Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3617

• rucica1

1498

• Barba

1266

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

1 minute ago, Fugaziii said:

JA SAM ZENA! hahahahahhahah

bice sranja po nas, po koga drugog..... vec imas problem...  a jel ce sto posto u 3 protesti na trgu? da se iskradem s posla haha :D

Tooo ženooo ! ❤️ Ah, prvi put čujem da su protesti ... jel to danas ? 

2 minutes ago, 1260 077 said:

Tacno. Istu foru jednakosti prodaju i komunisti, i borci za ljudska prava, i humanitarci i religijski tumaci i ....No ostavimo to po strani Nietsche je ipak bezvremenski i univerzalan. Ako nije u pravu onda postavi sebi par pitanja i pokusaj pronaci odgovore da li bi se orodio/orodila sa migrantom/migranticom, da li bi mogla sa njima rostiljati, voziti se u istom autobusu bez maske, opravdati njihov stav da je zena kurva ako obuce kratku suknju, uzeti za kuma ili kumu.....

Jah brutale :D Imam jako puno prijatelja legalnih migranata (različitih vjera, nacija, seksualnih opredjeljenja i sl.) po svijetu i rado se sa njima družim, kao i oni sa mnom.K'o god je na legalan način preselio negdje, pridonosi zemlji u kojoj živi i ne čini krivična djela, moj je prijatelj i apsolutno mi nema nikakve veze da li je migrant,crn,bijel,kosook,žut il zelen. 

Ako si mislio na kriminalce, silovatelje i ostale, s tim se mogu složiti. I s tim da ima veoma malo međurasnih brakova, al' ne iz rasističkih razloga, nego jer je činjenica da se ljudi različitih rasa ne privlače fizički. 

• Like 2
5 minutes ago, Grunf said:

Jucer ih je bilo na desetine oko osnovne skole prekounje,medicinske,ekonomske,gimnazije...i to u vrijeme kada su nam djeca u skoli.U ponedeljak idem tamo sa svojim djetetom i nađem li i jednog napravit cu haos

Ne radi nista nepeomisljeno. Samo mozes sebi belaja naci 😥

• Like 1
  • Dislike 1
9 minutes ago, Grunf said:

Jucer ih je bilo na desetine oko osnovne skole prekounje,medicinske,ekonomske,gimnazije...i to u vrijeme kada su nam djeca u skoli.U ponedeljak idem tamo sa svojim djetetom i nađem li i jednog napravit cu haos

Direktno direktoru skole odes i zahtjevas da se postave zastitari oko skole i pozove policija dok ih se vidi, jer su ugrozena djeca. 

I njihova je obaveza  da obezbijede sigurnost djece u skoli i van nje.

Da su roditlji slozni, prvo sto bi uradili , dogovorili bi se da djeca ni u jednoj skoli u Bihacu nece dolaziti na nastavu dok se ne steknu sigurnosni uslovi. 

• Like 5
1 minute ago, Sadik said:

Direktno direktoru skole odes i zahtjevas da se postave zastitari oko skole i pozove policija dok ih se vidi, jer su ugrozena djeca. 

I njihova je obaveza  da obezbijede sigurnost djece u skoli i van nje.

Da su roditlji slozni, prvo sto bi uradili , dogovorili bi se da djeca ni u jednoj skoli u Bihacu nece dolaziti na nastavu dok se ne steknu sigurnosni uslovi. 

Nije ih do jucer bilo tamo a skoro svaki dan sam imao priliku vidjeti policajca u skolskom dvoristu.Oticu cu u ponedeljak i sagledati situaciju a onda kako kazes ili pozvati policiju ili se obratiti nekom iz skole

• Like 2

e bas ce skolama tesko pasti to.... mole boga da ne moraju ni oni na posao... ali dobro si rekao u startu da treba kolektivno traziti da se postavi obezbjedjenje i da se zove policija, ako nista ionako sva djeca imaju mobitele, naucis dijete kad vidi cika migraNTA odma policija, odma dizati uzbunu.

Treba to maknuti od skola, sta je vama jel vi znate da pogotovo ti avganistanci i pakistanci vole malu djecu (zna se sta raditi s njima), pa sta je izjava te djece sta im se radi, pogotovo male djecake, ti su ljudi izopaceni devijantni pedofili i silovatelji i treba ih drzati u kakvom podrumu kad ih vec ne smijes porokati.... To je mentalno izopaceno, i nije ih moguce rehabilitirati.

