koliko takvih slucajeva ima.Pa nedavno su pronasli dva tijela u HR sasvim slucajno u sumi.

• Like 1
  • Haha 1
14 minutes ago, Grunf said:

Pa to je strasno!!!! Ima li kraja ljudskoj gluposti i bezobrazluku

Pa oni stadion unistavaju kako su došli. Prvo su pisali,srali,palili vatru po trebinama pa su ih jedva otjerali. Sad je sve tamo sjebano. Smrad se širi,krepotina ziva. Volio bih da Suhret proseta alejom i vidi svojih ruku djelo.

• Like 3
  • Aferim! 1
18 minutes ago, Venom said:

Pa oni stadion unistavaju kako su došli. Prvo su pisali,srali,palili vatru po trebinama pa su ih jedva otjerali. Sad je sve tamo sjebano. Smrad se širi,krepotina ziva. Volio bih da Suhret proseta alejom i vidi svojih ruku djelo.

Peter na jednom intervju rece da ce sve stete sanirati - pod hitno poslati mu zahtjev da nastalu stetu sanira i otkloni smard.Postaviti slikovite zabrane ulaza migranata na stadion.Od tih Peterovi sluzbi sigurnosti (zastitara) - zahtjevati da se i stadion zastiti ako se nista ne poduzme postaviti svoje ljude koji trebaju dobre letve uzase nositi, pa kako koji dodje par puta ga dobro odalamiti (onda nek ga Peter lijeci).

• Like 2
13 minutes ago, rucica1 said:

Peter na jednom intervju rece da ce sve stete sanirati - pod hitno poslati mu zahtjev da nastalu stetu sanira i otkloni smard.Postaviti slikovite zabrane ulaza migranata na stadion.Od tih Peterovi sluzbi sigurnosti (zastitara) - zahtjevati da se i stadion zastiti ako se nista ne poduzme postaviti svoje ljude koji trebaju dobre letve uzase nositi, pa kako koji dodje par puta ga dobro odalamiti (onda nek ga Peter lijeci).

ma da, ma da... Lijecit ce ga nasi medicinari koje i ovako handre da idu sljakati.... nek dobro iskoristi svoje doktore bez granica i iomovske sestrinske sluzbe i organizacije, ako vec moram da trpim to, sta me trpas jos da pomazem u toj gehaniji kuzis?

Edited by Fugaziii
  • Like 1
3 minutes ago, Fugaziii said:

ma da, ma da... Lijecit ce ga nasi medicinari koje i ovako handre da idu sljakati.... nek dobro iskoristi svoje doktore bez granica i iomovske sestrinske sluzbe i organizacije, ako vec moram da trpim to, sta me trpas jos da pomazem u toj gehaniji kuzis?

Pa to i imislim - dobio je milione na raspolaganje.

4 minutes ago, rucica1 said:

Pa to i imislim - dobio je milione na raspolaganje.

al fazon je sto je on (i sto sinoc natuca ministar), odnosno iom kao finansijski potpomaze i rad nasih medicinskih sluzbi... Pa sami govore i na vijestima, i na portalima, na sva zvona, kako na sve intervencije medicinske salju iskljucivo domove zdravlja, i hitne sluzbe, NASEEE, na Maljevcu - HITNA SLUZBA, pa haj dezuraj tamo, pa hajde vozi ih u NASE DOMOVE ZDRAVLJA, da radjaju one po NASIM RADJAONAMA... Nisam cula da je negdje otisao neki bezgranicni doktor da sanira.. valjda ce tamo u biri i u boricima, al nek onda oni se brinu o njima.  cisto sumnjam da ce nase ustanove imati neke koristi od toga... a zasto? da bi isti ti migranti rekli ONI NAS TUKU, ONI NAS KO PSE DRZE.... ma mrsh treba vas dobro izlemati jezike vam odrezati pogane

Edited by Fugaziii
  • Like 1
1 hour ago, rucica1 said:

Ništa nama IOM neće sanirati. To su samo Šuhretove bajke za malu djecu. IOM je organizacija prije svega za klepanje i pranje love,a i ovo što plate je najčešće skoro pa hotelski smještaj za migrante. Ovi iz Jedinstva nemaju šta čekati da im iko pomogne jer ta pomoć neće stići. Ja bih na njihovom mjestu kupio žilet žicu i potavio na ogradu ili platio čovjeka sa pištoljem da čuva objekt. Od apela i saopćenja nema se šta očekivat.

• Like 5
  • Aferim! 1

Meni se sad čini da nije ni Sej u ovoj cijeloj priči čist. Njegov stranački kolega Šuhret dade Đački dom i sad je gotovo, sad ga renoviraju i nema nazad. Pare su uložene. Sve prije renoviranja je moglo biti naloženo da se isti isprazni. Bira i Sedra su privatna vlasništva, pa se ne pikaju. A i Sej se pravi mutav, s ovim peticijama, koje su realno neizvodive i nemoguće ! Isto ko da maže ljudima oči malo, a u biti se povukao skroz. 

• Dislike 2
  • Aferim! 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...