Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3618

• rucica1

1500

• Barba

1266

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

1 hour ago, maloperro said:

Meni se sad čini da nije ni Sej u ovoj cijeloj priči čist. Njegov stranački kolega Šuhret dade Đački dom i sad je gotovo, sad ga renoviraju i nema nazad. Pare su uložene. Sve prije renoviranja je moglo biti naloženo da se isti isprazni. Bira i Sedra su privatna vlasništva, pa se ne pikaju. A i Sej se pravi mutav, s ovim peticijama, koje su realno neizvodive i nemoguće ! Isto ko da maže ljudima oči malo, a u biti se povukao skroz. 

Slobodno rastereti profesora. Izvoli prijavi protest i pozovi nas da izadjemo. 

Zbog ovakvih i mase drugih na facebooku koji sjede pred ekranom, cekaju i samo pozivaju da profesor nesto uradi i cak otvoreno covjeka kritikuju iako oni nisu prstom makli, cudi me da profesor i dalje ima volje za sve ovo. 

• Thanks 1

Ma jašta nego tući jer to ništa drugo osim palije po leđima i ne razumije. Kao i HR policija oduzimati i razbijati mobitele i nazad vraćati. Slažem se sa profesorom Ramićem i ovim što je napisao da se treba što više izlazit u grad i šetati. Ako se mi zatvorimo u kuće i nastavimo samo kukati nema se šta očekivati.

http://www.rtvusk.ba/video/u-fokusu-sa-senadom-ramicem-1112018/3212

Gledajući sinoć ovu emisiju na RTVUSK definitivno se treba ustrajati i vršiti pritisak da prije svega što hitnije odredi lokacija i počne pripremati van grada na koju bi se migranti na proljeće prebacili. Pogotovo jer premijer i komesar govore da će od proljeća krenuti još veći talas njihovog dolaska u Bihać. Vršiti prije svega pritisak na vijeće da poništi sve ove Šuhretove saglasnosti i odredi rok za deložaciju sa područja grada migranta iz Đačkog doma i Bire.

• Like 6
2 hours ago, JohnQ said:

Slobodno rastereti profesora. Izvoli prijavi protest i pozovi nas da izadjemo. 

Zbog ovakvih i mase drugih na facebooku koji sjede pred ekranom, cekaju i samo pozivaju da profesor nesto uradi i cak otvoreno covjeka kritikuju iako oni nisu prstom makli, cudi me da profesor i dalje ima volje za sve ovo. 

Jah, a ti si se garant naradio za svojim ekranom. Dečko ovo je forum i ovdje se raspravlja, iz fotelja i od kuće :) Vrijeme će pokazati.
Ja samo vidim da čovjek konstantno pravi greške Prvo je napravio protest u 12 popodne kad su svi na poslu i niko ga živ nije doživio ozbiljno. Jesi li ti možda bio na tom protestu, kad je samo 20ak ljudi bilo ? Baš me zanima, a znam te, ako jesi :) Zatim je davao svakom živom da lamprda kako hoće pred masama ljudi, a po struci je profesor i trebao bi poznavati pojam : psihologija mase. Pa je pozvao narod da se ide šetati kroz grad i na autobusnu, a da to isto nije prijavio mupu - pa dobio kaznu. Ti mene slobodno ispravi ako griješim. :) Nisam protiv njega i slažem se da je jedini nešto pokrenuo. Ali iz ovoga se nameću dva logična pitanja : ili čovjek jednostavno ne zna ili radi onako kako mu se kaže. 
Ne spominje Šuhreta niti u jednoj rečenici, a realno je čovjek napravio sranje, kroz koje sad svi trpimo. Nije nam Sarajevo nametnulo Đački dom, nego Šuhret. Kad god Seju neko postavi pitanje u vezi sa Šuhretom, izbjegava odgovor. Zašto? Da je sto posto iskren u namjerama, prozivao bi sve koji su krivi, uključujući i Šuhreta. Nisam ni flat earther niti pobornik teorija zavjere, samo razmišljam razumno. :)

I još jedna stvar - Normalan narod i ne mora prstom da makne nizašta. Ja ne primam PLATU da rješavam probleme grada i ne sjedim u gradskom vijeću, niti u gradonačelnikovoj fotelji. Moje je, kao i svakog drugog građanina, da podržim proteste svojim prisustvom i potpišem peticiju svojim imenom - ako se s tim istim slažem.