19 minutes ago, maloperro said:

Tooo ženooo ! ❤️ Ah, prvi put čujem da su protesti ... jel to danas ? 

K'o god je na legalan način preselio negdje, pridonosi zemlji u kojoj živi i ne čini krivična djela, moj je prijatelj i apsolutno mi nema nikakve veze da li je migrant,crn,bijel,kosook,žut il zelen.

1. Danas u 15 sati navodno na trgu, prelistaj dvije stranice unazad pise... ali par puta sam pitala je li doista protest, medjutim niko ne odgovara hehe.

2. sto si rekla potpisujem, i to je normalno i logicno..... a ovo sad i ovi ljudi, to je neka druga semica... hehe

• Like 2
3 hours ago, Fugaziii said:

Nije da branim, ali nije samo Suhret kriv. Kriva je citava drzavna vlast, jer su od starta podmetanjem nasih guzica Evropskoj uniji dopustili ovo. Za ovo se ljudi moji zna godinama i zna se kako sta treba i gdje treba, samo kako su isli redom i servirali to drzavama, onda je svaka drzava za sebe procjenjivala isplativost svoje uloge u tome svemu. Mozete i sami vidjeti da su neke drzave kategoricne u tome da ne zele ucestvovati u ovim gehanijama, i te zemlje i njihovi duznosnici i predsjednici su procijenili da je bolje sacuvati svoj narod i zivu glavu, koliko toliko dugo i duze nego ostali. Realno, i nasi su u startu trebali da zatvore granicu cim je Srbiji prisla prva tura migranata, jer oni nemaju kuda nego preko nas u EU. Znaci da se granica odmah zatvorila i da se to odmah rijesilo ne bi sad imali ovo sto imamo, ni vi ni ja ni niko tu generalno sad ne moze nista posebno napraviti jer se stvar vec desila. Druga stvar, dokaz za to je cinjenica da je u drzavu uslo preko 15.000 migranata kada su oni objavili AH KRENULA RUTA PREKO NAS, kad je vec vidno bilo svima da ih je mnogo uslo u zemlju. I klupko se dalje razvija, znamo kako... samo sto ga nasi levati od politicara pokusavaju pokupiti nazad, samo ne ide im, obzirom da se iz viona vidi da isti profil ljudi s kojima smo trenutno zaglavili ovdje je isti onaj profil koji hara Evropom. A ovaj narod sto ih brani treba ili na lobotomiju poslati ili ih staviti u tor s njima, jer opravdavanje njihovog ponasanja i njihovih postupaka, te namjerno svjesno zmirenje na sve sto rade meni te ljude ne razlikuje mnogo od migranata...

O krivici drzave kao i EU ne pisemo, sad ce jos biti da je drzava ili EU dozvolili da se skoro u centru grada dozvoli da se izgradi prihvatni centar, i to ne jedan vec dva, nemoj molim te, ko je to dozvolio niko nego Suhret sto je i sam priznao, stvarno ne znam koliko te placa kad ga toliko branis ili si jedan od njegovih savjetnika.

Ako si i to opet bi bilo korektno i posteno spram naroda da to prihvatite napravio je to u licnom interesu (sin u IOM) , dalje cve biti kako bude ali jedini i najveci krivac za oba prihvatna centra u gradu je Gradonacelnik Suhret Fazlic i niko drugi

4 minutes ago, saco said:

O krivici drzave kao i EU ne pisemo, sad ce jos biti da je drzava ili EU dozvolili da se skoro u centru grada dozvoli da se izgradi prihvatni centar, i to ne jedan vec dva, nemoj molim te, ko je to dozvolio niko nego Suhret sto je i sam priznao, stvarno ne znam koliko te placa kad ga toliko branis ili si jedan od njegovih savjetnika.

Ako si i to opet bi bilo korektno i posteno spram naroda da to prihvatite napravio je to u licnom interesu (sin u IOM) , dalje cve biti kako bude ali jedini i najveci krivac za oba prihvatna centra u gradu je Gradonacelnik Suhret Fazlic i niko drugi

haha legendo jes ti promasio korisnika za citiranje? hahahaha....

Suki je zajeb'o kao slag na kraju cijele sage..... ne bi migranti dosli do bihaca da ih se preko 15000 nije pustilo u drzavu, a suki je trebao da reaguje kad su prvi od njih vidjeni u gradu, ali ne suki je isao jesti cevape na bascarsiju pod premisom da protestvuje ispred vlade, predsjednistva cega vec, pa je abc to uredno dokumentovao, i hajmo na bas carsiju.... de procitaj moje postove ranije, i procitaj opet i ovaj pa me onda prozivaj, a dotad nemoj vise nikad da si mene prozvao u tom smislu, nek ti bude jasno

Edited by Fugaziii
  • Like 1
  • Haha 1
3 minutes ago, Fugaziii said:

haha legendo jes ti promasio korisnika za citiranje? hahahaha....

Suki je zajeb'o kao slag na kraju cijele sage..... ne bi migranti dosli do bihaca da ih se preko 15000 nije pustilo u drzavu, a suki je trebao da reaguje kad su prvi od njih vidjeni u gradu, ali ne suki je isao jesti cevape na bascarsiju pod premisom da protestvuje ispred vlade, predsjednistva cega vec, pa je abc to uredno dokumentovao, i hajmo na bas carsiju.... de procitaj moje postove ranije, i procitaj opet i ovaj pa me onda prozivaj, a dotad nemoj vise nikad da si mene prozvao u tom smislu, nek ti bude jasno

Bice da nisam haha, pogledaj tvoj citat gdje pises da On nije kriv a odlicno znamo da je jedini krivac za citirano

Just now, saco said:

Bice da nisam haha, pogledaj tvoj citat gdjer pises da On nije kriv a odlicno znamo da je jedini krivac za citirano

pa kad vec citiras procitaj da sam napisala NIJE SAMO SUHRET KRIV, ja nisam rekla da nije kriv, uostalom necu se ja tebi pravdati, sto sam rekla je apsolutno cinjenicno stanje i tako je. mene ne zanima ko je na celu grada, kantona, drzave, ja hocu da ih se makne iz grada, jer mi vec pici sve ovo po zivcima, setkajui se kroz grad  ne moze im niko nista, bacicu atomsku pa cemo svi u vraga.... i nemoj mene stavljati u taj kosh, od svih ljudi mene, sto prezirem politiku i bilo sta vezano uz to... de brate nemoj se prosipati, uvrijedio si me pravo sada cc

• Like 2
2 minutes ago, Fugaziii said:

pa kad vec citiras procitaj da sam napisala NIJE SAMO SUHRET KRIV, ja nisam rekla da nije kriv, uostalom necu se ja tebi pravdati, sto sam rekla je apsolutno cinjenicno stanje i tako je. mene ne zanima ko je na celu grada, kantona, drzave, ja hocu da ih se makne iz grada, jer mi vec pici sve ovo po zivcima, setkajui se kroz grad  ne moze im niko nista, bacicu atomsku pa cemo svi u vraga.... i nemoj mene stavljati u taj kosh, od svih ljudi mene, sto prezirem politiku i bilo sta vezano uz to... de brate nemoj se prosipati, uvrijedio si me pravo sada cc

Sve procitao, i ne znam cemu i zasto pravdanje, sto se tice cela grada vjeruj mi da smo isti i meni je to totlano ne bitno i total sam ne ovisan od toga, ali je to ipak i nas grad,

P.S.

Molim te kad budes atomsku bacala, javi da znam da se sakrijem😀😃😁

razmislicu ocu ti javiti, kad me prozivas haha... ne pravdam se samo ne dam da me se trpa u kosh s guzoliscima.... hocu da kazem da je grad fasovao kako god okrenes, pa sine trpis stetu vec mjesecima... a Šuki nam Šukn'o (on je zadnji u lancu vlasti koji je trebao da u startu odradi veliko NE, jer do njega su svi pustili, kuzis... i on nije, i naravno da je kriv, kriv je za Bihac i za ovo sto se desava, a nema ga ni na mapi... jos kaze DA JA SAM TO, ZBOG PARA ahahahha....)

• Like 2
  • Aferim! 1
3 minutes ago, saco said:

Sve procitao, i ne znam cemu i zasto pravdanje, sto se tice cela grada vjeruj mi da smo isti i meni je to totlano ne bitno i total sam ne ovisan od toga, ali je to ipak i nas grad,

P.S.