• Like 5
27 minutes ago, maloperro said:

Jah, a ti si se garant naradio za svojim ekranom. Dečko ovo je forum i ovdje se raspravlja, iz fotelja i od kuće :) Vrijeme će pokazati.
Ja samo vidim da čovjek konstantno pravi greške Prvo je napravio protest u 12 popodne kad su svi na poslu i niko ga živ nije doživio ozbiljno. Jesi li ti možda bio na tom protestu, kad je samo 20ak ljudi bilo ? Baš me zanima, a znam te, ako jesi :) Zatim je davao svakom živom da lamprda kako hoće pred masama ljudi, a po struci je profesor i trebao bi poznavati pojam : psihologija mase. Pa je pozvao narod da se ide šetati kroz grad i na autobusnu, a da to isto nije prijavio mupu - pa dobio kaznu. Ti mene slobodno ispravi ako griješim. :) Nisam protiv njega i slažem se da je jedini nešto pokrenuo. Ali iz ovoga se nameću dva logična pitanja : ili čovjek jednostavno ne zna ili radi onako kako mu se kaže. 
Ne spominje Šuhreta niti u jednoj rečenici, a realno je čovjek napravio sranje, kroz koje sad svi trpimo. Nije nam Sarajevo nametnulo Đački dom, nego Šuhret. Kad god Seju neko postavi pitanje u vezi sa Šuhretom, izbjegava odgovor. Zašto? Da je sto posto iskren u namjerama, prozivao bi sve koji su krivi, uključujući i Šuhreta. Nisam ni flat earther niti pobornik teorija zavjere, samo razmišljam razumno. :)

I još jedna stvar - Normalan narod i ne mora prstom da makne nizašta. Ja ne primam PLATU da rješavam probleme grada i ne sjedim u gradskom vijeću, niti u gradonačelnikovoj fotelji. Moje je, kao i svakog drugog građanina, da podržim proteste svojim prisustvom i potpišem peticiju svojim imenom - ako se s tim istim slažem.

Radim i dajem svoj doprinos koliko mogu ali razlika izmedju nas je ta sto ne opstruiram one koji rade puno vise od mene i koji sto je najbitnije i dalje aktivno rade iako ih drugi neopravdano kritikuju da su se povukli. Moj post se nije odnosio samo na tebe nego na mnoge druge koji nepotrebno stavljaju pritisak na covjeka i u profesoru vide superheroja koji moze sve i odmah ali iz nekog razloga nece. 

Nisam bio na prvim protestima jer kao i mnogo drugi bio sam sprijecen zbog obaveza ali bih dosao da sam bio u mogucnosti kao sto sam dosao na svaki moguci u oktobru. I ne sporim greske koje su pocinjene kod protesta zbog cega je uostalom i dosla kazna. 

Profesor nije pokrenuo proteste kao gradski vijecnik nego kao obicni gradjanin. Dakle, profesor nema nikakvu obavezu da poziva ljude na ulicu nego iskljucivo da radi svoj posao u vijecu sto na kraju krajeva i radi. To je iskljucivo njegova dobra volja da za razliku od drugih vijecnika pokrene nesto i nametne se kao lider tog pokreta. 

Edited by JohnQ
  • Dislike 2
1 minute ago, JohnQ said:

Radim i dajem svoj doprinos koliko mogu ali razlika izmedju nas je ta sto ne opstruiram one koji rade puno vise od mene i koji sto je najbitnije i dalje aktivno rade iako ih drugi neopravdano kritikuju da su se povukli. Moj post se nije odnosio samo na tebe nego na mnoge druge koji nepotrebno stavljaju pritisak na covjeka i u profesoru vide superheroja koji moze sve i odmah ali iz nekog razloga nece. 

Nisam bio na prvim protestima jer kao i mnogo drugi bio sam sprijecen zbog obaveza ali bih dosao da sam bio u mogucnosti kao sto sam dosao na svaki moguci u oktobru. I ne sporim greske koje su pocinjene kod protesta zbog cega je uostalom i dosla kazna. 

Profesor nije pokrenuo proteste kao gradski vijecnik nego kao obicni gradjanin. Dakle, profesor nema nikakvu obavezu da poziva ljude na ulicu nego iskljucivo da radi svoj posao u vijecu sto na kraju krajeva i radi. To je iskljucivo njegova dobra volja da za razliku od drugih vijecnika pokrene nesto i nametne se kao lider tog pokreta. 