Molim te kad budes atomsku bacala, javi da znam da se sakrijem😀😃😁

Hoces i ti u njemacku ako padne atomska? 😁😁

• Dislike 1
  • Haha 1

Most na presicu o migrantima doveo Sirijca, žele barikade i vojsku na granici

R.I. prije 2 sata
510

mostatt.jpg?width=765&height=508
Foto: Igor Soban/PIXSELL

POLITIČKI tajnik i saborski zastupnik Mosta Nikola Grmoja danas je održao konferenciju za medije s Nizarom Shoukryjem u prostorijama stranke u Zagrebu na temu migrantske krize.

Nizar Shoukry je liječnik, Sirijac koji već 35 godina živi u Hrvatskoj, član Glavnog odbora Mosta, potpredsjednik skupštine Vukovarsko-srijemske županije.

„Nama su bitne dvije stvari, sačuvati sigurnost naše granice i sačuvati sigurnost naših građana“, odmah je naglasio na početku svog izlaganja Shoukry

„Svaki dan sam s tim ljudima, na dnevnoj bazi je više desetaka pokušaja ilegalnih prelazaka koji dolaze iz Srbije gdje naša policija radi lavovski posao u sprečavanju ulazaka u Hrvatsku. Hrvatska nije protiv migranata što je i dokazala 2015.godine ali smo za strogu kontrolu migranata kako bi znali tko nam ulazi u državu  jer logično je da kada vam se pojavi netko u vašem dvorištu, prvo pitanje ćete postaviti tko ste vi i što želite?“ dodao je.

„Hrvatska se nalazi u nezavidnoj situaciji gdje su se okolnosti promijenile za razliku od 2015. kada je Hrvatska bila sporedna odnosno tranzitna zemlja prema zapadu, a danas postajemo kako stvari stoje glavna ruta. Naši susjedi - Italija, Slovenija, Mađarska zatvorili su granice, tako da je Hrvatska ostala jedina zemlja koja brani svoju granicu ljudima. Granica s BiH dugačka je više od 1000 km, a nemamo dovoljno policajaca da štite toliko dugačku granicu. I nemojte zaboraviti da je tu još i granica sa Srbijom“, nastavlja Shoukry.

„Tko su ti migranti, da li bježe od vatre ili su migranti koji dolaze iz zemalja koje nisu pogođene ratom i to bez dokumenata i žele nastaviti put prema zapadu? Jednom je netko rekao da se migranti kreću kao rijeka i to je točno jer oni nama diktiraju put gdje će se oni pojaviti pa mislim da je došlo vrijeme da Hrvatska počne mijenjati tok te rijeke kako bi olakšali posao našoj policiji", kaže mostovac.

Barikade i vojska

Na kraju je Shoukry ponudio neka rješenja.

„Ja kao Hrvat koji poznaje mentaliteti Istoka predlažem da odmah počnemo raditi na fortifikacijskim preprekama i to prvo od juga zemlje prema istoku. Od juga jer moramo zaštititi našu sljedeću turističku sezonu gdje niti jedan turist neće doći ako čuje da migranti ulaze bez kontrole, a prema istoku jer s tim tehničkim preprekama ćemo suziti njihovo kretanje i tjerati njih na kontrolnu točku gdje će ih policija sačekati i kontrolirati. To je poruka prema svim migrantima koji žele krenuti prema Hrvatskoj.

Osim toga, migranti imaju veliki respekt prema vojsci tako da kada oni vide da vojska stoji uz policiju na granici znat će da je Hrvatska odlučna u svojoj odluci i da neće dozvoliti prelazak ilegalnih migranata.

I treća stvar, poruka za Ministarstvo vanjskih poslova, moraju imati oštar stav prema Njemačkoj i EU. Pošto su oni napravili problem sada im se sve to obija o glavu i mi pod hitno tražimo da oni nađu rješenje za te jadne ljude koji su prošli tisuće i tisuće kilometara u želji da nađu svoj mir i sigurnost.

Na kraju bih rekao da nama nitko neće davati lekcije kako biti human i kako treba postupati prema migrantima, nama je žao patnje tih ljudi, ali na prvom mjestu je sigurnost naše granice i sigurnost naših građana inače ćemo postati hot spot“, kaže ovaj Mostovac.

Govorio i Grmoja

Politički tajnik Mosta, Nikola Grmoja, na samom kraju rekao je kako je Hrvatska pokazala da je humana zemlja.

„Dakle, sasvim je jasno da je Hrvatska humana zemlja što smo i pokazali, što je među ostalim pokazao i naš Nizar svojim vlastitim primjerom. Očito je da su se okolnosti promijenile kako je i dr. Nizar rekao, riječ je o ljudima koji ne bježe sada iz ratom pogođenih područja, već se većinski radi o ekonomskim migrantima. Ne samo da se promijenio sastav dakle ljudi koji nam dolaze, već i okolnosti. Zemlje u okruženju zatvorile su granice. Shoukry je predložio neka od rješenja, isto tako ovih dana je aktivan i globalni kompakt o sigurnim, uređenim i zakonitim migracijama, tzv Marakeški sporazum. Naše Ministarstvo vanjskih i europskih poslova je danima šutjelo na upite medija, a s druge strane predsjednica navodno najavljuje da u Marakeš neće ići iako se nedavno pozitivno izrazila o sporazumu i najavila dolazak u Marakeš. Zanima nas zbog čega je predsjednica promijenila odluka i kakav je njen stav o tom sporazumu?" pita se Grmoja.

"Tražimo da se građani i javnost upoznaju s mogućim posljedicama pristupanja RH tom sporazumu, posebno zbog činjenice da su SAD, Mađarska a odnedavno i Austrija i njen kancelar Kurtz najavili da u tom sporazumu neće sudjelovati. Ministrica Burić jučer tvrdi da se sporazum ne potpisuje, ali prešućuje da se sporazum usvaja (adopt) kao što izrijekom stoji u javnom dostupnom nacrtu dokumenta. Premijer Plenković tvrdi da se sporazum odnosi samo na regularne migracije što nije točno jer se na 7 mjesta koristi sintagma „neovisno o migracijskom statusu“. Svi skupa ponašaju se vrlo neodgovorno prema novonastaloj situaciji", kaže Grmoja na kraju.

@Fugaziii, @maloperro, @rucica1

I sve ostale žene, kupite suzavac i šoker- ako nema u Bihaću, javite mi, poslat ću vam autobusom iz Zagreba.

I nabavite pse. Malo sam na brzinu preletjela ovo što pišete, to je užas. Morate se zaštititi!

• Like 2
  • Aferim! 2
Masovna tučnjava migranata u Polju, više lica povrijeđeno
Izvor: VKportal

Danas je u Polju došlo do masovne tučnjave migranata koji su privremeno smješteni u objekat velikokladuške firme “Miral”.

Do masovne tučnjave je, kako neslužbeno saznajemo, došlo prilikom pokušaja raspodjele robe za migrante.

Na lice mjesta su došli svi dostupni policijski službenici kako iz Velike Kladuše tako i iz susjednih općina i grada Cazina, te Hitna služba Doma zdravlja Velika Kladuša.

U masovnoj tučnjavi je povrijeđeno četiri migranta koji su zadobili lakše tjelesne povrede, dok je jedan teže povrijeđen.

Trojica povrijeđenih su upućeni u Kantonalnu bolnicu Bihać. Neslužbeno saznajemo kako su migranti u ovoj masovnoj tučnjavi koristili sva raspoloživa sredstva koja su im bila pri ruci.

Trenutno su jake policijske snage uspostavile red.

• Like 2
  • Dislike 1

@eva Imam psa, al' takav je, da će vlasnica prije ujesti nego on :P :D

Šalu na stranu, napeto je fakat. Već par puta ganjamo neke migrante iz zgrade. Ni mužu ne dam da siđe skroz do njih, šta ja znam imaju li šta sa sobom, nego onako galamimo s udaljenosti. Pošto kod nas stvarno nema ništa kupiti za samoodbranu, a pitanje je i koliko bi to pomoglo. Kažu mi prijatelji koji rade u zdravstvu, da kad se desi neka ovakva tuča ili nešto, jedva spase život, jer dosta migranata dobro vlada hladnim oružjem i pogađaju tačno vitalne organe (čitaj : tako da ubiju). Za sad se napadaju između sebe, ali to ih ne sprječava uraditi to isto nekom od nas.

• Like 1

Maze prije svega imati kod sebe jer s njim mozes onesposobiti vise njih odjednom, i strasno je bolno i da ti sansu da prije pobjegnes. Ja iskreno vec neko vrijeme rZmisljam da odem do mupa po dozvolu, pa ako nista bjezat ce oni od mene, ne mozes poredit moj gun s bilo kojim nozem. Oni su opasni i sve su gori. 