Ako je opstruiranje profesora komentarisanje na forumu, onda nek primi moje najiskrenije izvinjenje. Samo što čisto sumnjam da je toliko osjetljiv, a prihvatio se prvo poziva profesora, a zatim i organizatora protesta. Slažem se, proteste je pokrenuo kao obični građanin, ali nije zanemarljiva činjenica da je i političar i u istoj stranci kao i naš gradonačelnik. Mene buni jedno :  Sej traži u peticiji da se izmjeste centri van kantona, a nasuprot njega Šuhret (njegov stranački kolega i šef) dade Đački dom i Biru. Plus profesor ga niti jednom jedinom rječju nije kritikovao, a navodno se bori protiv tih centara. Pa ima li to ikakve logike ?! Ja bih voljela da griješim, više nego išta. I da on to ne smije uraditi zbog nekih drugih razloga. Samo mi ide na živce što Šuhreta niko živ ne spominje, a čovjek stalno radi suprotno od onog što mu njegov narod poručuje.
Đački dom je dao i to je gotova stvar, jer k'o će IOM-u plaćati penale i vraćati pare za renoviranje. Zatim su im radili kanalizaciju i prikopčali je na potočić u Aleji, jer im nije dozvoljeno da se prikače na kanalizacionu mrežu nove zgrade suda ! Pa zna li iko ovdje raditi svoj posao ? Gdje god se okreneš cirkus. 

• Like 2
6 minutes ago, maloperro said:

Ako je opstruiranje profesora komentarisanje na forumu, onda nek primi moje najiskrenije izvinjenje. Samo što čisto sumnjam da je toliko osjetljiv, a prihvatio se prvo poziva profesora, a zatim i organizatora protesta. Slažem se, proteste je pokrenuo kao obični građanin, ali nije zanemarljiva činjenica da je i političar i u istoj stranci kao i naš gradonačelnik. Mene buni jedno :  Sej traži u peticiji da se izmjeste centri van kantona, a nasuprot njega Šuhret (njegov stranački kolega i šef) dade Đački dom i Biru. Plus profesor ga niti jednom jedinom rječju nije kritikovao, a navodno se bori protiv tih centara. Pa ima li to ikakve logike ?! Ja bih voljela da griješim, više nego išta. I da on to ne smije uraditi zbog nekih drugih razloga. Samo mi ide na živce što Šuhreta niko živ ne spominje, a čovjek stalno radi suprotno od onog što mu njegov narod poručuje.
Đački dom je dao i to je gotova stvar, jer k'o će IOM-u plaćati penale i vraćati pare za renoviranje. Zatim su im radili kanalizaciju i prikopčali je na potočić u Aleji, jer im nije dozvoljeno da se prikače na kanalizacionu mrežu nove zgrade suda ! Pa zna li iko ovdje raditi svoj posao ? Gdje god se okreneš cirkus. 

Dobro sad, ja sam vise mislio generalno a i mozda sam upotrijebio prestrogu rijec. Jer covjeku je profil a i ona grupa zatrpana komentarima "kad ce ovo ili ono", "profesore, sta radis" a neki bi pravili nove grupe i birali nove vodje. To je odmaganje. 

To kako su u istoj stranci jest skakljivo. Ali protest je opravdano bio usmjeren prije svega prema drzavnim vlastima. Mozes ti udarati po Suhretu koliko hoces, do te mjere da on povuce tu odluku i izbaci migrante na ulicu ali budimo realni, odluku o izgradnji kampa i smjestaju migranata van grada ce donijeti vise instance vlasti te IOM koji zbog finansiranja svega toga ima odredjeni utjecaj na samu odluku. 

Haha baksais i cijeli onaj dio do prije nekoliko godina nisu imali kanalizacionu mrezu, ali migrantima koji dolaze iz pizdica gdje je pitanje znaju li uopste sta je kanalizacija (sudeci po izvrsavanju velike nuzde u posudje i tus kabine) se odbija smjestaj van grada jer nema kanalizacije. Pa jel vidite da levate i zamajavaju i uvijek ce biti neki drugi razlog. Oni ih moraju drzati u gradovima kako bi ih (sad cu se sama sebi nasmijati) civilizirali, jer se to ocekuje od nas. Odavde ce ih probirati kako odluce kakav im profil za koju novu gnusnost treba. Drzava je zakazala davno, i sad je malo kasno. Nesto cemo radikalno morati napraviti da bi presjekli ali budimo brzi ljudi.... iii? Ima li tih pravnika da sastave kakav oblik argumentirane zalbe, i da vidimo koje su nase zakone sve prekrsili i gradonacelnik i vijece i iom i migranti 🧐

Edited by Fugaziii
  • Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 1
5 minutes ago, Fugaziii said:

Haha baksais i cijeli onaj dio do prije nekoliko godina nisu imali kanalizacionu mrezu, ali migrantima koji dolaze iz pizdica gdje je pitanje znaju li uopste sta je kanalizacija (sudeci po izvrsavanju velike nuzde u posudje i tus kabine) se odbija smjestaj van grada jer nema kanalizacije. Pa jel vidite da levate i zamajavaju i uvijek ce biti neki drugi razlog. Oni ih moraju drzati u gradovima kako bi ih (sad cu se sama sebi nasmijati) civilizirali, jer se to ocekuje od nas. Odavde ce ih probirati kako odluce kakav im profil za koju novu gnusnost treba. Drzava je zakazala davno, i sad je malo kasno. Nesto cemo radikalno morati napraviti da bi presjekli ali budimo brzi ljudi.... iii? Ima li tih pravnika da sastave kakav oblik argumentirane zalbe, i da vidimo koje su nase zakone sve prekrsili i gradonacelnik i vijece i iom i migranti 🧐

Kanalizacija iz Borica, sprovedena u potocic (kanal) u Aleji,  iza NK Jedinstvo 

24 minutes ago, Sadik said:

Iskreno, FUJ FUJ FUJ!!!! Pa mi ovdje zivimo stotinama godina, niko nije takve gadosti radio nasem gradu.. bas me ljuti ovo. Nama pred ocima svjesno unistavaju sve sto smo mi cuvali i za sta smo se borili. Fuj za sve i jednog politicara na vlasti, bilo opcinskoj, bilo kantonalnoj, bilo drzavnoj. Da nisu tako jadni i maleni, da imaju ista dobrog i plemetinog u sebi ne bi se prodali za pare koje niko od njih nece u grob ponijeti sta ce im tolike pare u vrazju mater, najljepse je kad imas taman... i dabogda crkli pa ostali bez svega eto.. bas je frustrirajuce sve ovo

• Like 3
  • Thanks 2

Masuci buntom novca migrant pita za sex u hotelu jednu radnicu prodavnice, zena ga nastoji otjerati, u tom nastojanju kaze zvat cu policiju, njegov komentar na to HAHA HAHA policiju. Izviru iz svakog coska. Oni ne prezaju nit pred cim niti kim. Znaci preslo granice svega, uzmi stvar i pravdu u svoje ruke, ja znam da cu poceti. 

• Like 8

Čuo sam da je maloprije na Novoj Četvrti napadnuta cura koja se vraćala iz grad al da je uspjela pobjeći. Ne znam je li istina al ovo sad prelazi svaku mjeru pa izgleda da ovo izmiče kontroli

a što se kanalizacije tiče u cjev baciti kantu betona pa nek razbijaju

ISUTRA U 15 SVI NA TRG NEK VIDE DA NAS JOŠ IMA

• Like 2
Just now, sk64 said:

Čuo sam da je maloprije na Novoj Četvrti napadnuta cura koja se vraćala iz grad al da je uspjela pobjeći. Ne znam je li istina al ovo sad prelazi svaku mjeru pa izgleda da ovo izmiče kontroli

Divno, sad mi treba veca cakija od ove sto sad imam, maze obavezno, stuntgun, a idem i u mup po dozvolu za gun, idem svim sredstvima haha o boze. Ovo se nekako prebrzo razvija u gehaniju. Pa je li ta info pouzdana, je li prijavils policiji? 

• Like 2
2 hours ago, Sadik said:

I dodaj da se taj potočić kod dvorane Luke ulijeva u kanal i sve to ide u Unu. Gdje su sad zaštitnici Une da se dignu. Gdje sad abc udruzenje da pokrenu akcije zastite. 

• Like 3
18 minutes ago, sk64 said:

a što se kanalizacije tiče u cjev baciti kantu betona pa nek razbijaju

ISUTRA U 15 SVI NA TRG NEK VIDE DA NAS JOŠ IMA

Ee je li prijavljen?? Haha just askin'

• Like 1

Ja sam skonto biznis :D

Ovi migranti se bodu međusobno u stomak..

Super štitnik za stomak E3402 SUPER MAĐŽIK , jednostavno privežu uz stomak, nož ni najdeblje oštrice ne mogu prodrijeti kroz taj štitnik od lagane metalne legure. 

Ispitali ga stručanjaci iz Pakistana, nije mogao probiti ni mač samuraja a kamoli nož ili turpija. Kupite ovaj proizvod a mi vam u poklon dajemo i štitnike za koljena koji nemaju  baš neke veze sa ovim ali poklonu se ne gleda u zube. Kupite danas jedan po cijeni od dva i učestvujete u nagradnoj igri, glavna nagrada slika Alianz Arene u Munchenu..

Na arapski moram prevesti još

• Haha 2
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...