• Like 1
On 02. 11. 2018. at 12:31, Fugaziii said:

al fazon je sto je on (i sto sinoc natuca ministar), odnosno iom kao finansijski potpomaze i rad nasih medicinskih sluzbi... Pa sami govore i na vijestima, i na portalima, na sva zvona, kako na sve intervencije medicinske salju iskljucivo domove zdravlja, i hitne sluzbe, NASEEE, na Maljevcu - HITNA SLUZBA, pa haj dezuraj tamo, pa hajde vozi ih u NASE DOMOVE ZDRAVLJA, da radjaju one po NASIM RADJAONAMA... Nisam cula da je negdje otisao neki bezgranicni doktor da sanira.. valjda ce tamo u biri i u boricima, al nek onda oni se brinu o njima.  cisto sumnjam da ce nase ustanove imati neke koristi od toga... a zasto? da bi isti ti migranti rekli ONI NAS TUKU, ONI NAS KO PSE DRZE.... ma mrsh treba vas dobro izlemati jezike vam odrezati pogane

U Zagrebu su vječito po bolnicama u pratnji ekipe kojoj na leđima piše "Liječnici bez granica". Pretpostavljam da im služe kao prevodioci.

On 02. 11. 2018. at 14:37, 1260 said:

Ko je u Bosni šta postigao peticijom osim što je registrovao politički stranku. 

Protesti na ulici jedino mogu nešto promjeniti, a i to je kasno. Zabranom su ugušila mogućnost da se neko buni. 

Pod zabranom misliš na prekršaj, na kaznu? To solidarno platite jer morate protestirati, to je manje zlo nego uzeti pravdu u svoje ruke kad se sr*nje desi.

• Like 1
23 hours ago, Grunf said:

I pitam se sta nam preostaje?Hvatati ih,istuci dobro i onda poslati nazad.Sad upotpunosti shvatam hrvatsku policiju

Svaka čast hrvatskoj policiji (nisam nikad mislila da ću ovo igdje napisati jer su inače nesposobni u 3 PM) na tome što pokušavaju odgoditi ono što je neodgodivo.

Cijeli Balkan će uskoro biti hot spot.

22 hours ago, saco said:

Ima jos vijecnika koji to zele ali su vjerovatno jos po strani jer veliki gazda Suhret to dobro drzi pod kontrolom sa vjecnicima koi su u poziciji odnosno njemu se podvlace

Nije vam gradonačelnik gazda ničega, ni ministar kantona ni nitko takav- gazde ti sjede u Bruxellesu.

22 hours ago, maloperro said:

Ako je opstruiranje profesora komentarisanje na forumu, onda nek primi moje najiskrenije izvinjenje. Samo što čisto sumnjam da je toliko osjetljiv, a prihvatio se prvo poziva profesora, a zatim i organizatora protesta. Slažem se, proteste je pokrenuo kao obični građanin, ali nije zanemarljiva činjenica da je i političar i u istoj stranci kao i naš gradonačelnik. Mene buni jedno :  Sej traži u peticiji da se izmjeste centri van kantona, a nasuprot njega Šuhret (njegov stranački kolega i šef) dade Đački dom i Biru. Plus profesor ga niti jednom jedinom rječju nije kritikovao, a navodno se bori protiv tih centara. Pa ima li to ikakve logike ?! Ja bih voljela da griješim, više nego išta. I da on to ne smije uraditi zbog nekih drugih razloga. Samo mi ide na živce što Šuhreta niko živ ne spominje, a čovjek stalno radi suprotno od onog što mu njegov narod poručuje.
Đački dom je dao i to je gotova stvar, jer k'o će IOM-u plaćati penale i vraćati pare za renoviranje. Zatim su im radili kanalizaciju i prikopčali je na potočić u Aleji, jer im nije dozvoljeno da se prikače na kanalizacionu mrežu nove zgrade suda ! Pa zna li iko ovdje raditi svoj posao ? Gdje god se okreneš cirkus. 

Pametna žena!

6 hours ago, Fugaziii said:

Nije da branim, ali nije samo Suhret kriv. Kriva je citava drzavna vlast, jer su od starta podmetanjem nasih guzica Evropskoj uniji dopustili ovo. Za ovo se ljudi moji zna godinama i zna se kako sta treba i gdje treba, samo kako su isli redom i servirali to drzavama, onda je svaka drzava za sebe procjenjivala isplativost svoje uloge u tome svemu. Mozete i sami vidjeti da su neke drzave kategoricne u tome da ne zele ucestvovati u ovim gehanijama, i te zemlje i njihovi duznosnici i predsjednici su procijenili da je bolje sacuvati svoj narod i zivu glavu, koliko toliko dugo i duze nego ostali. Realno, i nasi su u startu trebali da zatvore granicu cim je Srbiji prisla prva tura migranata, jer oni nemaju kuda nego preko nas u EU. Znaci da se granica odmah zatvorila i da se to odmah rijesilo ne bi sad imali ovo sto imamo, ni vi ni ja ni niko tu generalno sad ne moze nista posebno napraviti jer se stvar vec desila. Druga stvar, dokaz za to je cinjenica da je u drzavu uslo preko 15.000 migranata kada su oni objavili AH KRENULA RUTA PREKO NAS, kad je vec vidno bilo svima da ih je mnogo uslo u zemlju. I klupko se dalje razvija, znamo kako... samo sto ga nasi levati od politicara pokusavaju pokupiti nazad, samo ne ide im, obzirom da se iz aviona vidi da isti profil ljudi s kojima smo trenutno zaglavili ovdje je isti onaj profil koji hara Evropom. A ovaj narod sto ih brani treba ili na lobotomiju poslati ili ih staviti u tor s njima, jer opravdavanje njihovog ponasanja i njihovih postupaka, te namjerno svjesno zmirenje na sve sto rade meni te ljude ne razlikuje mnogo od migranata...

Tako je.

6 hours ago, Fugaziii said:

treba silu na njih, odma cim ih vidis odma silu, nek znaju da nisu dobrodosli i da nece raditi, nek se ne boje policije, i ne moraju, nek se boje nas. A kod nas sta je ljudi i demobilisanih boraca s ptsp-jem vidjeces kad ljudima pukne film, ja se toga najvishe bojim, da ce se desiti to jer drugacije nece moci. 

Potpisujem.

Pročitaj ovaj članak što sam maloprije postavila, s indexa- Most je politička stranka u Hrvatskoj, pametno su doveli Sirijca na konferenciju za štampu da ih ne j*bu u mozak da su "desničari".

Vidi šta sam Sirijac kaže o tom mentalitetu- gdje ćeš veće istine, jbt?

Edited by eva
  • Aferim! 1
6 hours ago, maloperro said:

Samo ne kontam šta misle kad dođu u te obećane zemlje, ako ne misle raditi, od socijale neće dugo poživiti i bit će deportovani odakle su i došli.

Neće biti deportirani, na tome se ubrzano radi kroz Istanbulsku konvenciju i Sporazum u Marakešu.

Prva konvencija daje migrantima koji nisu iz zemalja pogođenih ratom mogućnost dobivanja azila ako pripadaju LGBTXYZ skupinama, što je po defaultu kažnjivo smrću u tim njihovim talibanijama otkud pristižu.

Marakeški sporazum, kad se probiješ kroz namjerno nejasno napisan tekst made in Bruxelles, definira migraciju kao "ljudsko pravo".

Dobro je rekao Orban 2015., život u Evropi nije ljudsko pravo. Pa je po novinama bilo, fuj, rasist, đubre, bla bla, i sad ti ga eto- život u Evropi postaje ljudsko pravo- pridošlicama, a mi nek se j*bemo.

• Like 1
  • Thanks 2
6 hours ago, Grunf said:

Sinoc je sivi kombi austrijskih tablica, cini mi se, dosao pun migranata i istovario ih na parkingu kod biblioteke.Bio sam u voznji pa nisam uspio slikati tablice a kad sam se zavratio bio je otisao.Grupa tih migranata se zaputila prema musanovica mahali.Svi imamo mobitele i pozivam vas da slikamo tablice i saljemo policiji.Ja sam stekao dojam da cak i građani susjednih zemalja ucestvuju u prevozu ilegalnih migranata prema Bihacu iz pravca Sarajeva jer koriste novonastalu situaciju sa policijskom kontrolom da ih prosvercaju do grada i time zaradjuju.Policija je sinoc u gradu pretresala i kombije stranih tablica to sam vidio a na brklji su doslovno istresli iz gaca jednog migranta vjerojatno sa dobrim razlogom. 

Nisu to gradjani susjednih zemalja. Ogromna je dijaspora dosla, mnogi vjerovatno hoce da zarade neki Euro i dok su na odmoru ovdje.

• Haha 2
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...